ibrettir mutlaka bakızın

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
crazy_zeus

ibrettir mutlaka bakızın

Mesaj gönderen crazy_zeus » Prş Kas 22, 2007 7:46 pm

http://www.turkmania.com/showthread.php?t=245
üsteki linki tıkla gözlerinize inanamayacaksınız
annesine kızıp kur'anı kerimi yırtan kızın ibretlik olayıı

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Kas 22, 2007 10:52 pm

Kardeş;

Bu resimdeki yüce kitabımızı yırtan kız mı?
Orasını anlayamadım,yada Kur'anı yıttıktan sonra bu hale mi gelmiş,yardımcı olursan ona göre yorumlayacağım.
saygılar...........

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Kas 23, 2007 8:54 am

Emeğine sağlık kuzen gerçekten ibretlikbir hikaye Kuran-ı Kerim'e inanmayan bizden değildir.(müslüman değildir).Kurban olurum her bir harfine, ayetine.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tcAf8Qafg2c[/youtube]

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Kas 23, 2007 3:31 pm

Değerli arkadaşlar;

Geçtiğimiz yıllarda İslâm ülkelerini ayağa kaldıran "Mağara cini fotoğrafı", "Hz. Âdem'in dev iskeleti", "cehennemde kaydedilen sesler" gibi kuyruklu yalanların ardından, internet ortamı dinsel inançlar üzerine oynanan sinsi bir oyunun daha arenasına dönüştü. Son birkaç aydır bütün İslâm ülkelerinde âdeta bir kitle histerisi şeklinde yayılan ve ürkütücü şöhreti kısa sürede ülkemize de ulaşan "Kur'an'a saygısızlık ettiği için hayvana dönüşen Ürdünlü genç kız" fotoğrafının, gerçekte Avustralyalı bir sanatçının silikondan yaptığı ilginç görünümlü bir heykele ait olduğu bilnmektedir.

Bir dizi insan-hayvan karışımı canlıyı küçük bir erkek çocuğuyla birlikte tasvir eden bu heykel grubu, ünlü heykeltraş Patricia Piccinini tarafından 2003 yılında tasarlanıp hazırlanmış. Halen Sydney'de yaşayan ve sıradışı yapıtlarıyla sık sık uluslararası sergilere davet alan Piccinini'nin anılan çalışmasına ait yakın plan bir fotoğrafı sanatçının internet sitesinden onun izni olmaksızın kopyalayan kimliği belirsiz "tebliğciler", sözkonusu fotoğrafa bir de "çarpılma hikâyesi" ekleyerek bunu sanal âlemde elden ele dolaştırmaya başlamışlardır.

Konunun kısa süre içinde tartışma forumlarının sınırlarını aşıp paranormal olayların incelendiği "ciddi" sitelere sıçramasıyla birlikte olaydan Piccinini'nin de haberi oldu ve sanatçı kişisel sitesinde öfkeli bir açıklama yayımladı. Ancak, buna karşılık, "çarpılan kız" efsanesi, insanların bu tür dinsel hikâyelere inanmayı içtenlikle arzu etmeleri üzerine geçtiğimiz yaz ayları boyunca hız kesmeden yayılmayı sürdürdü.

Her ortaya çıkışlarında geniş bir inanan kitlesi toplayan dinsel içerikli kent efsanelerinin, özellikle 2000'li yılların başlarından itibaren ciddi bir artış gösterdiği gözleniyor. İlk çıkış kaynağı genellikle belirlenemeyen ve faillerinin daha etkin bir uluslararası yayılım için interneti başarıyla kullandıkları bu tür paranormal hikâyeler, kimilerine göre "biraz abartılı ögeler (!) içermekle birlikte, insanları ilahî gerçeklere yaklaştıran bir tür tebliğ görevi" üstlenmekteler. Ancak, bu sakat düşünce tarzı istisnasız her seferinde olumsuz sonuçlar doğuruyor ve arka plandaki gerçeklerin ortaya çıkmasıyla birlikte, İslâm adına yola çıkanlar her seferinde İslâm'a izi kolay kolay silinemeyecek türden lekeler sürüyorlar. "Kur'an'a saygısızlık ettiği için çarpılan kızın dramı" gibi vak'alar zayıf olan imânları pekiştirmek adına doğru yöntem olarak kabul edildiği takdirde, benzeri bir başka durum yaşandığında, sözgelimi, "Filistin'de camileri basıp talan eden, Kur'an-ı Kerim nüshalarını yerlere atan İsrail askerlerinin neden olay ânında alev alıp yanmadığı" gibi bir sorunsal da bu kez aynı imânları zedeleyen bir anti-teze dönüşebiliyor. Bu açıdan bakıldığında, sözkonusu yalanları ortaya atan kişilerin samimi dindarlardan ziyade, farklı bir taktikle çalışan "din karşıtları" olma ihtimalleri daha yüksek...

"Olay heykel"in tasarımcısı Patricia Piccinini:
'Fotoğrafı internet sitemden çalmışlar'

Avustralyalı heykeltraş Patricia Piccinini, sanat dünyasında sıradışı çalışmalarıyla tanınıyor.

Patricia Piccinini (40), yapıtı üzerine son aylarda internette ortaya çıkan spekülasyonlardan dolayı tek kelimeyle burnundan soluyor. Olaydan ilk kez geçen Ağustos ayında haberdar olduğunu belirten Piccinini,

"Doğrusu, bu yalan karşısında söyleyecek söz bulamıyorum. Ben bir sanatçıyım ve dünyadaki bütün dinlere karşı sonsuz saygım var. Ancak, önceki yıl gerçekleştirdiğim bu çalışmanın fotoğraflarının kişisel internet sitemden çalınarak böylesine abuk subuk bir hikâyeye alet edilmesi karşısında tahmin edemeyeceğiniz kadar çok yıprandım. Sahtekârların kullandıkları fotoğraf, son iki yıldır dünyadaki bazı önemli sergilere katılan "Leather Landscape" (Deri Peyzajı) adlı yapıtımdan alınma bir detaydır. Bu yapıtı, hayâl gücümün ürünü olan, ancak genetik mühendislerinin gelecekte üretmesi olası bazı insan-hayvan karışımı hibrit yaratıkların ve onları ilgiyle izleyen küçük bir oğlan çocuğunun silikondan yapılma heykelleriyle oluşturdum. Beyaz deriden hazırlanmış fütüristik bir dekorun üzerine yayılan sözkonusu heykeller, ilk kez 2003 yılında Venedik Bienali'nde görücüye çıktı ve bir hayli ilgi gördü. O tarihten bu yana da daha bir dizi ülkede sergilendi. Yapıtın hazırlanmasında silikon ve derinin yanısıra tahta, akrilik ve insan saçı kullanıldı."

Olayın gerçek yüzünü kişisel internet sitesinde de açıkladığını belirten Piccinini, buna karşılık internetin yalanları yayma konusundaki hızına yetişmenin imkânsız olduğunu vurgulayarak, "Hiçbir dinin, varolmak için bu tür komik hikâyelere ihtiyacı yok. Bence bu tür kent efsaneleri ilk anda kitleleri bir ölçüde heyecanlandırsa da inançlı topluluklar arasında sonradan büyük bir hayâl kırıklığı ve öfkeye yol açıyorlar. O nedenle, yapılanın iyi niyetli bir dinsel misyonerlik çabası olduğundan son derece kuşkuluyum" şeklinde konuştu.

Değerli arkadaşlar;

Bizim dinimiz en son ve en mükemmel dindir.Kur"anı Kerimi Cenabı Allah Kıyamete kadar koruyacağını bizlere bildirmiştir.Harfinin bir kelimesini dahi değiştirecek olanlara meydan okumuştur.Bu türden şarlatanlıklara bizim dinimizde yer olmadığı Alimler tarafından bizlere bildirilmektedir.

Kullanıcı avatarı
crazy_zeus

düzeltme

Mesaj gönderen crazy_zeus » Cum Kas 23, 2007 9:08 pm

erkan abi konuyu aydınlattığın için teşekkür ederim bu olayı gerçek biliyordum ama düzmece olduğunu anladım
ordaki resimin gerçek olmadığını anladım googleye Patricia Piccinini yazıp baktım resimler heykelmişşş
isteyen baksın aynı gerçek gibii

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Kas 23, 2007 9:55 pm

Sevgili_zeus;

Anlayışın için teşekkür ederim,bende konu hakkında bazı şeyler duymuştum ama dikkat edersen hemen yanıt vermedim.Ertesi gün gerek internetten gerekse bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi almak suretiyle Dinimiz üzerinde oynanan çirkin bir oyun olduğu anlaşılıyor.

Bu tür hadiseleri gündeme getirenlerin amaçları Dünyanın en mükemmel Dini olan İslam dinini,farklı ortamlara çekmek istenmeleridir.Bizlere düşen görevde bu tür oyunlara gelmemektir.Anlayışın için tekrar teşekkür ederim.

Allaha emanet olun...........

Kullanıcı avatarı
crazy_zeus

slm

Mesaj gönderen crazy_zeus » Cum Kas 23, 2007 10:07 pm

pomemerkan yazdı:Sevgili_zeus;

Anlayışın için teşekkür ederim,bende konu hakkında bazı şeyler duymuştum ama dikkat edersen hemen yanıt vermedim.Ertesi gün gerek internetten gerekse bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi almak suretiyle Dinimiz üzerinde oynanan çirkin bir oyun olduğu anlaşılıyor.

Bu tür hadiseleri gündeme getirenlerin amaçları Dünyanın en mükemmel Dini olan İslam dinini,farklı ortamlara çekmek istenmeleridir.Bizlere düşen görevde bu tür oyunlara gelmemektir.Anlayışın için tekrar teşekkür ederim.

Allaha emanet olun...........

asıl ben teşekkir ederim

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön