Acilimmi intikammi?

Vatani görevini yapacak ve yapan, iznine gelen Demircili'li askerlerimiz. Şehit Haberleri...
EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Acilimmi intikammi?

Mesaj gönderen EM-re » Prş Eki 29, 2009 3:57 pm

murat efe öncelikle bu aci hepimizin acisi.... terör olaylari 1980 lerden beri var ama apo yakalandikdan sonra dahada artti bunun AKP nin iktidara gelmesiyle bir alakasi yok suan türkiye öyle bir konumdaki bunu ne CHP kaldirabilirdi nede MHP zaten MHP iktidarken bunu anladi vede birakdi

acilim olmadigini düsünelim bide binlerce sehit verdik binlerce dahami verelim bu terör baska türlü nasil son bulur peki ?

okuyan bir insan her konuma gelebilir murat efe yeri geldiginde türk kürt laz alevi gürcü vs. kardesiz diyoruz iste buzamana kadar ayirdim ettigimiz icin kürtlere baska kefeden bakdigimiz icin suan bu konumdayiz ve bununda cefasini cekiyoruz elbetteki binlerce sehidimizin kani yerde kalmaz kalmicakda ama iktidar bir partinin üzerinede bukadar gidilmez :wink:
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Eki 29, 2009 11:18 pm

Uğur Bey, herkesin konu açma özgürlüğü var tamam da, yorumlar işine gelmediği zamanda ''bu konu benim, ve kaldırıyorum'' demenin bir anlamı yok diye düşünüyorum. Böyle bir hakkınızın olduğunuzu düşünüyormuşsunuz, bu hakkı kafanızdan türetmediyseniz size biri verdiyse söyleyin onla tartışalım bu konuyu. Ha yok siz kendi kendinize bu hakkı veriyorsanız, böyle bir hakkınızın olmadığını ben büyük bir zevkle yüzünüze söylüyorum şimdiden.

murat_efe adlı üyemiz aslında çok güzel şeyler yazmış. Ama ben burada bazı kavramları hatırlatmak istiyorum. Bu millet gittiği yerlere medreseler filan yapmış demişsiniz de, iyi hoş güzel. O Osmanlı Devleti zamanındaydı. Bu millet aynı millet. Ama ya Devlet? Elbette ki biz o zamanlar hakkında bir şey demiyoruz. Zaten Osmanlı ''cihad'' için toprak fethetmiştir ama gittiği, fetheddiği hiçbir yerde İslamiyet'i zorlamamıştır. Böyle bir hoşgörü var. Fakat Türkiye Cumhuriyeti'nde bu sizce var mı? Tek tipleştirme politikaları ortadadır. Herkesi tek bir kalıba sığdırmak, bu kalıbın içinde ne başörtüsü, ne bir memurun ibadet özgürlüğü, ne bir Kürdün kendini tanımlaması vs. yer almamıştır. O kalıp bellidir, Atatürk'ü bir ilah olarak gören, sonsuz sevgiyle bağlı olan, eleştirmeyen, darbeleri meşru gören, kısacası dar ve rahatsız bir kalıptır. Ve tüm bu kalıpların çözülmesi sürecinde niye bu kadar gocunuluyor anlayamıyorum.

Ve son olarak da, ben ve savunduğum görüşler rövenşist tavırlar içerisinde bulunmayı kabullenemiyor. Bu hem o gün 34 PKK'lının teslim töreninde olanları kapsıyor hem de bir takım kurdu kuzuyu sembol edinip sonra da onu evinin baş köşesine asanların çıkıp sokakta nefretle bağırmalarını kapsıyor.
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 30, 2009 10:02 pm

Değerli arkadaşlar,

Yaşamak; doğumdan ölüme kadar süren bir varoluştur. Ve asla vazgeçilemez bir haktır.
Öyle bir hak ki; o hak, yani yaşama hakkı olmadan ve korunmadan, başka haklardan söz edilemez.Her insanın öncelikli beklentisi; gerçek demokrasi anlayışına uygun bir ortamda, sosyal ve siyasal haklardan eşit derecede yararlanarak özgürce yaşamaktır.Ne yazık ki; halen çoğunluğu gelişmemiş ve gelişmekte olanlar olmak üzere, birçok ülkede insanlar huzur arayışı içindedir.Bunun tek nedeni de, çeşitli şekillerde güç kazanmış olan, bencil batı toplumu çıkarcı emellerini gerçekleştirme ve uygulama arzusudur.

Kendileri, yakınları ve yandaşları dışında başkalarının yaşama hakkının umursamayan bu duyarsızlar; Bırakın kavgayı dövüşü, sudan sebeplerle savaş çıkarır, anarşi yaratır, terör örgütü kurar, yada destekçisi olurlar.Şüphesiz her ülkenin kendine özgü sorunları vardır. Bizim de var.Bunları zaten hemen hepimiz günlük dinliyoruz.

30 yıldır sorunumuz olan Adına ''bilmemne'' denen, sözde amaçlarının Kürtlere özgürlük arayışı olduğu iddia edilen, geçimlerini uyuşturucu kaçakçılığı, gasp, soygun,hırsızlık,anarşi yaparak ve haraç toplayarak sağlayan bu örgüt militanları,

Onlarca yıldır, sinsice ve haince kurdukları pusu, mayın tuzağı ve baskınlarda bir çok güvenlik görevlimizi şehit etmiş, sakat bırakmış,okul yakmış,hastane yakmış, bir çok günahsız vatandaşımızı da çocuk, kadın, genç yaşlı ve de Türk-Kürt demeden acımasızca öldürmüşlerdir.

Bu vatan için bizim ecdadımız Çanakkale'de,Sakarya'da,Dumlu Pınar'da Türk Milleti adına aynı bayrak altında savaştı.Türküyle,kürdüyle,lazıyla çerkeziyle,abazasıyla,alevisiyle benzerliklerimiz çoktur.Yeter ki, art niyetliler devreye girip onları kandırmasın , şartlandırmasın,kışkırtmasın.Aslında, ülkemizde Kürt vatandaşlarımızın tümünü ilgilendiren bir ''Kürt sorunu'' yoktur.Adına ''bilmemne'' denen hainlerin ve destekcilerinin çıkardığı sorundur.Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ve yasalarımız çerçevesinde hangi vatandaşlar yada hangi bölgeler hangi haklardan mahrum kalıyor diye soru soruyoruz kimse cevap veremiyor.Devletimiz hele hele son dönemlerde doğu ve Güney Doğuya Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımların götürmüştür.Seçme ve seçilme hakkı mı engelleniyor,seyehat hakkı mı engelleniyor,sağlık hakkı mı engelleniyor,eğitim hakkı mı engelleniyor,Terör örgütüne üye olmuş,cezaevine girmiş,seçimlere girmiş,vekil seçilmiş,Allah aşkına bir ülkede bundan daha başka özgürlük ve hak nasıl olur?

Çocuklarımızı okutalım.Sürekli kendimizi geliştirelim.Belli kalıpların içerisinde kalmayalım.Savunduğumuz fikirlerin hepsi doğru değildir.Doğruya doğru eğriye eğri demesini bilelim.Birbirimizi kırıp incitmek yerine konulara daha objektif bakmasını bilelim.Beğenmediğimiz konuları tatlı bir şekilde neden beğenmediğimizi yada katılmadığımızı da belirtirsek sanırım konular daha anlamlı hale gelecektir.Mesela Enes Bey'in yazısındaki bazı noktalara ben katılmıyorum.Kimse bana sen neden camiye gidiyorsun demedi.Darbeleri şu anda meşru gören hemen hemen yok gibi ülkemizde çok şükür bunu aştık.Kürtlerin kendilerini ifade etme gibi bir dertleri yok,onlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları.

Bu ülke hepimiz için asla vazgeçilmez bir cennettir. Dünyamızın hızla değişime uğradığını, bu nedenle de,etnik milliyetçi ve kalıpçı olmaktan çok insan olmanın öne çıktığını da unutmayalım.

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Pzt Kas 02, 2009 1:39 pm

AÇILIM
Açılım politikaları üzerine gezinen zihnimde beliren bazı noktaları aktarmak isterim;
Bir meseleye hangi pencereden bakıldığı ,bu mesele ile ilgili varılacak yargının asıl nedenir, Dolayısıyla ben bu olaya siyasal bir pencereden bakmak yerine sosyolojik bir pencereden bakmak istiyorum.
AKP, aslında siyasal polemik buradan bile başlayabilir malumya AKP mi yoksa AK partimi tartışmaları gölgesinde daha partinin ismini zikrettiğiniz an politize olmaktan kurtulamıyorsunuz .Hey Allahım nasıl bir ülkenin rutubetli havasında zihnimiz bu denli küflendi bilinmez.
Neyse ben yine apolitik tavrım gereği AKP (Ak parti) yazayımda kurtulmuş olayım bu ikilemden. Hükümetteki parti önce Kürt sorunu dedi ardından demokrasi ve ekonomik kalkınma sorunu dedi ama en nihayetinde doğuda bir sorun olduğunu dillendirdi.
Şimdi aslında bu sorunu tanımlamak fark etmekten daha önemli bir hal aldı, Kürt sorunu denildiğinde bizim kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yok bu kardeşlerimiz iş adamı,öğretmen,avukat,milletvekili ve hatta başbakan ,cumhurbaşkanı bile olabiliyor deniliyor ve aslında bazı kör noktaları ortaya çıkartıyor.
Doğuda ekonomik olarak ciddi bir geri kalmışlık var deniyor bu defa Karadeniz farklı mı Akdeniz de bile kişi başına milli geliri hala 1.000 doları aşamayan insanlar yaşıyor deniyor ki,bir noktada bu da haklı bir argüman olarak set geriyor hükümetin sorun önermesine.
Doğuda yaşanan sorun aslında diğer bölgelerimizden ayrı olarak bir terör sorunudur. Sorunun kaynağı ise yerel anlamda uluslar arası destek bulan bazı hareket noktalarıdır.Burada dikkat edilmesi gereken kürt vatandaşlarımızın bu sorunda bir taraf olarak mağdur taraf olduğunun altının çizilmesidir. Bizim binlerce vatan evladımız şehit olmaktadır evet doğru Allah şefaatlarına nail eylesin , ama doğuda zorla çocukları kendilerinden koparılan ve dağa çıkmaya zorlanan birileri varsa devlet o çocuklar ve o çocukların anaları için de bir çözüm var edebilmelidir.Belkide mesele bu noktaya getirilse kimse bu denli tartışmayacak ve sorun soğukkanlı bir şekilde çözüme kavuşturulabilecektir.
Unutmamalıkı basın yayın organlarının bu denli siyasallaştığı bir ülkede artık nesnel bir ses bulabilmek zor hatta imkansızdır.
Bu denli proveke edilebir bir mesele politik arenanın iştahını kabartacak bir seçim pastasıdır.Bu ortamda hükümetin hata yapmasını bekleyen aç kurtlar ! , her an arkasından vurmak için sabırsızlanan oklar ! var. Allah yardımcıları olsun. Ama ben bu ülkede siyasi partilerin ve liderlerinin sorumluluk taşımadıklarını düşünüyor bu nedenle de siyasi bir tercih yapılabilecek bir sorumlu siyaset anlayışı bulabilmenin zor olduğuna inanıyorum bu son paragrafta politik olmak diye bişey varsa tamda dibine vurduğumu fark ediyorum : )
Yüceay KANDOĞMUŞ
Not : Bu yazı Değerli arkadaşım Dr. Erman Alçay'ın bir yazısına cevap niteliğinde yazılmıştır.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Kas 03, 2009 12:09 am

ERKAN_OZDEMIR yazdı:Mesela Enes Bey'in yazısındaki bazı noktalara ben katılmıyorum.Kimse bana sen neden camiye gidiyorsun demedi.Darbeleri şu anda meşru gören hemen hemen yok gibi ülkemizde çok şükür bunu aştık.Kürtlerin kendilerini ifade etme gibi bir dertleri yok,onlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları.
Tabi ki şuanda bunlar kademe kademe aşılıyor Erkan Abi. Ama bugün Askeri Liselere yaşıtlarımız girerken dizleri kontrol ediliyor. Namaz kılıyorlar mı kılmıyorlar mı diye. Bugün bir asker gidip beş vakit namazı geçtik cuma namazını kılabiliyor mu? Kıldığı anda fişleniyor. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Darbeleri meşru gören zihniyeti de ne yazık ki aşamadık. Demokrasiye Müdahale Planı apaçık ortadır. Bir askerin bu denli belgeler hazırlaması nasıl kabul edilebilir?

İnşallah, aşılacak bunlar aşama aşama.. Kademe kademe.. Bugün Kürt sorunuda bir çözüm aşamasındadır, ve de çözülecektir..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Sal Ara 01, 2009 5:00 pm

hükümetin hata yapmasını bekleyen aç kurtlar ! ! var.
demiş notte lakaplı sayın üyemiz...

azıcık belgesel izleyen herkez bilirki kurtlar kolay kolay aç kalmazlar...

ki bu hükümet bu bozkurtlara o kadar çok malzeme veriyorki böyle bir açlktan bahsetmek kocaman bir hata olur cıkar karşımıza...

ama ortada görünen bir bozkurt sessizliği var...
bu sessizlik bozulacak olursa önce bu hükümetin daha sonrada taşeronlarının cekeceği var bu aç kaldığı iddia edilen bozkurtların elinden...

saygılar...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Ara 02, 2009 1:14 am

bu sessizlik bozulacak olursa önce bu hükümetin daha sonrada taşeronlarının cekeceği var bu aç kaldığı iddia edilen bozkurtların elinden...Demiş: Murat EFE
Bu sessizlik nasıl ve ne zaman bozulacak....
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Cmt Ara 05, 2009 1:24 am

biz göremeyiz zeynep abla :)
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Pzr Ara 06, 2009 2:18 pm

zeynep yazdı:
bu sessizlik bozulacak olursa önce bu hükümetin daha sonrada taşeronlarının cekeceği var bu aç kaldığı iddia edilen bozkurtların elinden...Demiş: Murat EFE
Bu sessizlik nasıl ve ne zaman bozulacak....
SABRIMIZ TÜKENİNCE SESSİZLİĞİMİZDE SON BULMUŞ OLACAK...

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Prş Ara 10, 2009 3:12 pm

SABRIMIZ TÜKENİNCE SESSİZLİĞİMİZDE SON BULMUŞ OLACAK...
katılıyorum.
Resim

necobey

Mesaj gönderen necobey » Pzt Şub 15, 2010 5:47 pm

acılım yapanların tarihten gelen intikamları var hangi kurtun ozgurlugu kısıtlanmış basbakan oluyor subay oluyor milletvekili oluyor iş adamı oluyor gerıye nekaldı onların amacları tarihten gelen intikam baska birsey yok

“ASKERLERİMİZ, ŞEHİTLERİMİZ ve GAZİLERİMİZ” sayfasına dön