Mü'minde Allah Korkusundan Dolayi 7 Alamet Belirir

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mü'minde Allah Korkusundan Dolayi 7 Alamet Belirir

Mesaj gönderen nefretim » Pzr May 27, 2007 10:42 pm

1.ALAMET DİLDE BELİRİR; Allah (c.c.) korkusu taşıyan kul, dilini yalandan, dedikodudan, koğuculuktan, iftiradan ve boş
konuşmaktan alı koyar. Bunun yerine onu zikirle, Kur'an okumakla ve ilmi konuşmalarla meşgul eder.

2.ALAMET KALPRE BELİRİR; Allah (c.c.) korkusu taşıyan kul, başkalarına karşı kalbinde düşmanlık, iftira ve kıskançlık barındırmaz. Çünkü iyilikleri mahveder.

3.ALAMET GÖZDE BELİRİR; Allah (c.c.) korkusu taşıyan kul, haram yiyeceğe, haram içeceğe, haram giyeceğe...kısaca haram olan hiçbirşeye bakmaz. Dünyaya aç ve mühteris gözlerle değil, ibret almak için bakar. Helal olmayan şeylerden bakışlarını uzak tutar.

4.ALAMET KARINDA BELİRİR; Allah (c.c.) karkusu taşıyan kul, karnına haram lokma sokmaz. Çünkü haram lokma yemek büyük günahlardandır.

5.ALAMET ELLERDE BELİRİR; Allah (c.c.) korkusu taşıyan kimse, günah işlemeye değil,
Allah (c.c.) rızasına uygun şeylere elini uzatır.

6.ALAMET AYAKLARDA BELİRİR; Allah(c.c.) korkusu taşıyan kimse, günah işlemeye değil, Allah(c.c.)'ın emirlerine uygun ve O'nun rızasını kazanacak işlere doğru yürür. Alimlerle ve iyi amel işleyenlerle buluşma gayesi için adım atar.

7.ALAMET AMELDE BELİRİR; Allah (c.c.) korkusu taşıyan kimse, ibadetini sırf Allah (c.c.) rızası için yapar, riyadan ve münafıklıktan kaçınır. Böylelikle Allah(c.c.) ' ın haklarında şöyle buyurduğu kimselerden olur:

"Rabbın katında ahiret günahlardan korkanlar içindir
."

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Pzr May 27, 2007 11:32 pm

Rabbimiz Hep bizimle olsun, Herkesi Kanatlarının altına alsın, tüm müslümanlara cennet kapısını aralasın.
(yanlış yola girmeyelim, ama dünyanın sınavına yeniliyor bi çoğumuz)

emeğine sağlık.

Saygılar...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt May 28, 2007 12:06 am

Amin Amin Amin

[quote]Herkesi Kanatlarının altına alsın,[/quote] :)

biliyorum herkesi GUDRETININ altina alsin demek istedin
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Pzt May 28, 2007 12:14 am

biliyorum herkesi GUDRETININ altina alsin demek istedin
Anlayan Nasılda Anlıyor :) (affeyle kelime daarcığımız bu kadar :) )

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt May 28, 2007 12:21 am

estfr. ben kimim,Affetmek Allaha mahsus. högöründen dolayi ben sana teskr ederim. Sitemize yakisan bir adap.

hmmm bu arada mod`lugun hayirli olsun. adil ve hösgörülü davranman dilegi ile. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Pzt May 28, 2007 12:29 am

hmmm bu arada mod`lugun hayirli olsun. adil ve hösgörülü davranman dilegi ile.
tşk ederim inşallah.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal May 29, 2007 12:28 am

3.ALAMET GÖZDE BELİRİR; Allah (c.c.) korkusu taşıyan kul, haram yiyeceğe, haram içeceğe, haram giyeceğe...kısaca haram olan hiçbirşeye bakmaz. Dünyaya aç ve mühteris gözlerle değil, ibret almak için bakar. Helal olmayan şeylerden bakışlarını uzak tutar.

en cok zor olanida bu olsa gerek.

Muhabbetle kalin.

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön