Sayin Belediye Baskanimiza Arzu-Halimiz.

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Sayin Belediye Baskanimiza Arzu-Halimiz.

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eyl 30, 2007 3:40 am

Sayin baskanim,

gördügüm kadari ile kasabamizda yesile ve cevreye gereken özen ve ehemmiyet verilmiyor. daha dogrusu cevre ve Doga bilinci kasabamiza yerlesmemis. Oysaki.. bizim beldemizin etrafi dogal bitkilerle örtülü. mesala: dag kekigi,yayla cicegi adini bilmedigim bitki ve cicekler var.

Baskanim bu dogal bitkiler,cicekler bir uzman ve bilir kisi tarafindan faydalari analiz edilse ,ilac ve kozmetik sanayinde kullanilsa aktarlara verilse,dolaysiylada kasabamiz ve belediyemiz icin gelir kaynagi saglamis olmazmiyiz.

Saygilarimla.

DEMIRCILISELEMEN.com üyesi.: Zeynep
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzr Eyl 30, 2007 5:18 am

aslında belediye başkanı agaçlandırmaya katkıda bulunuyor ama sizin bu fikriniz düşünülmeyen bir şey ama güzel bir şey zeynep

nevarki bu söylemiş oldugunuz konu belediye çatısı altında yapılmaz belediyeler tüccar gibi ticaret yapamaz yaparsada kar amaçlı yapamaz diye biliyorum girişimci ve bireysel kişiler tarafından yapılır veya kooparatif ler tarafından yapılır

tabi bu konuya inşeallah kendisi cevap verir :cry:
En son nefretim tarafından Pzr Eyl 30, 2007 5:31 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Eyl 30, 2007 5:31 am

nefretim yazdı: girişimci ve bireysel kişiler tarafından yapılır veya kooparatif ler tarafından yapılır
İşte o girişimci ve bireysel kişiler bizler. Zeynep Hanım'ın bu talebi bir nevi girişimdir. Ayrıca yerel yönetimin desteği ve onayı olmasıda bu tür işlerin gerekliliğidir de. Ha bu arada belediyemizin ağaçlandırmaya bulunduğu katkılar konusunda bizi bilgilendirirsen seviniriz sevgili nefretim.

Ben merak ediyorum acaba sayın başkanımız Demircili için internetteki en objektif ve seviyeli tek site olan bu samimi platformu ve içindeki ifadelerimizi başkanlıktaki yan tarafındaki internete bağlı bilgisayardan okuyor mu? Okuyorsa kendisine DemirciliSelemen.Com adına selamlar yolluyorum ? Okumuyorsa okumasını temenni ediyorum. Çünkü buradaki insanlar Demircili için en az kendisi kadar iyiyi güzeli olumluyu isteyen hemşehrileri.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzr Eyl 30, 2007 5:43 am

agaçlandırma çalışmalarına denk geldigim için söylemiştim bu konuyu ne varki yapalan çalışmaları anlatmak bana düşmez heralde sadece parantez açmak istemiştim

bu siteyi başkan okuyormu bilmem ama haberi oldugundan eminim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eki 01, 2007 3:15 am

Bir Belediye baskaninin görevleri nedir? Bu konuda biraz cahilim`de beni bilgilendirirmisiniz.

Tr`de sistem nasil isliyor bilmiyorum. Avrupada hicbir sosyal,ekonomik,ticari vs. girim ve faaliyetleri kendi kafaniza göre Belediyenin müsadesi ve onayi olmadan yapamassiniz. bu fikir bazinda`da olsa danismak ve bilgilenmek zorundasiniz. bir sürü degerlendirme ve prosürdür`den gecer daha sonra size olur yada olmaz diye yanit dönerler.

yukardaki fikrin bende nasil olustuguna gelince: Kapalicarsida bir aktarin önünden gecerken,gözüm bir tutam yayla cicegine ilisti ve merak edip fiatini sordum. inanmiyacaksiniz ama fahis bir fiaat söyledi. yanimdaki arkadasla göz göze geldik. satici aynen söyle söyledi:" Hanim efendi sizin oralarda cokmu bulunur getirin ben alirim ." dedi

Bu konu basligini acmamin nedeni: hani hep yakiniyoruzya cözüm ve fikir üreten yok diye.iste bende gönlümden olmasini istedigim bir düsüncemi sizlerle paylastim.

Diger Demircili´li arkadaslar bu konu basligina nekadar duyarlilik gösterirler bilmem.Ben Kasabamizda gerek sosyal gerek ekonomik anlamda hangi icraatlarin ve faaliyetlerin olmasini arzu ettigimi bu konu basligi altinda sizlerle paylasmak istiyorum. olumlu olumsuz her yorumada acigim.

Muhabbetle kalin. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eki 01, 2007 3:35 am

Sayin Baskanim,

Malum Kasabamizin bir cogu gurbetci. kasabamiza en cok ilgi yaz mevsiminde oluyor. Belediye binasinin inseati tamamlandiktan sonra yanina bir caybahcesi insa etseniz hatta bizim beldemizin semboli olan tarihi KIZIL MAGARA`yi miyatür halinde icini isiklandirip selale olarak caybahsenin ortasina insa etseniz etrafini sögüt ve kavak (özellikle kara kavak ,cünkü sesi cok güzel)agaclari ile senlendirseniz. yazin kasabaya gelince esimizle dostlarimizla, genclerimizle,cocuklarimizla disardan gelen misafirlerimizle semaverde yayla suyula demlenmis cayin keyfine ve tadina varsak.

DEMIRCILISELEMEN.com üyesi:zeynep

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eki 01, 2007 6:02 pm

Zeynep HANIM:

Belediyecilik, hele Türkiye gibi kaynakları kısıtlı olan bir ülkede,yapılabilecek en zor işlerdendir.Bu işi yapabilmek için ya vurdumduymaz olup,olduğu kadar diyebilecek bir yapıda olmanız gerekir,yada bu işe 24 saatinizi,gönlünüzü ve inancınızı koymanız gerekir.Türkiyedeki temel sorun yerel yönetimler konusunda temsil yetkisinin her vatandaşın bu imkana sahip olmasıdır.Ama Avrupada bildiğim kadarıyla böyle değil.Yani tr'de her önüne gelen belediye başkanlığına aday olbiliyor,bir mühendisle,köylü ehmet ağa yarışabiliyor.Bizim buradaki aradığımız T.C devletinin yerel yönetimler çok çok önemli olduğu için en azından bir lise mezunu şartı getirilmesi,universite olursa dahada mükemmel olur.Tabiki bunları diğer insanları yerme amaçlı olarak söylemiyorum.

Demircili ile ilgili fazla kendinizi yormanıza gerek yok,çün ki karşınızda zor muhatap bulursunuz.Fikirleriniz düşünceleriniz güzel ama bunları kime anlatıyorsunuz,yada seslendiğiniz kişiyi incelediniz mi? sizin konuşma dilinizden acaba anlar mı?Bu işleri ve diğer sosyal,ekonomik,kültürel aktiviteleri gerçekleştitmek için bizim insanlarımızın, yani bizlerin şapkamazı önümüze alıp iyi bir durum değerlendirmesi yapmalıyız.Şöyle özellikle Demircilide bir ''YAĞCILIKTIR''gidiyor insanların ağzında.Bunu ben söylemiyorum kendileri söylüyorlar.Şu anda kendi internet sitelerinde Demircilide ENCÜMEN üyesi olan şahıslar Belediye başkanından,devletten,milletvekillerinde,özel idareden vs kasabalarına bir şeyler istemiyorlar,yönetimle hiç alakası olmayan,hiç bir sıfatı bulunmayan,kendi kendine sıfatlar ekleyen kişi
den Demircili için hastane,su yol vs istiyorlar.Şimdi bu insanlar Demirciliyi yönetiyor ve size soruyorum bu toplum nasıl başarılı olabilr.

Gelişmiş dünya ülkelerinde ekonomik,sosyal kültürel kalite anlayışı çoktan aşılmış ,hatta mükemmelliğe doğru gidiyor.Biz ise bir arpa boyu yol bile alamadık.Ama müslüman Türk milleti olarak asla umudumuzu yitirmeyeceğiz.Çün ki bu topraklar bizlere kolay kolay bırakılmadı,

Arkadaşlar bazı konularda yorum yapmıyorlar,mesela buradaki YAĞCILIK konusunu işleyebilirler.Hayırlı iftarlar.

.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzt Eki 01, 2007 9:53 pm

bana göre bu işin egitimle bi alakası yok derim bu işlerde egitim tamam iyi ama tek başına yeterli degil tamam bende katılıyorum demircilide yapılması gereken çok şeyler var ama bazı şeyler zamanla olur veya tabanın istemesi veya benimsemesiyle olur sonuçta seçilen kişiler havadan inmiyorlar oraya onları oraya halk getiriyor yani sen ben sizler bizler
yani 100 siyah elbiseli insanın içinde bir beyaz elbiseli olursa toplum onu dışlar yada konuştugunu anlamaz

demircili halkının egitim düzeyi zaten belli ben orta terk mesala (cahilim yani)

yalakalık derken neyi kasttettiginizi pek anlayamadım ama bagış yapan insanlara yapılan davranışları yalakalık olarak anlıyorsanız o sizin anlayışınızdır ben sadece sizin fikirlerinize saygı duyarım ama katıldıgım anlamına gelmez toplumun bir araya gelerek dernekte veya beldelerde kalkınma için bagışlar yapması kadar normal birşey yoktur imkanıda geniş olan insanlar fazla verebilir ve şimartılması normaldir ekinde izi olmayanın tarlada yüzü olmaz

olaya şu açıdan bakarsak dediginiz dogru Yapılan hayır ve iyilikler Allahla kul arasında kalmalı açıklanırsa bu reklam ve riya olur

bide bu açıdan bakarsak hayır yapan insan kamuoyunda ve kendiyle gurur duymalı.Bunu gören diğer hayırseverler şevk alıp hayır yarışına girmeliler

sonuçta bu yalakalıgı size göre yani bana göre yalakalık degil egitimli egitimsiz bugüne kadarki bütün başkanlar yapmıştır yani egitimle bi alakası yok

gelişmiş dünya ülkelerinde örnekler???

ha bu arada ben bu sitede normal üye olarak geçiyorum mesela siz ise onursal üye olarak geçiyorsunuz neden bunu düzeltmelerini istemediniz illaki bu isimi hak edicek bi çalışmanız vardır ben bundan eminim

bu yalakalık yapıyor dediginiz insanlar kendi menfeatlari için degil (ihtiyaçlarıda yok zaten) demirciliyi gelecege hazırlamak için gönüllü demircilili sevdalılarıdır araştırıldıgında maaşlarından bile fedakarlık ettikleri ortaya çıkacaktır dernek başkanlarından tutunda belediye başkanlarına kadar hatta bu gibi siteleri kuran insanlara kadar şimdi sorarım sizlere

BU İNSANLAR YALAKAMI hayırlı sahurlar

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eki 02, 2007 12:10 am

Değerli Nefretim:

Yapmış olduğunuz yorumlardan dolayı size teşekkür ederim.yalnız isminizi anlaşılır bir şekilde yazarsanız birbirimizi daha iyi tanımış oluruz.Mesela nefretim yerine isminizi kodlarsanız bence daha iyi olur,tabi ki bunun kararı sizin.Kendinizi asla cahil olarak lütfen nitelemeyin,bu siteye yorumlar yazdığınıza göre gayet zeki biri olarak algılıyorum.

Sanırım yapmış olduğum yorumları yalnış algılamışsınız.Ben Türkiyedeki sistemden bahsettim,bu sistem bizde olduğu sürece bazı şeyler zor düzelecektir.Zaten öyle olmasaydı 600 yıl dünyaya hükmetmiş bir neslin torunları olarak bugün Avrupaya ayak uydurmak zorunda kalmazdık.Avrupa bugün geliştiyse eğitimin sayasinde gelişmiştir.Bunu istediğiniz anlamda yorumlayabilirsiniz.Cenabı ALLAH'ın ilk emride zaten ''oku''dur.

Çağdaş bir toplum olarak yaşayabilmek için sadece okur-yazar olmak yetmez.Zira geçen yüzyılın son çeğreğinde meydana gelen hızlı değişim süreci,bireyleri ve toplumları kontrol edemedikleri yeniliklere sürüklemekte,böylece günümüzün ve geleceğin bilgi toplumunu oluşturmaktadır.

Dolayısıyla eğitimin önemi dahada artmaktadır.Zira rekabete dayalı yeni dünya düzeninde en fazla yatırım yapan eğitilmiş insan gücüne sahip ülkeler avantaj sağlayacaklardır.Böylece eğitim her zaman olduğu gibi,insan davranışlarını değiştiren,insanların birbirleriyle ve toplumla ilişkilerini sağlayan bir araç olarak etkinliğini sürdürecektir.

Malesef üzülerek ifade ediyorum ki eğitimin günümüz şartlarında önemli olmadığını özellikle Demircilide yalnız söyleyen siz değilsiniz,bunları yıllardır duyuyoruz.Sizden ricam olayları kendi görüşünüze göre değilde objektif olarak yorumlarsanız daha iyi anlayacağınızı umuyorum.Şimdi size ALLAH için soruyorum:Demirciliye ait bir sitede Kemal Hoca hakkında masonluk yapıyor diye yazı yazmak cahillik değilmi?İnsanların sırf birilerine mesaj olsun diye,hiç bir yetkisi olmamasına rağmen memleket adına bir şeyler istemek yalakalık değil mi?çün ki o insanın o işi yapmaya gücüde yok yetkiside yok,o zaman devletin kurumlarının bir anlamı yok.Siz oradaki yazılan yazıları okursanız insanlarımızın ne durumda olduğunu daha iyi göreceğinizi biliyorum.

Benim için Kasabamızda ki her insan ayrı bir değerdir.Çün ki hepimiz Cenabı ALLAH'IN kullarıyız.Tabiki insanların duygularına görüşlerine saygı duymak zorundayız.Ama bazı konularda bilmediğimiz şeyler hakkında biliyormuş gibi konuşmakta son derece yalnıştır.Bunları inanın zaman geçtikten sonra hepimiz anlayacağız ama o zaman iş işten geçmiş olur.Ben Türkiyede hiç kimsenin maaşını bağişladığını hatırlamıyorum,bunları bu şekilde düşünürseniz vebali size ait.

Bizim insanlarımız Memleketlerine her türlü yatırımı yapmışlardır.Özellikle yurt dışındaki gubetçilerimiz büyük fedakarlıklar yapmışlardır,halada yapmaktadırlar.Hepsinden ALLAH razı olsun.Ama bu işleri sizinde belirttiğiniz gibi abartanlarda olmuştur.Bende diyorum ki artık bu insanların sırtından inelim,artık kasabayız oraya seçeceğimiz liderin vasıflı,kültürlü,dünyayı tanıyan,ekonomik ve sosyal olaylrı iyi değerlendiren kişilerden olması gerekir.Şu anda aynı köy gibi yönetiliyor.İnsanlardan hizmet için para toplanıyor,o zaman orası boşunamı belediye oldu,bırakalım belediye yapsın.İnsanlarımızda rahatsız edilmesin.

Sizden bir ricamda ara sıra komşu beldelerimizin sitelerine bir bakın aramızdaki farkı daha iyi göreceksiniz,Demircili belediyesinin kültürünü,tarihini,geçmişini yansıtan bir sitesi dahi yok.Bunlar bence günümüz teknoloji çağında çok önemli şeyler.Bugün wep sayfalarının kamu kurum ve kuruluşlarında çok önemli yeri vardır.Onursal üye konusu benimle alakalı bir konu değildir.Bunu site yöneticisi ile görüşürseniz,sizede uygun bir sıfat bulunur.Yazınızda sadece o cümlenizi taraflı gördüğümü belirtmek isterim.Bizler aynı yörenin çocukları olarak birbirimize daha hoş görülü,daha saygılı,daha seviyeli davranırsak gelecek kuşaklara örnek oluruz.Fikirlerimizi tabiki eleştireceğiz,onun için yazışıyoruz yoksa ne zorumuz var neyi paylaşamıyoruz ama fikir üretirsek öneri getirirsek daha faydalı oluruz.Gelecek nesiller olarak ön yargılarımızı bir kenara bırakıp birbirimizle kaynaşırsak çocuklarımızada örnek oluruz.

İNŞALLAH bundan sonraki süreçte her zaman doğrunun yanında olmaya çalışırız.Yaklaşan Ramazan Bayramınızın size ve tüm sevdiklerinize hayırlar getirmesini temenni ediyor saygılar sunuyorum.Erkan ÖZDEMİR

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Site seviyeleri.

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Eki 02, 2007 12:56 am

pomemerkan yazdı:.Onursal üye konusu benimle alakalı bir konu değildir.Bunu site yöneticisi ile görüşürseniz,sizede uygun bir sıfat bulunur.

Sitede her üyenin yanındaki yıldızlar o üyenin bıraktığı mesaj sayısı ve foruma katılımı ile ilgili otomatik simgelerdir. Onursal ve VIP üye gibi ünvalar ise ilgili üyenin forum ve site için site içindeki mesajlarından çok site dışı katkı ve desteğinden dolayı tamamen admin'in yani benim değerlendirmemdir. Bu forumda öyle üyeler var ki site için bütün yüreği ve samimiyeti ile destek olmaktadırlar. Bence o kişilere bu ünvanlar bile azdır. Yeri gelmiş iken Sayın Erkan Özdemir'e foruma ve siteye yaptığı katkılardan dolayı hepinizin huzurunda tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Sevgili nefretim,
Bu yola çıkarken öyle üyelerimiz oldu ki en baştan hep destek tam destek dediler ama sıradan sebeplerde dolayı bunu devam ettirmediler ya da ara verdiler. Öyle üyelerimiz ya da üye olmayan ziyaretçilerimiz var ki sağ olsunlar hiçbir gün bakmadan incelemeden gün geçirmediler. Ben forumun yöneticisi olarak sizin de bu forumda olması gereken bir üye olduğunuza inanıyorum. Renk katıyorsunuz, zaten bu güncel ve güzel konudaki farklı yorumlarınız bunu göstermektedir.

Foruma destek olmak sadece foruma sürekli katılım sağlayıp mesaj bırakıp yorum yapmak değildir. Bu mesajda yazdığım şeylerin maddi destekle kesinlikle bir alakası yoktur. Bu gönüllü çalışmaya katılan gönüllerden bahsettim. Üye olsun olmasın bu oluşumda olmanın ne memleketimize ne de hiç bir kişiye zararı olmayacaktır inşallah.

Sevgi ve saygılarımla.

NOT: Konu dağılmasın, devam arkadaşlar.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Sal Eki 02, 2007 1:17 am

t.c yasalarına göre belediyeler bagış alabilirler madde 15 (i) fıkrası (Borç almak, bağış kabul etmek. )

Sanırım yapmış olduğum yorumları yalnış algılamışsınız.Ben Türkiyedeki sistemden bahsettim, demişsiniz erkan bey
ama alttaki yazıda size ait

Şöyle özellikle Demircilide bir ''YAĞCILIKTIR''gidiyor insanların ağzında.Bunu ben söylemiyorum kendileri söylüyorlar.Şu anda kendi internet sitelerinde Demircilide ENCÜMEN üyesi olan şahıslar Belediye başkanından,devletten,milletvekillerinde,özel idareden vs kasabalarına bir şeyler istemiyorlar,yönetimle hiç alakası olmayan,hiç bir sıfatı bulunmayan,kendi kendine sıfatlar ekleyen kişi
den Demircili için hastane,su yol vs istiyorlar.Şimdi bu insanlar Demirciliyi yönetiyor ve size soruyorum bu toplum nasıl başarılı olabilr. demişsiniz erkan bey

ve okudugumu anlayan biriyim yani yukarda yazmış oldugunuz yazıda muhatabı ben olmamakla beraber sadece isim vermemişsiniz ve kim olduklarını ben bile anlamışsam herkes anlamıştır yani bu okuduklarımdan türkiyeyle ilgili degil anlatmak istediginiz tamamen demirciliyi ve şahısları kim oldugu anlaşılacak şekilde ortaya koymuşsunuz

kimsenin maaşında fedakarlık yapmadıgını söylemişsiniz peki bu insanların maaş içinmi aday olduklarını söylüyorsunuz yada bahsettiginiz o encümen üyesi o kişiden istedigini kendisi içinmi istiyor sonuçta demircili için istiyor

bu arada ben burada bu tarz yazışmalara cevap vermiyorum ama altta yazmış oldugunuz yazı sebebiyle vermek zorunda kaldım
Arkadaşlar bazı konularda yorum yapmıyorlar,mesela buradaki YAĞCILIK konusunu işleyebilirler. demişsiniz

yani buradanda anlaşılacagı gibi bizde yagcılık konusunu işlemiş olduk bu arada 0nursal üye ismide size göre birileri size yalakalık yapınca sesiniz çıkmıyor kabul ediyorsunuz yani bize göreyse müsafirperverliktir hak edene hak ettigi verilir gerek maddi gerek manevi farketmez hizmet heryerde hizmettir

şu şuna şunu demiş şu size göre yalakalık yapmış bu tarz yazılar bu sitede bu zamana kadar pek olmadı şimdi bişey yazıcaksak kendim adına mesela zeynep güzel bir fikir vermiş çay bahçesi içinede kırmız magara maketi demiş bak ne güzel demiş bi fikir yani ve güzelde fikir bu tarz yazılarla demirciliyi o örnek verdiginiz diger kasabalar gibi yapabiliriz fikir üretmemiz gerekir vizyonumuzu geliştirmemiz gerekir
En son nefretim tarafından Sal Eki 02, 2007 2:32 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eki 02, 2007 2:25 am

Arkadaslar!

dogrusu nerden baslayayim, kime cevap vereyim bilmiyorum. dikkat ettiyseniz en cok cevap BELDEMIZ IDARESI, YÖNETIMI ve GÜNDEMI konu basligina yazilmis. Biz Demircililer sandigimiz kadar ilgisiz ve duyarsiz degiliz.

Arkadasimin bir tanesi "kendinizi fazla yormayin" sizin dilinizden anlayan olmaz " diye bir cümle yazmis. Sunu cok iyibiliyorumki... bazi seyler bügünden yarina degismez. ha bu demek degilki konusmayacagiz, yazmayacagiz, paylasmayacagiz anlamina gelmiyor. Bizler sabirliyiz... birgün mutlaka yazdiklarimiza karsidan cevap gelecektir... gelene kadarda geri adim atmayacagiz bunu böyle bilsinler.

YALAKALIGIN neresi islenir bilmiyorum yada böyle cirkin bir sözcügü islemeye degermi? Sahsen beni kasabanin insanlarinin veyahutta kasabayi idare eden insanlarin karekter yapilari cokta ilgilendirmiyor. bu hakkida kendimde görmüyorum. yapmis olduklari yada yapamadiklari icraatlar sorgulamanin elestirmenin Demircili bir brey olarak en dogal hakkimiz oldugunu düsünüyorum.

evet onlar tepeden inme gelmediler Sen Ben BIZler getirdik... diye ilelebet o makamda oturacaklar diye bir kaide yok.
Simdi acik yüreklilikle isim verek soruyorum:

Sayin belediye baskanim (Necaattin Yaman)

Üstlenmis oldugunuz sorumlulugun bilincindemisiniz? sizden istirham ediyorum bügüne kadar yapmis oldugunuz icraatlarinizdan bizleri bilgilendirimisiniz. artik 2.ci 3.cü sahislardan duymak istemiyoruz.

Yazdiklarimizin bosuna olmadigini biliyorum. gerek Avrupada yasayan DEMIRCILI`ler,gerek Tr`e yasayan Demircili`ler cagrilarimizdan haberdarlar. Etki ettigimizinde farkindayim... arkasadalar sizden ricam bir baskasinin avkatligini yapamayin.. bakin iste ER MEYDANI herkes gelsin acik fikrini beyan etsin kendini savunsun. ha hala kafalarini kuma gömülü olarak tutmakta israr ediyorlarsa diyecek birseyim yok... o zaman ileriye dogru daha acik elestirilemize hazir olsunlar.

Arkadaslar Kasabamizda nelerin olamasini Arzu ediyorsunuz? sayet bu yönde fikir ve düsüncelerimizi ortaya koyarsak Resim biraz daha netlesmis olacak... bizi idare etmeye calisan sahislar görecektirki... artik DEMIRCILI Kasabasi`nin birkac kisinin düsüncesiyle yada parasal destegiyle idare olunmayacagini bileceklerdir...

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Sal Eki 02, 2007 3:09 am

eyi eyi ha ben beklerim başkan ne zaman cevap yazarsa o zaman yazı yazarım buraya zaten bu ay avukatlık maaşımıda vermedi :) siz devam edin bari

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eki 02, 2007 3:55 am

nefretim yazdı:eyi eyi ha ben beklerim başkan ne zaman cevap yazarsa o zaman yazı yazarım buraya zaten bu ay avukatlık maaşımıda vermedi :) siz devam edin bari
cok ayip ediyorsun bu alinganlik niye yaa agiz tadiyla tartisamiyacakmiyiz. bu siteye emegi gecenlerden birisin sende böyle cocuksu sitemlerde bulunursan... Forumda üc,bes kisi birbirimize tehammül edemesek birlik ve beraberligi saglayamasak.... nasil örnek teskil edegiz... birakmis oldugumuz mesajlarimiz`da samimi olmadigimiz intibasina varacaklar... Bu ne hosgörüsüzlük egitimliside ayni egitimsizide Avrupa görmüsüde ayni görmemiside bu nasil bir hastaliktirki genlerimize kadar islemis. Arkadaslar neyi paylasamiyoruz... kimin kimden üstünlügü var.

yazik, üzüldüm anladimki kendimizi düzeltmedigimiz takdirde hic bir seyi düzeltemiyecegiz.

evet yine söylüyorum yeniden söylüyorum Belediye baskanimiz bizlere cevap borclu. ha bunu nasil yaparlar bilemiyorum Belediyeye ait olan Siteden`mi yoksa burdanmi takdir kendilerinin.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Sal Eki 02, 2007 4:05 am

yahu zeynep bukadar yazıya ne gerek vardı sadece espiri yapmıştım :cry: :cry:

iletişim dünyasında çareler tükenmez

info@demircili.bel.tr

baskan@demircili.bel.tr

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Eki 02, 2007 8:39 am

Nefretim : Konuyu forum dışına taşıyacak bir mesaj içeriği ile mailleri vermen pek şık durmadı. Burada kimsenin propagandasını yapmıyoruz. Sayın Başkan'ın forum'dan cevap verme hakkı doğdu ve bir mesaj ile cevap hakkını da pekala kullanabilir. Daha önceleri o verdiğin adreslere mail attım / attık, onları takip edemiyorlar. Aslında o mailleri sen takip etsen çok güzel olur :) .

_________________________________________________________________________________________

(Konu dağılmadan) SAYIN BAŞKAN :
Sizden bizzat bilgisayarın başına geçip ellerinizle cevap vermeniz beklenilen bir şey değil tabiki. Ama etrafınızda çevrenizde ekibinizde eli bilgisayar tutan, sizin düşüncelerinizi cevaplarınızı yazabilecek bir asistan, sekreter ya da bir arkadaşınız vardır umarım. Yoksa inanın yardımcı olmak adına bana iletirseniz bende yayınlarım. Bu konunun burada olmasının sebebi , devletin tüm belediyeler gibi bizimkine de verdiği resmi web alanını güncelleyip, oraya icraatlarınızı yazmayışınız ya da yazacak bir icraatınızın olmayışıdır. Ben geçen koca zaman içinde mutlaka icraatlarınızın olduğunu ve bunları burada yayınlamanın siyasi anlamda sizin içinde bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Buyrun fırsatı değerlendirin söz sizde...

NOT: Arkadaşlar lütfen başkan konuya açıklama yapana kadar (bir süre) bekleyelim.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eki 02, 2007 11:50 am

Sevgili ARKADAŞLAR:

Memleketimizin sorunları çok:Buna karşılık çözüm bakımından eksiğimizde çok.En başta ganel duruşumuz,genel yaklaşımımız,çözüme yatkın değil.Elimizin değdiği her şeyin soruna dönüşmesinin nedenide bu zaten.Bir anlaşmamazlık,görüş farklılığı durumunda uzlaşma değil dayatmaya alışmışız,bunu bir''erdem''olarak belletmişler.onun için varolan sorunları küçültmüyor büyütüyoruz.

Ortalığı germenin bir meziyet gibi algılandığı bir ortamda,ben konuşalım tartışalım diyorum.Görüşlerimiz,teşhislerimiz,her şeyimiz çok farklı tamamen karşıt olabilir.Buna rağmen daha doğrusu bunun için tartışalım.Görüşler farklı,öneriler farklı ama tartışılan konu ortak:bu toplumun, bizlerin bunlara ihtiyacı var.

Ama tartışırkende uslubu,seviyeyi kaçırmamamız lazım.Herkes istediği düşünceyi ortaya koyabilir,istediği fikri savunabilir,ama yalnışıda savunmanın bir anlamı yok.İnsanlarımıza karşı wep sayfalarında olur olmaz şetler yazılıyor ve bunlara Maşallah kimsede itiraz etmiyor,bu sessizlik sizlere bir şey ifade etmiyor mu?

Ben asla hiç kimse adına çalışmam zaten devlete ve kendimize çalışıyoruz.Ama Demircili için bir şetler yapmaya çalışan doğru,dürüst,objektif,şovmenlik yapmayan insanlarında her zaman yanında olacağız.Ayrıca bizler buraya görmüş olduğumuz,yazılan yalnışları taşıyoruz ve şurada şu yazılmış diyoruz bunun yalnış olduğunu söylüyoruz.O zaman o insanlarada yardımcı oluyoruz çün ki o mesajları onlar yayınlıyorlar nasıl yayınlıyorlar hayret adiyorum.

Yinede burası sanal bir alemde olsa,bir şeyler yapamasakta tartışmaktan kaçmamalıyız.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Sal Eki 02, 2007 8:38 pm

yılmaz bey biz kimsenin ne lehinde nede aleyhinde yazılar yazmamaya bugüne kadar zaten dikkat ettik etmeyenleride bi şekilde şeffaf konuşmaga davet ettik ve bugüne kadar başarılı oldugumuzu düşünüyorum ama görüyorumki dolaylıda olsa isim belirtecek şekilde birilerine yalaka denmesinden yönetici olarak rahatsız olmuyorsunuz maşallah ama benim bıraktıgım linkin şık olmadıgını belirtirken kendinizin bu sitede yönetici oldugunuz aklınıza geliyor o zaman benim aklıma şu geliyor eleştirilen diger siteden farkımız kalıyormu arkadaşlar bir daha tekrar edeyim benim anlatmak istedigim şu

(BİRİLERİNİN YANLIŞ YAPTIGINI DÜŞÜNDÜGÜNÜZ KONULARI BELİRTİRKEN SIFAT KOYMADAN BELİRTİLSİN DEMEK İSTİYORUM KİMSENİN KİMSEYE LAKAP YADA SIFAT KOYMA HAKKI YOK demek istiyorum)

sonuçta bugüne kadar ikitane başkanımız oldu ikiside birine göre yanlış birine göre dogru yapmış olabilir ve ben iki başkanada buradan teşekkür ederim gittikleri yolda tartşılmakla beraber iyi niyetlerle bu yola çıkmışlardır dahaca bu işler yeni emekleme dönemindeyiz yani iyi yada kötü tartışılır ama tartışırken uslup önemlidir tabiki yapılan her iş herkese dogru olamayacak tabiki eleştiriler olucak ve biz bunları yazacagız yazarekn başkan yada bundan sonraki başkan adaylarının vizyonunuda genişletecek şekilde yapıcı ve birleştirici eleştirilerde bunulanım demek istiyorum

En azından bu sitenin farkı ortaya çıksın

örnek eleştiri şeklini yazayım
bizi temsil eden bazı yöneticilerin iletişim dünyasındaki kasabamıza ait bazı sitelerde demircili adınada olsa şahıslardan maddi birşeyler istemesinden demircili bir birey olarak rahatsız oluyorum olabilirdi mesela

seçilmiş kişilerin maddi olanakları geniş olan demircilili vatandaşların peşinde dolaşmalarından ve birilerinin himayesi altında siyaset yapıyormuş gibi görüntü veren ve toplumun bazı kesimlerince öyle algılanan yöneticilere ve yönetim şekline karşıyım illaki bir bagış yapılacaksa bu bagışların topluma reklam yapılmadan yapılmasını talep ediyorum da olabilir

seçilen kişilere adaylara oy vereyim vermeyeyim herkese eşit uzaklıktayım ve herkesinde demirciliye hizmet etmek için geldigine inanan kişilerdenim sonuçta herkesin çolugu çocugu torunu tosunu veya yiyeni veya akrabası var ve insanlara sıfat konularak yazılan yazılardan bu kişiler rahatsız olur ve ileriye dönük kırılganlıklara sebebiyet verir hepimiz aynı kasabalıyız bi kurcalasanız herkes birbirine şu veya bu şekilde akraba bile çıkar bir yumruk gibi birleşerek yapıcı bir şekilde eleştirilere devam derim ilginiz için teşekkürler

hizmet yarışına giren bazı yöneticilerimizin kendi karekterlerininde dışına çıkarak kasabadaki maddi olanakların kısıtlı olması sebebiyle (konu kasabanın gelecegi ise gerisi teferruattır) diyerek kasaba için talebte bulunmuşsa ben o yöneticileri tebrik ederim buda benim fikrimdir tamamen

beni izlemeye devam edin :)

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 03, 2007 2:03 am

Sevgili KARDEŞİM:

Bizlerin kimseye sıfat takmak gibi bir niyeti yoktur,öyle bir şeyde olamaz.Zaten bu site objektif olduğu için buraya yazılar yazıyoruz.Sizden ve siteye yazı yazan arkadaşlarımızdan rica ediyorum.DEMİRCİLİ SOHBET VE MESAJLAR adlı siteye girsinler burada yazılan çirkin şeyleri tasvip ediyor musunuz?İnsanlarımızı bu şekilde karalamak bizim insanlarımıza yakışıyor mu.Orada sayın başkan hakkında yazılan yazılarda var,bana göre çirkin şeyler.Biz bu sitede yazı yazarken şahsen ben olayları bir bütün olarak değerlendiriyorum.Yoksa yazmayız olur biter.Ne zorumuz var ki tartışıyoruz.

Bu ve diğer siteleri bizim kasabamızdan olmayan insanlarda okuyor,en azından diğer sitelere örnek olmuyoruz.Burada ki geçen konulara fazla alınganlık yapmayalım önemli olan insanların niyetleridir.Benim babam başka bir partiden meclis üyesi olmasına rağmen şu anda daimi encümen üyesidir.Sizin dediğiniz gibi düşünsek bu mümkün mü?demekki burada Demircilinin çıkarları söz konusu.Siyasette ki insanlar her zaman eleştirilir,zaten siyasetin amacıda budur.Ama etrafımıza iyi bakmalıyız,kişileri eleştirirken onur kırıcı,hakarete varıcı,yalan yalnış,uyduruk sözler söylememeliyiz.Ben tekrar söylüyorum bunlara karşıyım.

Bu siteleri kuran insanlar,sitelerine Demircili veya Selim HAN'ın isimlerini vermişler bundanda bu sitelerin Demirciliye ait olduğunu anlıyorum.Zaten kendilerine ait olduklarını söyleseler insanlar yazı yazmazlar.O zaman madem bu sitedeki yöneticiye sitem ediyoruz,aynı duyarlılığı diğer sitelerdende beklemek hakkımızdır.İnsanlarımıza tekrar ifade ediyorun bizler isim vererek kimseyi asla incitmeyiz,isim verenlerin adreslerini söylüyoruz ve bununda yalnış olduğunu söylüyoruz.

Yazı yazmak kolay bir iş değildir herkesi memnun edemezsiniz.Yazmış olduğunuz yazılar çeşitli anlamlara çekilebilir.bunlardan korkmamak lazım.Mesela bu site ve diğer sitelerdeki bir çok kardeşlerimizle yüz yüze dahi görüşmemişizdir ama teknoloji sayesinde yazışıyoruz.Mesela ben sitedeki arkadaşların bir çoğunu gerçek isimlerini kullanmadıkları için tanımıyorum.Görsem belkide çoğunu tanırım.Gerçi bunlar önemli şeyler değil önemli olan insanlarımızın ne düşündüğüdür.

Demircilinin gerek Yurt içinde gerekse yurt dışında önemli bir potansiyeli vardır.Bizlere düşen görev bu potansiyeli arttırmaktır.Bunuda yaparken sen ben kavgasından sıyrılmamız gerekir.Hiç bir insanın diğerinden insan olarak üstünlüğü yoktur.İnsanlar çalışarak emek vererek bir yerlere gelirler,bununda karşılığını görürler çalışana Cenabı ALLAH verir,yeter ki dürüst olalım.Demircili adını kullanarak bir şeyler yapmaya çalışan doğru yapan ve düşünen kim olursa olsun her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini isterim.Bu siteninde bana göre bütün insanlarımıza hitap ettiğini düşünüyorum öyle değilse site yöneticisi düşüncelerini açıklasın.O yüzden başka yerlerde yapılan yalnışları söylüyorum.Aslında banane diyebiliriz ama hepsi bizim insanımız.Hepinize saygılar sunuyorum.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Çrş Eki 03, 2007 2:16 am

bu yukarda yazdıgınız cümlelere tamamen katılıyorum ve (diger siteyide takip etmedigimi belirteyim) pc kıymetlidir her yere girmem :)
En son nefretim tarafından Çrş Eki 03, 2007 2:31 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 03, 2007 2:24 am

Sevgili KARDEŞİM:

Senin gibi yazı yazan birisinden bu cevabı beklemiyorum.Lütfen o siteye girip düşüncelerini bekliyorum kim kime yalakalık yapıyor kim kime hakaret ediyor,bunlar bize yakışıyor mu?ALLAHINI seversen yorum bekliyorum.Aslında ben bunların hepsini biliyorum ama bilmeyenlerde öğrensinler istiyorum.Senin klavyen bizden daha kıymetli değildir herhalde.saygılar.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Çrş Eki 03, 2007 2:59 am

pomemerkan yazdı:Sevgili KARDEŞİM:

Senin gibi yazı yazan birisinden bu cevabı beklemiyorum.Lütfen o siteye girip düşüncelerini bekliyorum kim kime yalakalık yapıyor kim kime hakaret ediyor,bunlar bize yakışıyor mu?ALLAHINI seversen yorum bekliyorum.Aslında ben bunların hepsini biliyorum ama bilmeyenlerde öğrensinler istiyorum.Senin klavyen bizden daha kıymetli değildir herhalde.saygılar.
erkan bey kardeşim ben site yöneticisini eleştirirken sana birşeyler anlatmaya çalışıyordum bak şimdi bu sitede asilkartal kardeşimiz vardı sırf asilkartalı onüre etmek için yönetici kardeşim onun adına forumda biryer açtı illaki seninde site için yaptıgın iyi birşeyler varki sanada bu isimi vermiş ben bundan rahatsız olmuyorum sadece bişeylere maddi manevi destek veren insanların onure edilmesi gerekir ve daha iyi şeyler yapması için teşvik edilmesi gerekir buna inanıyorum yani bu yalakalık degildir hak edene hakkının verilmesidir

şimdi başka siteyle ilgili konuşmak istemiyorum ama yazılanlar benide rahatsız ediyor tabiki ordaki yönetimde bir sorun var buna karşı çıkmıyorum zaten

ama kasabamızda bazı insanlar varki bu kasabadan çıkarken bacaklarındaki pantolon bile yırtık pırtıktı ve bu insanlar maddi olanaklarını tamamlamış ve yırtık pantolonla çıktıgı kasaba için bişeyler yapmak istiyorlar ve yapıyorlar biri başkan olup hizmet etmek ister biri parasıyla hizmet etmek ister yani herkes bi işin ucundan tutucakki kasaba biyerlere gitsin ve bu insanlar fakir olarak çıktıkları bu kasabadan bugün hizmet yarışına girmiş kişilerdir ve bir birlerine duydukları samimiyetten ötürü bu tarz yazılar yazarlar yani istekte bulunurlar bu bana göre normal sana göre tuhaf olabilir bugün aşşagıdan biri bunu der yarın yukarıdan biri der

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 03, 2007 3:40 am

Kardeş:Benim sıfatlarla falan işim olmaz,kendi sıfatımız bize yeter.Site yöneticisinin sizinle ve diğer üyelerle ilgili sorunlarıda fazla beni ilgilendirmiyor.Bu konu kafanıza fazla yer etmiş.Siteye maddi ve manevi katkımız olur veya olmaz,bu o kadar önemli degil.Zaten bunu açıkça söylüyorum yeterki doğruluk olsun şahsım adına hem madden hem manen destek olurum.Diğer sitelerdeki konulara olabilir diyorsunuz,ben kabul etmiyorum,çün ki kabul edilebilir gibi değil,sizede saygı duyuyorum.

Aslında bu siteler günümüz iletişim çağında çok önemli şeyler.Dünya değişiyor,teknoloji her gün kendini yeniliyor.Demircilidende Yılmaz BEY gibi tasarımcılara hepimizin sahip çıkması gerekir.Malesef biz insanlarımızın değerini anlayamıyoruz.Bunu sizin için söylemiyorum genel anlamda söylüyorum.Hepimizin bu tip insanlara sahip çıkması gerekir diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Çrş Eki 03, 2007 3:58 am

hocam o sitede yazılanlar iyi birşey olsa biz zaten orada olurduk ve ben o siteye girmiyorum ve takip etmiyorum dedim yani o sitede yazılan yazılarla benim işim olmaz buradaki çogu arkadaş gibi zaten üye sayısındanda belli heralde takip edilmedigi burdaki aktiflige baktıgınız zaman kimin nereye nasıl sahip çıktıgı belli heralde en azından kaliteye sahip çıkarız ve kaliteli oldugunu ve cevap yazmaga deger buldugumuz konulara yorumda yaparız ben o siteyle ilgili hiç bir konuya cevap vermeme hakkımı kulanmak istiyorum

Kullanıcı avatarı
Necattin.Yaman
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Necattin.Yaman » Çrş Eki 03, 2007 9:15 am

Selamlar iyi günler tüm demircili halkına hayırlı günler diliyorum.
Öncelikle bu siteyi kuran genç kardeşimiz Yılmaz beye çok teşekkür ediyorum.Bizleri burada bir çatı altında birleştirdiği için.çok güzel bir çalışma devamını diliyorum.Başarılar.
Saygı değer halkım yorumlarınızı isteklerinizi ayrı ayrı okudum güzel fikirlerinize saygı duyup o fikirlerinizi meydana getirmeye çalışacağım.Ağaçlandırma fikrine gelince ben kasabanın girişinden çıkışana kadar akasya dikimi.Ormandan özel araçla (ağaç sökme makinesiyle) çam ağacı söküp selemenimize diktim, ama maalesef iklim nedeniyle ağaçlarımız gelişmekte ilerlemedi.Zeynep hanım belirtmiş olduğunuz konu çok güzel evet belediye hizmet binasının bitiminden hemen sonra belediye etrafına gerek başka alanlara park, eğlence, çay bahçesi ve çocuk bahçesi gibi ortamlar yaratmayı düşünüyoruz.Ben isterdim ki nüfusumuz çok olsun demircili kasabasına İller Bankasından daha yüksek bakiye gelsin ama sayımda çok çalışmamıza rağmen nüfusumuz düştü.Dolayısıyla nüfusa göre bakiye geldiği için çok zor durumda oluyoruz gelir yok gider çok oluyor.Ben elimden gelen bütün güzellikleri Demircili Kasabasına ve siz değerli halkıma sunmaya çalışacağım.SAYGILARIMLA NECATTİN YAMAN BELEDİYE BAŞKANI.

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön