Umre Hac 2007

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Umre Hac 2007

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Oca 07, 2007 9:39 am

Bu sene sitemiz üyelerinden Zeynep Hn. gibi Hacı olmuş Allah'ın sevgili kullarının mübarek topraklardaki izlenimlerini buradan bizlerle paylaşmalarını dört gözle bekliyoruz . Zeynep Hn ?
"Söz uçar yazı kalır"

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Pzr Oca 07, 2007 4:35 pm

evet kesinlikle haklısın hem zeynep ablanın yoklugu baya bi belli oluyor
Resim

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Pzt Oca 08, 2007 12:18 am

bencede cok haklisiniz.
ama sanirim az kaldi, cicegi burnunda hacilarimiz yavas yavas dönüyor.
hasret bitiyor...
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

ESSELAMÜ ALEYKÜM

Mesaj gönderen zeynep » Cum Oca 26, 2007 11:23 pm

Misafir oldugum iki güzel belde`den biri sehirlerin anasi olan beytullahi icinde barindiran Mekkeyi Mükerreme`den,digeride Resulullahi bagrinda bulunduran Medineyi Münevvere`den sizlere selam getirdim.
ayni zamanda ümmeti Muhammede dua etmekle beraber özel Dua isteyen kardeslerimide duamizda eksik etmedik.

Tüm samimiyetimle söylüyorum oralari anlatmaya ben gercekten aciz kaliyorum, bana göre dünyada en ilk görülmesi gereken yerlerden bitanesi. O kadar maneviyat agirlikliki bastiginiz her yerde sanki Allah Resulunun yada mübarek sahabelerden birinin ayak izine bastiginizi hissediyorsunuz, baktiginiz heryerde Resulullahi, sahabeleri görüyorsunuz yada bu daglar taslar onlari gördü diyorsunuz.

Hangisini sizlere anlatayim Hz. Hamza icin feryat eden Uhut`mu, Rabbimin; habibim sen söyle su iki dagi birbirine katayim dedigi Tayyifi`mi anlatayim,kuràni kerimde övgü ile bahsedilen takva mescidi olan Kuba mescidinimi anlatayim, Ellerin acilip Dualarin semaya yükseldigi Arafati`mi,Peygamber efendimiz ile Hz.Aise validemizin yaris yaptigi bahceyimi, Surùn üflenmesi ile Cennetül Mualladan ilk kabirlerinden kalkacak mübareklerimi anlatayim,daha daha bir cok güzel yerler, okumus oldugumuz siyer kitaplarina hic benzemiyor.

ayrica cok modern bir sehir inanin görünce hayretlere düstük. Hacca gitmek insanlarimiza yanlis anlatilmis sanki Hac vazifesini yaptiktan sonra Dünyadan elini etegini cekeceksin diye bir intiba uyandirilmis. oysaki yasaklar ve haramlar hacca gitmeden öncede yasak. Ben kisaca sunu söyleyebilirim mükellef oldugum islamin bes sartindan biri olan Hac vazifemin ALLAHIN izni ile hatalari ile kusurlari ile yerine getirdim diyecegim inse ALLAh kabul buyurur.

birde cok sevindiri olan Hacca gitme yasi ortalama olrak 35 ila 40 yas`a düsmüs,türkiye haric Dünyanin muhtelif yerlerin`den ve Avrupadan gelen hacilarin hemen hemen hepsi genc. sizinle paylasmis olduklarim sadece bir özet.

Mevlam en kisa zamanda oraya gitmeyi isteyen herkese nasip etsin.

ALLAHA emanet olunuz.

(yoklugumu fark eden arkadaslarimada özellikle tesekkür ediyorum)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Cum Oca 26, 2007 11:37 pm

Hosgeldin Zeynep hanim hosgeldin,

Allah kobul etsin, biz kullarina da nesib etsin insallah.

Özet bile olsa cok güzel anlatmissin...
O heyecanini yüregindeki kipirtiyi hissetmemek mümkün degil.

tekrar hosgeldin,
yoklugun cok belli oldu...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Hoşgeldin.

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Oca 27, 2007 12:31 am

Mübarek toprakların kokusunu sitemize bıraktığın ve ileride de bırakacağın mesajların ile bize ya da bazılarımıza hissettireceğin için Tşk. İslamiyetin doğup Peygamber efendimiz ve 125000 sahebesi ile dört bir yana yayıldığı topraklardan hoşgeldiniz Zeynep Hn. Allah sizi gibi insanları irtibatımızdan eksik etmesin hacım. Saygılar.
"Söz uçar yazı kalır"

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Cmt Oca 27, 2007 12:31 am

abla nerde kaldın tam bende zeynep abla nerde kaldı diye konu acıcaktım
hoş geldin hoşgeldin bi daha saglık sıhhat iyidir inşallah hacı dualarınızıda beklyoruz heberin ola paylaşımın içinde allah razı olsun
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Oca 29, 2007 3:59 am

Ayla Hn. hosbuldum, Hac ile ilgili diger yazinida okudum hacca gidip geldikten sonra tesettürlü olmassam diye bir endise tasimissin hakli olarak, Mevla okadar adaletliki kullarini yapmis oldugu amellerle,hasenatlarla degerlendirir en azindan kul olarak üzerine farz olan ibadetlerden birini yerine getirmis olursun ve böylece sirati gecmis olursun, Mizana gelince ne olur onu ancak RABBIM bilir.

aklima hemencik su hikaye geldi:
hani Rabbimin saf temiz kullari vardir, zatin bir tanesi bu özelliklere uyuyor,tekne ile denizden giderken kiymetli bir tenceresini denize düsürüyor ve cok üzülüyor. Rabbine söyle naz makaminda münacatta bulunuyor:

Yarabbi teheccüt namazimi kildim, Sabah namazimi kildim sabahi,öyleni ikindiyi aksami yatsiyi kildim sana olan kulluk vazifelerimin hepsini yerine getirdim ver benim tenceremi diyor baliklar getirip veriyor. :D

Admin bey kardesim tesekkür ederim Saygi ve Hürmet bizden.

Asilkartal sanada tesekkür ederim sihhatim afiyetim cok iyi, Dualarimiz sizlerle. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Pzt Oca 29, 2007 4:57 am

Ben kisaca sunu söyleyebilirim mükellef oldugum islamin bes sartindan biri olan Hac vazifemin ALLAHIN izni ile hatalari ile kusurlari ile yerine getirdim diyecegim inse ALLAh kabul buyurur. abla demiş

ablacım allah kabul etsin
Resim

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Pzt Oca 29, 2007 2:53 pm

Sagolun Zeynep hanim. :)

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Oca 31, 2007 11:54 pm

Abla Hosgeldin,

Mevlam Haccini mebrur Insallah Dualarini kabul etsin.Bizleride en kisa zamanda tekrar o güzelim Beldere nasip etsin.
Arkadaslar kadar cok giremesemde,yinede sizin eksikliginiz gercekten belliydi.
Tekrar hosgeldiniz,Allah'a emanet olun.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Şub 01, 2007 1:41 am

Hosbuldum Ugur kardesim

Insaallah mevlam tekrar nasip eder diyorum, itiraf edeyim bende mükerrer defa o kutsal topraklara gidenlere kiziyordum lakin oralari görünce bedeniniz burda yüreginiz orda kaliyor.

ugur kardesim arkadaslar kadar ????? giremiyorum demissin;
sende ricam en azindan girince birseyleri bizlerle paylas.

buraya girmek herhangi bir siteye girmek gibi degil, DEMIRCILI ve SELEMENE giriyoruz,güzel beldemiz yillarca okadar cok ihmal edildiki lütfen bundan sonra bizler biraz sahiplenelim. yitirilmis güzellikleri kaybulmus insanlari bulmak icin.

Muhabbetle kal.

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön