kutlu doğum....

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

kutlu doğum....

Mesaj gönderen gulesevdali » Prş Mar 29, 2007 11:06 pm

onlar öldüler peki ya biz?
biz kafir dostlarımızın!!yumurta,yılbaşı,doğumgünü,gibi adetllerini kendi dinimize nakşederken bugün neler yapıyoruz?çocuklarımzın haberi varmı?bizim haberimiz ne kadar var?bizimde haberimiz olsun lütfen lütfen bu uğruna ömerlerin,alilerin,hüseyinlerin canının hiç düşünülmeden verildiği dinimizin önderi,yaratılış nedenimiz Resulun dünyayı şereflendirdiği günden bizimde haberimiz olsun...

http://209.85.135.104/search?q=cache:26 ... cd=1&gl=tr
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

-söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola-
[/font]

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

KUTLU DOGUM

Mesaj gönderen zeynep » Prş Mar 29, 2007 11:42 pm

(HABIBIM) SEN OLMASAYDIN EFLAKI (mahlukati) YARATMAZDIM." (Hadis-i Kudsi)

Yarin aksam, Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafanin (S.A.V.) alemleri sereflendirdigi veladet kandili.

Rahmeten lil alemindir Mustafa
Hemsefiul müznibindir Mustafa (Süleyman Celebi)

Mevlid kandiliniz mübarek olsun.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Cum Mar 30, 2007 1:48 am

saol karedşim ne diyeyim haklısın ama link verirken dikkat edelim bazen allah c.c muhammed a.s diyerekte insanlar para kazanabiliyorlar yani linkini verdigin sitenin altındaki reklamlara bir bak allahı peygamberimizi kullanarak para kazanıyorlar mp3 satar korsan öbürü arkadaş sitesi falan filan bu tip sitelere rant vermeyelim en çok girilen islami bi site bir fanatik bi yabancıya ait din düşmanı neyse uzun konular bunlar
şimdi sende bize kafayı takarsın hakan gibi amborgoyu koyarsın :D

ercan.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Kutlu Doğum Haftası!..

Mesaj gönderen ercan.sahin » Cum Mar 30, 2007 3:29 am

Resim

ResimResim

20 Nisan 571 tarihine tekabül eden Rebiu'l-evvel ayının 12'sinde, bir Pazartesi gecesi, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sav) dünyayı şereflendirmişlerdir.

Peygamber Efendimiz (sav), Allah (c.c.)'ın "... ancak o, Allah'ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur." (Ahzab Suresi, 40) ayetiyle bildirdiği gibi insanlar için son peygamber olarak gönderilen, Allah (c.c.)'ın en son hak kitabını vahyettiği, güzel ahlakı, takvası, Allah (c.c.)'a olan yakınlığı ile insanlara örnek kıldığı, Allah (c.c.)'ın dostu, Rabbimiz'in Katında üstünlüğü olan, müminlerin de dostu, en yakını ve velisidir.

Müslümanlar olarak bizler, Kuran'a tam tabi olmakla ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetine uymakla, onun gösterdiği çabanın bir benzeri ile, Nur Suresi 55. ayetin gereği olarak, Kuran ahlakını tüm dünyaya yaymaya çalışmakla, ahlakça ve tavırca gücümüz yettiğince Peygamber Efendimiz (sav)'e benzemeye çalışmakla yükümlüyüz:

"Allah, içinizden iman edenlere ve salih amellerde bulunanlara va'detmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl 'güç ve iktidar sahibi' kıldıysa, onları da yeryüzünde 'güç ve iktidar sahibi' kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. Onlar, yalnızca bana ibadet ederler ve bana hiç bir şeyi ortak koşmazlar. Kim bundan sonra inkâr ederse, işte onlar fasıktır." (Nur Suresi, 55)

Peygamberimiz (sav)'in doğum yıldönümünü anmak; O'nun elçiliğini, yüksek ahlakını anmak ve sünnetine uyma kararlılığımızı tazelemektir. Allah (c.c.)'ın
"Ve şüphesiz sen, pek büyük bir ahlak üzerindesin." (Kalem Suresi, 4) ayetiyle övdüğü Resulullah (sav)'ın üstün ahlakıyla ahlaklanmaya çalışmaktır.

Bu vesile ile, Kutlu Doğum Haftası'nın bütün Müslüman kardeşlerimize mübarek olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim.

Beni bir ben bilirim birde YARADAN,
Bana bir ben lazımım birde ANLAYAN..
Yanımda kimse olmadığından değil yalnızlığım,
Yalnız olduğumu söyleyebileceğim kimsem olmadığından yanlızım ben......
Resim

mehmet.isik

Mesaj gönderen mehmet.isik » Cum Mar 30, 2007 10:56 am

Esenlerden herkese selam. Mevlid Kandilimiz mübarek olsun.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Kutlama..

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Mar 30, 2007 11:01 am

Mevlit kandili öncelikle müslümanlar sonrasında da tüm kainet için kutlu olsun. Evimizde işimizde çocuğumuzun arkadaşlarımızın doğum günlerini kutlarken (kutlayanlar için diyorum bunu) iki cihan serverinin doğum gününü kutlamaktan geri kalmak ya da görmezden gelmek ne kadar vahim bir durumdur. Allah gereğini yapmayı nasip etsin inşallah.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Mar 30, 2007 1:12 pm

Mevlit kandilinin tüm Türk-Islam Alemine hayirlara vesile olmasini dilerim.

Mevlam bizlere Insallah kendine hakiki Kul,habibine hakiki Ümmet olmayi nasip eylesin.

Iki Cihan serverinin sefatinden bizleri mahrum etmesin.

Hayirli Kandiller.

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Pzr Nis 01, 2007 7:33 pm

nefretim yazdı:saol karedşim ne diyeyim haklısın ama link verirken dikkat edelim bazen allah c.c muhammed a.s diyerekte insanlar para kazanabiliyorlar yani linkini verdigin sitenin altındaki reklamlara bir bak allahı peygamberimizi kullanarak para kazanıyorlar mp3 satar korsan öbürü arkadaş sitesi falan filan bu tip sitelere rant vermeyelim en çok girilen islami bi site bir fanatik bi yabancıya ait din düşmanı neyse uzun konular bunlar
şimdi sende bize kafayı takarsın hakan gibi amborgoyu koyarsın :D

ne için takayım kafayı??
ben ilgilenmedim okadar detayla ama dikkat ederim inşaallah...
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

-söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola-
[/font]

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön