Beldemize gidip dönenler, gidecekler: Yorumlarınız buraya

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Ağu 22, 2008 10:23 pm

Bizlerin toplum olarak en büyük sıkıntısı geçmişimizi unutup,geleceğimize yön verememekten kaynaklanmaktadır.Dünyanın teknoloji ile boğuştuğu bu çağda bizler hala birbirimize gereken sevgiyi ve saygıyı malesef gösteremiyoruz.Birbirimizi affetmesini beceremiyoruz,hep karşımızdaki kişilerden ilk adımın gelmesini bekliyoruz.Hala dedikodu yapıyoruz ve hayal dünyamızda dahi olmayan senaryolar üretiyoruz.

Cami meselesi bugün Demircili'de malasef her şeyin önüne geçmiş durumda.İnsanlarımızın tutumu gelecek nesillerimize iyi örnek olmamaktadır.Bu meseleyi oradaki ve buradaki aklı selim insanların bir araya gelerek ortak bir noktada çözüme kavuşturmaları hepimizin temennisidir.

Demircilinin bügün içine düşmüş olduğu durumdan inanın hepimiz sorumluyuz.Çün ki bireyler olarak üzerimize düşen görevleri malesef yerine getirmiyoruz.Tarihi mekan olarak nitelediğimiz Selimhan Yaylasının durumu içler acısı.Demircili insanının büyük özveri göstererek ve gelecek nesillere miras bırakacağı Cami adeta kaderine terkedilmiş durumda.Caminin camları kullanılamaz hale gelmiş,içerisindeki halıya benzer eşyaların üzerinde ibadet yapmak bizlere yakışıyor mu bilemiyorum.Çatısı komple üst katlara akmış vaziyette ve kuşlar her tarafı kirletmiş. İnanın insanlar festival arifesinde neredeyse karanlıkta namaz kıldılar.Oradaki idareciler buna nasıl seyirci kalıyor anlam veremiyorum.

Şimdi bir toplum düşünün Camideki İmama müdahele ediyor.Bu konu festival haftası ve sonraki hafta üst üste malesef yaşandı.Sebebi görevlilerin ya vaizi uzatması yada hutbeyi uzun tutması,eşin en ilginci Cuma günü hutbeyi dinlemek farzdır,ama bizim beyefendiler görevliye oturduğu yerden müdahele ediyor.Bunu yapacaklarına yukarıda dediğim gibi namazdan önce görevliyi uyarsalar sorun çözülecek.Caminin bu kadar sıkıntısı varken diğer köylerden gelen hocaların orada yardım toplamasına nasıl müsade ediyorlar hala anlamış değilim.

Et kesim yerleri temiz ve hijyenik özelliğinde değil,oraya Devletin yapmış olduğu dükkanların hiç bakımları yapılmamış,en azından hiç olmaz ise iki yılda bir boya badanası yapılabilir,yada oradan istifade eden vatandaşlara yaptırılabilir.Tuvaletler kullanılamaz hale gelimiş,su sorunu zaten hepimizin bildiği konu.

Son on yıldır Selimhan ile Demircili arasındaki yol hiç kimsenin dikkatini malesef çekmedi.Ucuz maliyetlide olsa bu yola çakıllama yapılamazmıydı?

Muhtarlık konusunu meraketmeyin,zamanı gelince bir çok aday çıkar.Mesele Demircilinin tercih edeceği kişidir.Ya eski geleneğini sürdürür hatır gönül işine göre tercih yapar,yada gelecek nesilleri düşünerek tercih yapar hep beraber göreceğiz.

Demircilide son yıllarda yaşanan hadiselerden bir taneside Cenazelere gerekli saygının ne kadar gösterildiğidir.Ben şahsen bir yerleşim yerinde cenaze olduğu gün davul çalındığını ne gördüm nede duydum,büyük yerler hariç.Ama ne hikmetse Demircilide bunu hala yaşıyoruz,bunuda sizlerin takdirine bırakıyorum.

Sorumluluk anlamında Demircilide hiç bir şey kalmamış,disiplinin ve otoritenin olmadığı yerde zaten bunların beklenmesi yadırganacak bir durum değil.Demircilideki kamu binaları ve araçları hoş bir görüntü malesef vermiyor.Bir yerleşim yerinde ki kamuya ait binalar,araçlar ve tesisler oranın süsü ve vitrinidir.

Gurbetten gelen 08-14 yaş arası genşlerin tutum ve davranışları hiç hoş değil,burada onların ailelerine büyük sorumluluklar düşmektedir.Hayır sever vatandaşlarımız tarafından yapılan özellikle çeşmeler içki mekanı haline gelmiş.Bu türden konulara malesef hiç kimse gerekli hassasiyeti göstermiyor.Özellikle ana yolda etliyetsiz sürücülerin vasıta kullanması hayret verici,herhangi bir olumsuzluk karşısında nasıl vijdanımız rahat edecek bilemiyorum.

Arkadaşlar,

Bizim burada yazdıklarımız kesinlikle şahıslar ile ilgili değildir,acizane fikir olarak hepimizi ilgilendiren konulardır.Yaşamış olduğumuz hayatın malesef gerçekleridir.Hepinize saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Ağu 26, 2008 12:54 pm

Erkan beyin yazdiklarinin hepsinin altina imzami atiyorum,cok güzel tespitler yapmis,

Belediyeligin düsmesiyle memlekette malesef düsmüs,sözde idareciler herseye bosvermisler.20 günlük tatilimin yarisindan cogunda memlekette su dahi yoktu,

Gercekten Selimhan yaylasinin durumu perisan,her tarafta cöp daglari olusmus,o kadar basi basluk hakimki her tarafta bir hayvan kafasi ve iskembesini bulmaniz mümkün,sanki et kesim yerleri bosuna yapilmis tabi oralarin durumuda icler acisi,ne bir görevli(!) nede bir sahis müdehale bile etmiyor,Caminin durumunu birkackez gündeme geldi hatta benim yanimda bir yengem baskan vekiline cok okkali sözlerde söyledi bu rezalet nedir diye,... ama hepsi bos.

Tuvaletler tam bir rezillik icersinde, gelen müsafirlerimden utandim,Allah'in Cuma günü Caminin önündeki cesmeye abdest almak icin gittigimizde inanin sok oldum, Ezani Muhammediyenin okunmasina 15 dakika kala tankerle depoya su doldurulduguna sahit oldum,herkes biribirini sucluyor dis köylüler yaziklar olsun bizden suyu alana kadar alinlarinin derisi catladi nerede bu alinan sular diye elestirilerini dile getiriyorlardi.

Cumadaki olanlar inanin sadece bizim orada olur heralde,Hocaya satasmalar,yanyana konusmalar,saflari öne cekmek icin bagrisan kendilerine Haci sifati takmis bir yigin insan ancak bu kadar olur dedirtti kendilerine,

Selemenin yolu tam bir rezalet,insanlar memleketim deyip 50-100 milyarlik arabalariyla oralara gelip tam bir rezalet yasiyorlar.Selemenden harcbel 13 km inanin tam 1 saat sürüyor bu yollara ufak tefek rütüslar yapilamazmiydi,durmak yok yola devam diyenlere buralar cakillattirilamazmiydi!!

Köyümüzün dügün kültürüde bir baska hani,hancinin hani yanmis,yolcunun nesine misali,kendisine saygisi olmayan insanlardan ölülere saygi beklemek cok dogru degil ama iki cenazeyi defin ettikten sonra zimbirtinin baslamasini ben akil ve izan ölcüleriyle izah edemiyorum.Mutlaka dügünlerimizde olacaktir ama bunun bir ölcüsünün adabinin olmasi gerekmezmi....Insallah basimiza cok büyük felaketler gelmeden ayagimizi denk aliriz.

Simdilik bu kadar izinde Yilmaz kardesim,Zeynep hanim ve Erkan beylede basi seyleri mütala edebilme imkani bulduk sagolsunlar..

Insallah gelecekte daha güzel birbirine saygili,Islam Dininin esas alindigi bir yasam bicimi,gürül gürül sularinin aktigi bir Demircili ve Selemen,insanlarinin Cuma
günü kacarcasina saat 10:00 da Selemeni terkedip camliga konaklanmadigi,sanki sadece o gün et yeniyor orda(!)Demirciliye layik ehliyetli ve liyakatli insanlarin yönetiminde oralarda oluruz.

Allah'a emanet olunuz.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Ağu 26, 2008 1:30 pm

erkan abim ve uğur abimin yazdıklarına bir imzada benden aynen katılıyorum.....
geçen hafta bi su almaya gidelim dedik sözde et kesim yerlerinin önünden geçtik nerdeyse iğrençlikten bayılcaktım.kendimi zor tuttum okadarki iğrenç bir ortam varkı..... ne zaman düzelcek bilmiyorum...insallah belli bir tertip olurda bizde rahat ederiz ve sunu not tutmak isterim

erkan abiminde dediği gibi ;

Arkadaşlar,

Bizim burada yazdıklarımız kesinlikle şahıslar ile ilgili değildir,acizane fikir olarak hepimizi ilgilendiren konulardır.Yaşamış olduğumuz hayatın malesef gerçekleridir.Hepinize saygılar sunarım.
[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Ağu 26, 2008 3:23 pm

Sevgili arkadaşlar,

Bizlerin burada ifade ettikleri tamamen toplumumuzu ilgilendiren konulardır.Saygının,sevginin,hoşgörünün,yardımlaşmanın,birlik ve beraberliğin olmadığı toplumlarda huzur ve güven ortamı oluşmaz.Dünyadaki en zor şey kendini bilen kişiler için sorumluluk almaktır.Bu sorumluluk hangi alanda olursa olsun ve hangi işte olursa olsun,insanların önce kendilerini toplumla ilgili üstleneceği rollerde kendisini tartması gerekir.Aksi takdirde bunun vebali ve sorumluluğu bütün toplumu ilgilendirdiği için çok ağır olacaktır.Tabiki burada o sorumluluğu kişilere altın tepsi ile sunan vatandaşlarada büyük yükümlülükler düşmektedir.

İçimizde Avrupada yaşayan bir çok kardeşimiz var.Hiristiyan ve Yadudi kulüplerinin en büyük özelliği,toplum içerisinde roller üstlenen kişiler ve idareciler belirli kriterlerden geçmek zorundadır.Yani herkes hakettiği işi yapar,ve başarılarının en büyük sırrıda budur.Yanılıyor isem arkadaşlarımız lütfen ikaz etsinler.

Bizler hala sen ben kavgasının içerisinde sürüklenip gidiyoruz.Bizim birinci derecedeki en büyük sorunumuz ''biz'' olamamaktır.Yapmış olduğumuz her işi kendi ismimiz etrafında yapmaya çalışıyoruz,toplumumuz etrafında,Demircili etrafında yapmaya çalışmıyoruz.Dolayısıyla sorunlarımızda her gün azalacağı yerde çığ gibi büyüyerek devam ediyor.Tarihimize,geleneklerimize,örf ve adetlerimize sahip çıkmak yerine onlardan her gün uzaklaşma yolunu seçiyoruz.

Halbu ki o kadar duygusal bir toplum yapısına sahibiz ki,iyi idare ve sevk edildiği zaman aşılamayacak hiç bir engel yoktur.İşte burada hem topluma hemde toplumu idare eden idarecilere büyük sorumluluklar düşmektedir.Buda o toplumdaki kişilerin anlayışına,kültürüne,yetişmiş insan sayısına bağlıdır.Bundan sonraki süreçlerde yetişmiş insan sayısına biraz önem verirsek,en azından kendi çevremizdeki değişimi dahi farkedeceğiz.Bunun örneklerini son zamanlarda özellikle kasabamızda görmekteyiz.

Bizler her zaman olumsuzlukları belirtirken olumlu gelişmeleride göz ardı etmiyoruz.Son yıllarda Kasabamızda özellikle gençlerimizin daha bilinçlendiğini ve maneviyatlarına sahip çıktığını görmekteyiz.Buda bizi son derece memnun etmektedir.Bu senenin Demircilideki en güzel gelişmesi,Yurt dışındaki ve Yurt içindeki gençlerimizin Baydarlı Jandarma Karakol Komutanlığında görevli Rütbeli ve rütbesiz askerlerle yaptığı futbol karşılaşmaları son derece güzel bir havada ve kaynaşma ortamı içerisinde geçmesidir.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Eyl 07, 2008 5:20 pm

Emre demiş ki;

!!!!cok sükür festivalimiz sis çise ve duman eşliginde biraz soguk oldu ama bana göre çok süper oldu çok begendim belediye personelimizden ve emegi gecenlerden allah razı olsun!!!!!!.

Emreciğim,

Biz bu konuyu elimizden geldiği kadar işlemeye çalıştık.Sende bu organizasyonun hangi yönlerinin süper olduğunu bizlerle paylaşırsan memnun oluruz
.

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Pzr Eyl 07, 2008 11:33 pm

erkan ve ugur abi konuştuklarınıza katılıyorum aynen ama bide şu var söyleyim;hani bu sene askerdne önce son senedim gezdim eglendin allaha şükür bayagı ama insanımız da gene l şu hava var aman bana ne havası ben geliyorum zaten 12 ayın burda 2 haftasını geciriyorum ne olursa olsun gibisine biraz yanlış anlaşılmayım ama affınıza sıgınaraktan umursamamazlık yani önce bu zihniyetler degişicek ki ondan sonra zaten herşey corap sökügü gibi gelir her şey yerine oturur he bi anda beklemiyoruz tai zamanla ama önce bazı zihniyetlerimizi degiştirmemiz lazım ondan sonra güzel günler gelir zaten allahın izinyle.bide bu sene köyde herkezin agzında bi laf vardı şunu da diyeyim.BU SENE KÖYÜN TADI YOK ee abicim o zaman niye geldin diye soruyorum ne bileyim ya işte öyle geldim diyor.misal bunu örnek olarak verdim tabi isteyen gelir isteyen gelmez bu beni baglamaz allaha emanet olun
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Eyl 08, 2008 12:54 am

pomemerkan yazdı:Emre demiş ki;

!!!!cok sükür festivalimiz sis çise ve duman eşliginde biraz soguk oldu ama bana göre çok süper oldu çok begendim belediye personelimizden ve emegi gecenlerden allah razı olsun!!!!!!.

Emreciğim,

Biz bu konuyu elimizden geldiği kadar işlemeye çalıştık.Sende bu organizasyonun hangi yönlerinin süper olduğunu bizlerle paylaşırsan memnun oluruz
.
sevgili erkan abi benim aybastidan misafirlerimde geldi onlarin bile hosuna gitti ve kendi adima zevk aldim ve eglendim mesajımda dedigim gibi havasindan aldigim memnuniyeti dile getirdim bazı olumsuzluklar olabilir ben herzaman herseyin iyi ve güzel taraflarına bakarim ve herzaman yapilan emege saygi duyarim
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eyl 08, 2008 11:57 am

Emrah kardeşim,

Bizler her zaman Demircili için bir şeyler yapmaya çalışan insanlarımızın emeklerine saygı duyduk ve duymaya da devam edeceğiz.Fakat gelişen teknolojik çağada ayak uydurmak durumundayız.Devletimizin ve insanlarımızın Selimhan yaylasına vermiş olduğu emekleri geri götürmeye hiç birimizin hakkı yoktur.Yapılan bu hizmetleri ileriye götürmemiz gerekir.Oraya yapılan tesislerin günümüz şartlarına göre daha modernize olması gerekir.Düşünsenize festival yapıyorsusnuz insanlar gece karanlıkta eğleniyor,en azından sadece festival alanı ışıklandırılamaz mıydı,bunu biz mi yapacağız.Ufak tefek şeyleri dahi beceremiyoruz.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Pzt Eyl 08, 2008 8:29 pm

Sevgili emre kardesime su konulari sormak isterim.

Senlik sirasinda camimizi ziyaret etme firsatini buldunuzmu?

Senlik sirasinda tuvaletleri(WC) Gidit görme firsatini bldunuzmu?

Senlik sirasind calisan görevlileri islemek yada takipetme firsatini buldunuzmu?

Senliklerde SU sikintisi dikatinizi cektimi?

Tabiki yaylamiz cok güzel ama yukarida belirtim konular bence biz demircililer olarak oturup düsünmemiz ve dersler cikarmamiz gereken
konular,ben baska yayla senliklerinde bulunma firsatlarina sahip oldum,yani cok eksiklerimiz var malesef,
ama gercekten yaylamiz güzel insallah bizler daha güzel olmasi icin calisacagiz.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Eyl 08, 2008 10:45 pm

yusuf_daldal yazdı:Sevgili emre kardesime su konulari sormak isterim.

Senlik sirasinda camimizi ziyaret etme firsatini buldunuzmu?

Senlik sirasinda tuvaletleri(WC) Gidit görme firsatini bldunuzmu?

Senlik sirasind calisan görevlileri islemek yada takipetme firsatini buldunuzmu?

Senliklerde SU ????? dikatinizi cektimi?

Tabiki yaylamiz cok güzel ama yukarida belirtim konular bence biz demircililer olarak oturup düsünmemiz ve dersler cikarmamiz gereken
konular,ben baska yayla senliklerinde bulunma firsatlarina sahip oldum,yani cok eksiklerimiz var malesef,
ama gercekten yaylamiz güzel insallah bizler daha güzel olmasi icin calisacagiz.

[font=Arial]bir ücyol festivali bir kurtgölü festivali ve hasanseyh kasabalarinin festivallerinede gitme imkanim oldu gectigimiz yillarda ve inanin en iyi konumda olan köy bizim köyümüz evet camimize gittim köy halkimizin ve is adamlarinin yardimini bekliyen bir camimiz var yusuf bey ben burda kimseyi savunmuyorum ve festivalimiz olmucak biliyodum ama oldu ve ben mesajimda dedigim gibi havasindan aldigim memnuniyeti dile getirdim vede eglendim bizim üstümüze ne düşerse eger birseyler eksikse bunu hep beraber görmemiz ve faaliyete gecirmemiz lazim ben su varkende o tuvaletlerin rezillini biliyorum bundan süpheniz olmasin evet protokol alaninda bende görevliydim ve belediye personelininin icindeydim taaki aybastidan misafirlerim gelene kadar birde sunu belirteyim cogu festival alaninda duvardan betondan tuvalette yok[/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Sal Eyl 09, 2008 3:07 am

[font=Tahoma][hr]

Üzülerekde olsa bu konu hakkında bende hakkım olanı yazmak istedim. Evet güzel bir festival olacak diye ümitlendiğimiz dostlarımızı ahbablarımızı davet ettiğimiz uzakdan yakından gelecek olanların yollarını gözlediğimiz. Fakat kendi imkanlarıyla kendilerini komik duruma düşüren adını lekeyen durumların yaşandığı bir SELEMEN YAYLA FESTİVALİNİ geride bıraktık...

Degerli abilerim erkan ve uğur özdemir anlamlı yazılarını okudum.bende sitemlerimi yazayım diye düşündüm biraz ince ama sivri sözlerim ve yazılarımdan
dolayı şimdiden özür dilerim.

- Konuya o güzel yerlere gidebileceğiz yollardan başlayayım.o yollar ki alt bakımcı ustaların ekmek teknesi gelen misafirlerin vede güzel köyümün gurbetçilerinin çile çektiği yollarrrrr. düşünün bir yere gidiyorsunuz bu yerki ay değil sene değil asırlık tarihi olan SELEMEN YAYLASI yolu başdan ((1 -0))

- Neyseki insanın içinde bir merak özlem var güzel bir yayla göreceğim diye düşünüp yolun zorluğunu es geçiyor fakat vardığımız yerde araç bırakmaya yer yok ((2-0))

- Zor şer gözü arkada bırakılan aracınızdan ayrılıp konaklamaya 1 yer arıyorsunuz..misafirsiniz ya ((3-0))

- Hadi bunuda geçtik öyleya acıktınız bir seyler almak için et pazarına gitmek istediniz manzara ve koku ayağınızda çizme yüzünüzde maske ((4-0))
(Mecburen de olsa az çok ucuz pahalı aldık bu ihtyacımızıda giderdik .)

- Tabiki şahsi ihtiyaçlar için gidildiği ortamda karşılaşılan manzara bu yaylanın ismine yakışmıyor. ((5-0))

- Bu durumuda sineye çekerek belkide of çekerek zamanın geldiği cuma vakti için gidilen abdesthane de göze görüken o tarifi zor ortam.(uğur abi bende ordaydım ) ((6-0))

- Geçelim mubarek yere (namaza)insanların zorla girebildiği ibadetin bile zor güç yapıldığı yapılan vaazların duaların dışarıya ulaşmaması ve içerdeki yetersiz ortam ((7-0))

- Bu esnada ibadet yapılırken dışarda kalan cemaatin (ben ve misafir kuzenim dahil)zor durumları ((8-0))

- Dışarda cuma vakti olmasına rağmen karşıdaki esnafın uyarılara dikkate almadan müzik çalması ((9-0))

- Nihayetinde namaz çıkşında şayet hastalanılmadıysa şöyle 1 festival alanına gidip ortama yaklaşamaması(organizasyon eksikliği)((10-0))

Evet aslında daha cok sıfırları yazardım ama yazarken bile utanmaya başladım.demircilili olup selemen yaylası sevdalısı olan insanımız benim gibi yüzü kızarır diye düşünüyorum. Bir forum pikniğindeki düzeni ve o sıcak ortamı görüpde neden selemen böyle olmasın demekden kendimi alamıyorum.

Şimdi bana memleketin için ne yaptın ki bunları yazıyorsun diye sitem edecek olabilir. saygı duyarım fakat yazmadan da gecemeyeceğim..

BUNLARI KENDİMİ MET ETMEK İÇİN YAZMIYORUM......

Hala unutmadım bugün gibi aklımda mehteranın eski selemen tarafından gelişi o ne gurur o ne güzel organizasyon. Sırf o festival için 1 torba çimento alıp üzerinde sahil tarafından gelen misafir ve yabancıların güzergahı daha iyi bulmaları amacıyla üzerinde gidiceği yolun kilometresini yazdığımız tabelayı
SALİH başkanımızın döneminde yapılan yoldan ve köyden cıkarak malzemeleri arabamıza yükleyip abimle beraber 1 tanesini harçbeli tabelasının yanına diğerinide sağırkaya mevkine montajını yaptık.biz o işleri menfaat için değil karşılıksız sevdiğimiz daima özlediğimiz toprağımız için yaptık.
mesleğimiz icabı gitmiş olduğum 72 pare melet köylerinde elimde gazeteci gibi festival tanıtım kağıtlarını dağıtırken yaptıklarımı bu festivaldeki yukarda yazdığım rezaletlerle yan yana koyacak olursak aslında hiçbir şey yapmadığımı veya yaptıklarımızın belkide anlamı olmadığını gördüm.ne yazık ki.....
bu konuda cok dolu olduğumu yazmadan geçemeyeceğim .............

Memleketim, toprağım adına yaptıklarımın sadece birkaçıydı bunlar......................
Sonuç olarak yukardaki sıfırların elbet bir gün karşılığı olacak dileğiyle yazılarıma son veriyorum......................

NOT:BİZLER O GÜZEL YERLERİ KARŞILIKSIZ SEVENLERDENİZ.UMUYORUZ Kİ GÜN GELECEK BİZİM GİBİ DÜŞÜNENLERLE BİR YUMAK OLACAK VE MEYDANA
O YERİN ADINA YAKIŞIR GÜZEL ÇALIŞMALAR VE ORGANİZASYONLAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZE İNANIYORUM..............İNŞALLAH

Saygılarımı sunar hayırlı sahur ve ramazanlar dilerim...... :wink:
[/font]
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Köy

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Eki 20, 2008 2:43 am

Zeynep Hanım,
Herkesin pek gitmediği bu mevsimde, Demircili'ye gidip geldiğinizi biliyoruz. Demircili'nin son durumu hakkında bizi bilgilendirebilir misiniz? Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun gördüklerinizi bizimle paylaşır mısınız?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eki 20, 2008 10:55 am

:) Önemli işlerimiz dolaysıyla Kasabamızda dolu dolu bir beş gün geçirdik...Havasını,suyunu,doğası'nın güzelliğini anlatmaya benim kelime kapasitem yetmez...Anlatılmaz yaşanır.

Bir günümüz Tokatta geçti..Önemli makam ve mercilere gittik. oralara destursuz girmek ne mümkün.. Sağ olsun hatrı sayılır,sözü geçen bir arkadaşımız bize yardımcı oldu (ee burası türkiye sistem başka türkü işlemiyor). Nerden geliyorsunuz sorusuna Reşadiye DEMİRCİLİ diyince..İnanınız önünde ceketinizin düğmesini iliklediğiniz insanların bakış açıları değişiyor..

Kısaca: bizim değerini ve kıymetini bilmediğimiz Demircili'yi, dışardaki insanlar farklı bakıyor..Bukadar gelişmiş ve modern görünüşlü bir kasabanın, insanların cehaleti yüzünden Belediyelikten düşmesi onları üzmüş. Demirciliye dönerken Abiğimle ben bir kere daha kahr olduk.

Sağduyulu DEMİRCİLİ'ler daha bundan sonra birşey olmaz demeyiniz,hiç birşey için geç kalınmış değil (Belediye değil,BELDE) anlamında diyorum. Her an dengelerin değiştiği bir dünyada yaşıyoruz.geçmişteki kavgalarlar yüzünden birbirimizi tüketmeyelim.Gelecek için neler yapılarbilir düşüncesiyle, Birlik ve beraberlik içinde herkes elinden geldiği kadar,gücünün yettiği nisbetinde DEMİRCİLİ'ye sahip çıkalım.

NOT: Okul ziyaretim ve Öğretmen Hanımlarla paylaştıklarımı sizlere aktaracağım. :)

Muhabbetle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 3S » Pzt Eki 20, 2008 3:30 pm

Zeynep Hanım;
Kısada olsa gidişinizle özledik sizi...hoşgeldiniz...
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: Beldemize gidip dönenler, gidecekler: Yorumlarınız buray

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Haz 26, 2011 12:02 pm

Yok mu memlekete giden yada gidip gelen? Demircili ne alemdedir acaba?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
omersahin

Mesaj gönderen omersahin » Pzr Haz 26, 2011 3:52 pm

Tüm arkadaslara selam olsun

Kullanıcı avatarı
oktay.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen oktay.sahin » Pzt Haz 27, 2011 1:49 am

15 Temmuz da cikiyoz yola allah nasipederse tüm izincilerimize allah kazasiz belasiz gidip gelmek nasipetsin AMIN gürbetden selamlar
BIR BABA, KENDI MUTLULUGUNDAN COK, COCUKLARININ MUTLULUGU ILE MUTLU OLUR

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Haz 27, 2011 9:23 pm

7 Temmuzda Insallah Samsuna ucuyorum, simdiden tüm üyelerimize kazasiz,belasiz güzel bir tatil gecirmelerini dilerim.

Memlekette görüsmek üzere....

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Haz 28, 2011 2:07 pm

Ugur Ozdemir yazdı:7 Temmuzda Insallah Samsuna ucuyorum, simdiden tüm üyelerimize kazasiz,belasiz güzel bir tatil gecirmelerini dilerim.

Memlekette görüsmek üzere....

15 Temmuz - 30 Temmuz inşallah...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Tem 01, 2011 11:32 am

Gerek yurt dışındaki vatandaşlarımız gerek yurt içindeki vatandaşlarımız İnşallah her hangi bir olumsuzluk yaşamadan saglık ve sıhhat içerisinde memleket özlemini giderirler.....

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Tem 06, 2011 11:40 pm

Safak dogan günes Insallah... :) :super: :)

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Tem 08, 2011 9:31 am

Ugur Ozdemir yazdı:Safak dogan günes Insallah... :) :super: :)
E o zaman nasipse seninle Çamlıca'da bir kahvaltı yapalım ortak...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
HAMZA_YILDIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HAMZA_YILDIZ » Sal Tem 12, 2011 2:50 am

EVET DEĞERLİ DEMİRCİLİ SAKİNLERİ BENDE 10 GÜNLÜK TATİL DÜŞÜNCESİ(NİYETİYLE) İSTANBULDAN YOLA ÇIKMIŞ BULUNDUM.
DEMİRCİLİYE ÇIKANA KADAR HERŞEY ÇOK GÜZELDİ,
ALDIM DUYUMLARA GÖREE BU YAZ KÖYDE HİÇ SU SIKINTISI ÇEKİLMEYECEKTİ GEÇREKTEN HİÇ ÇEKİLMEDİ SIKINTI...
10 GÜNLÜK TATİLİN İÇİNDE ŞUNU AÇIK AÇIK BELİRTEYİM GÜNDÜZLERİ BİR DEFA SU AKMADI MUSLUKLARDAN
BURDAN İLGİLİ MAKAMA SESLENİYORUM ...
HALKIN KÖYÜNE GELECEĞİNİ BİLİYORSUNUZ NEDEN ÖNLEMLER ALINMIYOR ?
GURBETÇİ DOSTLARIMIZ ORAYA TATİL YAPMAYA GELİYOR REZİLLİK ÇEKMEYE DEĞİL ....
ŞUNU SURASINDA YILDA BİR 10 20 GÜNÜMZ VAR BIRAKINDA BUNU BARİ RAHAT HUZURLU GEÇİRELİM YERİ GELİNCE ŞUNLAR SÖYLENİYOR;
KÖYÜMÜZE SU GETTÜK DEPO YAPTUDUK KANALİZASYON YAPTUDUK GİBİ V.S ŞEYLER SÖYLENİYOR YAPILDI MADEM NERDE İCRAAT ?
TABİ SADECE SU DEĞİL SORUN HERSENE AYNI GÖRÜNÜM HALKIMIZI İLGİSİNİ ÇEKECEK FAALİYETLER NEDEN YAPILMIYOR VE YOLLARI HERSENE GİBİ BOZUK BU YOLLARDA ARABA KULLNMAK TAİB HALIYLEE ZORR AYNI ŞEYLER NEDEN FARKLI BİR PROJELER ÜRETİLMİYOR YAPILMIYOR BURADA ?
BİRDE BELDENİN DÜŞMESİ SÖZ KONUSU OLDU ŞUANDA NUFUS 1300 CİVARINDA BU ŞEKİLDE GİTTİİ SÜRECE 1300 DEĞİL 300 ZOR BULUNUR..
BU YAZ FESTİVAL DA OLMUCAKMIŞŞ SANIRIM VE NEDENİ İSEE ŞUU BELEDİYENİN MADDİ DURUMU OLMADIGI İÇİN FESTİVAL YAPILMIYORMUŞ . . .

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Tem 12, 2011 2:35 pm

hamza_yildiz yazdı:EVET DEĞERLİ DEMİRCİLİ SAKİNLERİ BENDE 10 GÜNLÜK TATİL DÜŞÜNCESİ(NİYETİYLE) İSTANBULDAN YOLA ÇIKMIŞ BULUNDUM.
DEMİRCİLİYE ÇIKANA KADAR HERŞEY ÇOK GÜZELDİ,
ALDIM DUYUMLARA GÖREE BU YAZ KÖYDE HİÇ SU SIKINTISI ÇEKİLMEYECEKTİ GEÇREKTEN HİÇ ÇEKİLMEDİ SIKINTI...
10 GÜNLÜK TATİLİN İÇİNDE ŞUNU AÇIK AÇIK BELİRTEYİM GÜNDÜZLERİ BİR DEFA SU AKMADI MUSLUKLARDAN
BURDAN İLGİLİ MAKAMA SESLENİYORUM ...
HALKIN KÖYÜNE GELECEĞİNİ BİLİYORSUNUZ NEDEN ÖNLEMLER ALINMIYOR ?
GURBETÇİ DOSTLARIMIZ ORAYA TATİL YAPMAYA GELİYOR REZİLLİK ÇEKMEYE DEĞİL ....
ŞUNU SURASINDA YILDA BİR 10 20 GÜNÜMZ VAR BIRAKINDA BUNU BARİ RAHAT HUZURLU GEÇİRELİM YERİ GELİNCE ŞUNLAR SÖYLENİYOR;
KÖYÜMÜZE SU GETTÜK DEPO YAPTUDUK KANALİZASYON YAPTUDUK GİBİ V.S ŞEYLER SÖYLENİYOR YAPILDI MADEM NERDE İCRAAT ?
TABİ SADECE SU DEĞİL SORUN HERSENE AYNI GÖRÜNÜM HALKIMIZI İLGİSİNİ ÇEKECEK FAALİYETLER NEDEN YAPILMIYOR VE YOLLARI HERSENE GİBİ BOZUK BU YOLLARDA ARABA KULLNMAK TAİB HALIYLEE ZORR AYNI ŞEYLER NEDEN FARKLI BİR PROJELER ÜRETİLMİYOR YAPILMIYOR BURADA ?
BİRDE BELDENİN DÜŞMESİ SÖZ KONUSU OLDU ŞUANDA NUFUS 1300 CİVARINDA BU ŞEKİLDE GİTTİİ SÜRECE 1300 DEĞİL 300 ZOR BULUNUR..
BU YAZ FESTİVAL DA OLMUCAKMIŞŞ SANIRIM VE NEDENİ İSEE ŞUU BELEDİYENİN MADDİ DURUMU OLMADIGI İÇİN FESTİVAL YAPILMIYORMUŞ . . .
Hamza merhaba,
Bu önemli ve güncel bilgiler için teşekkürler. Bu başlık bu amaçla da var. Hemşehrilerimiz kendilerini nasıl bir Demircili beklediğini gitmeden bilsinler.

Demircili'de Su Sorunu artık kronik hale gelmiş. Bana göre bu iş kul hakkına kadar gider. Bu mesajı okuyan her hangi bir üyemizin, hemşehrimizin belediye başkanı makamına iletmesini hassaten rica ederim.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Ağu 15, 2011 12:56 pm

Malesef Hamza kardesimizin yazdiklarinin altini cizmek istemezdim ama isin gercegi bu,
Demircili tamamen sahipsiz bir halde, 10-12 gün kadarda ben gecirdim köyde, bunca olumsuzluklara ragmen
benim icin en güzeli Demircilide bir gün Terafih kilip ve bir günde Oruc tutmak nasip oldu, cok güzel bir duyguydu..

Insallah tüm bu olumsuzluklarin giderildigi, gelecekte gurbetcilerimizin seve seve gittikleri bu yerde daha güzel
imkanlarda güzel tatiller gecirebilecegi ortamlarin olustugunuda görürürz.

Selamlar

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön