^^Avuçlarınızın içine bi bakın^^

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

^^Avuçlarınızın içine bi bakın^^

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eyl 13, 2009 1:23 am

Arif Nihat, iyi bir müslümandı. Bir gün bana: “Yavuz sağ elini aç bakayım. Arapça rakamlarla kaç yazıyor, oku!” Açtım baktım Arap rakamlarıyla 81 yazıyordu. “Sol avucunu aç; onda ne yazıyor?” dedi. Açtım, onda da 18 yazıyordu. “81’le 18’i topla” dedi. Topladım 99. “Bu rakam sana neyi hatırlatıyor?” diye sordu. “Tabiki Allah’ın 99 sıfatı!” diye cevapladım. “Peki 81’den 18’i çıkarınca kaç kalıyor?” Elbette 63. “Peki bu sana neyi çağrıştırıyor?” diye sordu. Düşündüm! Aklıma hemen Resulullah Efendimizin ölüm yaşı geldi. Peygamberimiz 63 yaşında ölmüştü. Bana dönerek: “Bak Yavuz! Allah milyarlarca insanın avucuna bu ilâhî mührü vurmuştur. Bu asla tesadüf olamaz. Tesadüf olsaydı birkaç insanın avucunda olurdu.” dedi.
(Yavuz Bülent Bakiler)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: ^^Avuçlarınızın içine bi bakın^^

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzr Eyl 13, 2009 5:38 am

çok güzel bir bilgi. paylaşım için teşekkür ederim zeynep abla... :super:
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Pzr Eyl 13, 2009 11:49 am

Evet tsk. ederiz paylasim icin Zeynep abla
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eyl 14, 2009 8:27 am

Bu çizgiler ve rakamlar müslüman olsun kafir olsun her insanın elinde bulunmaktadır.Buda Cenabı Allah'ın insanoğlunun vucudunu şifrelediğinin açık bir kanıtıdır.Vucudumuzun handi noktasını ele alırsak alalım,nizam,plan,sistem , akılalmaz harikalıklar göze çarpar.Mesela harika yapılardan bir tanesi ise parmak izidir.

Peki bizler bu harika yapının değerini ve kıymetini bilebiliyormuyuz,asıl irdelememiz gereken nokta berce burasıdır.Elemizin,dilimizin,kulağımızın,ayağımızın kısacası her azamızın yaptıklarımızdan bir gün bizi hesaba çekeceğinin farkındamıyız....

Herkese hayırlı iftarlar.....

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Eyl 14, 2009 8:06 pm

Zeynep hamin cok güzel bir bilgi,tesekkürler,
Yavuz Bülent Bakiler hocamizinda kalemine saglik.

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön