Kenan EVREN Türban için 'Günah olsaydı Allah saçsız yaratırdı' dedi ...

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Kenan EVREN Türban için 'Günah olsaydı Allah saçsız yaratırdı' dedi ...

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Şub 04, 2008 11:58 am

´inci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, türban konusunda en ilginç çıkışı yaptı..

´inci Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve Emekli Orgeneral Fikret Küpeli, Manisa´nın Turgutlu İlçesi´ne Mehmet Altan´ı ziyaret etti.
Ziyaret sonrasında gazetecilerin türbanla ilgili sorularını yanıtlayan Evren, "Kadınların saçlarının görünmesi günah olacaksa Allah onları saçsız yaratırdı' dedi.

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, türbanı İran lideri Humeyni´nin Türkiye´ye soktuğunu iddia etti.

'İran'a benzemek istiyoruz'

Kenan Evren sözlerini şöyle sürdürdü:
``Bu sıralarda türbanla yatıp türbanla kalkıyoruz. Ülkenin huzuru kaçtı. İnşallah buna güzel bir hal, çare bulurlar da krizden kurtuluruz. Yoksa memleket böyle kriz içerisinde gittikçe, birbirlerine karşı hasmane tutum içerisine girecek.
Kadınların saçlarının görünmesi günah olacaksa Allah onları saçsız yaratırdı. Yapamazmıydı, yapardı. Ama yapmamış. Peki nereden çıkmış bu türban. İran´daki o ilk gelen Humeyni bunu soktu. Humeyni, 1979´dan sonra dehşetli para harcayarak bizim Türkiye´deki genç çocukları, kızları da bu yola sürükledi. İran´a benzemek istiyoruz, inşallah bundan kurtuluruz' dedi.

YAPILAN YORUM VE BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ İNANIN MERAK EDİYORUM...
TŞKLER...

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Şub 04, 2008 2:20 pm

[font=Arial Black]TABİKİDE HAKLISIN TÜRBANLA YATAR KALKAR OLDUK TÜRBANA KADAR ÇOK DERDİ SIKINTISI VAR BU DÜNYANIN.MAĞDEM TARTIŞMAYA DEĞER Bİ KONU OLDU BEN SUNU BİLİRİM EVREN "Kadınların saçlarının görünmesi günah olacaksa Allah onları saçsız yaratırdı' deMİŞ PEKİ BU MANTIKMIDIR.BİZE BİZİ YARATAN RABBİMİZ BİR SÜRÜ İMKAN VERİRKEN YANI SIRADA NEFİS DİYE Bİ HİSDE VERDİ.NEFSİMİZİ KONTROL ETMEKSE BİZİM ELİMİZDE.KAPANMAK DİNİMİZCE BAŞÖRTÜ SEVAPTIR.O Bİ İNANÇTIR.BUNA SAYGI DUYULMALI DİYORUM BEN.[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Pzt Şub 04, 2008 5:06 pm

süper bir konu ama eğer başörtü yasağı gelsin ülkede atatürkçülere karşı savaş çıkar;) ben başımı keserim anamı bacaımı başörtüsüz gezdirmem türkie müslüman ülkedir müslüman olarakta kalacak bir HRAND DİNK ÖLDÜ ERMENİ BU ATATÜRKÇÜLER SOKAKLARA DÖKÜLDÜ ERMENİ OLDU yazık vallahi yazık yasak koysunlar bakalım türkiyede iç savaş çıkar saygılar
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Şub 04, 2008 5:20 pm

laikliğin zedelenmesinden korkanların provakasyonları boşa çıkacaktır buna yürekten inanıyorum..........
müslüman nüfuslu TÜRKİYEMİN bayanları kapalı olmazsa zaten anormal bi durum teşkil ederdi......
Böyle bir sorun aslında müslüman bir devlet olarak hiç gündemde bile olmamalı ama bazı art niyetli çevreler bunu başarmış durumdalar..........................
Allahın varlığına birliğine inanıyorsak peygamberlerine inanıyorsak (bundan hiç şüphe yok) dinine inanıyorsak Müslümansak ee niye bu sorunlar.
Üniversitelerde kamu kuruluşlarında başörtüsü yasak ama trasparan giyisiler ve orasını burasını açarlarsa yasak değil adalet neresinde açılmak serbestse kapanmakta serbest olmalı adaletlik eşitlik bunun neresinde_????????????????

Hiç kimse benim kız kardeşimin anamın başörtüsünü zorla açamaz.

not:bu konuyla alakası yok ama forumdaki bazı arkadaşlardan ricam olucak
birazdaha yaratıcılık adına çaba gösterseler
eski konuları pişirip pişirip sunmasalar.....
:wink: :arrow: :) :shock:
Resim

asyam_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asyam_60 » Pzt Şub 04, 2008 8:58 pm

:) selam arkadaslarr ben her zaman tek olarak bu cümleyi söylerim...........TÜRBANNN BENIM ÖZGÜRLÜGÜMÜN SIMGESIDIR...................... hemde dinimin bir geregidir........ herkese saygi duyarim acik kapalii herkesin özgurlügü farklidir...... benim kendimlen özgürlügümde türbandir.... müslüman bir ülkede yasiyoruzz türban neden göze batiyorr ben anlamis degill.... almanyada bilen gerek okul olsun gerek buyuk alisveris merkezlerii türbanli isci calsitiryorr haddaaa üniversiteye giden tanidigim türbanli hoca bilen varrr.......neden benim ülkemde bu konu varrr mantigim cözmus degil........ baska yasadigim ülkede bu sorun yokdaa anlamiyorumm vede böle türban gibi dinimiz gerektirdigi konulari malzem yapiorlar cok korkuyorumm ve sahsim adini üzülüyorumm ??????????????ß

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Pzt Şub 04, 2008 11:12 pm

Slmmmm

Arkadaşlar

Önce meltem&mehtap böylesine bir konu actıkları icin çoook ama çokk teşekür ediyorum.

İşte benımde yılardır anlayamadıgım konulardan bırtanesı bu.Sankı tüm sorunlarımız hal oldu ama bırtek türban kaldı.Biz özgürsek daha neyi tartısıyoruz?Acıklarda basını kapatsın denılmıyorkı ve dıkkat cekılmesi gereken bır konu daha.Konuyu acan ve yazan kişiler ben dahıl türbanlı degılizz ve bu düşüncedeğiz yaa aslında ne bılıyormısınuz bız bunları tartıştığımızdan hala buralardayız.Dıger Ülkelerde iş yerleri okullar dolup tasıyor .Kımsenın birsey dedıgı yok tabiii onların da işine gelıyormu sanki?Ama seslerı cıkmıyorr o baska. adamı gözleriyle yerler bılırım.Hala aklımdan cıkmaz Alman Ögretmenimin merdıvenlerden cıkarken bana Okula kapalı bır kız gelıcekmıs dedı.Bende cıkıs cıktım .Ne olcakmıs ?Dedım -bırsey yok kıymet sız kendı Ülkenızde bas örtüsü ıle okuyamıyorsunuz bızde istesek okutmayız!!! Diyınce inanın hıcbırsey söyleyemedım.İşte bız hala tartısalım ve nıce gurbetcımız oralarda ezılsın.Yeri gelınce milliyetci, damarımız kabarır orda ezilen bir Müslüman türk türkler var nekadar anlatabıldım bılmıyorum tartıstıkca zarardan baska birsey görmüyoruz.İnşl. en kısa zamanda bununda üstesınden geleceğizzzzz

Kıymet_Özdemir
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Şub 04, 2008 11:35 pm

Ara mesaj : Selam arkadaşlar ; Ülke gündemini bu kadar meşgul eden, birilerinin ortalığı (gereksiz yere) feryat figan ayağa kaldırdığı böyle ince bir konuyu, forumumuzda gayet sakin, samimi ve saygı sınırları içinde tartışmaya devam ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Keşke bu ülkenin okullarında okumuş bazı aydın ! denilen çevreler, yine bu ülkenin okullarında sırf inancı gereği taktığı türbanından dolayı okuyamayan kızlarımıza, kardeşlerimize daha saygılı olabilselerdi. Ne ise belki Mevla akıl verirde bazı şeyler resmileşince anlarlar.. Ayrıca inşallah sizler gibi konuyu kişiselliştirmeden, kişilik haklarımızı çiğnemeden, fanatizm yapmadan çözümsel yaklaşımı sergilerler.

Daha ince bir husus : Yeni kanun geçince ki bu meclisle geçer, başörtülü insanlarımızın çok dikkatli olması, at bizim meydan bizim havasında olmaması çok önemlidir.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Şub 05, 2008 4:45 pm

Eee degerli kardeslerim,Insallah bu zulme son verilecek,emegi gecen herkesten Allah razi olsun.

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne...
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne..
Medeni olmak eğer açmaksa bedeni..
Desenize hayvanlar insanlardan daha Medeni...! (M.Akif Ersoy)

Üstad ne güzel de söylemis,baska söze gerek kalmamis.Mekani Cennet olsun...

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Sal Şub 05, 2008 5:14 pm

uğur bey bu güzel ve anlamlı merhum MEHMET AKİF ERSOY un mısralarını paylaştığınız için teşekkürler o MISRALAR HERŞEİ DİLE GETİRİYOR ZATEN tebrikler
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Sal Şub 05, 2008 5:43 pm

yilmaz.sahin yazdı:Ara mesaj : Selam arkadaşlar ; Ülke gündemini bu kadar meşgul eden, birilerinin ortalığı (gereksiz yere) feryat figan ayağa kaldırdığı böyle ince bir konuyu, forumumuzda gayet sakin, samimi ve saygı sınırları içinde tartışmaya devam ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
şahsım adına bişeydeğil yılmaz abi ....
kendi aramızda çözemediğimiz seviyesizce tartıştığımız bi konuyu zaten devlet büyüklerinden çözmeyi beklemek saçma olurdu....
aslında konu biraz karmaşık biz burda ne kadar başörtüsü özgürlüğünve dinin simgesidir desekde bizim biyerde anlamadğımız anlatılmayan yada yada anlamamıza hiçbirzaman izin verilmeyen güçler olayı dahada karmaşık hale getiriyorlar.... :shock: :shock:
yani demek istediğim işin içinde iş var mantığı................. :?
Resim

Kullanıcı avatarı
OSMAN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen OSMAN » Çrş Şub 06, 2008 2:27 pm

"EY PEYGAMBER ZEVCELERİNE ,KIZLARINA VE MÜMİNLERİN KADINLARINA SÖYLE (BAŞLARINI VE YÜZLERİNİ KAPATACAK ŞEKİLDE) DIŞ ÖRTÜLERİNDEN ÜERLERİNİ ÖRTSÜNLER" (AHZAB SURESİ 59. AYET)

Ayeti, tesettürü emrediyor. Günahları hiç utanmadan işleyen mmedeniyet ise, Kur'anın bu hükmüne karşı muhalif gidiyor. tesettürü, fıtrî görmüyor, "bir esarettir" diyor.
Tesettürün dört hikmeti vardır
1-tesettür, kadınlar için fıtrîdir ve fıtratları öyle gerektiriyor. Çünki kadınlar yaratılıştan zaîf ve nazik olduklarından, kendilerini ve hayatından ziyade sevdiği yavrularını himaye edecek bir erkeğin himaye ve yardımına muhtaç bulunduğundan, kendini sevdirmek ve nefret ettirmemek ve aşağılamaya maruz kalmamak için, fıtrî bir meyli var. Hem kadınların on adedden altı-yedisi ya ihtiyardır, ya çirkindir ki; ihtiyarlığını ve çirkinliğini herkese göstermek istemezler. Ya kıskançtır; kendinden daha güzellere nisbeten çirkin düşmemek veya tecavüzden ve izan altında kalmaktan korkar, taarruza maruz kalmamak ve kocası nazarında hıyanetle suçlanmamak için , fıtraten tesettür isterler...
2-Kadın ve erkek ortasında gâyet esaslı ve şiddetli münasebet, muhabbet ve alâka; yalnız dünyevî hayatın ihtiyacından ileri gelmiyor. Evet bir kadın, kocasına yalnız hayat-ı dünyeviyeye mahsus bir hayat arkadaşı değildir.Belki hayat-ı ebediyede dahi bir hayat akadaşıdır.elbette ebedî arkadaşı ve dostu olan kocasının nazarından gayrı başkasının nazarını kendi güzelliğine baktırmamak ve onu darıltmamak ve kıskandırmamak lâzım gelir.
3-Bir ailenin mutluluğu; koca ve karı arasında bir karşılıklı güven ve samimî bir hürmet ve muhabbetle devam eder. tesettürsüzlük ve açık-saçıklık, o emniyeti bozar, o karşılıklı hürmet ve muhabbeti de kırar. Çünki açık-saçıklık kılığına giren on kadından ancak bir tanesi bulunur ki, kocasından daha güzeli görmediğinden, kendini ecnebiye sevdirmeye çalışmaz...
4-Malûmdur ki; neslin çoğalması herkesçe istenir. Hiçbir millet ve hükûmet yoktur ki, neslin çoğalmasına tarafdar olmasın. Hatta Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm ferman etmiş: "İzdivaç ediniz; çoğalınız. Ben kıyamette, sizin kesretinizle iftihar edeceğim." Halbuki tesettürün ortadan kalkması , izdivacı çoğaltmıyor, çok azaltıyor.Çünki en serseri ve asrî bir genç dahi, hayat arkadaşını namuslu ister. Kendi gibi asrî, yâni açık-saçık olmasını istemediğinden bekâr kalır, belki de fuhuşa sülûk eder... (RİSALE-İ NUR KÜLLİYATI ,LEMALAR 24.LEMA)...
HER SÖYLEDİĞİN DOĞRU OLMALI FAKAT HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Şub 07, 2008 1:11 pm

bu sabah haberlerde izledim kamer genç denen millet vekilimiz galiba çiçek sulamadan fırsat bulup analarımızın başörtüsüne dil uzatıyor....
diyoki tayip erdoğanın abdullah gülün hanımı çıkıp diyecekmişki eyyy üniversite öğrencileri bakın bizbaşörtülerimizi çıkardık bu dinin gereği değildir...
bence bu adam beyin tranvası geçiriyo....
:D :shock:
Resim

seyselvi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen seyselvi » Prş Şub 07, 2008 1:45 pm

Resim
BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINDA ATATÜRK Ü İSTİSMAR EDENLERE CEVABEN

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Şub 07, 2008 3:10 pm

[font=Comic Sans MS]İlk önce herkese selamlar. uzun zamandır katılamıyorum aranıza. Ama bundan sonra inşallah buralardayım. Benim tabirimce "köyüm kokan bu sayfalardayım" neyse konuya döneyim.

" ilk önce konuyu açan kardeşlerim meltem&mehtap'a tesekkür ediyorum. Ve gectigimiz festivalde selemende çadıra geldiklerinde onları karşılayamamış olmamında üzüntüsü yaşadığımı iletmek istiyorum.

Velhasıl, konu derin. Ben başörtülü ve üniversiteli biri olarak okulda yasadığım sorunları burda yazarak anlatamam. Kelimeler kifayetsiz kalır. gercekten cok zor. Bakıyorsun Ugur abinin bizimle paylaştığı buyuk üstadın dediği gibi medeniyeti bedeni açmakta bulmuş insanlar elini kolunu sallayarak giriyor bu eğitim-öğretim kurumuna , ama sen giremiyorsun. Yani medeniyetsiz oluyorsun. halbuki sorsan birçoğu ekmek kaç para onu bile bilmez. yani arkadaşlar sürc-ü lisanda bulunmak istemiyorum ama bu şekilde bir otamda yaşadığım zorluklar sadece fiziksel eksiklik (başörtüm) değil manevi olarakta insan bir göçüş yaşıyor,bunu dile getirmek isterim. Şunu anlamıyorlar anlamakta istemiyorlar : Dini islam olan bir ülkede açılmak/açık olmak normal karşılanıyorda kapanmak/kapalı olmak neden anormal karşılanıyor. Bir yığın problemi mevcut,hazır,tartışılmak, üzerinde istişare yapmak üzere beklerken neden başörtüsünü dert tasa ediyorlar ki sanki. Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır degip yolumuza devam ediyorum. Allah hepimizi yar ve yardımcısı olsun. "

Kenan EVREN başörtüsü için 'Günah olsaydı Allah saçsız yaratırdı' dedi ... bu kadar dünyevî ve basit bir görüşün ardından söyleyecek söz bulamıyorum yani. Allah'a havale ediyorum....

saygılarımla....[/font]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

selvigul.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selvigul.sahin » Cmt Şub 09, 2008 11:34 pm

[font=Comic Sans MS] Sevgili kardeşlerim Allah'ın selamı üzerinize olsun.
Meltem kardeşim çok güzel bir konuya değinmiş.
Genç kardeşlerimiz güzel katkılarda bulunmuşlar.
Ben üniversite yıllarında örtündüğüm için bunun ne demek olduğunu daha iyi anlıyorum.
Allah'a şükür dinimiz bir emri olan örtüyle üniversite yıllarında tanıştım. Rabbim bilinçli bir şekilde örtünmeyi nasip etti. Tüm kardeşlerime de inşallah aşkla , şevkle örtünmeyi nasip eder. Acizane örtü üzerine ben de bir kaç kelam edeyim istedim.

Yüce Rabbimiz yarattığını bilmez mi.
Rabbim örtüyle, cinsiyetini, cinsi latifliğini ört, insaniyetini, ins boyutunu aç buyuruyor.
in sanlar medenileştikçe giyinmişlerdir. Çıplaklık bir kültürdür. Kadının ilk evi örtüsüdür. O önce örtüsündü oturur, sonra evinde oturur.

Kenan Evren gibiler neyi muhatap alıyorlar. Bizler bir yaşam tarzından bahsediyoruz.
Örtü bizlere hayatın içinden, onun damarlarından gelmiştir. Binlerin yaşam tarzı olarak, Resulün kıldırdığı namaz gib şahitli, ispatlı gelmiştir.

Örtü bir denge unsurudur. Topluma katılmak için vardır. Sosyal olmak için vardır.
Geldiğimiz şu günlerde ne yazık ki içi boşaltılmış bir tesettür anlayışıyla karşı karşıyayız. Örtüyü öyle hakir gördük, ona öylesine eziyet ettik ki, artık bir imtihan durumu halini aldı.

Tarihten de görüyoruz ki örtü tüm medeniyetlerde vardır.
Toplumsal çözülmenin en büyük gediklerinden birisi, kadın ve erkek arasındaki çizgisizliktir. Bir nimet olarak tessüttür bu çizgiyi size bir imkan olarak sunar. Siz artık tesettürünüzle, özgürlüğünüzün, mümin ve müslüman kadınığınızın resmini verirsiniz ve ins, insani yönünüz öne çıkar.

Tabi günümüzde nice giyinik ama yüreği çırılçıplar kızlarımız olduğu gibi, tesettürsüz ama yüreği takva ateşiyle yanan kızlarımız da vardır. Gönül ister ki iki güzellik de bir arada bulunsun. Çünkü ayette de belirtildiği gibi aslolan " Takva Elbisesi"dir.[/font]

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzr Şub 10, 2008 1:37 pm

sevgili ablacım; konu güzel ama karanlık ve çıkmaz bi sokak gibi...
şu cümlelerine o kadar çok katılıyorum ki....(Tabi günümüzde nice giyinik ama yüreği çırılçıplar kızlarımız olduğu gibi, tesettürsüz ama yüreği takva ateşiyle yanan kızlarımız da vardır. Gönül ister ki iki güzellik de bir arada bulunsun. Çünkü ayette de belirtildiği gibi aslolan " Takva Elbisesi"dir.)
bu cümlelerine istinaden utanarak sıkılarak bu resimleri teşir ediyorum....

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son mehtap25_60 tarafından Çrş Şub 20, 2008 11:11 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

selvigul.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selvigul.sahin » Pzr Şub 10, 2008 11:17 pm

[font=Times New Roman]Sevgili Meltem kardeşim, katkıların için teşekkür ederim.
Bizler Peygamber efendimizin hayatını, müminlerin örne yaşantılarını okuduğumuzda güzel örneklerle, insanların imanlarını yaşarken, tetriciliğin nasıl önemli olduğunu görüyoruz.

Güzel kardeşim. İman ettim demek, mutlu oldum demektir. Müslümanlık en güzel yaşam şeklidir. Eğer mutsuzsak, umutsuzsak, imanımızda bir gedik vardır.

Örtüyü de bu şekilde algılamalıyız. Bir onur gibi taşımalı, üzerimize iffetli bir şekilde yakıştırmalıyız. Ama ondan tda önelisi, güzel ahlak, ibadet, ihlasla örtümüz bir bayrak gibi dalgalanmalı. Yoksa zoraki hiçbir şey güzel durmaz.

Örtü ayetlerinin zamanlamasıda bunu gösterir. İmani olgunluktan sonra tesettür ayetleri gelmiştir.
Haya imandandır, buyuruyor efendimiz.

Yine bir büyügümüz sanırım Mevlana, nice insanlar gördüm elbisesizdi, nice elbiseler gördüm içinde insan yoktu.

Son olarak sizleri sıkmadan şunu akarayım. Benim hidayet hikayemde bir bölüm vardır. Uzun zaman Beyazıt Camiine, üzerimde pilot montum ve kot pantolunla giderken, poşetimde namaz eteği taşıdım. Yani önce namazla başladım. Taki, yine Mevlana' nın " Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol" cümlesi beni yüreğimden vurduğunda örtünmeye karar verdim.

Rabbim tüm mümine kardeşlerime aşkla, şevkle, onurla, başında utançla değil, bayrak gibi taşıyacağı Takva örtüleri nasip etsin.
[/font]

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Şub 11, 2008 11:08 pm

Öncelile bu güzel aydinlatici güzel katilimlarindan dolayi selvigül.sahin kardesime tesekkür ediyorum,
meltem&mehtap kardesim malesef gönderdigin o görüntülerden onlarcasini günlük yasantimizda görüyoruz,

Eger degerli bacilarimiz örtünmeyi Yüce Mevlanin bir emri olarak kabul edip,o dogrultuda örtününce zaten hersey kendiliginden halloluyor
ve bu cirkin görüntüler ortaya cikmamis oluyor.
Ama malesef cogu bayan,ya aile baskisi,ya es baskisi veya cevre baskisi yüzünden kapandigi icin ici bos,takvasiz bir durum cikiyor ortaya,tek amac
birilerini memnun etmek olunca bunlar cikiyor ortaya.

Mevlam Insallah vazifelerimizi hakki ile yapip,kendisine hakiki kul,Peygamber Efendimize hakiki ümmet olmayi nasip eylesin.

Yüce Mevlam ayaklarimizi kaydirmasin.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Şub 12, 2008 12:39 am

Slm...

Bence yapılması gereken engüzel yorumları sizler yapmışsınız eger böyle olmaktansa hic kapanılmasın daha iyi.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Şub 12, 2008 8:38 am

[font=Arial Black]canım meltem-mehtapcim bencede yapılması gereken en güzel açıklayamıy yapmıssın emeğine sağlık.eğer kapanmak bu ise böyle ise açık olmak daha iyidir.[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Şub 12, 2008 12:14 pm

Kiymet,merkez _60 arkadaslar,yukardaki insanlarin kapanis tarzlari tesettürü yok saymaz,acik olmayida mesrulastirmaz,
bence yorumlarinizdan acik olmanin kapali olmaktan daha iyi oldugu yorumu cikmasin!!

Allah'a emanet olun.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Şub 12, 2008 12:50 pm

Ugur Ozdemir yazdı:Kiymet,merkez _60 arkadaslar,yukardaki insanlarin kapanis tarzlari tesettürü yok saymaz,acik olmayida mesrulastirmaz,
bence yorumlarinizdan acik olmanin kapali olmaktan daha iyi oldugu yorumu cikmasin!!

Allah'a emanet olun.
Ugur Abi ben kesınlıkle karsıyım egerki bir insan kapanıyorsa o bas ögrtüsünün hakını verecek ben acık olabilirim ama asala kapalılara karsı cıkan bır düsüncede olmadım ALLAH banada nasip edecek insl. bırgün kapanmayı ozaman görürsünüz.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Şub 12, 2008 1:12 pm

[font=Arial Black]haklısın uğur abi amaki kıymet hanıma sonuna kadar katılıyorum eğer bi kisi kapanıyosa bunu süs için değil ibadet için bastıan aşağı tam kapanmalı ve o örtünün hakkını vermeli.tabiki bizlerde basörtüsünden yanayız.türbanda özgürlük istiyoruz sonuna kadarda arkasındayım bu türban konusunun.[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Şub 13, 2008 11:24 am

(YAŞIN YANINDA KURUDA YANAR) diye bi söz vardır hepimiz iyi biliriz.....sevgili arkadaşlarım kıymet, nurhan uğur abicim yapmış olduğunuz yorumlar aslında tam anlamıyla yerli yerinde....herkonuda olduğu gibi bi konudada söylenecek o kadar çok söz varki...biz belki burdan yeterli bi kitleye ulaşamıyoruz rahatsızlığımızı tam anlamıyla dile getiremiyoruz ama ben etrafımda böyle gördüğüm insanları artık birebir gözhapsinde tutuyorum...
anlatmak istediğim şu yani onun yaptığnın tuhaflağının farkında olmasına yardımcı oluyorum...
dün mesela çalıştığım mazaya iki bayan geldi inanın onların resimlerini size göstermeyi çok isterdim ikiside ortalam 18-20 yaşlarında düşük bel bantolonları,conversleri vesaire aksesuarları ve o ÇADIR şeklindeki başörtülerilyle caddede yürüyenleri kendilerine bakmaktan alıkoyamaz vaziyettelerdi....
ben böyle kapalılığı kabul etmiyorum...bunlar bastırılmamış tatminsizlikler...onların seçimi bence kapalılık değil..aile baskısı olabilir,toplumun kapalı bayanlara olan (+) nezaketi,hoşgörüsü vesaire olabilir yani bunlar bu genç kızların düşüncelerine yönverebilir.......
KESİNLİKLE ARKADAŞLARIMA KATILIYORUM EĞER BU ŞEKİLDE KENDİLERİNİ (TEŞİRCİ) DURUMUNA DÜŞÜRECEKLERSE BENCE KAPANMAMALARI DAHA İYİ OLUR....
Resim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Şub 13, 2008 11:31 am

[font=Arial Black]EVET MEHTAPCIM YASIN YANINDA KURUDA YANIYO TAM ANLAMIYLA KAPANANLAR BÖYLE
Resim

KAPANANLAR YÜZÜNDEN ARADA GİDİYO.
[/font]
Resim

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön