misafir hikmeti!!!!!1

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
kandoğmuş
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

misafir hikmeti!!!!!1

Mesaj gönderen kandoğmuş » Çrş Oca 10, 2007 5:10 pm

eskilerden biri akşam yemeğini yemek için sarayda halifenin davetlisiydi
hızlı hızlı saraya doğru giderken önüne biri çıktı
önüne çıkan adama kim olduğunu sordu
adam-
ben yolcuyum. buranın yabancısıyım aç ve yorgunum
o da:
ben halifenin davetlisiyim. gel beraber gidelim. dediysede misafir-
-benim halifeyle ne işim olacak. senin bana verecek bir tas çorban varsa ver.yoksa bırak,deyince saraya doğru yol aldı
davetten sonra dönüşte baktı ki,adam bir kenera kıvrılmış uyuyor.
uyandırmak istemedi ve''sabah uyanacağı vakitte gelir karnını doyururum düşünce siyle'' yattı uyudu...o gece bir rüya gördü..kendisi bir çöldeydi..
yüzünden ışıklar saçılan büyük bir kalabalık ve o kalabalığın önündede bir zat duruyordu.bunların kim olduğunu sordu. kendisine,
bunlar 124 peygamberdir.en önde duranda peygamber efendimiz (sav) hazretleridir dediler
hemen peygamber efendimizin elini öpmek istediysede,peygamberimiz elini vermedi ve buyurduki;
biz, sevdiklerimizden bir tas çorba esirgeyenlere elimizi vermeyiz
hemen uyanır ayanmaz akşamki adamı bulmaya koştu.o, henüz yola koyulmuştu geri çevirmeye uğraştı ve''ne olur bir tas çorbamı iç''diye yalvardı yabancı adam ısrarlara rağmen kabul etmedi ve şöyle dedi;
senin bir tas çorba vermen için illa da 124 bin peygamberi seferber mi etmek lazım? o güçte olmayanlar ne yapacaklar
bundan sonra o zat hiçbir misafire yemek ikram etmeden yollamazdı
hatta kendisine misafir olup yemeğini yemesi için yalvardı.......

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzr May 18, 2008 7:22 am

TEŞEKKÜRLER .MİSAFİRİ GÖNDEREN ALLAH TIR.SENİN EVİNDE BULUNANDAN ONUN KISMETİ AYRILMIŞTIR.

SANA HAİNLİK YAPMIŞ OLSA DAHİ MİSAFİRİ EN İYİ ŞEKİLDE RAZI EDİP GÖNDERMENDİR.MİSAFİRİ KIZDIRAN YADA

ÜZEN BİLMELİDİR Kİ ALLAHI KIZDIRMIŞ OLUR.MİSAFİR SANA ALLAHIN EMANETİDİR.

ALLAH BÖYLE HATALARDAN KORUSUN.EĞER O MİSAFİR ÖVÜNÜPTE OH OH KERAMETİ KENDİNDEN BİLİRSE ALDANIR.

ESAS OLAN ALLAHA OLAN SAYGIDIR.GELENİN ÖNEMİ OLMASADA GÖNDEREN ÇOK YÜCE...

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön