YA RABBİ YA RABBİ

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

YA RABBİ YA RABBİ

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş Oca 15, 2009 8:02 pm

Ya rabbi ya rabbi, duygularımı dilşe getirmek istiyorum benim canım rabbim. Amacım ne reklam amacım ne de herkes okusun yorum yapsın değil..... Üzgünüm çok öyle üzgünüm ki tarifi mümkün değil gazzede ölenler müslüman............ Hala uyuyoruz islam alemi ne yapabiliriz ki... dua etmekten başka..... içim yanıyor içim öylesine yanıyorki her gazzeyi izleyişimde kapana sıkışmış çaresiz müslümanları gördükçe bu insanlar ne yaptı...... diye soruyorum kendi kendime.... ALLAHIM bu müslümanlara yardım et ya rabbi... Önce ENDÜLÜS yok oldu sonra bosna şimdi GAZZEMİ Allahım yardım elini müslümanlardan esirgeme bizleride uyuyan malayani işlerin peşinden koşan eyleme Allahım.... O kadar üzüldümki inanıyorum ki sizlerde üzülüyorunuz çaresiz seyre daldık orayı nerde SELAHADDİN EYYUBİLER nerdesiniz ABDÜLHAMİDLER müslümanlar başsız kaldı ALLAHIM sen ki allahım minarelerimzden ezanı muhammediyi kalplerimizden imanı silme ALLAHIM......... Yok elimden birşey gelmiyor yanıp tutuşuyorum ALLAHIM... Bizleride oraya dua etmekten alıkoyma ALLAHIM affffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ALLAHIM afffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Oca 15, 2009 10:21 pm

Haçlı seferlerinin ardından başlayan ve yaklaşık iki asır süren Memlük hakimiyetinden sonra Filistin, Yavuz Sultan Selim döneminde Mercidabık Savaşı’ndan sonra (24 Ağustos 1516) Osmanlı yönetimine geçti. Bölgenin tamamının fethi ise Kanuni Sultan Süleyman zamanında tamamlandı. Kanuni döneminde üç semavi din açısından da önemli olan „Harem“ olarak adlandırılan kısmın bakımı yapılarak etrafındaki duvarlar yeniden inşa edildi. Osmanlı Devleti Filistin’i Suriye sınırları içinde Şam’a bağlı Kudüs, Gazze, Nablus ve Safed olmak üzere dört sancağa ayırdı. Daha sonra bu sancaklar Kudüs’e bağlı birer eyalet oldu. Filistin emirlerlerinden Cezzar Ahmet Paşa döneminde Mısır’ı ele geçiren Napolyon Bonapart, büyük bir ordu ile Filistin’in Yafa şehrini aldı. Ancak Cezzar Ahmet Paşa yönetimindeki Osmanlı ordusu Akka önlerinde Bonapart’ı geri çekilmek zorunda bıraktı (1799). Osmanlı Devleti’nin gerilemeye başladığı dönemde Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa’nın oğlu İbrahim Paşa Filistin’in tamamını ele geçirdi. Filistin 1840 yılına kadar Mısır’ın yönetimi altında kaldı. Ancak daha sonra tekrar Osmanlı yönetimine geçti. 1877 tarihinde Kudüs merkeze bağlı bir mutasarrıflık oldu. Bir yıl sonra ise Nablus ve Akka Kudüs’e bağlandı. Böylece Filistin’in kuzeyi Beyrut valiliğine güneyi ise Kudüs mutasarrıflığı idaresine bırakıldı. I. Dünya Savaşı’ndan sonra ise Filistin’in yönetimi Osmanlı idaresinden çıkarak İngiliz mandasına geçti.

Ecdadımızın yaklaşık 400 yıl hüküm sürdüğü bu topraklarda hak ve adalet insanlara en güzel şekilde verildi.Şimdi yapılan bu zulüme karşı Zafer Hocanın dediklerinin üzerine ne söyleyelim ki,dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor,yapabiliyorsak oradaki masum insanlara hayır yapalım.Allah yardımcıları olsun........

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön