Kenan EVREN Türban için 'Günah olsaydı Allah saçsız yaratırdı' dedi ...

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Şub 13, 2008 12:58 pm

meltem&mehtap bu konuda hemfikiriz yani kapanmayi bir yasam bicimi,inanclarindan dolayi yapanlar zaten bu katagoriye girmiyorlar,
Digerlerinin amaci ilgi cekmek,teshir edilmek oldugu icin öyle (kapali acilmaya) calisiyorlar,yalniz samimi kapali insanlara verdikleri
zararin ya farkinda degiller,yada ne deyim....

Bence bu konu hakkinda daha fazla durmaya gerek yok,bu isi bilen,inanclarindan dolayi kapanan analarimiz,bacilarimiz bu isi cok güzel
yapiyorlar,birakalim öbürleride Insallah bir gün Allah rizasi icin dosdogru kapanirlar.

Kiymet kardesim sen ve diger arkadaslarinda günü gelince en güzel sekilde kapanacaginizdan süpheem yok zaten.

Allah'a emanet olun.

selvigul.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selvigul.sahin » Çrş Şub 20, 2008 12:04 am

Şu anda örtü konusuna hepimiz toplum olarak kilitlenmiş durumdayız.
Sizlerin yazdıklarını okumaya çalıştım.
Yalnız, öncelikle şunu iyi anlamamız lazım. Bizler, ötünenlere, yanlış örtünenlere,dini ve örtüyü yanlış örtenlere göre değerlendirmeler yaparak, " böyle örtüneceğime, açık olmak daha iyi" diye bir yorum yaparsak hata etmiş oluruz. İnsanlar hata yapabilir, ama kardeşlerimin de belirttiği gibi, Kur'an' nın bir değil birçok yerinde örtü ayetleri, ayan beyan belirtilir. Ve örtü Allah' ın bir emridir. Ama şunu da diyemeyiz tabiki, her örtünen dört dörtlük bir müslümandır. Önemli olan, iffetle ve onurla örtüyü taşımaktır.
Zaten bizi şu anda özden uzaklaşmamız bu günlere getirdi. Hz.Fatıma'nın, Hz.Zeynep'in örtüsü nasıl dı. Özümüzle, sözümüzle, içimizle, dışımızla bir olarak, kamil iman sahipleri olarak bence, Allah'ın emrine saygı gösterelim. Herkes, istediği gibi yaşama özgürlüğüne sahiptir, lakin, iman ettik diyorsak, müslümanız diyorsak, müslümanlar gibi yaşamalıyız. Ama buna gücümüz yetmez, içimizden ne zaman gelecekse o zaman örtüneceğiz deniliyorsa o başka. Önemli olan bence, Allah'ın denge unsuru olarak, bir emir olarak bizlere sunduğu tesettürü doğru algılamaya çalışmaktır. Yanlış örnekler bizleri yanlış düşüncelere ve oyalamalara sürükler. Bizler her zaman doğru olana, doğru yaşanana göre kendimizi ayarlayalım. Söylemimizi de ona göre yapalım. Selam ve dua ile...

selvigul.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selvigul.sahin » Çrş Şub 20, 2008 2:24 pm

Sevgili kardeşler, görüldüğü gibi, gündem başörtüsüne kilitlenmiş durumda.
Ben şunu belirtmeden duramayacağım. Yanlışların üzerinden çıkarımlar yapamayız. Müslümanlığın özünden, gerçek örtüden uzaklaşmış olanları baz alıp, tavır takınmamız bana doğru gelmiyor.
Kur'an'da bir değil birkaç yerde örtü ayetinden bahsedilir. Bizler sahabe nasıl örtünmüş ve ya günümüze kadar gelen saliha kadınların örtüsü nasıldır diye düşünüp, onları örnek almamız lazım. Yanlış algılamalar, dini ve örtüyü yanlış yapanlar tabiki var. Önemli olan " takva"örtüsüne bürünmek. İçiyle dışıyla bir olup, gerçek manada mümineler olmak.
Bizler örtünmeye hazır olmaya biliriz, hatta örtünmek de istemeyebiliriz, lakin örtü ayetleri ayan beyan Kur'an'da var ve tartışılmaz bir emirdir. Dinin olmazsa olmazıdır diyemeyiz. İmanın şartı diyemeyiz, ama müslüman ve hür bir hanıma Allah'ın emridir.
Yanlış uygulamalara bakıp, " böyle olmaktansa, açıklık daha iyi^ demek, doğru gelmiyor bana. Yanlış örnekler bizleri yanlış düşüncelere sürükler. Bizler doğrudan, doğruluktan, doğru yaşayanlardan yana olalım, oları örnek alalım. Şeytanın bir hilesi olan kötü örnekler, önümüzü tıkamasın.
Tüm güzellikleri, yaşamak dileğiyle...

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Çrş Şub 20, 2008 2:55 pm

Ugur Ozdemir yazdı:Eee degerli kardeslerim,Insallah bu zulme son verilecek,emegi gecen herkesten Allah razi olsun.

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne...
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne..
Medeni olmak eğer açmaksa bedeni..
Desenize hayvanlar insanlardan daha Medeni...! (M.Akif Ersoy)

Üstad ne güzel de söylemis,baska söze gerek kalmamis.Mekani Cennet olsun...

uğur abi bu anlamlı mısraları koyduğun için teşekkürler çünkü bu mısralar herşei dile getiriyor
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Çrş Şub 20, 2008 4:01 pm

ALLAH DÜZELTSİN HEPSİNİ....
En son iskesurlu60 tarafından Sal Nis 08, 2008 2:12 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Çrş Şub 20, 2008 4:12 pm

milletin başörtüsünden rant sağlayanlar bu gündemle neler götürdüler acaba......
En son iskesurlu60 tarafından Çrş Şub 20, 2008 5:24 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Şub 20, 2008 4:23 pm

Selvigül Bacım;
Nur suresi 31 ayette;
''Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, iffetlerini korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünen kısmı müstesna, açmasınlar. Baş örtülerini yakalarının üzerine salsınlar. Süslerini kocaları veya babaları ve kayınpederleri veya oğulları veya kocalarının oğulları veya kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kızkardeşlerinin oğulları veya müslüman kadınları veya cariyeleri veya erkekliği kalmamış hizmetçiler, ya da kadınların mahrem yerlerini henüz anlamayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süslerin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey inananlar! Saadete ermeniz için hepiniz tevbe ederek Allah'ın hükmüne dönün.''
Bunlar kendilerine çıkış yolu arayanlardır.Dediğiniz gibi örtünme Kur'anı Kerimin bir çok yerinde geçmektedir.Günümüz insanları örtünmeyi değilde kavramları tartışıyorlar.
saygılar.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Şub 20, 2008 10:57 pm

ülke gündeminden düşmeyen türban sorunu malunuz hergün haberleri gazeteleri vesaire yayın organlarını meşgul etmekte...
artık bi yerde bunaldık daraldık diyoruz belki kendi kendimize...
ama yine dün akşam haberlerde üniversite öğrencilerinin başörtülerini çıkartarak ünv içeriye girdiklerini gördüm inanın içim acıdı...kendi kendime ne haldeyiz YA RABBİM dedim.....
:?
şuna inanıyorum ki türbanlı kardeşlerimiz bi direniş içerisindeler...bi mücadele sözkonusu..bu direnişin aslı insana ve hukukuna saygısı olmayan ve hürriyet karşıtı bir zihniyete verilen direniştir....

Türbanlı kardeşlerimizi sosyal yaşamın içinde görmek istemeyenlerin olduğu bi ülkede yaşıyoruz...
:? okullara alınmayacağız
:? işimizden olacağız
:? hastanelere koymayacaklar bizi
EĞER NEDENİNİ SORARSAKDA EMİNİM ŞÖYLE Bİ CEVAP ALACAĞIZ.....SİZ KAPALISINIZ SİZ TÜRBANLISINIZ ROLÜNÜZ BELLİ....
:shock: :? KONUYU AÇARKENDE SÖYLEMİŞTİM BU KONU CİDDEN ÇIKMAZ Bİ SOKAK GİBİ...

not:dünyaca ünlü ünv arasında sadece 7 üniversitemiz var....ve.....bu ilk 500 herhangi bi yerinde ...
:(

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cmt Şub 23, 2008 6:17 pm

UĞUR KARDEŞİM SANA HAK VERDİM . AMA HER KESİMDE OLDUĞU GİBİ BİZİM DE CAHİLLERİMİZ VAR.HEM DE TEHLİKELİ CAHİLLER.BUNLARI GÖREN DİĞER CAHİLLER NE YAPMAZ. :twisted: MEHTAPCIM NERDEN BULDUN ORESMİ YAAAA.CEVABA GEREK BIRAKMIYOSUN...ETKİLENDİM VEDE ÜZÜLDÜM. :( BUNLARIN AMACI BELLİ , TOPLUMA KAPALILARI BÖYLE LANSE ETMEK İSTİYORLAR...ALLAH İSLAH ETSİN BÖYLELERİNİ :twisted:

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Cum Mar 21, 2008 12:03 pm

[font=Comic Sans MS]böyle kapalılara bende karşıyım :shock: :shock: :shock: :? :? :x [/font]

Resim

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Cum Mar 21, 2008 10:08 pm

meltem25+60 yazdı:[font=Comic Sans MS]böyle kapalılara bende karşıyım :shock: :shock: :shock: :? :? :x [/font]

Resim

:? :? :? bu kapalıya benzemioki :?: :)
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Çrş Nis 16, 2008 11:50 pm

bu gün yenibosnada aynen burdaki resimlere benzer bi kare yakaladım...ama buraya koymak istemedim...
insan etrafında daha doğrusu çokyakınında böyle tipleri görünce
neysee neyseeee...

:cry: :o :o :o :o 8) :? :? :? :? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Nis 16, 2008 11:51 pm

bu kapalıya benzemiyo bea :)
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 11:53 pm

BUNLARA DİYECEGİM TEK KELİME SOSYETE KAPALI BUNLAR BAŞÖRTÜSÜNÜ NE AMACLA KULANDIKLARI BELİ BUNLARA KAPALI DEMEYELİM

Kullanıcı avatarı
selemenlihakan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selemenlihakan » Çrş Nis 16, 2008 11:55 pm

YA BUNLAR SADECE PROPAGANDA SADECE MUSLUMANLKARI KÖTÜLEMEK ICIN YAPILMIS ŞEYLER... BUNLARA INANARAK GAZA GELMEYIN SAKIN
S•Ãª•N•Ã®••••K•Ã¢••L•b•Ã®•M•Ãª••••G•ö•M•ü•Y•Ã´•R•Ã»•M••••

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Çrş Nis 16, 2008 11:58 pm

selemenlihakan yazdı:YA BUNLAR SADECE PROPAGANDA SADECE MUSLUMANLKARI KÖTÜLEMEK ICIN YAPILMIS ŞEYLER... BUNLARA INANARAK GAZA GELMEYIN SAKIN
hakan bunların birer provakasyon olduğunu düşünelim..biz yenibosnada yaşıyoruz..sen böyle tipler görmüyormusun?
daha ben bu gün gördüm diyorum..o zaman bilinçsiz bi provakasyon sözkonusu öylemi...yokyok değil....
bu resmen TEŞİRCİLİK..... :arrow: :? :o :arrow: :roll:

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Prş Nis 17, 2008 12:01 am

evet meltem haklısın kendilerini teşhir ediyolar herşeyin bir adabı var baş kapalı alt acık yazık

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Nis 17, 2008 3:35 pm

[font=Arial]her başörtülü bir değildir

her açık saçlıda bir değildir

nedemek istediğimi anladınız sanırım[/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Nis 17, 2008 5:42 pm

tabıkıde bır olamaz..ataurk ınkılapları yaparken zamanında erkekler ıcın kıyafet belırlemıs sapka kanunu cıkarmıs buda sacmada hrneyse ama kadınlar ıcın bı resmı gıyım tarzı belırlememıstır..mademkı hep bu konuda ataturk ınkılapları ornek teskıl edılosa alsınlar ornek.. onemlı olan kafalardır seklı deıl..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Prş Nis 17, 2008 7:36 pm

BENCEDE BÖLE Bİ GİYİM TARZI YANLIŞ AÇIK OLSALAR DAHA İYİ.BAŞÖRTÜYÜ GÖSTERİŞ OLARAK KULLANIYORLAR BU FOROGRAFTAKİLER SADECE ADI KAPALI OLSUN HOŞ BUNADA KAPALI DENİRSE ARTIK.BEN HERGÜN GÖRÜYORUM BÖLE İNSANLARI VE KAPALI VEYADA BAŞÖRTÜLÜ GÖZÜYLE BAKMIYORUM.SANADA KATILIYORUM MELTEM
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

mrt-7
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mrt-7 » Cmt Nis 19, 2008 10:40 pm

[font=Arial]1990dan sonra rahat bir ortamla tanısan, politika ile makam mevki ile tanışan, iş hayatı ile bir zenginlikle tanışan bazı müslümanlar DÜNYANIN CEZBEDAR YÖNÜ İLE BİR ANDA KARŞI KARŞIYA GELDİLER.baskıcı bir ortamdan bir anda böyle bir ortama geçilince bazı müslümanlar dünyaya neden geldiklerini ve neden yaşadıklarını unutup "dünyayı nasıl yaşarız"ın peşine düştüler.

resimdekilerede bu yorumun bir göstergesi diyebilriiz :)
[/font]
En son mrt-7 tarafından Pzr Nis 20, 2008 12:17 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

mekan_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mekan_60 » Pzr Nis 20, 2008 12:07 am

:?: :twisted:

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön