DEMİRCİLİ GENÇLİĞİ NEREDE? NE YAPIYOR? NE YAPMALI?

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

DEMİRCİLİ GENÇLİĞİ NEREDE? NE YAPIYOR? NE YAPMALI?

Mesaj gönderen MATRAX:) » Pzr Eyl 09, 2007 12:20 pm

ANLADIM KADARIYLA KÖYÜMÜZDE BAZI OLUMSUZLUKLARA CARE ARANIYOR FAKAT KÖYDE DENEKTE KASABA OLDUGU GİBİ SANAL ALEMDE BİLE DESTEK CIKMIYOR YAW KARDEŞİM SEN ZOT BEN ZOT KİM VERCEK BU EŞŞE OT NEDEN BİR YERLERDEN BAŞLAMIYORUZ NEDEN BAZI SOSYAL ETKİNLİKLER DÜZENLEYİP KÖYÜMÜZÜN SORUNLARINI SANAL ALEMDE BIRAKIYORUZ ASLINDA BİR COK NEDEN VAR AMA BU NEDENLERİ BURDA DEĞİLDE BİR DEMİRCİLİLER GECESİNDE DEMİRCİLİ GENÇLİK TOPLANTISINDA YANİ BUNLARA EŞ DEĞER SOSYAL AKTİVİTELERDE GÜNCELLEŞTİRMİYORUZ
HEMEN AKLINIZA BU ORĞANİZASYONU YÖTECEK DİYE SORU İŞARETLERİ YADA BENİ İLİĞİLENDİRMEZ DAVET ETSİNLER GİDEBİLRSEM GİDERİM DİYE BUNA BENZER DÜŞÜNCELER GELEBİLİR BUNUNDA BİR CÖZÜMÜ VAR BİR HESAP ACILIR TABİ DEMİRCİLİSELEM ADINA VAKIF GİBİ BİR SEY YANİ BU TOPLANTI PARALARI BURDA TOPLANIR VE BUNA BENZER BİR COK AKKTİVİTE İÇİN GEREN MADDİYATI ORDAN HEPİMİZİN BAĞIŞLADIGI PARALARLA SAĞLAYA BİLİRİZ
BİLMİYORUM COKMU HAYEL KURUYORUM AMA HAYELSİZDE YAŞANMAZ SONRADA SEN ZOT BEN ZOT OLMASIN
:wink:
Dosya ekleri
278.jpg
278.jpg (16.58 KiB) 20609 kere görüntülendi
En son MATRAX:) tarafından Pzr Eyl 09, 2007 12:49 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
MUTLU IKEN HERKEZ IYI OLUR ADAM KAVGADA BELLI OLUR[font=Arial Black][/font]

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Eyl 09, 2007 12:43 pm

Bu site tam olarak kendini idare eder hale gelince DEGEDER i kurabiliriz insallah Matrax. Demircili Gencligi Dernegi. Cok riskli ve zor bir olusum ama olmayacak bir sey degil. Hatta mevcut dernek ve kuruluslarimizin bu ihtiyaca gerekli onemi veremedigini dusunuyorum. Kurucular arasinda olmayada talibim. Bu yuzden bu ayri bir konu. Yani Demircili gencligi nerede? Ne yapiyor, kendisini nasil gelistiriyor yada gelistirebilir. Herkes tanidigi gencligi isim vermeden elestirebilir. Tabi sahsi degil genel anlamda. Bu konunun sonunda bir genclik dernegi kurabiliriz ona gore ciddi yorumlar bekliyorum arkadaslar.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Pzr Eyl 09, 2007 1:07 pm

[font=Comic Sans MS]Güzel Fikir Yılmaz Abi.. Destekcinizim ;)[/font]

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eyl 12, 2007 2:13 am

Genc arkadaslarim hadi ama yorumlarinizi bekliyoruz..fikirlerinizi,düsüncelerini,hayellerinizi,hedeflerinizi ortaya koyun. yoksa sorumluluk almaktanmi korkuyorsunuz?

ilk önce böyle bir dernegin kurulmasini cani gönülden destekliyorum. sahsi fikrim ayri bir cati atinda degilde halihazirda bulunan DEKADER dernegi bünyesi altinda olmasi daha saglikli olur. dolaysiyla Demircili`leri vede Demircili gencligini bir arada bulusmasi ve kaynasmasi saglanir. Mutlaka herkesimin kendi icinde faaliyetleri ayri olur.birde bayanlarinda aktif ve faaliyet gösterdigi organisazyon düsünülürse sevinirim.

muhabbetle kalin. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Çrş Eyl 12, 2007 2:35 pm

hmm cok güzel bır fıkır kaynasmanın en güzel yolu budur herhalde bencede Zeynep Hanımın belirti gibi
sahsi fikrim ayri bir cati atinda degilde halihazirda bulunan DEKADER dernegi bünyesi altinda olmasi daha saglikli olur. dolaysiyla Demircili`leri vede Demircili gencligini bir arada bulusmasi ve kaynasmasi saglanir.
olması daha hos olur mesela gencler bır kermes düzenlegip herkes evden bırseyler yapıp mesela kek pasta börek cörek ücertli satmak amacıyla tabi yapamıyanlar satın alabılir bıryerlerden daha sonra kermeste bunu satıp gelirinı gerekli yere ulastıra bılırız

MATRAX:) demış hesap yolugla olabılır bencede cok güvenilir olur.

Yada senelik üye parası toplaya biliriz senede 12 ytl yapabılırız bu daha fazla miktarda olabılır.

benım düsüncelerım bunlar
BİLMİYORUM COKMU HAYEL KURUYORUM AMA HAYELSİZDE YAŞANMAZ

MATRAX:) bence hayalerımızle gelecegin temellinı atarız hayalsiz YASANMAZ cok dogru haklısın

:wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eyl 25, 2007 5:25 am

Size sesleniyorum:

Murat_EFE (Murat), Emiroglu (Muharrem), Playerboys (Salih), ByUkala (Ugur), Esmer_Delikanli (Hüseyin), Gurbetten Silaya (Fedayi), Selemenlihakan (Hakan), Selemenli (Fevzi), Yildizogluu (Cevat), Erdinc, Ayla, Meltem&Mehtap (Mehtap), Gülsevdali (Seda), Merkez60 (Nurhan), Demircili_kiz (cigdem), vaveyla, eda ... ve adini yazamadigim diger genc arkadaslar.

Arkadaslar gercekten merak ediyorum size ait bir derneginiz olsun istemezmisiniz? böyle güzel faydali organizasyonun icinde yer almak ,katkida bulunmak istemezmisiniz? bukadar ilgisiz ve kayitsiz kalmaniza dogrusu hayret ettim. en azindan sorular sorabilirdiniz.

Mesala : Derneginizde

Tiyartyo grubu, Folklor ekibi, Bilardo salonu, Kütüphane, Bilgisayar odasi, cayocagi, kücük bir Spor salonu, Mescid, vs diye cogaltilabilir....

ayda bir seminerler düzenleseniz.. Arastirmaci,yazar, akademisyen insanlari davet etseniz... derneginizin adini duyurma hemde insanlara faydali olma anlaminda özel günlerde faaliyetler tertipleneniz... Demircilinin sorunlarini,neler olmasi gerektigini,yada var olan kaynaklari nasil degerlendire biliriz diye Demircilinin önde gelenleri ile ciddi anlamda konussaniz...

simdi diyeceksinizki... iyi güzelde bunlarin hepsini nasil finanse edecegiz? sizler silkelenin üzerinizdeki rehaveti atin. Planlarinizi,Programlanizi,isteklerinizi,taleplerinizi yapin, hedefinizi belirleyin. inanin kaynak kendiliginden gelecektir.

Sayet böyle bir Dernek kurulacaksa, ki inaniyorum kurulacaktir. hicbir idiolojik kimlige hedef almadan yapilmalidir. Amac ve calismalar DEGEDER catisi altinda Demircili kasabasi vede Demircili Gencligi icin olmali.

MATRAX sana konuyu actigin icin,Kiymet sanada yorum yaptigin icin tesekkür ediyorum.

NOT: tabiki komsu kasaba ve köylerden üye olan arkadaslarimizin destek ve paylasim anlaminda düsüncelerini ve fikirleni bekliyoruz. hatta ve hatta diger il ve ilcelerden üye olan arkadaslarimizin`da

Ilk yorum kimden gelecek tahmin edebiliyorum,sayet yanilirsam söz yazacagim :wink:
Muhabbetle kalin. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eyl 25, 2007 7:35 am

Zeynep Hanım:

Demircili ve gençlerimizle ilgili öyle hayaller kuruyorsunuz ki size hayran kalmamak mümkün değil.Bizim kasabamızda bunların olabilmesi için insanların birbirlerine karşı bakış açılarının değişmesi lazım.Dediğiniz şeyler zamanla Demircilide yapıldı ama insanların düşünceleri farklı için başarılı olamadı ve devamıda olmadı.Bakın üzülerek ifade ediyorum Reşadiyanin kasabaları içerisinde sosyal ve kültürel bakımdan en zayıf olanı biziz,hatta hiç olmayanıyız.Şu andaki yazmış olduğumuz site Demircilideki en aktif sosyal olay.Bu siteyi bile karalamaya çalışan insanlar var.Demircilide şu anda gerek yurt dışında gerekse yurt içinde yapılmakta olan faaliyetlerde hep sen ben kavgası var.Galiba sizin olan hadiselerden fazla haberiniz yok.

Demircilinin başka bir tane sitesi daha var,orayı lütfen inceleyin bana hak vereceksiniz.İnsanlar nelerle uğraşıyor,birbirlerine nasıl ithamlarda bulunuyorlar,amaçları nedir,neyi paylaşamıyorlar bunları daha net olarak göreceksiniz.Demircilide bu sene askere giden gençlerimize yönelik kasabada bir gece düzenlemeye çalıştık,askerlerimize toplanan yardım parasını iki milyar lira vatandaşın biri çaldı gitti,kimseninde sesi çıkmadı.Kusura bakmayın ben bu konularda çok doluyum,sizin yapacağınız ve düzenleyeceğiniz her türlü konuya sonuna kadar hem madden hem manen destek vermeye hazırım.

1999 Yılında Demircili köyken kasaba oldu,Bizim belediyeye ait bir doğru dürüst sitemiz bile yok,gerçi bunu düşünecek belediye başkanını kim seçecek ki.Belediyenin daha bir tarihini araştıramadılar 8 yıldır,lütfen Kızılcaören,bozcalı,baydarlı,berketli,hasanşeyh kasabalarının sitelerine girin farkımızı göreceksiniz.Onuda boşverin şu anda köy olan Danışment köyünün sitesine girin bir dernek başkanı neler yapıyor görün.Aslında Demircili adına yapılacak o kadar çok şey var ki bunu yapacak insanlarda var aslında yeterki o insanlara fırsat verilsin.

Bizim insanlarımız aslında vefalıdır.Hemen hemen çoğu zorlukları görmüştür.Demirciliye özellikle Avrupadaki vatandaşlarımız büyük yatırımlar yaptılar halada yapmaktalar,ALLAH Demircili adına hayırlarını kabul etsin.İnşallah bu güzel temennileriniz bundan sonraki süreçlerde gerçekleşir.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Sal Eyl 25, 2007 11:54 am

Yaklaşık 2 saattir bilgisayar başında siz saygıdeğer site üyelerinin mesajlarını okuyorum ve o kadar güzel ve cezbedici seyler yazmışsınız ki insan hayal edince bile bir heyecana kapılıyor. Zeynep Hanım özellikle size bu güzel ve orjinal fikirleriniz için tesekkür ederim. :idea:

Aslında bu konu sadece şimdiki genç demircililer için değil geleceğin Demircilileri içinde emsal ve örnek bir konu. Cevapların yazılmayışı okunmadığı anlamına gelmiyor biliyorsunuz. Sürekli gündemde tutulması gereken bir konu. Ben bu sene kendi yaş grubumdan bir- iki samimi dost edindim ve çok mutluyum onları tanıdığım için. Ne güzel olurdu ki bu rakamı her sene 1-2 değil de 10-20 yapsak.En azından buradan başlayabiliriz DemirciliSelemen.Com çadırı şart değil yeter ki kaynaşalım. Demirciliye gittiğimizde buluşalım. Tabi böyle bir niyeti amaç edinmiş dernek, vakıf vb. her kuruma da desteğimiz tamdır.

Tekrar görüşmek dileğiyle... Saygı ve muhabbetle kalın...

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Sal Eyl 25, 2007 10:06 pm

arkadaşlar bu yazdıklarınız güzel düşünceler ve bu zamana kadarda bu gibi çalışmalar gönüllü arkadaşlarla yapıldı aslında konu maddiyat gibi görünsede maddiyat degildi mesela kanuni olarak 2 kapılı bir mekana ihtiyaç var veya gençleri bir araya toplayamama sorunu gibi çogaltıla bilir düşünülmeyen sadece dernekteki bilgisayar odasıydı geri kalanların çogu düşünüldü kütüphane var zaten blardo var cay ocagımız var mekanda demirciliye ait eh bundan iyisi şamda kayısı

ama dahada iyi olabilir tabi

yukarda matrax arkadaşımız organizasyon falan demiş yapılması nı düşündügü organizasyonun maksadını anlamadım gerçi ama iyi bişeydir heralde

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eyl 26, 2007 3:42 am

ilk önce düsüncelerini bizlerle paylasan arkadaslari tebrik ediyorum ve yürekten teskr. ediyorum.

Mutlaka yukarda belirtmis oldugumuz calismalarin bir kismi yapilmistir ,yada en azindan denemistir. lakin herhangi bir ise baslarken alti tane kural vardir. Bilimsel olarak kanitlanmis modeldir.

Ana baslik halinde sizlerle paylasmaya calisacagim:

1-Kadro, ekip saglam,ehliyetli,likayetli kisilerden olusturulur --> Bilgiler toplanir.

2- Problem formüle edilir --> Problemin tanisi yapilir, yada eldeki imkanlar nelerdir...

3- Hedef belirlenir --> uzun yada kisa vadelimi olacak.

4- Tedbir planlari yapilir

5- Hazirlanan Plan hayata gecirilir.

6- Degerlendirme yapilir .

Yapilan isler tarihleri ile kayda alinir,Döküman olarak muhafaza edilir ve periodik olarak takip edilir.sayet yapilan isler randuman vermediyse mutlaka 6 kuraldan bir tanesinde yanlis,hata,eksik vardir. tekrar basa dönülür, hangi sIktan kaynaklandigini tesbit edilir ve hata bertaraf edilir.

Arkadaslar üc bes gönüllü samimi düsünceli insanlarin bir araya gelmesiyle ancak bukadar olur anlayacaginiz uzun vadeli olmaz vede devami gelmez.

Erkan bey demiski:" Şu andaki yazmış olduğumuz site Demircilideki en aktif sosyal olay." herseyin bir ilk`i ve baslangici vardir. ne mutlu bizlereki arkamiza dönüp yasanmis olumsuzluklar`dan ders cikartip, yukardaki cizelgede oldugu gibi hedefini belirleyen samimi, dürüst,yilmayan ve en önemliside neyi ne icin,kim icin yapdigini bilen duyarli insanlar mutlaka bir araya gelecektir. hic bir sey icin gec kalinmamistir.

Unutmayalimki.. 600 sene hükümranlik süren Osmali devleti 6 kisi ile bir cadirda kurulmustur.
hee kolaymi? tabiki degil, önemli olan zoru basarmak.

Zor ama imkansiz degil.

Not: Genc arkadaslarim herhalde sizlerin benden daha orjinal fikirleri vardir :) hee unutmadan ilk yorum tahmin ettigim kisiden gelmedi yanilmisim. :oops:

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Çrş Eyl 26, 2007 4:44 pm

zeynep yapmış oldugun fizibilite :) çalışmasından ötürü teşekkür ederim

tabi yapılması düşünülen aktivite çalışmalarında ehliyetli kişileri bulmak tabiki zor ama gönüllü kişiler bulunur ama dernegimizin sorunu gençlerin sesini duyuramamasından kaynaklanıyor yani olaya ilk teşhisi koymak gerekirse olay bu hele bir araya gelsinler kendi aralarında bir konsorsuyum :) yapsınlar gerisi gelir heralde bende maddi manevi destegimi yaparım buradaki bir çok arakadaşın yapacagı gibi

mesela önce gençler önce dernege üye olarak ilk adımı atabilirler
aralarında birini seçerler ve seçilen kişi dernek başkanı veya yardımcılarıyla lobi çalışmaları yapabilirler veya toplantılarda görüşlerini bildirerek konunun önemini ve ihtiyacının gerektigini yani gençlerin dernek dışında mutlu olmadıklarını ve dernegin gençlere hitap edecek gibi çalışmalara girmesi gerektigini anlatılırsa ve (gençleri dernek dışında ne gibi tehlikelerin bekledigi konusunda aydınlatıcı bi anlatım) da olur

zaten dernegin alt katıda boş yani uygun koşullar var

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Eyl 27, 2007 11:15 am

Öncelikle Matrax' a böyle bir konu actigi icin tesekkür ederim.

Zeynep baci herzamanki gibi yorumlari ve düsünceleriyle bizi aydinlatmaya devam ediyor.
Belki bu konular azda olsa denenmis olabilir ama bizde bazi olusumlar baslarken bitiyor.Cünkü
benim Demircilim biribirine güvenmiyor,güvenince güveni suistimal ediliyor ve Demircilim aslinda sadece bir ise baslarken
o isin Ekonomik tarafi ile alakalaniyor.
Anliycaniz getirisi olmayan her sey tukaka!!

Erkan agbi ne güzel ifade etmis sosyal aktivitesi olmayan tek beldeyiz,hani Resadiyenin kasabalarini tarif ederken Demircili icin
giyimi kusami fiyakali,konusma diyelegi farkli,evleri cok katli,asansörlü dublex.. filan anlatirlar ama yetismis insanini birkac paragrafi doldurmaz.

Ne hikmetse biz birbirimize o veya bu sebepten dolayi düsmancik olmusuz karsi tarafin yaptigi her iyi is dahi olsa bizim icin kötü,cünkü
bu yapilan o tarafa mal edilecek,yani tamamen bir haset ve cekememezlik,enaniyetten baska bir sey degil.Sovu o kadar seviyoruzki!
yaptigimiz herseyi desinler icin yapiyoruz(cenazeden tutun üzülerek söylüyorum,dügünümüze kadar,en ufak herhangi bir organizasyon.)

Aslinda sorun ortak bizim Avrupadaki Demircili gencligininki dahada vahim.

Inanin bu konuda cok doluyum bana birkac saat lazim meramimi anlatmak icin ama kisa geceyim,

20 yildir austuryadayim,Heiderlbergli Demircililere 350 km uzaktayim,yilin muhtelif zamanlarinda cok kez es dost ziyaretlerine veya ticari olarak oraya gidiyorum
o güzel insanlarla sohbet etme imkani buluyorum.Inanin her yil her severinde sohbet imkani buldugum heryerde bu konuyu dile getirmeye calisiyorum.110-120 hane ile yerlesmisiz oraya,soruyorum kac tane Üniversite talebemiz var,meslek yapanlarin sayisi ne kadar,yatili Yurtlarda kalan varmi(Din egitimi) inanin alinan rakamlar 1000de belki 10dur,binde dedim cünkü yüzdeyle daha az cikiyor.
Aslinda sorumun en yogun olani Demircililerin oturup kaynasacagi bir Dernek,Lokal,Cami gibi yerlerin olmayisiydi.Bu konuda cok kez harekete gecilmis ama yine malum sebeplerden dolayi(senlik,benlik) taa bu günlere gelinmistir.
Ama suan bildigim kadari ile bir Cami yeri alindi ve calismalar devam ediyor Mevlam emegi gecen herkesten razi olsun,Insallah ordaki evlatlarimizda bu sayede Dinini en iyi sekilde ögrenirler,halkimda kaynasir temennim!!!!!

Simdi sorun birazda büyüklerimizden kaynaklaniyor,onlari pozitifte olsa elestiriyorum.
Bizlere mal,mülk,apartmanlar,is hanlari belki torunlarina yetecek kadar Dünyalik kazandilar Allah razi olsun,ama cogu gencligebir nebze olsun yol gösteremediler,
haa belki onlarin egitim seviyesi buna müsait olmadi ama insanlar kendisini biraz olsun gelistirebilir,babamin bir lafi vardir ''Avrupadan baska avrupa yok diye''
be bu lafa fazlasiyla katilirim,Avrupanin maddi olan herseyini aliyoruz(hurdadan tutun diger madenlere kadar) ama evlatlarimiza gelince
lan okuyupta ne olacak 18 girdimi al ehliyetle Mercedes Sprinteri sal Almanya sokaklarina,nasi olsa ayda 5 kagidi var mantigi ile okuyan ve tahsil yapan cok az evladimiz var.

Kafalarimiz degismedigi müddetce Zeynep Bacim o senin önerdigin güzel kurallar formüle bile edilemiyecektir.

Bakin bir kücük örnek vereyim ve buna cok takiliyorum.Edingen kasabamizda ve cevresinde 700'e yakin insanimiz yasiyor edingen kücük bir alaman beldesi
dünyada bir ikinci yer daha bulamazsiniz bu kadar biribiriyle kardes Sehir olacak bir yeri,ama malesef üc bes tane aydinlimi,antalyalimi gerceklestirmis bunu

Oranin belediyesiyle daha icli disli olup genclerimiz daha güzel seylere yönlendirilebilir,cünkü avrupada cogu aktiviteler muhtarlik veya belediyeler eliyle oluyor.

Simdi demeyin konumuz Almanyami diye,burda asla hicbir art niyet tasimiyorum genclik deyince buralara kadar geldik,nufusumuzun coguda burda yasadigina göre
genclik üzerine olan aktivitererin onlarida kapsamasi lazim.Yani almanyada cok insanimiz yasadigi icin örnek verdim,ona avusturyasi,fransasi,hollandasi hahil.

Bu gencligimizin yaptigi tek sosyal aktivite yazin geliyoruz hosumuza giden bir kizla veya erkekle evlenip gitmek :D ,sonunu Mevlam hayir etsin.

Ama yinede bu konulari paylasiyor,konusuyor olmamiz gelecekteki genclerimizi daha güzel günlerin bekledigine bir isarettir.

NOT:Bu yazdiklarim önce kendi nefsim icindir,asla ve asla hicbir Hemserime satasmak icin degildir.

Mevlam Yar ve yardimcimiz olsun.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Eyl 27, 2007 3:41 pm

H.Kardeşim Uğur Bey:
Cahiliye döneminin günlük yaşamına ALAY hakimdir.Kur'an ve islam ahlakının yaşanmadığı böyle ortamlarda alaycılık toplumun hemen her alanında yaygın şekilde görülür.Özellikle fakirlerle alay edilir.Onların kıyafetleri,konuşma tarzları ve uslupları,renk seçimleri,yaşam biçimleri ALAY konusu olan malzemeleridir.Okullarda, işyerlerinde,zenginlerle fakirlerin yanyana geldiği sık sık karşılaşılan bir durum değildir.Ama bunun yanı sıra fakirlerinde zenginlerle alay etmeside sıkça görülür.Her iki kesimde cahiliye ahlakını yaşadıkları için,hiçbiri bu ahlakın çirkinliğini kabul etmek istemezler.ALLAH korkusuna sahip olmadıkları için yaptıkları alaycılığın karşılığını ahirette göreceklerini göz ardı ederler.Hesap gününü düşünmeden yaşamlarını sürdürürler.

Hatırlarsanız sizinle ortaokul yıllarında yaşımızdan büyük konular konuşurduk.Yazmış olduğunuz satırların hepsine tamamen katılıyorum.Zeynep Hanım bütün olaylara haklı olarak iyi niyetle yaklaşıyor.Keşke herkes böyle düşünebilse o zaman zaten bir sorun kalmaz.

Uğurcuğum:Bugün bizim içinde bulunduğumuz durum inan ki cahiliye döneminden daha kötü.Bugun aldığımız habere göre ALMANYADAKİ Cami kapatılmış.İ.Kandoğmuş bu kapatmanın geçici olduğunu söyledi İNŞALLAH öyle olur.

Benim buradaki yorumum şudur,bunu herkesin iyi anlamasını isterim.Eğer yapılan prosüdürlerde herhangi bir yalnışlık olmasaydı,bu cami kapatılmazdı.Demekki yapılan evraklarda bir hata var.Ama bizim insanlarımız bunu bu şekilde düşünmeyip konuyu başka yerlerde arıyorlar.Şu anda orada insanlar birbirlerine karşı aşırı hırslanmış durumdalar.Birbirlerini tehdit ediyorlar konuyu araştırıp sormadan veya herhangi bir sorgulama yapmadan boşu boşuna cahiliyet dönemindeki gibi küfre giriyorlar.Hiç yakışıyor mu aynı kasabanın insanlarına.Bakıyorum böyle hayati bir konuda Demircilinin ileri gelenlerinden hiç ses çıkmıyor.Yarın vakti geldiği zaman çok afedersin SÜMÜĞÜNÜ SİLEMEYENLER,GIÇLARINA DON GİYEMEYENLER,İKİ LAFI BİR ARAYA GETİREMEYENLER biz belediye başkanlığına talibiz diye çıkarlar.Bizim insanlarımızda geçmişini güzel unuttuğu için hiç bir şey olmamış gibi davranır.Kardeşim bunun cahiliye döneminden ne farkı var.

Ben Demircilide ALLAHIN evine karşı çıkabilecek bir insan düşünemiyorun.Çün ki insan ALLAH muhafaza Dinden çıkar Kafir olur.Orada yapılacak olan bir okulun,caminin,mescidin kime ne zararı olabilr,yahu tamam Demircilide zaten sen ben kavgası var,ama bundada sen ben kavgası varsa bunun adı Müslümanlık değil ALLAH muhafaza münafıklıktan bile kötüdür.Şimdi burada cami kapandı diye birisi seviniyorsa,öyle birisi olacağını zannetmiyorum vay halimize.Gerçi Peygamber efndimiz bir hadisi şerifinde''Siz neye leyıksanız o şekilde idare edilirsiniz'' demiştir.

Bizim insanlarımızın ve bizlerin bazı şeyleri aşmamız için çok mu zaman geçmesi gerekiyor.Neden her şeyi maddiyatla ölçüyoruz.Maveviyatımızdan neden bu kadar koptup.gençlerimiz neden hep avrupa sevdasında,hep para sevdasında tabiki parada olacak,neden KASABAMIZ DA yalan , gıybet,dedikodu almış başını gidiyor.

Dün gece ALMANYADA vatandaşlarımız kendi mekanlarında teravif namazlarını kıldılar,belki bu akşam kılamayacaklar,işte ölümde insana bu kadar yakın.İnsanlarımız karar verirken ölümü düşünmeleri lazım.Şimdi oradaki insanların ruh halini düşünebiliyor musunuz?İNŞALLAH bundan sonraki süreçte herkesin bu mübarek ramazan ayında insanlarımızın arasında ki bu kırgınlığın giderilmesi ve camilerinin sorunsuz bir şekilde tekrar ibadete açılması temel dileğimizdir.Çün ki bizler aynı toprağın insanlarıyız,aynı yörenin çocuklarıyız,bu mübarek cuma akşamı İNŞALLAH rabbim iyi düşünen insanların yanında olur.

İçinde ALLAH'ın anıldığı ev ile
ALLAH'ın zikredilmediği ev,
diri ve ölüye benzer.
(müslim,misafirin:211) Hadisi şerif
Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eyl 28, 2007 3:40 am

Arkadaslar!!!

bakiyorumda klavye`yi eline alan birakamiyor sizleri okadar iyi anlayabiliyorumki... yaramiz okadar büyükki... (CIBAN) ici iltehap toplamis baktikca rahatsiz ediyor...midemizi bulandiriyor... dokununcada icimizi sizlatiyor... deyim yerinde ise simdiye kadar hep kocakari ilaclari ile tedavi etmeye kalkistik...bir süreligine iylesti zannettigimiz CIBAN tekrar cerahat toplamaya basliyor... simdi daha iyi anliyoruzki.. o yaraya nejter vurmanin zamani geldi...yaraya sebebiyet veren mikroplarin ve bakrerilerin kökünden kurutulmasi gerekiyor... hee bunu kim yapacak dediginizi duyar gibiyim. kimmi? SEN, BEN,BIZLER.

Erkan bey olaylara iyimser bakmaya calistigimi söylemis. aslinda öyle degil ben sadece ortaya bir farki koymak istiyorum. ne kadar güzel ifade etmissiniz Demircilide tek sosyal aktivite`nin bu site oldugunu belirtmissiniz. adini zikr ettiginiz malum site`den tabiki haberim var. hatta diger komsu kasbalarin ve köylerin sitelerinide ziyaret ediyorum gercekten onlari tebrik etmemek mümkün degil ellerine ve emeklerine saglik. Hemsehrilerimizin yapmis olduklari güzel islerden dogrusu bende gurur duyorum.Eminim TOKAT`li olarak hepimizi`de onurlandiriyordur.

hee birde bu siteyi`de karalamaya calisiyorlar demissiniz. Erkan bey biz bunlari cooook tan astik camur at izi kalsin misali. simdi soruyorum hepinize elinizi vicdaniniza koyarak cevaplayin. bu sitede bu güne kadar yapilan yorumlarda vede yazilan mesajlarda hangi köylümüzün sahsina hakaret, rencide yada kücük düsürücü bir söz yazilmisdir. bilakis tüm olumsuzluklara ragmen Kasbamizdan ve Insanlarindan övgü ile bahs edilmistir. Demircilinin sorunlarin sitede dile getirmeye calistik dikkat ettiyseniz herkes haddini bilerek ve uslubuna özen göstererek fikirlerini paylasmaya calisti. Haddini asmaya calisanida arkadaslar güzel bir dille uyardilar firsat vermediler. zaten böylede olamasi gerkiyordu.

ben bu siteye üye olan, yazi yazan,yorum yapan arkadaslara secgin Demircili`ler, gözü ile bakiyorum. yani arkadaslar sizler ÖZEL Demircili`lersiniz. her nekadar duyduklarimiz bizleri cileden cikarsada,onlara onlarin uslubu ile karsilik ASLA vermiyecegiz. iste farkimiz burda. Elhd. yazdigimiz her yazinin bilincindeyiz. neyi ne icin degistirmeye calistigimizin farkindayiz.en önemliside yaptigimiz isi onun bunun icin degil,bizleri pohpohlamalari icin degil .ALLAH`in rizasini umarak yapiyoruz.zaten nekadar samimi oldugumuz mesajlarimizdan belli olmuyormu?

Hmm Edigen camisi hadisesi`de bana Kurani kerimde zikr edilen DIRAR MESCIDINI hatirlatiyor.icine fitne fesat karismis
acaba israrla üstünde durmanin bozguculuktan baska innsanlara nasil bir faidesi olur. tabiki en iyisini ALLAHÜ-ALEM bilir.

üüüf konu yine mecrasindan cikti :) tekrar sadede gelirsek. yukarda DEMET arkasdasimiz güzel bir seye deginmis bu sene festivalde yeni arkadaslar edindigini yazmis gencler birbiriniz tanirsaniz kaynasmaniz daha kolay olacaktir. fkat böyle susarsaniz sizi ilgilendiren konuya bile birseyler yazmaya aciz kalirsaniz bir birinizi tanimaniz ve kaynasmani elbette zor olacaktir. Nefretim arkadasimiz genc arkadaslarimiz Dernege üye olmakla bir baslanginc yapabilirler diye teklif getirmis eee hadi ne duruyorsunuz.

biri bana klavye`yi birak desin yoksa Ramazini Serif cikana kadar yazarim :) yukarda ismini zikr ettigim genc arkadaslarim klavye`yi size birakiyorum yoksa Demircilide genc yok diye Dernegin adini degistirmek zorunda kalacagiz.
SÖZ SIZDE sevgili DEGEDER`liler :)
En son zeynep tarafından Cum Eyl 28, 2007 4:30 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Cum Eyl 28, 2007 4:13 am

valla arkadaşlar okuduklarım karşısında şoktayım şok oluşumun nedeni baya bi doluyuz yahu aslında bu yazılanların çogu büyüklerimize karşı baya bi doluyuz noktasında gelişiyor yani yönetenlere karşı ama herzaman oldugu gibi hep eleştirede kalıyoruz çözüm noktasında bir fikrimiz hala yok yada altarnatif organizasyonlar hakkında fikir üretemiyoruz mesela köyde kadınlar için bir kahve olmasını istermiydiniz :)

veya selemende negibi organizasyonlar yada dernekte ne bilim mesela köyde motosiklet kiralama alanı gibi yada at kiralama yada caminin önündeki sokakta pazar yeri gibi yahu ne bilim yazın işte aklınıza ne geliyorsa

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Eyl 29, 2007 1:32 am

Devam sevgili üyeler. Bu konu bu forumda açılmış ve devam eden en güzel konulardan biri. Dernek şart değil. Önemli olan konunun başkahramanı olan gençlerin fikirleri. Bir araya gelmek için ne yapılmalı. Birlikten kuvvet doğarı nasıl uygulamaya dökebiliriz? Rica ediyorum diğer üyelerde katılsın (murat_efe, gülesevdali, meltem & mehtap ve diğerleri hani fikirleriniz?) Bu ekranda yazılanlar ve yazılacaklar Demircili gençliğini ve dolayısıyla geleceğini yakinen ilgilendiriyor. Bu mudur sizin ilginiz?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MATRAX:) » Çrş Eki 24, 2007 11:04 pm

EVET GELELİM SOHBETİMİZE NEZAMAN CIKACAK BU BİZİM MESELER DÜZE :)ARKADAŞLAR GÜZEL BİR SÜREC İÇERİSİNDEYİZ FARKINDAYSANIZ İNŞ SONUNDA HAYAL KIRIKLIGINA UGRAMAYIZ HE BU ARDA NEFRET KARDEŞİM BU ORGANİZASYON GENİŞ CAPTA OLCAĞI İÇİN DETAYA İNMEDİM RİCA ETSEM SEN BİR FİKİRDE BULUNURMUSUN TABİ DİĞER ÜYELERDE BU RİCAYA ORTAK .ŞİMDİLİK ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Eki 26, 2007 2:47 pm

SLM EVET GÜZEL Bİ KONU NEYSE YAPMAMIZ GEREKEN HAZIRIM :wink:

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Eki 26, 2007 3:30 pm

Bu önemli konunun devamlılığı için daha aktif olmak isteyen vakti / durumu müsait arkadaşlar belli zamanda randevulaşarak sohbet ekranımızı "samimi" bir şekilde kullanabilirler. Burada birlik sağlayamazsak hiç bir yerde sağlayamayız. Çünkü bu site ve içindekiler, sizinle kendini göstermiş, sizin için yapılmış bir buluşma yeridir. Burada sohbet ekranı forumu destekleyici anlamda kullanılabilir. Görüyorum ki konu forum tarafında tıkanmış durumda. Sohbet ekranından çıkacak bazı sonuçlar burada paylaşarak konunun devamı sağlanabilir.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 26, 2007 10:23 pm

Sevgili Arkadaşlar;
Geleceğimizin teminatı olan gençliğimizi tanıyabilmemiz için önce gençliğimizin umutlarını, beklentilerini, sıkıntılarını, zevklerini, problemlerini kısaca iç dünyalarını bilmemiz gerekir.
Gençliğini tanımayan bir millet geleceğini tehlikeye atar. Her dönemde gençliğin sorunları dönemine göre farklılıklar gösterir.
Hem dönemin farklılıklarını bilmek hem de gençliğin dünyasını tanımak başta anne-babaların, eğitmenlerin, pedagogların ve sosyologların görevidir. 21. yüzyılın "bilgi çağında" herşey baş döndürücü bir hızla değişiyor. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu görüyoruz.

Bugünün gençliğinin büyük çoğunluğu kendisine, ailesine, okuluna, işine karşı devamlı ilgisiz davranışlar sergiliyor. Önemli ve ciddi olayları önemsemiyor. İşini yaparken "lakayt" davranıyor. Futbol, müzik ve eğlenceyi çok ön planda tutuyor. Sıradan davranışlarıyla, adeta gününü kurtarmaya çalışıyor.
Geleceğini önemsemiyor. Yaptığı işi üstünkörü yapıyor. İşiyle, geleceğiyle ilgili hep kaçamak davranışlar sergiliyor. Uyanık ve zeki oldukları için kendilerini kamufle etmesini de çok iyi beceriyorlar. Kitleleri yönlendirmeye yönelik yayınlar yapan "medya"nın etki alanına kendilerini kaptırıyorla

Yalnız gençler değil, çağın insanı zorlanmadan, alın teri dökmeden kolaycılığı kendini kaptırmış. Teknolojinin hızıyla birlikte kolay yaşamayı, "köşe dönmeyi" yaşam tarzı haline getirmiş.
Tabi bunun psikolojik ve sosyolojik nedenleri vardır. Çağımızın insanı kolay ve rahat bir dünyada kendini buldu. Babaları, dedeleri gibi yokluk çekmediler, savaş görmediler. Teknolojinin, kitle iletişiminin her imkânından yararlandılar. Her şeyi kolay elde eden yeni nesil, kolay da harcamak istiyor. Yiyecek, giyecek özlemi çekmiyor. Anne-baba hayatın bütün zorluklarına rağmen evlatlarını yokluk çektirmiyorlar. "Biz çektik evlatlarımız çekmesinler" anlayışı, yeni nesli kolaycılığa ve bedavacılığa sürüklüyor

Yeni neslin tüm dünyasını futbol dolduruyor diyebiliriz. Futbol tutkusu normal spor tutkusu olmaktan çıkıp bir gencin dünyasını dolduran bir ideal haline dönüştü. Bu durum tesadüfen oluşan bir akım değildir. Özellikle rejimler tarafından planlanan organizeli bir harekettir. Gençliğin enerjisini kanalize eden onların potansiyellerini kontrol altında tutan çok önemli bir "araç" olarak kullanılıyor. Araçtan öteye "amaç" haline dönüştü. Genç ve dinamik insan potansiyeline sahip olan bizim gibi ülkelerin en çok başvurdukları oyalama taktiklerinden biri olan futbol rejimlerin "can simidi"dir.
Futbol sayesinde gençleri oyalıyorlar. Enerjilerini sahalarda koşturarak tüketiyorlar. Onları düşünmekten alıkoyuyorlar. Haksızlıklar ve keyfi uygulamalar karşısında genci tehlike safının dışında bırakıyorlar. Bunun için de futbolu ve futbolcuları cazibe merkezi haline getiriyorlar. Bu camianın insanlarını, sürekli gündemde tutarak gençlerin dünyalarını futbol ve futbolcularla dolduruyorlar. Futbol ve futbolcularla oturup kalkan bir nesil ne düşünebiliyor ne de etrafında olup biteni görebiliyor.

Her insanın müzik ve eğlenceye karşı bir zaafı vardır. Müziği ve eğlenceyi sevmeyen insan çok azdır. İnsanın hoşuna giden kişiyi dinlendiren bir tutkudur. Meşru ve makul şartlar içerisinde olduğu sürece de her insan yeri ve zamanı geldiğinde müziğini dinlemeli ve eğlencesini de yapmalıdır. Ancak, müziği sürekli genç beyinlere pompalarsanız onları fanatik hale getirirsiniz. Bugün yapılan da budur. Gündüzleri futbolla gencin beynini oyalamayı düşünen güçler, geceleri de müzikle ve eğlenceyle gencin hayatını doldurarak tamamıyla pasifize edip beynini etkisiz hale getirmeyi hedeflemişlerdir. Bunun için de, futbolda olduğu gibi müzikte de sanatçıları cazibe merkezi haline getirip devamlı toplumun önünde tutuyorlar.
Gazetelerde, televizyonlarda, reklamlarda sanatçı bay ve bayanlar gençlerin modeli olacak hale getiriliyor. İşin içine bir de cinselliği katınca bu oltaya düşmeyecek genç olabilir mi? Cinsellik, müzik, alkol ve eğlence birleşince gencin duygu dünyası cazibe merkezi haline gelmiş oluyor. Gündüz vaktini futbolla gece de müzikle, eğlenceyle geçiren bir genç gelecekle ilgili ciddi şeyler düşünebilir mi? Etrafında olup bitenden haberi olur mu?

Anne-baba okul ve toplum olarak gençliğe ne verirsek, karşılığında da ancak o kadarını alırız. Bizlerin beklentileri çok ama, gençliğe verdiğimiz yeterli mi sorusunun karşılığı maalesef yok. Hep sızlanıp söyleniyoruz ama söylemesini pek beceremiyoruz.

Savurganlık, çağın en yaygın alışkanlıkları arasında yer alıyor. Lükse ve tüketime alıştırılan çağın insanı, israfın her çeşidini yapmaktan kendini alamıyor. Özellikle gençlik, aşırı şekilde israfla iç içe yaşıyor.

Çağın gençliği sabırsız ve tahammülsüz duruma geldi. Çabuk sıkılıp, tez bıkıyor. Büyüklerinin öğütlerini önemsemiyorlar. Öğüt almak canlarını sıkıyor. Kendi başlarına buyruk olma ve sorumsuzca yaşamak istiyorlar. Kendilerine göre doğruları, kendilerine göre yaşam tarzları var. Buna kimsenin müdahale etmelerini istemiyorlar. Bu yüzden anne ve babalarıyla sürekli problem yaşıyorlar

Kendi ülkesinde iş bulma umudu olmayan gençliğin en çok istediği şeylerden biri de yurtdışına gitme arzusudur. Yurtdışına gidip bol para kazanarak, büyük imkânlara sahip olacakları umuduyla yaşıyorlar. Yetişmiş vasıflı insanlardan tutun da sıradan iş yapan yığınlarca insan yurtdışına gitmek için çırpınıyor. "Beyin göçü" ülkemizin kanayan yaralarından biri haline geldi...
Bu soruna çare bulunmazsa gençliğimiz, umudunu kendi ülkesinde değil de yabancı diyarlarda aramak zorunda kalacaktır.

Kitle iletişimin ve teknolojinin yaygınlaşması sonucunda her şeyi gören gençlik, derinlemesine bilgilenmeye ihtiyaç duymuyor. Her duyduğu ve gördüğü olayın düzeyselliğine bakarak bilgilendiğini zannediyor. Aktüalite ve magazinsel bilgilerle yetiniyor. Yeni nesil, bu sıradan bilgilerle kendini çok akıllı ve bilgili zannediyor.

Olumsuzluklara ve suça teşvik eden o kadar çok olayla iç içe yaşıyoruz ki, bir gencin suç işlememesi adeta imkânsız hale geldi. Yazılı basın, televizyonlar, sokaklar, okullar, eğlence yerleri ve sosyal mekânlar olumsuzluklarla dolup taşmış vaziyette... Böylesine yoğun bombardımana maruz kalan çağımızın gençliği, olumsuzluklarla beraber yaşamak zorunda kalıyor. Uyuşturucunun her alanda görülmesi, alkolün tabi hale gelmesi, cinselliğin sıradanlaşması, cinayetlerin normal hale gelmesi gençliği ister istemez suça sürüklüyor.

Okumak her olumlu şeyin başıdır. Bilgilenmenin temeli okumakla olur. Okumayan bir toplumda ne gelişme, ne de huzur olur. Kulaktan duyma bilgilerle ve görsel anlatımlarla yetinen gençliğin bilgileri çok yetersiz. Yetersizliğin daha vahim boyutu ise, "kendilerini bilgili zannetmeleridir." Okumadan bilgilendiğini zanneden gençliğin geleceği hiç de aydınlık gözükmüyor.

Kültürel değerlerimizle, Batı dünyasının değerleri arasında sıkışan gençliğin "kimlik arayışı," Osmanlı'nın son dönemlerinden başlayıp günümüze kadar devam ede gelmiştir. Bir gence, özgürce düşünebilme, kendisini ifade edebilme güveni vermek, yeni nesil için büyük önem taşıyor.
Bir gencin başta kendisine, ailesine, büyüklerine ve devletine güvenmesi onun hayata bakışını ve kişiliğini oluşturuyor. Bu güven verilmediğinde kendini ifade edemez, bunalımlara ve çeşitli arayışlara sürükler. Ülkemizin gençliği gerek kültürel, gerekse sosyal açıdan aradığını ülkesinde bulamadığından çeşitli arayışlara yönelmektedir. Ne aradığını tam olarak bilmediğinden kimliğini de ifade edemiyor.
Sonuçta hedefi olmayan, istikameti belli olmayan, kendisine ve ülkesine güvenmeyen bunalımlı bir gençlik ortaya çıkıyor.

Arkadaşlar;

Bu konuya daha öncede katılmaya çalışmıştık.Konuyu tekrar gündeme getiren MATRAX 'a teşekkür ederim.Madem ki Demircili gençliği nerede ne yapıyor diye bir başlık atıyoruz o zaman eylemlerimizle söylemlerimizin uyuşması gerekir.Bizler Türk genleri olarak neden anlamlarını bilmediğimiz yabancı isimleri kullanıyoruz.Bir çoğumuzun ismi ya evliya ismi ya peygamber ismi,bunları bırakıp kendimize başka isimler neden takıyoruz.Çok merak ediyorum acaba bir gayri müslim kendisine Ahnet,Mehmet,Süleyman ismini takar mı ?

İsterseniz Demircili gençliği olarak bu isim konusundan başlayalım.Bu konuda lütfen kimse üzerine alınmasın,bunu söylememdeki amaç sadece birbirimizi daha iyi tanımak.Benim naçizane görüşlerim bunlar diğer arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum.

Hepinize saygılar sunarım.
Erkan ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eki 31, 2007 1:28 am

Genc Arkadaslarim!!!

en son yazilan mesajin üzerinde hic tefekkür ettinizmi? her bir satir basligi basli basina sizleri yakindan ilgilendiren konular. Müzik,Spor,Eglence,marka...yani bu konular hakkinda`da fikir yürütemesseniz ne diyecegimi bilmiyorum.

dikkat ettiyseniz sizlerin acmis oldugu konulara bizler elimizden geldigi kadar istirak etmeye katkida bulunmaya calisiyoruz.

bakin arkadasimiz ne güzel bir soru ile tamamlamis. Almanya gibi multikültürel bir ülkede yasiyorum... sahsen ben tanik olmadim Hans hansdir, helga helga`dir´. yanlis anlamayin tabiki sanatla´da ilgilenecegiz 10 tane sahabe ismi sayin desem... kac kisi cevap veriri bilmem.. masallah sanatcilarin top On listesini hic düsünmeden tIkir tIkir saymissiniz.

Eglenmekten ne anliyorsunuz? söyle sorayim: Dernekte bir eglence tertipleyin desem nasil organize edersiniz? hadi bakayim herkes kendine göre nasil bir eglence olmasini, gönlünden gecirdigi gibi yazsin :)

Emiroglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Emiroglu » Çrş Kas 07, 2007 1:28 am

Gercekten cok olmus siteye girmeyeli, konular birikmis hangisine cevap yazacagimi bilemiyorum. Ama artik kusurumuzu bagislarsiniz, gurbet elde okumaya calisiyoruz, vaktimiz olmuyor gercekten her zaman yazmaya, ama bu demek degilki mesajlarinizi okumuyoruz.

Ben bir Demircilili Genc olarak derimki bir Dernek fikri cok güzel, ama zorluk surada, biz yurt disindayiz, belki oradakiler gibi aktif olamayiz yapilan aktivitelerde ama elimizden geleni yapmaya calisiriz. Mesela seminerler, basta bize dinimizi ögreten, tarihimizi ögreten ve daha cogu seyi ögreten seminerler tertip edebiliriz. Sosyal faaliyetler tabiki katilima bagli, her zaman yapilabilinir diye düsünüyorum, ama bir dernegimiz olsa ve burada Gencler olsa, benim yapmak istedigim ilk is, öncelikle Demircilili akranlarimla tanismak olurdu, bu bile yeter bana. Ama dernegimizde toplanip kasabamizin tarihcesini bir sinevizyon gösterisi olarak izlemek veya köyümüzün önde gelenleriyle bire bir tanismak düsünebilinir. Zeynep hanim cok güzel fikirler atmis ortaya, bunlarin hepsi cok güzel.
Benim fikrim, dernek tabi kuralim ama bundan önce cogu gencimizin köyde oldugu bir zamanda (buda sadece yazin oluyor malesef) bir genclik toplantisi yapmak ve burada genclerimizle istisare etmek, yüz yüze. Tabi bundan önce altyapisi olusturulabilinir.

isim konusuna gelince, Erkan bey hakli, bende hic rastlamadim Avusturyada bir Hansin takma ad olarak hamit koydugunu, veya zeynep hanimin dedigi gibi sanatcilarin topcularin isimleri aklimizda ama gercekten on tane belki fazla olur, 4 büyük halifenin isimlerini sayamayacak kardeslerimiz var malesef.

Amacimiz tabiki hic bir gencimizi hic kimseyi rencide etmek degil, biz bizeyiz, biz bir aileyiz, kendi kendimizi elestiriyoruz burada.

Not: Bu arada kimseyi, Yilmaz abi haric, bire bir tanimadigim icin, bazen takma adini kullanarak mesela zeynep diye yada Erkan bey diye hitap ediyorum, kusura bakmayin. Ama insAllah en kisa zamanda tanisacagiz.

Selam ve Saygilarimla

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Pzr Ara 09, 2007 5:26 pm

öncelikle zeynep hanıma bütün pozitifliği,
gelen olumsuz yaklaşımlara rağmen içindeki
memleketi için bişeyler yapabilme ümidini yitirmeği için
takdirlerimi iletmek istiyorum.

milletleri toplumları ve insanları ortak paydalar,
ortak değerler etrafında bi araya getiremedikten sonra birlikte beraberlikte çok fazla mümkün değildir...
biz son 30-35 sene bizi biz yapan türkü türk yapan değerlerimizden uzaklaşmaya başladık malesef.
göç
bizim coğrafyamızda dikey bir seyir izledi.
köyden avrupaya,
köyden istanbula yapılan bu göçlerin en büyük zaruretiyse yemeden içmeden çalışma zorunluluğuydu.
bu çalışma hırsı kendini ispatlama dürtüsü
eğitim ve öğrenimden uzak bir kuşağı getirdi beraberinde.

kızılcaören köyünde bizimkiler kadar güzel evler apartmanlar yok.
ama birbirine bağlı bir köy halkı var...

neden dersiniz acaba...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Ara 09, 2007 11:02 pm

öncelikle zeynep hanıma bütün pozitifliği,
gelen olumsuz yaklaşımlara rağmen içindeki
memleketi için bişeyler yapabilme ümidini yitirmeği için
takdirlerimi iletmek istiyorum. demiş: Murat_ EFE

cok teşekkür ederim, onure oldum. Mutlaka ortak değerlerde ve paydalarda buluşacagız buna ınanarak vede tüm samimiyetimle söylüyorum.zor gibi görünse' de yakın gelecekte bu foruma okadar güzel,samimi,içten mesajlar bırakılacakki...bu sıteye katkısı olanlar emeği geçen bizler arkamıza yaslanıp tebessümle okuyacagız.

Nuhabbetle kalınız :)

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Cmt Oca 05, 2008 12:02 am

biz burdayız slm lar bu arada.matraxın dediklerine katılıorum ve onu destekliorum.böle organizasyonlar he aln için önemli sıf gençlik için degil yani.ama inşallah bunları gerçege yansıtırıs ama herşey zamnla olur inşallah

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön