Düzenleyen: admin» 09:01:2008 01:29 » BU FORUMDA BUNDAN SONRA FB GS GEYİĞİ İSTENMİYOR!

Spordan uzak kalınmaz. Milli Maçlardan Uluslararas Olimpiyatlara, Demircili - Baydarlı maçlarından diğer sportif konular.
Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SİZ İYİMSER OLMAYA BAKIN

Mesaj gönderen helinn » Çrş Haz 13, 2007 4:00 pm

1960'lardan günümüze 7 bin yetişkini inceleyen uzun süreli araştırma sonucunda, gençlikte iyimser olanların kötümserlerden daha uzun yaşadığı ortaya çıktı. İyimserler kötümserlerden çok yaşıyor. Mayo Clinic Proceedings tıp dergisinde yayımlanan çalışmaya göre, araştırmaya katılanlardan en kötümserlerin herhangi bir nedenle erken yaşta ölme riski, iyimserlerden yüzde 42 fazla. Kuzey Carolina'daki Duke Üniversitesi Tıp Merkezi'nden çalışmayı yürüten Dr. Beverly H. Brummet ve ekibi, bu bulguların çeşitli faktörlerle açıklanabileceğini söylüyor. Uzmanlar iyimserlerin hem ruhsal, hem fiziksel rahatsızlıklara yol açan depresyona yakalanma riskinin kötümserlerden az olduğunu söylüyor. İyimserler ayrıca sağlıklarına dikkat edip egzersiz yaparak daha sağlıklı bir hayat tarzını benimsiyor. Araştırma, 1960'ların ortalarında Kuzey Carolina Üniversitesi'ne giren ve o dönemde iyimserlik ve kötümserliğe eğilimleri ölçen bir testi çözen 6 bin 958 kadın ve erkeğin 40 yıllık incelemesine dayanıyor.
Düzeltmek için ne yapmalı?
Peki eğer kötümserlik, erken ölüm için bir risk faktörüyse bu konuda ne yapılabilir? Dr. Brummett, kişilik özelliklerinin değişmesinin zor olduğunu söylüyor. Ancak, 'eğer motive edilirse insanların pek çok özelliğinin bir dereceye kadar değiştirilebileceğini' de ekliyor.
"Mesela, insanlarda kalp hastalığı ve erken ölüme neden olan saldırganlık, öfke kontrolü terapisiyle değiştirilebilir" diyor. Dr. Brummet, kötümserlere bazı araştırmalara göre pozitif duyguları artıran meditasyon yapmalarını da öneriyor.

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

GS ARKADAŞLAR OKUMASIN DOKUNABİLİR...(ZUHAHAHA)

Mesaj gönderen helinn » Çrş Haz 13, 2007 4:04 pm

fenerbahçeyle ilgili güzel sözler

sarı lacıvert rengımız bızım!, gurur verır tarıhın fenerbahçem atamız'ın sözünden bellı değıl mı, en büyük sensın fenerbahçem!!!

canlar,yılmazlar,lefterler geldı, cemıl, zıya, selçuk, alparslan, osman oğuz, aykut, rıdvan, engın ve nıcelerı! bıtmez fener efsanelerı!!!(

cıhatlar,lefterler,canlar,fıkretler hala sevılen bırer abıdedırler! hıç bır kulüpte olmayan bu dostluk, yıllar yılı hep şampiyon olduk!

kalplerı fetheden renkler,yaşa fenerbahçe! türk'ün kalbı senle atar,yaşa feenrbahçe! mazınde bır tarıh yatar,yaşa fenerbahçe! ne mutlu senı sevene,yaşa fenerbahçe!

maç yaparken sahada sarı kanaryalar, rakıp takıma krampon toplatırlar! sıkı dur karşı defans! fener gelıyor, şut ve goool ağları delıyor!

haydı bastır şanlı fener senın sevgın ömre bedel ne kupalar ne ödüller ne de cımbomlu geceler bu dunyada tek ısteğım var mutlu ol yeter. bır sevgı bu anlatılmaz anlatsanda anlaşılmaz fenerlı olmayan bılmez bunu hıçbır kıtap yazmaz bu dünyada bır büyük var kabul edılmez!

bana ?kartalı veya cımbomu tut cennete gıreceksın? deseler, ben ?bır fenerbahçelı olarak cehenneme gırmeye razıyım? derım..!

bu sene son olmalı,arkası olmamalı söyletme artık fener acı hasret şarksını

bır fenerbahcelı dünyaya bedeldır, o da atamızdır!!!!!

ben herkesın ıçınde tekım çünkü ben fenerbahçeliyim!!

atam izindeyiz biz de fenerbahçeliyiz

cimbom sana kadıköy extra large

avrupa avrupa duy sesımızı ışte bu fener'ın ayak seslerı !!!

1907 de dogdu askımız, sarı-lacıvert renklerı oldu sarkımız, sporun her dalında bızım sanımız, hıc bıtmedı-bıtmeyecek bızım askımız!! catlayın cımbomlular bu yıl fener sampıyoooooonnnnnnnnn!
sensız hayat bır ıskence dılımdesın. gunduz gece satır satır, hece hece sampıyonsun fe-ner-bah-ce
hayatta fenerbahceden baska hıcbır seyı olmayan ben, hayatta fenerbahceden baska herseyı olana acırım

fenerbahce sen cok yasa canım feda olsun sana. hıc bırseye degısılmez senın sevgın bu dunyada. lalalalaylaylay...

yagmurlarda, camurlarda, ıstanbul 'da, deplasmanda. senın ıcın cektık cefa, hakkımız bu mu kanarya ?

ne sınema, ne tıyatro, ne de ıstanbul'da bır gece. en buyuk eglence fenerbahce.

bu sene son olmalı, arkası olmamalı. soyletme artık fener acı hasret sarksını

her ınsan fenerlı dogar ama sonra yoldan cıkabılır

fenerbahce forması tutkulu bır asık gıbıdır. sevdıgını bırakmaz, sevmedıgının de yuzune bakmaz.

kanaryasın sen bızım canımız sarı-lacıvert akar kanımız sevıyoruz senı canı gonulden kanaryasın sen bızım canımız

1907 marsı 1907'de dogdu askımız, sarı-lacıvert renklerı oldu sarkımız, sporun her dalında bızım sanımız, hıc bıtmedı bıtmeyecek bızım askımız!!

sarı lacıvert rengımız bızım!, gurur verır tarıhın fenerbahcem atamız'ın sozunden bellı degıl mı, en buyuk sensın fenerbahcem!

cıhatlar, lefterler, canlar, fıkretler hala sevılen bırer abıdedırler! hıc bır kulupte olmayan bu dostluk, yıllar yılı hep sampıyon olduk!

kalplerı fetheden renkler,yasa fenerbahce! turk'un kalbı senle atar,yasa feenrbahce! mazınde bır tarıh yatar,yasa fenerbahce! ne mutlu senı sevene,yasa fenerbahce!

buyukluk gecmıste gızlıdır buyuk takım mazısınden bellıdır...

gülersem sevincim, ağlarsam gözyaşım, ölürsem toprağım ol fenerbahçem

itına ıle aslan terbıye edılır..basvuru: herhangi bir fenerbahçeli.....

bır fenerlı, 10 beşıktaşlı , 20 trabzonlu ve bütün cımbomlulara bedeldır.

ne sınema, ne tıyatro, ne de ıstanbul'da bır gece. en büyük eglence fenerbahçe.

senın sevgınle geldık bu dünyaya konuşmayı öğrendık ılk sözümüz kanarya

ne okulu bıtırmek, ne bır genç kızı sevmek, en büyük dıleğımız senı şampıyon görmek

ortega süper lıgdekı şıke ve saıbe lekelerını temızler, özenle çıkartır ve parlatır.

ben herkesın ıçınde tekım. tek olduğum sürece zafer benım. çünkü ben fenerbahçelıyım.

yağmurlarda çamurlarda istanbul 'da deplasmanda senın ıçın çektık cefa hakkımız bu mu kanarya...

sensız hayat bır ıskence dılımdesın gündüz gece satır satır , hece hece şampıyonsun fe-ner-bah-çe

fener dedınız söndünüz,aslan dedınız kaçtınız, hamsıydınız yendınız, kartal oldunuz, şampiyonsunuz!!

hayatta fenerbahceden baska hıcbır seyı olmayan ben hayatta fenerbahceden baska herseyı olana acırım

fenerbahçe forması tutkulu bir aşık gıbıdır...sevdığını bırakmaz, sevmedığının de yüzüne bakmaz...

sarının yanına lacıvert koyduk,yıllardır bız senın esırın olduk,yagmurlarda çamurlarda senınle
olduk,fenerbahçem sen bızım her seyımızsın!

kanaryasın sen bızım canımız sarı-lacıvert akar kanımız sevıyoruz senı canı gönülden kanaryasın sen bızım canımız.

sarının yanına lacıvert koyduk yılların ben senın esırın olduk. yağmurlarda çamurlarda yanında oldukkk. fenerbahçe sen bızım her şeyımızsın. eğlenelım arkadaşlar fener gelıyor kadıköyde bu gece bayram oluyor. şampıyonluk bızımdır alem bılıyor.kaldırın bayrakları efsane dönüyor.

şampıyon fenerbahçem ne ıstersen ıste benden istersen donatalım dört bır yanı bayraklarla istersen çınlatalım dört bır yanı şarkılarla istersen eğlenelım davullarla zurnalarla

1907'de dogdu askımız, sarı-lacıvert renklerı oldu şarkımız, sporun her dalında bızım şanımız, hıç bıtmedı bıtmeyecek bızım askımız!!!

sarı lacıvert rengın, vazgeçılmez yemınım,sana canım feda fenerbahçem.yağmur, çamur demem, her maçına gelırım,yollarına düşerım fenerbahçem.kralınız eze eze, ışte getırdın dıze,en büyük fenerbahçe, ne gerek var başka söze.

sarı lacıvert rengımız, fenerbahçe her şeyımız! hıç bır şeye degısmeyız! çünkü fenerbahçeliyiz!!!

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 4:46 pm

YA BEN Bİ GALATASARAY'LI OKUDUM VE ZORUMA GİTMEDİ....

ÇÜNKÜ BİZİM TARİHİMİZE BAKILIRSA ÇOK DAHA ŞANLI...VE VE VE DAHA GURUR VERİCİ....
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Çrş Haz 13, 2007 4:49 pm

Sen kendini öyle kandır canım herşey aşikar siz bi kupa aldınız onu öne sürüp durun

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 4:50 pm

helinn yazdı:Sen kendini öyle kandır canım herşey aşikar siz bi kupa aldınız onu öne sürüp durun
ÇOK YANLIŞIN VAR BİZ ÇOK KUPA ALDIK YA.... SAYMAYA KALKSAM ÖMRÜM YETMEZ....SİZİNDE ZORUNUZA GİDER... :twisted: :twisted: :twisted:

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Çrş Haz 13, 2007 4:52 pm

Sen merak etme zorumuza hiiiiç gitmez aksine biz Türkiye'yi yurt dışında çok güzel bir şekilde temsil ettiniz diye sizi tebrik bile ederiz biz öyle taraftarlarız canım benim :twisted:

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 4:59 pm

helinn yazdı:Sen merak etme zorumuza hiiiiç gitmez aksine biz Türkiye'yi yurt dışında çok güzel bir şekilde temsil ettiniz diye sizi tebrik bile ederiz biz öyle taraftarlarız canım benim :twisted:
AMA BAŞKANINIZ ONLAR KUPAYI TESADUFEN ALDI DEDİ NABER...YA BU KADAR ÇEKEMEMEZLİK YOKTUR HERALDE...

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Çrş Haz 13, 2007 5:04 pm

Ya yokta hani bu konu sana dokunmamıştı baya yaralanmış gördüm seni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 5:11 pm

helinn yazdı:Ya yokta hani bu konu sana dokunmamıştı baya yaralanmış gördüm seni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BAK Bİ YUKARIDA YAZDIĞINA BAK BEN ONA CEVAP VERDİM....ASLA ZORUMA GİTMEDİ.... :wink: :wink: :wink:

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Çrş Haz 13, 2007 5:17 pm

Ya tamam üzülme ya lütfen salih bak bu konuya dokunup seni üzdüğüm için özür dilerim neyse tamam artık yorum yapmama imkan yok fb seni çoook yaralamış:cry:

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 5:25 pm

helinn yazdı:Ya tamam üzülme ya lütfen salih bak bu konuya dokunup seni üzdüğüm için özür dilerim neyse tamam artık yorum yapmama imkan yok fb seni çoook yaralamış:cry:
BENİ DEĞİLDE GALATASAY SİZİ YENİP KUPAYI ALARAK YAPMIŞTI....HA BİDE GEÇEN SENE SON HAFTA ŞAMPİYONLUĞU SİZDEN AMIŞTIK BU ÇOK BÜYÜK YARADIR SİZE.....

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 5:26 pm

Resim

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 5:28 pm

Resim

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 5:29 pm

Resim

PUHAHAHAHAHA

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Prş Haz 14, 2007 2:20 pm

güzelmiş :D:D emeğinize sağlık

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 14, 2007 4:56 pm

ByUkaLa yazdı:güzelmiş :D:D emeğinize sağlık
FENERE BEŞİNBİYERDE TAKTIK. HEMDE KUPA MAÇINDA...

İÇİNDE GALATASARAY OLURDA GÜZEL OLMAZMI?

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Prş Haz 14, 2007 5:02 pm

sussana kardeşim sen yaaa fenere laf yok aaa yalnız kaldım yokmu bu sitede fenerli aaa

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 14, 2007 5:07 pm

helinn yazdı:sussana kardeşim sen yaaa fenere laf yok aaa yalnız kaldım yokmu bu sitede fenerli aaa
SİZE KENDİ TARAFTARINIZ BİLE SAVUNMAZ....SAVUNULACAK Bİ TARAFINIZ YOK Kİ BEA...

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Prş Haz 14, 2007 5:08 pm

benim pek bilgim olmasa bile yeterim sen merak etme :oops:

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 14, 2007 5:10 pm

helinn yazdı:benim pek bilgim olmasa bile yeterim sen merak etme :oops:
BAK YUKARIDAKİ FENERLİ ATALARININ HALİNE GEL DÖN VAKİT GEÇMEDEN GALATASARAY'A ALALIM SENİ.... :twisted: :twisted: :twisted:

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Prş Haz 14, 2007 5:24 pm

ALLAH KORUSUN :!: :!: :!: :!:

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 14, 2007 5:26 pm

helinn yazdı:ALLAH KORUSUN :!: :!: :!: :!:
ATALARINIZ GİBİ OLMAMAKTAN ALLAH KORUSUN DİMİ...

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Prş Haz 14, 2007 5:29 pm

o sadece bir görüntü aslı astarı olmayan siz görmek istediğinz gibi görüp olmasını istediğiniz gibi yönlendirin ama sende kabul et fb 1 numaraaaaa

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 14, 2007 5:31 pm

helinn yazdı:o sadece bir görüntü aslı astarı olmayan siz görmek istediğinz gibi görüp olmasını istediğiniz gibi yönlendirin ama sende kabul et fb 1 numaraaaaa
EĞER AZİZ YILDIRIM BU SENE AĞLAMADAN ŞAMPİYON OLSAYDINIZ EWET DERDİN FENERE HELAL OLSUN AMA ADAM HER KATILDIĞI PROGRAMDA REMEN AĞLADI YA....ALLAH AĞLAYARAK ŞAMPİYON OLMAKTAN BİZLERİ UZAK ETSİN... :twisted: :twisted: :twisted:

Kullanıcı avatarı
helinn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helinn » Prş Haz 14, 2007 5:38 pm

ya sen istediğin kadar ağla sende ki altyapı sağlam değilse sen nasıl kupayı alcaksın yani salihcim olmuyo böle sinirlendirme ablanı :evil:

Kilitli

“SPOR ve ÖNEMLİ MÜSABAKALAR” sayfasına dön