kimselere diyemedim...

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
gül güzeli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kimselere diyemedim...

Mesaj gönderen gül güzeli » Prş Eki 05, 2006 1:25 am

Öyle çok pazarlık ettim ki Seninle ey Rabb’im. Sen çağırınca, kendime ayırdığım vakitlerden çalındığını düşündüm. Ezan okununca, sevdiklerimle geçirdiğim zamanların azalmasından korktum. Vakit girince, içim “cız” etti hep. Odamdan uzaklaştım, bıraktım işimi, bozdum keyfimi; öylece namaza durdum. Ayak diredim, “az sonra kılsam da olur!” dedim. “Az sonra”larım “çok sonralar”a döndü, geç kaldım, geç kalmaktan utanmadım. Sonunda ayaklarımı sürüye sürüye vardım huzuruna. Pazarlığımı vaktin daralmışlığını bahane ederek yeniden ileri sürdüm. Kaçıyordu namaz ya; o yüzden çabucak kıldım, selam verdim, hemen kalktım, rahatladım. Oysa rahatlığı Sana borçluyum. Ağrımayan her bir dişim kadar huzur borçluyum Sana. Damarlarımın her bir noktasında pıhtılaşmayan kanım kadar sükûnet borçluyum Sana. Tenimin kaşınmayan her bir noktası kadar rahatlık borçluyum Sana. Dişlerim ağrıyacak olsa her biri için harcayacağım zaman Senin. Kanım pıhtılaşıp damarlarım tıkanacak olsa, her defasında ızdırap ve korkuyla geçireceğim saatlerin hepsi Senin. Tenim her noktasında yırtılacakmış gibi acıyacak olsa, kendi kendime dar geleceğim huzursuz günler Senin.
Gün oldu; usandım. Sabrımı tükettim; tükendim. Kendimi yontmaya heveslendim. Benden istediğin zamanı çok gördüm. Benden istediğini, benim için istediğini bile bile, huzurunda huzursuz durdum. Fazla buldum namazın rekatlarını; kısaltmak için bahaneler aradım. Günümü delik deşik etmeni, işimin arasına kesintiler sokmanı, hayatımın ortasına duraklar koymanı, uykumu bölmeni lüzumsuz gördüm. “Beni bana bırak!”larla durdum huzuruna; içim başka bir yerlerin türküsünü söylerken, ben seccadende, belki sadece bedenimle, mıhlı kaldım. Oysa Sen, dileseydin dar edebilirdin zamanı bana! Bir uçurumun dibine savrulmuş bir arabada çaresizce Sana yalvartıyor olabilirdin beni. Korkulu bir savaşın orta yerinde ateş ve kan kusan bombaların altında günümü de, işimi de, uykumu da, hatta rüyalarımı da delik deşik etmelerini takdir edebilirdin. Düşmeyen bombalar kadar, uçuruma savrulmayan arabalar kadar genişlik borçluyum Sana.

İçten pazarlıktı benimkisi. Öyle içten ki kendime bile söyleyemedim. Gözlerimle birlikte gönlümü de secdene kilitlemeyi çok gördüm. Kendimi sıfırlamayı, benliğimi hiçe indirgemeyi beceremedim. Ensemde kaderin sıcacık nefesini hissedecek o teslimiyetin vadisine inemedim. Acelem vardı; alnımı koyduğum gibi kaldırdım seccadeden. Bütün benliğimle aşağı inemedim. İşim vardı, secdemi işime zaman kazandım. Secdeye kalbimi de sığdırmaya çalışmadım. Uykum vardı, secdemi sığ bırakıp uykumu derinleştirdim.

İtirafımdır: Bencilliğimi de sırtıma alıp rükûlarda eritemedim. Bedenim eğilirken huzurunda, “emrolunduğum gibi dosdoğru olma”nın ağırlığını sırtıma almayı erteledim. “Sırası değil!”di; “hele dur; sonra da olur!”du. En Sevgili’ni bir gecede ihtiyarlatan emri üzerime alınmadım.

Sen dileseydin, çocuğumun cılız nabızlarının eşliğinde, loş ve neşesiz bir yoğun bakım odasında, gözümü de gönlümü de, umutsuzca, çaresizce, ürpertiyle, korkuyla bir monitörün ekranına kilitleyebilirdin. Dileseydin, yeryüzünün sükûnetini bir anda kesip, küçücük bir duvar kıpırtısının gölgesinde, mini mini bir sarsıntının beklentisi içinde saçlarıma aklar düşürebilirdin.

İçten pazarlık mı denir buna? Sen bilirsin Seninle ettiğim pazarlığı. Kendime sakladığım ve hatta kendimden de sakladığım sır bu. Dilime bile değdirmekten korktuğum, ağzıma almaktan utandığım öyle bir sır işte. Fısıldaması bile acı veriyor ya… Meselâ, uzayınca Fatiha, uzayınca sûre, heceler sanki özgürlüğe giden yolu taşlar gibi kestikçe, “bitmez şimdi bu namaz!” dediğim çok oldu. Ama içimden. Kimseler duymadı.

Bir Sen duydun beni ey Rabb’im. Sırrımı bir Sen bildin. Kendimi lüzumsuz hissederken seccadenin üzerinde, dudağım anlamına yetişemediğim kelimeler için oynarken, Sen beni söylediğimden fazlasıyla duydun, söyleyemediğimi de, dile getiremediğimi de bildin. Ruhumu alıp uzaklara gittiğim halde, bir bedenimi bıraktığım halde huzurunda, kovmadın beni, yakınlığında tuttun.

İtirafımdır; öyle anlatıldığı gibi özleyebilmeyi beceremedim henüz namazı… “Aradan çıkarmaya çalıştığım” oldu namazı. Geçiştirdim namazı. Bir “sorun”du çözdüm, hallettim. Selam verip sonra yaşamaya başladım… Yaşamayı namazın içinde aramalıydım. Namazı yaşamanın içine sızdırmalıydım oysa. Bilemedim.

Kafa tuttum, ayak diredim, pazarlık ettim; ama Sen utandırmadın, yine yine yine huzuruna aldın beni. Her secdede rahmetinle okşadın alnımı. Her rükûda “aferinler” fısıldadın gönlüme. Her vakitte yeni bir sayfanın aklığına çağırdın ruhumu. Yüzüme vurmadın. Azarlamadın. Aşağılamadın. Hepten umut kesmedin benden. Yok saymadın. Utandırmadın.

Pazarlık ettiğimi Seninle bir Sen bildin ey Rabb’im. Kimselere söylemedin. Sırdaşım Sensin, bir Sana açabilirim içimi, bir Senin beni ayıplamandan korkmam. Ben işte böyleyim; yine “bana ait”lerin hesabındayım. Başka kime söyleyeyim? Başka kimin anlayışından medet umayım?

SENAİ DEMİRCİ

biliyorum çok uzun bir yazı,okunmaya değer olduğunu düşündüm inş katılırsınız...
toprak ol ki gül bitsin sende,topraktan başka kavuşan olmadıki gül'e...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 05, 2006 1:50 am

Gül GÜZELi

Müthis bir yazi, gerceten okumaya deger, TEBRIKLER

ITIRAFIMDIR: okurken icim ürperdi.

böyle güzel ,ders alinacak yazilarin devamini bekleriz.

en Sevgiliye emanet ol.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

gül güzeli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gül güzeli » Prş Eki 05, 2006 2:06 am

zeynep yazdı:Gül GÜZELi

Müthis bir yazi, gerceten okumaya deger, TEBRIKLER

ITIRAFIMDIR: okurken icim ürperdi.

böyle güzel ,ders alinacak yazilarin devamini bekleriz.

en Sevgiliye emanet ol.
Allah razı olsun:)

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Prş Eki 05, 2006 9:23 am

EVET GÜLGÜZELİ BU KONUYU CEVAP YAZMAYA DEGER BULDUM YANİ BOŞ Bİ KONU DEGİL DEMEK İSTEDİM HELAL OLSUN SANA :D
Resim

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Pzt Eki 09, 2006 7:15 am

gülgüzeli yazının sonuna demişki biliyorum çok uzun bir yazı,okunmaya değer olduğunu düşündüm inş katılırsınız

ya kardeşim sen böyle yazıları bul yolla istersen 5 sayfa olsun okuruz biz tabiki okunmaya deger paylaşımın için tşk
Resim

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Eki 09, 2006 11:55 pm

Gül güzeli yüregine saglik,cok harika bir yazi.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Evet güzel bir metin...Herkese hayırlı ramazanlar.

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Eki 10, 2006 5:12 am

Gül güzeli : Yazıyı bende beğendim, ellerine ve yüreğine sağlık.

Uğur : Çoktandır cevap yazmıyordun ama ben senin de ben gibi forum takipçisi olduğunu tahmin ediyorum. Az ve öz katılımın için tşk.

Asilkartal : Bağımlılık yapar yazan banner ını beğendim. Bunu daha geliştirip ana sayfadaki tepeye koyalım ne dersin.

Murat_efe : İstanbul keşmekeşinde yitip de bu yazıları kaçırma ha dostum.

Zeynep : Yüksek reytingli düşüncelelerini aksettirdiğin mesajlarının devamı dileğimle.

Diğer Üyeler : Sizler de bu sitenin sahibisiniz, saygı & sevgilerimle .

Kendime : Artık siteyi şenlendirecek bir iki güncelleme yapsak mı acaba ?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Eki 10, 2006 1:14 pm

Aynen öyle Yilmaz kardes,takipcisiyim elbette ama bu ara inanilmaz bir yogunluk var,anlatmistim sana heralde Dükkan isi,birde Mübarek Ramazan, degerli Arkadaslari okumakla yetiniyorum.
Hayirlisi bakalim,kendinize iyi bakin.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eki 11, 2006 1:35 am

Zeynep : Yüksek reytingli düşüncelelerini aksettirdiğin mesajlarının devamı dileğimle.

YILMAZ kardesim bu güzel düsüncelerinden dolayi tesekkür ediyorum.
amacimiz hep beraber elele gönül birligi ile bu siteyi en zirveye tasimak, biliyorum bu is emek ister sabir ister.

hatirlarsaniz bir yazimda belirtmistim kücük bir kar tanesi gibi, birgün gelecek cig olacak, buna tüm yüregimle inaniyorum, samimi olan hic bir EMEK mükafatsiz kalmayacatir.

Muhabbetle kalin.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

gül güzeli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Evet güzel bir metin...Herkese hayırlı ramazanlar.

Mesaj gönderen gül güzeli » Çrş Eki 11, 2006 9:26 pm

renk kattınız teşekkür ederim :)

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Prş Eki 12, 2006 4:58 am

eee gülgüzeli renkli gözlük takarsan böyle dünyayı renkli görürsün de bakalım beni ne renk görüyosun :D 8)
Resim

gül güzeli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gül güzeli » Pzr Eki 15, 2006 2:41 am

[quote="asilkartal"]eee gülgüzeli renkli gözlük takarsan böyle dünyayı renkli görürsün de bakalım beni ne renk görüyosun :D 8)

:roll:

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Çrş Eki 18, 2006 2:20 am

yani gülgüzeli siz yukarda yazmışınız ya renk kattınız diye bende şaka yapmıştım hay yapmaz olaydım :D
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eki 18, 2006 5:24 am

:D Asilkartal sende arada sirada saka yapmassan, nerdeyse bu siteye bende ugramiyacagim. GÜL GÜZELi anlamistir saka oldugunu kesin.

sen bana göre GÖkkusagi`sin
ADMIN: gri ile siyah arasinda gidip geliyor
EFE: kirmizi arada bir kivilcim saciyor
UGUR: ucuk sari varligi yoklugu belli degil
SELEMENLI: mavi; reng sogugu simgeliyor
DEMIRCILIM: siyah,valla ben korkuyorum kendisinden
MATRAX: hangi reng karar veremedim
GÜL GÜZELI yesil, huzur
EDA: ebruli.
Ünüversiteli: beyaz, saflik berraklik temizlik

arkadaslar hic bir art niyyet tasimadan yazdim, hosgörünüze siginaraktan, diger üye arkadaslar alinmasinlar, bu arkadaslar arada bir aktif olduklari icin , yorumlarina vede acmis olduklari konulara göre kendimece degerlendirdim.

Muhabbetle kalin :)

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Renkler ve kişiler öylemii. Çok güzel bir konu. Tbrklr.

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Eki 18, 2006 11:33 am

zeynep yazdı::D
ADMIN: gri ile siyah arasinda gidip geliyor
Şu an itibariyle ADMIN liği bırakıyorum
SATLIK Site
:)

Yinede Tşk ederim Zeynep Hanım. Arkalarında gizledikleri ya da vakti gelince göstermek için beklettikleri derin ve huzurlu maviliğin koruyucusu olan bulutların renkleriyle beni bağdaştırdığınız için. Ve peşinden bir çok mesajı getirebilecek bu mesajınızı foruma bıraktığınız için.

Bu arada eleştireni eleştirmekten ötürü paylaşımda ödeşmek için bir bende sizi bir renge benzetmek istersem :

"ZEYNEP HN : Kışın selemen pazarının yamaçlarında çoban dostluğu ve yanlızlığı ile kırda hüküm sürüpte bir türlü dağdan aşağı demirciliye inmeyen sisli havadaki sisin rengisiniz. Sadece zararsız ve güçlü. " diyebilirim.

Saygılar & Sevgiler ey sitemizin güzel sakinleri. :)
"Söz uçar yazı kalır"

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Çrş Eki 18, 2006 2:37 pm

evet ablacım bana yakıştırdıgınız gökkuşagı için tşk ler
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

TESEKKÜR EDERIM

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 19, 2006 5:09 am

"ZEYNEP HN : Kışın selemen pazarının yamaçlarında çoban dostluğu ve yanlızlığı ile kırda hüküm sürüpte bir türlü dağdan aşağı demirciliye inmeyen sisli havadaki sisin rengisiniz. Sadece zararsız ve güçlü. "

Güzel Kardesim!

bu ince, bir okadarda zarif uslubundan dolayi gercekten teskr. bile az buluyorum,
yüregine saglik.

yakinlik ne zamanda ne mekandadir,yakinlik dostun yüreginde olmaktir.

DOSCA ve MUHABETLE kal.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 19, 2006 5:29 am

asilkartal yazdı:evet ablacım bana yakıştırdıgınız gökkuşagı için tşk ler
rica ederim kardesim, sitede senin gibi renkli insanlari görmek bizlere mutluluk veriyor.

Asilkartal senin formatinda birkac kisi daha olsa, inan bana sitenin üye grafigi yükselir. :)

Muhabbetle kal.

gül güzeli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gül güzeli » Pzr Eki 22, 2006 2:25 am

asilkartal yazdı:yani gülgüzeli siz yukarda yazmışınız ya renk kattınız diye bende şaka yapmıştım hay yapmaz olaydım :D
cümlenin sonundaki gülücük pek pişmanlık ifadesi gibi değil ama neyse :) ben ciddi bir söz olarak algılamadım ama mana veremedim sorun o..neyse pek giremediğim için konuya geç katıldım uzatılası bir şey değil nasılsa...

var ve bir olana emanet...

gül güzeli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gül güzeli » Pzr Eki 22, 2006 2:26 am

GÜL GÜZELI yesil, huzur

"kişi kendinden bilir,her işi...."
;)

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Eki 22, 2006 1:29 pm

Zeynep baci tesekkürler,

Ucuk sari karanliga isik veren,neseli bir renkmis ama sanirim sen
varligi yoklugu belli olmayan diye yazmissin bence senin yazdigin dogru,bu günlere aynen sizin tarifinize uyuyor.

Neyse gönüller bir olsun.

Allah'a emanet olun.

Kullanıcı avatarı
üniversiteli

selam

Mesaj gönderen üniversiteli » Pzr Eki 22, 2006 2:57 pm

ZEYNEP HANIM DUYGULARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ...

vatan.asil

Mesaj gönderen vatan.asil » Prş Kas 09, 2006 12:10 pm

teşekürler gülgüzeli konu için
Resim

ay yıldız
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ay yıldız » Pzt Şub 12, 2007 3:36 pm

acaba vatan . asil in kim olduğunu öğrenebilirmiyim :)

Kullanıcı avatarı
tokad_i
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tokad_i » Cum Şub 16, 2007 10:06 pm

İnsanın sözü hikmet, bakışı ibret ve susması ders olmalıdır ..
ve susmak bana yakışır ...
okurken ben, beni gördüm kendimde... teşekürler..

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön