>>>ETME DÜNYA NAZI KIL NAMAZI' NI SONRA KILARIZ DİYENİN DÜN KILDIK NAMAZINI<<<

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

>>>ETME DÜNYA NAZI KIL NAMAZI' NI SONRA KILARIZ DİYENİN DÜN KILDIK NAMAZINI<<<

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Mar 27, 2008 4:36 pm

EFENDİMİZ İ NE KADAR SEVİYORUZ... Efendimiz’i (sallallahu aleyhi ve sellem) cok seviyoruz Iki Cihanin Gunesi Efendimiz’i (sallallahu aleyhi ve sellem) elbette cok seviyoruz. Ancak, O’nu sevdigimizin alâmeti O’na gonderdigimiz salâvatlar oldugu gibi, emirlerini yapmak, nehyettigi seylerden kacmak da bu kapsamdadir. O’nu nefsimizden, evladimizdan, ailemizden daha cok sevmezsek kâmil anlamda iman etmis, teslim olmus sayilmayiz. Sevgi bilmekle olur. Bilmedigimiz bir seyi sevemeyiz ki. Insan ne kadar taniyorsa bir seyi onu ancak tanidigi kadar sever. Insan hasirde, mizanda, siratta kendine dost olacak bir zâti ne kadar sever? Efendimiz’e inanmak din oldugu gibi sevmek de dindir. Peki biz Efendimiz’i (sallallahu aleyhi ve sellem) yeterince seviyor muyuz? Yeterince tanisak daha cok sevecegiz. Gencler, yaslilar, toplumun her kesiminden insanlar, dunya milletleri Efendimiz’i seviyor mu? Tanisalar sevecekler... O zaman once kendimiz hakkiyla tanimali, O’na layik ummet olmali, sonra da O’nun nam-i celilini butun dunyaya duyurmaliyiz. O’nun sunnetini en guzel sekilde temsil etmek O’nu tanimak ve tanitmaktir. Efendimiz’e karsi alakasiz duran, alakasiz davranan insanlar, insanlik icin O’nun ne ifade ettigini bilseler, buna muttali’ olsalar, Allah’in O’nu âlemlere nasil bir rahmet olarak gonderdigini bilseler sevmemek mumkun degildir. Efendimiz’den habersiz ve gafil olan insanlarin ogrenmeme, arastirmama adina bir eksiklikleri var. Bizim de O’nun mubarek davasini ve ismini layikiyla ogretmeme ve temsil etmeme anlaminda bir eksikligimiz var. O’nu anlatip, sevdirememissek eksiklik bizdedir. SEVGI NASIL OLMALI? Ben elimden geldigince farzlari yerine getirmeye calisiyor, haramlardan kacmaya calisiyor, Efendimiz’i kalben sevip ona salât u selam getiriyor, insanlarla munasebetinde ne yapmissa, ne tavsiye etmisse ben de bunlari yerine getirmeye calisiyorsam, bu dine gelecek zarari kendime gelmis sayiyorsam, âlem-i Islam’in icinde bulundugu durum beni de uzuyor ve dualarla Rabb’ime iltica edebiliyorsam O’nun (sallallahu aleyhi ve sellem) ve Rabbimiz’in yolundayim demektir. SEVGININ NETICESI, AILEDE HUZUR “Allahu Teala bir ev halkina hayir murad ettiginde, onlari dinde fakih kilar. Kucukleri, buyuklerine hurmet eder. Onlara riziklari hususunda kolaylik verir ve nafakalarinda iktisatli kilar. Kendilerine ayiplarini gosterir ve onlar da hemen tovbe ederler. Allahu Teala bir ev halkina da hayirdan baskasini murad ederse, onlari kendi hallerine birakir.” (Ramuz’ul Ehadis, c.1, s.27, hadis no: 10)
Resim

seyselvi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen seyselvi » Prş Mar 27, 2008 5:17 pm

teşekkürler çok güzel bir paylaşım yalnız eleştiri olarak düşünmeyin böyle güzel konuları daha okunaklı paylaşırsak okuyanların daha net anlamaları açısından faydalı olur düşüncesindeyim, en azından satır başı olsaydı fena olmazdı

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş Mar 27, 2008 5:20 pm

namaz müminin miracıdır.
namaz imanın direğidir.
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
naci-tasyurek
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen naci-tasyurek » Prş Mar 27, 2008 6:17 pm

paylaşımın için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Prş Mar 27, 2008 7:37 pm

ÇOK GÜZEL Bİ PAYLAŞIM OLMUŞ EMEĞİNE SAĞLIK.

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Cum Mar 28, 2008 7:59 pm

teşekkürler paylaştıgın için sagoll
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Mar 30, 2008 1:48 pm

güzel bir konu teşekkürler mehtap da

ALLAH insanlara adaleti iyiliği akrabaya bakmayı insanları sevmeyi kötülüklerden ve azgınlıklardan korunmayı emrediyo ama öyle bi devirdeyizki artık insanlar dinimize ney ters gelirse hep onları yapıyolar

ALLAH'ta düşünüp tutunmamız için öğütler verio YÜCE RABBİM ŞEYTANIN BU ŞERRİNDEN OYUNLARINDAN KURTULMAYI NASİP EYLESİN
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzr Mar 30, 2008 2:16 pm

EM-re yazdı:güzel bir konu teşekkürler mehtap da

ALLAH insanlara adaleti iyiliği akrabaya bakmayı insanları sevmeyi kötülüklerden ve azgınlıklardan korunmayı emrediyo ama öyle bi devirdeyizki artık insanlar dinimize ney ters gelirse hep onları yapıyolar

ALLAH'ta düşünüp tutunmamız için öğütler verio YÜCE RABBİM ŞEYTANIN BU ŞERRİNDEN OYUNLARINDAN KURTULMAYI NASİP EYLESİN
HAKLISIN EMRE NEDENEBİLİRKİ...BELKİ KONUYU GÖRENLER AKLINDAN GEÇİRMİŞLERDİR BU KIZ KONUYU AÇMIŞ AMA KENDİ NAMAZ KILIYORMU...BUNUN ASLA YALANI OLMAZ TABİ BEN 5 VAKİT NAMAZ KILAN BİRİ DEĞİLİM...SEBEBLER DURUP DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ZAMAN OKADAR BASİTKİ AMA İNSANOĞLU BUNU GÖZÜNDE BÜYÜLTMEYİ BAŞARIYOR....
Resim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Mar 30, 2008 5:02 pm

sende haklısın bunun namaz kılıp kılmamakla alakası yok kimse kimsenin inançları hakkında bişi düşünemez hakları yok hepimiz elhamdulillah müslümanız aslında buda kalpten gelen bişi dinimizdede müslüman alemi açısından en güzel madde bir kalbin ALLAH SEVGİSİYLE olması senin getirmiş olduğun konu çok anlamlı bir konu tabi anlayanlara zaten herkesin ibadeti kendine

o sebepler zaten insanoğlunu bu hale getiren

RABBİM HERKESE BİR AN ÖNCE NAMAZA BAŞLAMAYI NASİP EYLESİN
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Pzt Mar 31, 2008 1:41 am

EM-re yazdı:sende haklısın bunun namaz kılıp kılmamakla alakası yok kimse kimsenin inançları hakkında bişi düşünemez hakları yok hepimiz elhamdulillah müslümanız aslında buda kalpten gelen bişi dinimizdede müslüman alemi açısından en güzel madde bir kalbin ALLAH SEVGİSİYLE olması senin getirmiş olduğun konu çok anlamlı bir konu tabi anlayanlara zaten herkesin ibadeti kendine

o sebepler zaten insanoğlunu bu hale getiren

RABBİM HERKESE BİR AN ÖNCE NAMAZA BAŞLAMAYI NASİP EYLESİN
Evet hepimize nasıp etsın

AMINNNN
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Mar 31, 2008 2:37 pm

[font=Arial Black]RABBİM HERKESE BİR AN ÖNCE NAMAZA BAŞLAMAYI NASİP EYLESİN AMİNNNNNNNNNNNNNN
emeğine sağlık gülüm çok güzel bi paylasım.....

Namazin dindeki yeri nedir ?

Namazin önemi çok büyüktür. HAdisi $eriflerde buyuruldu ki:

* Namazin dindeki yeri, ba$in vücutaki yeri gibidir.
* Kiyamette kulun ilk sorguya çekilecegi ibâdet, namazdir. NAmazi düzgün ise, diger amelleri kabul edilir. Namazi düzgün degil ise, hiçbir ameli kabul edilmez.
* NAmazi dogru kilanin, agactan yapraklarin döküldügü gibi günahlari dökülür.
* Allah buyuruyor ki, " söz veriyorum ki, namazlarini vaktinde, dogru olarak kilana, azab etmem, onu sorgu-suâle çekmeden Cennete koyarim".
* Imandan sonra en büyük vazife NAmaz kilmaktir

**NAMAZ İLE İLGİLİ AYETLER**

''Sana kitaptan vahy edileni oku ve namazı dosdoğru kıl,gerçekten namaz kötülüklerden ve çirkinliklerden alı koyar.'' ANKEBUT 45.AYET

''Gerçekten ben,Allah'ım benden başka ilah yoktur,şu halde bana ibadet et ve beni zikretmek için dosdoğru namaz kıl.'' TAHA 14.AYET

''Nihayet onların peşinden öyle bir nesil geldi ki bunlar nefislerinin arzularına uydular,namazı terkettiler.bu yüzden ileride sapıklıkların cezasını görecekler,onlar gayya kuyusuna atılacaktır ( cehennem kuyusu).'' MERYEM 59.AYET

''Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin,şüphesiz ki o (sabır ve namaz)Allah'a saygıdan kalbi ürperenler dışında herkese zor ve ağır gelen görevdir.'' BAKARA 45.AYET

''Mücrimlere (günahkarlara) sorulacak ,sizi cehenneme sokan nedir? onlar,biz namaz kılanlardan değildik diyecekler.'' MÜDDESİR 43.AYET

**NAMAZLA İLGİLİ HADİSLER**

Dua rahmetin,abdest namazın,namaz cennetin anahtarıdır.

Namazın dilindeki yeri,başın vücuttaki yeri gibidir.

Mazeretsiz ve kasden namaz kılmayanın adın Allah(c.c) cehenneme gireceklerden birisi olarak cehennemin kapısına yazar.

Kul namaza durduğunda günahları getirilir,başı ve omuzu üzerine koyulur.rukü ve secde'ye gittikçe günahlar dökülür.

İman ve küfür arasındaki fark; namazı kılıp kılmamaktadır.

Bir gün namaz kılmaya başlayınca cennet kapıları onun için açılır.Rabbi ile arasında bulunan perdeler kalkar,bu hal namaz bitinceye kadar devam eder.

[/font]
Resim

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Pzt Mar 31, 2008 4:23 pm

es-salah

evet dostlar
namaz mü'minin miracıdır
kulu Allah c.c. a yaklaştıran kavuşturan sevdiren ; kulu manevi olarak temizleyen arındıran paklayan yumuşatan duygulandıran ,maddeden manaya uzanan ve bu manevi yolculukta bütün masivadan kurtarıp Mevlayı zülcelal olan Yücelerin Yücesine ve iftidah tekbiri ile başlayıp tahiyyat sonuna kadar süren bir manevi yolculuktur .

düşünebiliyormusnuz Allahü azimüşşan bizim gibi aciz ve günahkar kulları huzuru ilahisine kabul buyurup mi'rac ettiriyor ayrıca bütün rahmet kapılarını açıp "ey kulum dile iste sen huzuruma gelmişsin kıyam etmişsin ,ruku etmişsin secde etmişsin ta'zim ve tesbih etmişsin dilediğin kadar al" diyerek sonsuz rahmetinden istifade ettiriyor

amenna vesaddakna değilmi ki her şey O nun c.c. elinde değilmiki her şeye küllişey in kadir olan O dur c.c. değilmi ki kullarını çok seven şefkat ve merhameti bol olan O dur c.c.

o halde bize düşen nedir?

samimiyet ile yönelip "Lebbeyk Allahümme lebbeyk" "buyur Allahım sana geldim" demek değil midir

en az günde beş vakit bu güzellikleri yaşama fırsatı veren Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun

kardeşler !

Allah c.c. uruc etmenin mi'racı yaşamanın kime ne zararı olmuştur

namaz kılamayan kardeşlerimize dua edelim Allah güç ve kuvvet versin şuur ve iz'an versin anlayış ve muhabbet versin

yeni başlayacaklara önerim

bir akşam yatmadan önce güzel bir abdest alıp hulusi kalp ile 2 rekat namaz kılıp (namaza başlarken şöyle biraz düşünüp YaRabbi ben senin huzuruna geldim ve senin Rızan ve hoşnutluğun için namaz kılmak istiyorum bana rahmet ve merhametinle yaklaş ve beni af eyle diyerek kendini biraz dünyadan ve dünyalıklardan manevi olarak uzaklaştırıp seccadesinin üzerinde kıbleye yönelip "ALLAHÜEKBER" diyerek kıyama dursa) akabinde ellerini duaya açıp samimiyetle istese ve yönelse inanıyorumki dünyada hiçbir şeyle elde edemediği bir huzur ve bir muhabbet kaplayacaktır.

ve o duyguyla diyecektir ki Allahım sen ne güzelmişsin sen ne büyükmüşsün ben ise pişman ve perişanımne olur beni bana bırakma ne olur Allahım beni af eyle ve dininde sabit tutve daha nice duygular.............

hiç olmazsa bir adım atalım bakın Rabbimiz kaç adım gelecek

"SUBBUHUN KUDDUSUN RABBULMELAİKETUVERRUH"

esen kalın

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Pzt Mar 31, 2008 5:51 pm

BASLIK COK İYİ ETKİLEYİCİ KONU COK GÜZEL NAMAZ KELİMELERLE ANLATILAMAYACAK KADAR COK FAYDALARI VARDIR HEM SIHHAT HEMDE AHİRET OLARAK TABII BU KONUNUN UZMANI SELVIGUL ARKADASIMIZDIR BİR YAZAR OLARAK

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön