GÜNÜN AYETİ,HADİSİ,DUASI VE SÖZÜ.

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

GÜNÜN AYETİ,HADİSİ,DUASI VE SÖZÜ.

Mesaj gönderen merkez_60 » Prş Eyl 20, 2007 10:05 am

Günün Ayeti
Muhakkak ki ALLAH, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar.
O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

Nahl Suresi: 90
Günün Hadisi
"Kim ilim taleb ederse, bu işi, geçmişteki günahlarına kefaret olur"

Hz. Muhammed (s.a.v.)
Günün Duası
Allahım, kalbimizi iman ve Kur'ân nuruyla nurlandır.

Allahım, Sana karşı fakrımızla bizi zengin kıl;

Senden istiğnâ ile bizi fakir düşürme.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Günün Sözü
Oruç, insan seklindeki hayvanın hayvanlıgını giderir. Bu yüzdendir ki oruç, insanın insanlıgını olgunlastırmaya mahsustur.

Hz. Mevlâna (k.s.)

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Eyl 21, 2007 1:46 pm

GÜNÜN HADİSİ

Yatağınıza gideceğinizde namaz abdesti gibi bir abdest alın sonra da şöyle dua edin: Allahım ! (Rahmetini) umarak, (azabından) korkarak kendimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim, işimi sana ısmarladım, sırtımı sana dayadım. Senden başka sığınak, senden başka dayanak yoktur. İndirdiğin kitabına, gönderdiğin peygamberine iman ettim."

Günün Ayeti

Göğü, yeri ve ikisi arasındakileri biz boş yere yaratmadık. Bu, inkâr edenlerin zannıdır. Vay o inkâr edenlerin ateşteki haline!

Sad Suresi: 27

Günün Hadisi
En iyiniz, kendisinden hep iyilik beklenilen ve şerrinden emin olunandır. En kötünüz, kendisinden iyilik beklenilmeyen ve şerrinden emin olunmayandır.

Hz. Muhammed (s.a.v.)

Günün Duası
Allah’ım, Muhammed ve âline salat eyle ve beni hasetten kurtar; günahlardan koru; haramlardan geri durdur; sana karşı gelmeye cüretlendirme; tutkum sen olasın; senden gelen her şeye rıza göstereyim. Rızk, ihsan ve nimet olarak bana verdiğin şeyleri bereketli ve kutlu kıl. Tüm hallerimde beni her türlü kötülükten koru; ayıplarımı kimseye açma; beni kendi korumana al, kimse bana zarar veremesin.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Günün Sözü
Nefis ile savaşa girişen mücahidin, gönül maksadına ulaşma yolunda oruç, yüz binlerce yardımcı canın yaşayışından daha da iyidir.

Hz. Mevlâna (k.s.)

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön