11 AYIN SULTANI

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

11 AYIN SULTANI

Mesaj gönderen volt60 » Prş Ağu 28, 2008 6:59 pm

HOŞ GELDİN
YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN
"Ramazan ayı, insanlara yol gösterici doğrunun ve doğruyu eğriden ayırıcının açık delilleri olarak kendisinde Kur'an indirilen aydır..." (Bakara, 185)
"Kim faziletine inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek ramazan orucunu tutarsa geçmiş günahları bağışlanır." (Buharî, İmân 28; Savm 6)
RAMAZAN'LA DİRİLİP YENİLENMEYE HAZIR MIYIZ?
Bir Ramazan daha geldi. Bizi böylesine fırsat ve imkânlara ulaştıran Rabbımıza sonsuz şükürler olsun. Hayat veren bu aylara şahit olmamızın artan sayısı, aynı zamanda ölümün yaklaştığının da habercisi. Önemli olan; Ramazan'a güzellik veren Kur'an'la şuurlanıp dirilerek ölümden sonrasına her an hazır olmak...
Ramazanın en önemli özelliği, bu ayın Kur'ân-ı Kerim ayı olmasıdır
Ramazan gücünü, şerefini ve güzelliğini Kur'an'dan almaktadır (2/Bakarâ, 185). Kur'an bu ayda indirildiğinden, müslümanların Kur'an'la bağlarını sağlamlaştırması Ramazan'daki ilk görevleridir. Okumayı bilmeyenlerin hemen öğrenmesi, bilenlerin Kur'an'ı çokça okuması ve anlamlarını öğrenmeye ve yaşamaya gayret etmesi, Kur'an'ı meal ve tefsiriyle okumaya çalışması, Allah'ın emir ve yasaklarını ilk elden öğrenmesi gerekmektedir. Kur'ân-ı Kerim'in Allah'ın Kitabı olduğuna iman eden insanlar, Kur'an âyetleri bu Ramazan ayında nazil oluyormuş gibi bir heyecanla okumalı, dinlemeli ve üzerinde tefekkür etmelidir. Bireysel, sosyal, siyasal, ekonomik tüm problemlerin Kur'an'ı terk etmekten kaynaklandığını, çözümün de Kur'an'ın tüm hükümleriyle hayata geçirilmesiyle mümkün olacağını unutmamalı HAZIRMISINIZ RAMAZANA
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ağu 28, 2008 9:14 pm

"Ramazan ayı, insanlara yol gösterici doğrunun ve doğruyu eğriden ayırıcının açık delilleri olarak kendisinde Kur'an indirilen aydır..." (Bakara, 185) Alıntı Fatih -> volt60

İnandım iman ettim. Elhd.

Yarabbi :eğriyi doğruyu, Yolunu şaşırmışlara hidayet ve şuur nasip et.

Fatih bey, güzel paylaşımınız için teşekkürler.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön