Peygamber Efendimiz (S.A.V) aniden kapımızı çalsa...

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
nazan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Peygamber Efendimiz (S.A.V) aniden kapımızı çalsa...

Mesaj gönderen nazan » Prş Mar 19, 2009 11:16 am

Hazreti Muhammed S.A.v Evimize Gelse Misafir olsa NEYAPARDINIZ ?

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: Peygamber Efendimiz (S.A.V) aniden kapımızı çalsa...

Mesaj gönderen zeynep » Prş Mar 19, 2009 10:21 pm

Aklım yerinden oynar, mecnun olurdum.

Nazan Hn. Efendimiz size misafir olsaydı siz ne yapardınız?
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

nazan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen nazan » Prş Mar 19, 2009 10:58 pm

zeynep hanım, bu soru aklıma gelince inanın nutkum tutuldu.
şöyle bi evimize baktım neresinde ağarlayabiliriz, salonda hayır televizyon var , kendi odamda duvarlarda resim var ne yapardım bilmiyorum.herhalde büyük bir telaşla cdlerimi yok ederdim yok gazeteleri dergilerimi,yoksa evimizin en tenha köşesindeki KUR'AN-I KERİMİMİ ARARDIM.herhalde ayaklarına kapanır deliresiye ağlardım.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Mar 19, 2009 11:15 pm

Nazan HAnım,

yani bizler İslamın öngördüğü yaşam tarzı üzerine yaşamıyoruz. Hanım yaşasa bey yaşamıyor, her ikisi yaşamaya çalışsa evlatlar yaşamıyor.. Biryerlerde yanlış yaptık ama nerde :?
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Mar 19, 2009 11:56 pm

nazan yazdı:zeynep hanım, bu soru aklıma gelince inanın nutkum tutuldu.
şöyle bi evimize baktım neresinde ağarlayabiliriz, salonda hayır televizyon var , kendi odamda duvarlarda resim var ne yapardım bilmiyorum.herhalde büyük bir telaşla cdlerimi yok ederdim yok gazeteleri dergilerimi,yoksa evimizin en tenha köşesindeki KUR'AN-I KERİMİMİ ARARDIM.herhalde ayaklarına kapanır deliresiye ağlardım.
.

Nazan Hanım,

bence ağlamanıza hiç gerek yok,zaten aslında bizlere öyle güzel emanetler bırakılmış ki,onları uyguladığımız zaman her gün kapımız çalınıyor.Eğer bizler Efendimizin sünnetlerini uygularsak her gün evimizde demektir.Bir müslüman için bundan daha güzel bir duygu olamaz.Peygamper efendimizin ahlakını,şekil güzelliğini,ilim ve irfanını,üstün zekasını,cömertliğini,eşsiz cesaretini,emsalsiz vefasını,şefkat ve merhametini,güzel geçinmesini,yüksek tevazuunu,emsalsiz başarılarını,büyük sabrını,yaşamımız boyunca okuyup öğrenip,yaşamaya çalışırsak Efendimiz her gün bizim hanemizin misafiri demektir.

Muhteşem bir soru,değişik buyutlarda katılalım arkadaşlar.
..
...
.....

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön