BÖYLE SEVEBİLİYOR MUYUZ ?

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

BÖYLE SEVEBİLİYOR MUYUZ ?

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Sal May 27, 2008 10:39 pm

Fahr-i Kainat Efendimiz(S.A.V) yüce davasını aleme ilan etmeden önce, çevresinde gençlerden meydana gelen bir nur halkası oluşturulmuştu. Öyle ki o kahramanlar halkasının %80 i 10 ile25 yaş arasındaydı. Hz. Ali, Hz. Zübeyr, Hz. Talha ve Hz. Saad (R.A) gibi sahabeler, o cennet ordusuna daha çocuk yaşlarda katılmışlar ve bazıları daha dünyada iken cennetle müjdelenmişlerdi... Bu gençlerden biri olan Zeyd(R.A) peygamber sevgisiyle güneşi dahi söndürebilecek bir aşka sahipti. O öyle bir aşktı ki ,Taif'te taş yağmuruna tutulan Efendimiz'e (S.A.V) kendizini siper ettiğinde aldığı yüzden fazla yara, ona acı yerine lezzet veriyordu... O sıralarda 22 yaşında olan bu genç sahabe, O Zat'ı(S.A.V) muhafaza eden melaike ordusunu bile kıskanıyor ve kendisi gibi genç olan diğer sahabeler tarafından O'nun etrafında oluşturulan koruyuc etten duvarın en önünde yer alıyordu. Bu yüce sahabe, güneşin ortalığı kavurduğu bir günde gazve'ye hazırlanırken. Peygamberimizin alnında parıldayan ter damlacıklarını gördü. Her bir damla, Zeyd'in kalbine bir hançer gibi saplanmıştı. Dayanamadı, başını öfkeyle yukarı kaldırarak güneşe çevirdi ve hiç kımıldamadan ona bakmaya başladı. Fahr-i Kainat Efendimiz(S.A.V) bütün alemleri kuşatan nuraniyetiyle bir şeyler olduğunu hissetmişti. Hemen Zeyd'e döndü ve kolunu tutarak:
-Zeyd,dedi.Ne yapıyorsun.? Güneşi söndüreceksin...
Zeyd,bakışlarını yere çevirdi. Ve peygamberler peygamberinden yansıyan bir nur, güneşi ona muhatap etti.Güneş:
-Ya Zeyd,diyordu. Ben Efendimizi(S.A.V)incitmek istermiyim hiç.? Sadece O'na daha yakın olmayı arzu etmiştim. İman ve sevgi sırrındaki bu akılalmaz hikmet, Mekke sokaklarından bir sevda bestesi gibi bütün alemlere yansıdı ve O'nu sevenlerin gönlüne ulaştı.
Zeyd'den bütün gençlere bir mesajdı bu. Ve''Onu benim gibi sevmelisiniz!'' diyordu.
''Onu benim gibi sevmelisiniz!''

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Sal May 27, 2008 10:59 pm

[font=Arial]Zeyd (R.A) PEYGAMBER EFENDİMİZE kendini siper ettiginde gerçekten benimde yüregim sızlamıştı 10 larca 100 lerce taş ve biir sürü yaralayıcı şeyler atıyolardı ve kendini hiç korkmadan siper etti sevmek derken ben müslümanım ben türküm diyen herkes sever ama suanki devirde görüyozki bir maça yda bir yarışmaya gösterilen ilgi ve sevgi dinimize gösterilmiyo

sevme duygusu her müslümanın içinden kalbinden gelen bişi tabi sevmesini bilene

bu güzel konuyu aktaran iskesürlü 60 a tşk ler [/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş May 28, 2008 12:32 am

harika bir paylaşım .barmakların dert görmesin.

Peygamber efendimizin hakarete ve şiddete maruz kaldığı o beldeyi (TAİF) görme şerefine nail oldum. Mekke'e 90 Km. uzaklıktaki bu belde mekkenin yaylası. (Hac mesiminde hacıların ziyaret etikleri yerler bellidir. ) takriben bir saatlik bir yolculuktan sonra teleferik'le yalaşık yarım saat sonra Taife geliyorsunuz. peygamber efenimizin yürüyerek hangi yoldan gittiğini tahta çitlerle belirlemişler. mübareğin o dağları hangi zorluklarla aşdığını çıplak gözle görmek insanı mahsunlaştırıyor. Kuranı kerimde zikr edilen iki dag orda. ayagından kanlar akarak yürüdüğü yol ve dinlenmek için yasladığı dirseğini koydugu taş aynen orjinalliğini bozmadan duruyor.Şu an sizlerle paylaşırken bile içim ürperdi.

YA ResulALLAH sevgine laik olan ümmetinden olmayı nasip et .
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş May 28, 2008 9:27 am

sevme duygusu her müslümanın içinden kalbinden gelen bişi tabi sevmesini bilene haklısın emrecim....

bu güzel konuyu aktaran iskesürlü 60 a ÇOK ÇOK tşk ler......

SEVMESİNİ BİL

Sen sevmek istersen eğer
Gül de güzel diken de
Ruhunu karartan bu kin de ne?
Ne bu bulanık akan gözyaşı
Nerede o berrak gülücükler nerede?

O zindandan çıkmak istersen eğer
Sevgi seni yakalar
Sarar sımsıcak hisleriyle seni
Yeter ki sen sevmesini bil
Sevmesini bil

BEN DİYORUM Kİ ....
Nasıl kafa sayısı kadar düşünce varsa, kalp sayısı kadarda sevgi çeşidi vardır....

[font=Arial] [/font]
Resim

zafer selvi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer selvi » Çrş May 28, 2008 12:56 pm

İsgesürlü kardeşim Allah razı olsun güzel bir konu ve alınması gereken mesajda çok kıymetli ve hoş bir sevgi.

Eger böyle olayları okurkende kalbimiz çarpıyorsa,tüglerimizde diken diken oluyorsa umulurki vede ümit edilirki sevgililer sevgilisine karşı bizim gönlümüzdede sevgi tohumları vardır,yeşermesi bizim elimizdedir.

Allah, Habibi Edibi'nin sevgisine layık ümmet olmayı bizlere nasip eylesin.Bu gönüller O'na hasret

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş May 28, 2008 7:58 pm

Allah razi olsun,cok güzel bir paylasim.

Aaah onlar gibi sevebilmeli,onlar gibi sevmeli.

Mevlam zatina kul,Habibine ümmet,büyüklerimizede iyi bir evlat olabilmeyi nasip eylesin Insallah.

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön