...bu biir :)

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
gül güzeli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

...bu biir :)

Mesaj gönderen gül güzeli » Prş Eyl 14, 2006 12:15 am

..bu biir :)

Her zaman benim dedemden anlattıklarımı okuyacak değilsiniz ya. Alın işte size bir başkasına ait dede hikayesi...
.....
Torunu;
“-Kaç yıldır evlisiniz ninemle” diye sorunca günün birinde...
“-Kırk yılı geçti” demiş dedesi.
“-İyi ama dede, demiş çocuk... Ben sizi hiç kavga ederken görmedim...”
“-Çünkü biz bu güne kadar hiç kavga etmedik!”
“-Allah Allaah! Bu kadar zaman geçmiş evleneli, hayret yani... Bunun bir sırrı varsa söyle de öğrensin insanlar.”
“-Var tabii ki, demiş ihtiyar, gülümseyerek. Gel otur şöyle de anlatayım. Ama iyi dinle ki soranlara anlatırsın.”

“Biz evlendiğimiz zaman paramız, pulumuz, malımız yoktu. Hatta sahip çıkanımız bile yoktu...
Büyükanneni, uzak bir köyden aldım. Nikahımız kıyıldı. Arabaya çeyiz niyetine üç beş parça eşya attılar, ve vurdum kamçıyı ata, yola çıktık...
Bir müddet gitmiştik ki, arabamızı çeken atın ayağı sürçtü. O tökezleyince ben;
-Bu biir, dedim...

Devam ettik yola. Fakat biraz gidince atımın ayağı gene tökezledi. Ben;
-Bu ikii, dedim ve şaklattım dizginleri. Çünkü köye kadar daha çok yolumuz vardı. Tam o sırada, hayvanın ayağı yine sürçmez mi?..
-Bu üüç, dedim ve belimdeki silahı çekip vurdum atı o anda!..

Bunu görünce büyükannen;
-Eyvahlar olsun, biz şimdi ne yapacağız? Sende hiç akıl yok mu? Böyle durup dururken hayvan vurulur mu? Nasıl gideceğiz, halimiz nice olacak, bu eşyaları köye kadar nasıl götüreceğiz” diye söylenmeye başlayınca, ben ona doğru dönerek şöyle dedim:
-Bu biiir!..
.....
İşte o gün bu gündür, gül gibi geçinip gidiyoruz. Bir kere bile kavga etmedik...”
toprak ol ki gül bitsin sende,topraktan başka kavuşan olmadıki gül'e...

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Prş Eyl 14, 2006 12:40 am

gül güzeli paylaşımın için saol onure ettin bizi acılış konuşman süper yani BU BİR diyosun burdan hareketle sen baysın kesin bunu bulduk bu kesin bakalım daha ne bulucagık :D :D
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Ah AAAAAh

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eyl 14, 2006 2:11 am

kaldimi simdi böyle hatunlarimiz,alimALLAH taramali tüfek alsan karsisina gecsen nafile valla. :lol:

Not. bence bu gül güzeli bayan yazi uslubundan belli, insALLAH yanilmam sitede su ana kadar tek bayanim (aktif olan) ayricaligim var diye düsünüyorum :wink:
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

bay bay

Mesaj gönderen asilkartal » Prş Eyl 14, 2006 2:25 am

bak bence bay ben bay diyorum aslında bunudamı ankete koysak diye düşündüm
Resim

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Prş Eyl 14, 2006 10:26 pm

aman kimse kim ya allah aşkına.
arkadaş kimliğini gizledikten sonra biz çok fazla uğraşmayalım onu deşifre etmek için.
gül güzelininde amacı bu zaten.
gizemli insan imajı oluşturuyor arkadaş.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

SIR GÜZELI

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eyl 14, 2006 11:56 pm

murat_efe yazdı:aman kimse kim ya allah aşkına.
arkadaş kimliğini gizledikten sonra biz çok fazla uğraşmayalım onu deşifre etmek için.
gül güzelininde amacı bu zaten.
gizemli insan imajı oluşturuyor arkadaş.
EFE kardesim

desifre etmek isteyen yok zaten,maksat muhabbet olsun varsin oda sitemizin sir güzeli olsun,hem merak etmek insanoglunun fitratinda vardir.

Muhabbetle kal.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Cum Eyl 15, 2006 8:13 pm

iyi merak ede durun o zaman.
meraka şayan milyonlarca şeyi bırakaraktan :)

gül güzeli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: SIR GÜZELI

Mesaj gönderen gül güzeli » Cmt Eyl 16, 2006 12:15 am

yorumlarınız için teşşekür ederim...
kullandığım nick bayan nicki...anlayana anladığı kadarı yeter...fazlası gerek değil...çok gerekirsede bizzat tanıtırım...kimle ne kadar muhattab oluyorsam okadar olunsun rica ediyorum...ne gönül kırarım nede müsade ederim...murat efe lütfen bele ilgili yorum yapma....
toprak ol ki gül bitsin sende,topraktan başka kavuşan olmadıki gül'e...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

ILLA HÖSGÖRÜ

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Eyl 16, 2006 4:06 am

bir sey dikkatimi cekti herkes nick´nin yada ismin `nin müsammasi,baktimki herkes ismine yakisir bir uslub kullaniyor bilmem bana katilirmisiniz?
EFE-> efeligini yapacak onu öyle taniyacagiz öyle sevecegiz
GÜL GÜZELI-> ne kadar güzel bir imzan var toprak olki.... diye baslayan cok derin manalar ifade ediyor.

tabiki yeri geldimi birbiri hakkimizda yorum yapacagiz yeri gelecek elestirecegiz yeri gelecek tebrik ve teskr. edecegiz unutmayalimki burasi duygu ve düsüncelerimizi acik ve net ayni zamanda hosgörü ile paylasacagimiz bir platform.

inaniyorumki baska sitelere girdiginiz zaman kendiniz daha rahat ifade ediyorsunuz neden kendi sitenizde daha temkinli davraniyorsunuz, bu tutukluk niye? nedir bu cekingenlik,korkmayin arkadaslar;
CESARET INSANI ZAFERE KARAMSARLIK INSANI ÖLÜME GÖTÜRÜRMÜS

Muhabbetle kalin.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cmt Eyl 16, 2006 2:13 pm

Aman arkadaslar durun hele,
Baba surda üc bes kisi sohbet ediyoz birakin herkes istedigi ismi kullansin
yoksa satasmalar ileri dogru gidecek.

Inaniyorum gül güzelide birgün kendini tanitacaktir!!

Muhabbetle kalin.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eyl 17, 2006 12:06 am

:D Ugur kardesim hosgörü olduktan sonra ileri gitmez insALLAH :D

v.a.tan

Mesaj gönderen v.a.tan » Pzr Eyl 17, 2006 1:28 am

gül güzeli konu güzel emegine saglık bu arada ben sizin kim oldugunuzu merak etmiyorum yoksa bende merak konusu olurum ama murat arkadaşımız biraz olumsuz yorumlar getiriyor heralde kendisi asabi bi arkadaşımız ha bu arada herkese selamlar ben yeni geldim siteye site güzel konu paylaşımlarınızla ayrı bi güzel olmuş emek veren herkese tşk ederim bide asilkartal abi diyeyim yaşşa benden büyüksün imza düzenlemesini nasıl yaptın merak ettim ben bu işlerden pek anlamamda bunu bana bi anlatırsan sevinirim veya diyer arkadaşlar biliyorsa onlar anlatsa inşallah bunu anlatacak bi arkadaş vardır :wink:

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön