KUR'AN-I KERİM (Cüz Halkamız)

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

KUR'AN-I KERİM (Cüz Halkamız)

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Cum Ara 19, 2008 11:32 pm

SAYIN ÜYELER ÖLEN YAKINLARIMIZA KUR'ANI KERİM HATMİ ŞERİFİ OKUYALIM BUYRUN GELİN CÜZLERİ BEN DAĞITACAĞIM BUYRUN GELİN

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Ara 20, 2008 10:18 pm

Çok anlamlı bir konu,Birinci cüz'ü ben alabilirim,.........

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Ara 20, 2008 10:43 pm

tüüh 1.ci cüz kolaydı. Genç-hafız, gerçekten güzel bir başlık açmıssın.Konuna sahip çık emi.. :)

30 . cüzü ben alayım :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Cmt Ara 20, 2008 11:56 pm

ERKAN ÖZDEMİR ABİ 1.İNCİ CÜZ SENİN OLSUN

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Pzr Ara 21, 2008 12:18 am

ZEYNEP ABLA 30.UNCU CÜZDE SİZİN OLSUN.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Ara 21, 2008 1:51 am

Tamam birinci cüz benim,digerleri tamamlanınca hep beraber başlarız İnşallah,yeter ki konunu takipcisi olalım.............

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Pzr Ara 21, 2008 11:21 am

SAYIN ÜYELER İSTİYEN İSTEDİĞİ CÜZÜ ALABİLİR AMA ALDIKLARI CÜZÜ LÜTFEN BANADA OKUDUM DİYE SÖYLESİNLER TEŞEKKÜRLER.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzr Ara 21, 2008 4:57 pm

hafiz tebrik edioyrum.guzel bir konu yalniz uyariyim bu sitede cok kisi cok konu acti ama sahip cikmadigi icinde unutulup gitti konuna sahip cik diyorum.Boyle guzel katilimlarla devamini bekliyorum.
Sitede agirligini hssettirmeye basladin fazla agirligini koyma site cokmesin lazim bu site bize demircilinin sesi burasi ona gore...... :) :D :)
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Pzr Ara 21, 2008 5:22 pm

(ESMER JOJUK)OLUR COK AĞIRLIK YAPMAYICAĞIM SİTEYE HERŞEY DEMİRCİLİ İÇİN BUNU UNUTMUYALIM

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Ara 21, 2008 5:26 pm

Konunun önemine binaen konu başlığını KUR'AN-I KERİM olarak düzenleyelim.Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.Arapça kelimeler farklı yazıldığında anlamları tamamen değişir.Mesela 'ALLAH' kelimesi türkçe olarak böyle yazılır ama,ibadetlerimizi yaparken kesinlikle'ELLAHU'dememiz gerekir.Özellikle namaz kılarken ve ezan okurken.Yani oradaki 'A' harfi değil 'E' harfidir.

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Pzr Ara 21, 2008 6:35 pm

sayın erkan abi dediğin şey doğruda orda e a ortak ses yani e harfiyle a harfinin ortasını okuyucan biz hocalarmızdan böyle öğrendik eğer dediğim şeyde bi yanlışlıkla varsa çok özür dilerim. bu arada 20 21 22 23 24 25 inci cüzler benim ben okuyacağım üyelerin haberine...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Ara 21, 2008 9:26 pm

genç_hafız yazdı:sayın erkan abi dediğin şey doğruda orda e a ortak ses yani e harfiyle a harfinin ortasını okuyucan biz hocalarmızdan böyle öğrendik eğer dediğim şeyde bi yanlışlıkla varsa çok özür dilerim. bu arada 20 21 22 23 24 25 inci cüzler benim ben okuyacağım üyelerin haberine...
.

Sevgili Doğan,

Arapçada 'A' Harfi yok.Senin dediğinde doğru,buradaki maksat sadece birazcık hatırlatma'incelterek okumak,zaten kıraat üzerine okuyamayanlara bunu anlatmak çok zor olur.Bizler burada hem yazacağız hemde bildiklerimizi paylaşacağız,asıl ben tşk ederim anlayışın için....
....
.....

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Ara 21, 2008 11:12 pm

genç-hafız,

Bunca hengamenin arasında cüz'ümü okudum bilgine... :)

Hafız kardeşimiz belli bir tarih koymamış.. yani cüzleri yetiştiririm yetiştiremem kaygısı yok...

MUHARREM :) hangi cüzü alırsın.

Doğan ' a kaltılıyorum ( a ila e) arası bir ses çıkması lazım.. bende mahreç hocamdan öyle ögrendim :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Pzr Ara 21, 2008 11:21 pm

HATİMİ BİR'AN İÇİNDE BİTİRİCEZ DİYE Bİ GAYDE YOK 2 AY İÇİNDE OLR AMA BENCE BİR'AN İÇİNDE HERKEZ BİR CÜZ ALSIN BUNUN SONUNDA AHİRETE GÖÇENLER ÇOK SEVİNECEKLER MÜMKÜNSE PERŞENME GECELERİ OKUYUN CÜZLERİ. ZEYNEP ABLA SEN 30.CU CÜZÜ OKUDUYSAN YAZIYORUM ALLAH KABYL ETSİN. ÜYELER BU HATİMDEN HEPİMİZ YARARLANALIM ÖLÜMÜZE DİRİMİZE BAĞIŞLIYALIM HEPİMİZİN HASTASI VAR DURUMU KÖTÜ OLAN VAR BU FIRSATI KAÇIRMIYALIM HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Ara 24, 2008 10:21 pm

Arkadaşlar, bu konuyu lütfen ihmal etmeyelim başka arkadaşımız yok mu?

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Çrş Ara 24, 2008 10:51 pm

ya bu sitede kimsesi ölmedimi sevdiklerinize bişiler hediye etmek istemezmisiniz söyleyinn arkadaşlar gelin hep beraber bitirelim bu hatimi lütfenn.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Oca 01, 2009 2:12 pm

genç_hafız yazdı:ya bu sitede kimsesi ölmedimi sevdiklerinize bişiler hediye etmek istemezmisiniz söyleyinn arkadaşlar gelin hep beraber bitirelim bu hatimi lütfenn.
.

Arkadaşlar,lütfen Doğan Bey'i yalnız bırakmayalım... .. .. .....

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Prş Oca 01, 2009 10:24 pm

valla benim yapacak bişeyim yok ben üyelere gelin diyorum üyelerin umrunda değil nabalım demekki bizim üyülerin sevdikleri ölmüyo yakınları ölmüyo bu hatime yardım etmessek bu hatim zor biter gibi gözüküyo.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Oca 02, 2009 11:59 pm

genç-hafız,

yok öyle çabucak pes etmek :) sitede tanıdıklarına birer cüz dağıt Admin den başla. Uğur beye 2 cüz ver. esmer delikanlı var. Hüseyin özdemir yeni onada bir teklif et bakalım ne olacak. hee huseyni var kesin 2 cüz alır

ALLAH rızası için diyelim :)

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Cüz

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Oca 04, 2009 1:03 pm

zeynep yazdı:genç-hafız,

yok öyle çabucak pes etmek :) sitede tanıdıklarına birer cüz dağıt Admin den başla. Uğur beye 2 cüz ver. esmer delikanlı var. Hüseyin özdemir yeni onada bir teklif et bakalım ne olacak. hee huseyni var kesin 2 cüz alır

ALLAH rızası için diyelim :)
Genç Hafız kardeşim,
İnsanların almasını beklemekten ziyade bizzat sen dağıt. Ama önce teyidini de yine forum üzerinden o kişiye Kişisel Mesaj göndererek al. Sonra burada yine kişinin müsaadesi ile yazarsın, şu Cüz falancıya ait diye. Olurya bazı arkadaşlar müsait olamayabilirler. Onlardan da ne zaman okuyabileceklerinin tarihini al not et bir yere o zaman gelince de onlara da ver.

E haydi ver bakalım bana da?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Pzr Oca 04, 2009 6:48 pm

yılmaz abi okunan cüzler şunlar 1 20 21 22 23 24 25 30 SENDE YILMAZ ABİ 2 İLE 3.ÜNCÜ CÜZÜ ALABİLİRSİN.ERKAN ABİ BU ARADA SANA 2 CÜZ VEREYİM 4 ile 5.ci cüde senin olsun erkan abi.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Oca 06, 2009 5:33 pm

Genc Hafiz ben kaci okuyayim?

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Oca 06, 2009 5:51 pm

Tamam Genç Hafız, 1.4.5 benim en kısa zamanda İnşallah bilgilendiririz seni...........

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Sal Oca 06, 2009 11:00 pm

uğur abi ben sana 15 ve 16.cı cüzde senin olsun kolay geldsin. ŞUNUDA SÖYLÜYEYİM KİM HANGİ CÜZÜ OKUDUYSA BEN OKUDUM DİYE YAZARSA İYİ OLUR CÜZLER KARIŞMAMIŞ OLUR.HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM HATİM İÇİN.

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cum Oca 09, 2009 11:19 pm

genç_hafız yazdı:valla benim yapacak bişeyim yok ben üyelere gelin diyorum üyelerin umrunda değil nabalım demekki bizim üyülerin sevdikleri ölmüyo y
yakınları ölmüyo bu hatime yardım etmessek bu hatim zor biter gibi gözüküyo.
genc hafız kardeşim bir işi yaparken pes etmemelisin işe başlamak işin yarısını bitirmektir ümitvar olmak ğerekir sizi şimdiden kutlarım.

ölenlerim cok oldu ama ben daha vefat etmedim hangi cüzlerin kaldıgını bilmiyorum ölene kadar bir cüz alırım.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön