İhtiyaç Sahiplerine Yardım ve Destekler Buradan...

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

İhtiyaç Sahiplerine Yardım ve Destekler Buradan...

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Şub 23, 2010 8:57 am

Forumumuzda bilindiği üzere taleple ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni konu başlıkları açmaktayız. En son Demircili'de görev yapmış MEB Öğretmeni Duygu Hn. ve Değerli Yazarımız Selvigül Hn.'ın yazışmaları sonucu bu konu başlığını açtık. Bu konu başlığı sayesinde;

- Yardım yapmak isteyen ile yardım almak isteyen taraflar (genel ve özelde) bu başlık altından rahatlıkla iletişime geçebilecekler,
- Samimi ihtiyaç sahiplerine sıkıntılarını dile getirebilecekleri bir zemin oluşurulmuş olacak,
- Elinde evinde fazla kitap, dergi, giysi, eşya, malzeme vb. olanlar çöpe atmak yerine buradan duyurabilecek. (Örnek: Fazla çekyat takımım var, kullanılabilir, ihtiyacı olan benimle özel mesaj ile temasa geçsin gibi)
- Eğitim ayrı bir konu; öğrencilere destek olmak bu konu başlığının açılış sebeplerinden biri zaten.

Bu konu için ileride gidişata göre forumumuzda ayrı bir Forum'da açabiliriz. Konu çok önemli. Bir insanın derdine deva olmak, bir insanı mutlu etmek, bu dünya da her nefsin tatması gereken yüce ve asil bir duygudur. Allah niyetlerinize göre versin. Yapacağınız yardımları kendi huzurunda kabul ve makbul eylesin...
"Söz uçar yazı kalır"

duygu.ogretmen
Aktif üye
Aktif üye

Re: İhtiyaç Sahiplerine Yardım ve Destekler Buradan...

Mesaj gönderen duygu.ogretmen » Sal Şub 23, 2010 1:03 pm

demirciliselemen gerçekten güzel bir forum oluşturarak yoluna devam ediyor ve bu yolda hayırlara vesile olması da gerçekten çok güzel bir adım. inşallah amacına uygun bir şekilde ilerler..
ilk yardım talebini de sanırım ben dile getiriyorum :) sivas yıldızeline bağlı sandal ilköğretim okulunu güzelleştirmek, eğitim yuvası haline getirebilmek için bir mücadele başlattık ve yardıma ihtiyacımız var. Bu mücadelede bize destek olmak isteyen değerli yardımseverlerimiz bize ulaşırlarsa çok mutlu oluruz. Bu konuyu daha net bir şekilde paylaşmak istiyorum ama şuan zamanım sınırlı.. Dilerim sesimize ses veren olur.. teşekkürler..

selvigul.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selvigul.sahin » Sal Şub 23, 2010 3:29 pm

Daha öncede Duygu Hanım kardeşimizle paylaşımımız olmuştu. Bulunduğu okulda ayakkabısı olmayan çocukların okula gelemdiğinden bahsetmişti. Ben de bir teklifte bulunmuştum. Demircili Köylüleri olarak Sandal Köyünü kardeş köy ilan edelim. Bu konuda biz özelde Duygu hanımla yazışıyoruz. İstanbuldan ihtiyaçlara binaen elimizden geleni yapacağız. Eğer bu konuda gönüllüler olursa güzel bir organizasyonla ihtiyaç sahibi kardeşlerimize köylümüzün hayırları ulaşabilir. Ben inanıyorum ki köylümüz bu konuda duyarsız kalmıyacaktır. Özellikle yazın köye gelen gurbetçiler bu konuda yardımcı olabilrler. İstanbulda olanlar da yardımcı olabilirler. Herkes kitap, kırtasiye yardımında giysi yardımında bulunablir. Okul olarak Sandal köyü ziyaret edilebilir. Kaynaşma olur. Benimksi bir teklif. Tabi herkes gönülden geldiğince davranacaktır. Hayirli günler diliyorum...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Şub 23, 2010 10:45 pm

Sandal Köyü okulunda ana sınıfı var mı Duygu Hanım? Bizim çocuğun fazla oyuncaklarından bir koli yapmak isteriz. Bizim oğlanda heveslenir kardeşlerini sevindireceği için. O koliyi de size yollarız inşallah?

NOT: Bu arada Demircili okulumuzdaki Murat Öğretmen ve diğerlerinin kulağını çınlatalım yani...
"Söz uçar yazı kalır"

duygu.ogretmen
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj gönderen duygu.ogretmen » Çrş Şub 24, 2010 1:33 pm

sandal ilköğretim okulu 1-8. sınıfları içine alan büyük bi okul aslında.. ama küçük bir binaya ve çamurlu bir bahçeye yerleştirilmiş. :( ikili öğretim yapılıyor. anasınıfımız geçen sene açıktı fakat bu sene usta öğretici çalıştırılmayınca öğretmen yetersizliği nedeniyle boşta kaldı.(yani açık ama öğretmen yok ). burası çok öğrencili bir okul ama demircilideki durumdan çok daha vahim bir binaya sahip. ki biz demircilide birçok şeyi değiştirmeyi başardık.. dilerim burda da bişeyler değişir.. bir de zihinsel ve bedensel özürlü öğrenci sayımız normal bir okula göre çok fazla.. bazen sınıf ortamını aşan ve biz öğretmenleri zorda bırakan zamanlarımız oluyor.. çocuklarını önemseyen aile sayısı bir elin parmağını geçmez.. çocukların en mutlu anları da doğal olarak okulda geçiyor.. onlardaki ışığı, mutluluğu görmek de herşeye değiyor doğrusu ve bizi daha çok çalışmaya, daha iyisini sunmak için çaba göstermeye itiyor.. resimlerle daha net bir şekilde anlatabilirim sanırım okulumuzu. bunu da bir hafta içinde size sunacağım..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Şub 26, 2010 10:11 am

yilmaz.sahin yazdı:Sandal Köyü okulunda ana sınıfı var mı Duygu Hanım? Bizim çocuğun fazla oyuncaklarından bir koli yapmak isteriz. Bizim oğlanda heveslenir kardeşlerini sevindireceği için. O koliyi de size yollarız inşallah?

NOT: Bu arada Demircili okulumuzdaki Murat Öğretmen ve diğerlerinin kulağını çınlatalım yani...
.

Yılmaz Bey,

Murat Bey,Demircili İlköğretim okulundan ayrıldı.Yeni atama ne zaman yapılacak net bilgiye sahip değiliz.İnşallah en kısa zamanda atama yapılır dönem ortasında öğrenciler daha fazla mağdur olmazlar.
..
..

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Şub 26, 2010 1:07 pm

ERKAN_OZDEMIR yazdı:
yilmaz.sahin yazdı:Sandal Köyü okulunda ana sınıfı var mı Duygu Hanım? Bizim çocuğun fazla oyuncaklarından bir koli yapmak isteriz. Bizim oğlanda heveslenir kardeşlerini sevindireceği için. O koliyi de size yollarız inşallah?

.

Yılmaz Bey,

Murat Bey,Demircili İlköğretim okulundan ayrıldı.Yeni atama ne zaman yapılacak net bilgiye sahip değiliz.İnşallah en kısa zamanda atama yapılır dönem ortasında öğrenciler daha fazla mağdur olmazlar.
..
..
Ne kadar yazık ki Murat Bey ayrılmış haberimiz yok. Halbuki Demircili'den internete bağlanan o kadar üyemiz var.
Bunları buralarda paylaşsak, bilgilensek ...

Konu hakkında bilgiye sahip olanlar lütfen Demircili ve Eğitim konu başlığı altında bizleri bilgilendirebilirler mi sevgili üyeler?
"Söz uçar yazı kalır"

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön