DEMİRCİLİ'DE EĞİTİM KAMPANYASI (ANNE KIZ OKULA)

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

DEMİRCİLİ'DE EĞİTİM KAMPANYASI (ANNE KIZ OKULA)

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Eki 16, 2008 9:14 am

AŞAĞIDAKİ HABER www.demirciliselemen.com HABERLER BÖLÜMÜNDEN ALINTIDIR :

Demircili'de güzel bir egitim kampanya baslatildi. Okuma yazma bilmeyen bayanlara halk egitim araciligi ile Demircili Ilkögretim Okulu'nda okuma yazma kursu veriliyor. Kampanyanin adi "ANNE KIZ OKULA". Bu kampanya 13 Ekim 2008 tarihinde basladi. Dersler hafta için her gün 15:30 da basliyor ve yaklasik iki saat sürüyor. Normal alfabe ve normal yazi ile hizlandirilmis bir sekilde bizzat okul müdiresi tarafindan verilen kursa katilimlar basladi. Birkaç ay sürmesi planlanan bu kursa, tüm okuma yazma bilmeyen ve "ögrenmenin yasi yoktur"u benimseyen Demircili'li bayanlarin katilimi bekleniyor. Bugün itibari ile kursiyer sayisi altidir. Tüm Demircili'lere duyuulur. [Kaynak: Demircili Ilkögretim Okulu Müdiresi Duygu Can - 16.10.2008]

Haberin Orjinal Hali ve linki : http://www.demirciliselemen.com/Anahaber.asp?catid=102
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Eki 16, 2008 11:51 am

Eğitimin ne kadar önemli bir konu olduğunu buradan anlatmaya çalışmıştık.Çok güzel bir çalışma,okuma yazma bilmeyenlere,okuma yazma öğretmek güzel bir duygu olmalı,emeği geçenlere tşk'ler.........

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Eki 16, 2008 3:38 pm

cok güzel bi durum helal olsun birde gecenlerde bi film izlemistim Samanyolu TV de bi köyde kadinlar okuma yazma bilmiyo ama erkekleri biliyo ve erkeklerde karilari okuma yazmayi ögrenip bizden daha bilgili olurlar diye karilarini okula göndermiyolar sonra bayan ögretmen erkeklerle sava$ açıyo en sonunda kadınlara okuma yazmayı öğretiyo

bence modernle$menin ilk safhaları bunlar insallah hersey istenildigi gibi olur
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Prş Eki 16, 2008 7:29 pm

ÇOK GÜZEL Bİ DÜŞÜNCE OLMUŞ.EĞİTİM ŞARTTIR :)
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Soru

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Kas 13, 2008 5:08 pm

Bu kampanya devam ediyor mu ve Demircili'deki okulumuzun güncel durumu ve işleyişi hakkında bize Duygu Hanım / Elif Hanım bilgi verebilirler mi acaba?
"Söz uçar yazı kalır"

elif.ogretmen
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen elif.ogretmen » Prş Kas 13, 2008 5:33 pm

öncelikle merhaba yılmaz bey anne kız okula kampanyası 15.12.2008 tarihine kadar devam etmektedir. eğitim öğretime geldiğimizde bir çok sıkıntılar artık sona erdi üstüne basarak söylüyoruz bu sene ilgi ve istek velilerden beklediğimizden az hatta hiç yok denilecek kadar az.HERŞEYE RAMEN ÇOCUKLAR İÇİN MÜCADELEYE DEVAM. SAYGILARIMIZLA

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

eğitim ile ilgili kampanya

Mesaj gönderen NOTTE » Prş Kas 27, 2008 4:41 pm

Öncelikle sitede üye olan , emeği geçen herkese merhaba !

siteye henüz 1 dakika önce üye oldum , üyeleri tanımıyorum ama alanım gereği eğitimle ilgili kampanya dikkatimi çekti,
eğer değerlendirilecek ise
köyümüzdeki okulumuza kitap ve eğitim araç gereçleri yardımı konusunda istanbulda pek çok kurs ve kolejden kardeş okul mantığı ile
yardım yapılabilir , fakat okuldaki mevcut ne kadar? kaç sınıf var bütün bunlar önemli tabi.

tabi bu sadece bizim köydeki okul için değil, çevre okullarda olabilir okulların son durumları hakkında bilgi alabilir miyim
eğer paylaşırsanız sevinirim
Herkese kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: eğitim ile ilgili kampanya

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Kas 27, 2008 5:04 pm

NOTTE yazdı:Öncelikle sitede üye olan , emeği geçen herkese merhaba !

siteye henüz 1 dakika önce üye oldum , üyeleri tanımıyorum ama alanım gereği eğitimle ilgili kampanya dikkatimi çekti,
köyümüzdeki okulumuza kitap ve eğitim araç gereçleri yardımı konusunda istanbulda pek çok kurs ve kolejden kardeş okul mantığı ile
yardım yapılabilir , fakat okuldaki mevcut ne kadar? kaç sınıf var bütün bunlar önemli tabi.

tabi bu sadece bizim köydeki okul için değil, çevre okullarda olabilir okulların son durumları hakkında bilgi alabilir miyim
Herkese kolay gelsin
Sayın yeni üyemiz Notte, öncelikle üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Akabinde de bu mesajınıdaki manidar yaklaşımınız için ayrıca teşekkür ederiz. Sorunuzun cevabıyle ilgili okul yönetimindeki / idaresindeki üyelerimiz (Duygu Hanım veya Elif Hanım) mesajınızı okur okumaz siz ve bizleri konu hakkında bilgilendirecekleri kanısındayım. Takip etmenizi rica ederim.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: eğitim ile ilgili kampanya

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Kas 27, 2008 5:41 pm

NOTTE yazdı:Öncelikle sitede üye olan , emeği geçen herkese merhaba !

Herkese kolay gelsin
.

Sayın Notte,

Öncelikle Demirciliselemen.com sitemize hoş geldiniz.Demircilide'ki okul ile ilgili teknik bilgiler okul idaresi tarafından mutlaka sizlere verlilecektir.Bizlerde okulumuzun bugünkü içinde bulunduğu durumu elimizden geldiği ölçüde ifade etmeye çalıştık.Bırakmış olduğunuz mesaj gerçekten çok anlamlı.Bu forumdaki üyelerin büyük çoğunluğu bizim insanlarımız,sizde okulumuz ifadesini kullandığınıza göre anlaşılıyor ki Demircili kasabasındansınız.Sizi daha yakından tanımak isteriz tabiki.

Tekrar hoş geldiniz sefalar getirdiniz............

elif.ogretmen
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen elif.ogretmen » Prş Kas 27, 2008 5:43 pm

öncelikle bu konuya hassasiyet gösterdiğiniz için tşk ederiz. Sürekli güncellenen eğitim sisteminde çağdaş araç gereçlere ihtiyaç duyulur.Okulumuz 10 kişilik bir anasınıfı ve toplam 13 kişilik 1,2,3'cü sınıf bir arda olmak üzere okulumuz 2 sınıf halında eğitim öğretime devam etmektedir.Bir üst sınıfa gecen öğrencilerimiz zorumlu eğitim öğretimi tamamlamak üzere BAYDARLI İLKÖĞRETİM okuluna taşımalı gitmektedir.Bu iki okul kendi arasında dayanışma içerisindedir.Dışardan gelebilecek her türlü yardıma acığız.iletişim için (03564921020) ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ SAYGILARIMIZLA....

Kullanıcı avatarı
yavuz.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yavuz.sahin » Pzt Ara 08, 2008 11:38 pm

Bu kampanyaya emeği geçen hrkz tşkr eder ve başarılar dilerim okumanın ve yazmanın yaşı yoktur hele hele bayanlarımızın okumak ve yazmak konusunda bilgili olmaları kendileri ve çocukları açısından önemlidir gelecekte kendileri için okumanın önemini daha iyi anlayacakları kanatindeyim ve desdekliyorum emeği geçen sayın ÖĞRETMENLERİMİZEDE tşkr eder yakın bir zamanda kendileriyle tanışmayı canı gönülden isterim ORDU.dan slmlar.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ara 11, 2008 12:48 am

Öncelikle sitede üye olan , emeği geçen herkese merhaba ! Demiş: NOTTE

Merhaba :)

Konuya göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür ederim. Beklediğiniz cevap gecikmeden öğretmen Hanımlar tarafından gelmiş. Bırakmış olduğunuz mesajın takipcisi oluyormusunuz? Okul yetkilileri ile irtibata geçebildinizmi...İnş en kısa zamanda bizleri bilgilendirirsiniz. Tek ilkemiz samimiyet.gerisi teferruat.

Sorularımla sizi bunaltmak istmem :) fakat "NOTTE "ne anlama geliyor lütfen açıklarmısınız

Teşekkür ederim. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Prş Ara 11, 2008 8:22 pm

en bilgili insanın bile devamlı içinde bir öğrenme vede okuma azmi vardır.bu çerçevede ilgilenenlere başarı diler yine bu hususda uğraş içerisindeki değerli öğretmenlere de teşekkürlerimi sunarım.ALLAH öğretmenlerimizi başımızdan eksik etmesin.her daim onların bilgilerine ihtiyaç duyulur başarılar sizlerle olsun
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Ara 11, 2008 11:03 pm

Sayın Notte

Demirciliselemen.com'a hoşgeldiniz. Ve konuya göstermiş olduğunuz ilginin devamının geleceğini ümit ediyorum. Saygıdeğer Hocam Elif hanım'da aradığınız soruların cevabını verdi. Ve ilginizi bekliyor...

Tez vakitte dönüş yapmanız ümidiyle. Teşekkürler...

Muhabbetle kalın ...

Saygılarımla...

Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ara 11, 2008 11:57 pm

Demetciğim,

İnş. Sayın NOTTE en kısa zamanda bize cevap döner... Çok emin olmamakla beraber sanki kendisini tanıyorum..iki üyemiz üzerinde yoğunlaşıyorum.

BAy olduğu kesin. Uslubu er kişi uslubuna benziyor :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Sal Ara 16, 2008 2:02 pm

Okula yardım konusunda gerekli iletişim en kısa zamanda elif öğretmenle yapılacaktır.
Bu konuda Nursel hanım görevlendirilmiştir.

ayrıca demircili gençlere yönelik her türlü eğitim ve kariyer sorularına ve sorunlarına ilişkin ücretsiz danışmanlık için;

0212 570 10 64 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Gösterilen olumlu yöndeki destek ve baskılar için ayrıca herkesin yüreğine sağlık.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ara 18, 2008 11:38 pm

NOTTE yazdı:Okula yardım konusunda gerekli iletişim en kısa zamanda elif öğretmenle yapılacaktır.
Bu konuda Nursel hanım görevlendirilmiştir.

ayrıca demircili gençlere yönelik her türlü eğitim ve kariyer sorularına ve sorunlarına ilişkin ücretsiz danışmanlık için;

0212 570 10 64 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Gösterilen olumlu yöndeki destek ve baskılar için ayrıca herkesin yüreğine sağlık.

yukarda vermiş olduğunuz numaradan birebir size ulaşmamız mümkünmü? mümkün ise NOTTE bey diye hitap edersek biraz abes olmazmı. :)

Nursel Hanımı tanımıyorum, umut ediyorum en kısa zamanda yardımlarınız yerine ulaşır. kendisine teşekkür ederim.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cum Ara 19, 2008 3:16 am

Zeynep abla puff noktalari cok iyi yakalyorsun yaaaa.hakikaten braavooooo
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Cum Ara 19, 2008 5:12 pm

zeynep hanım iyi bir taktik anlayışınız olduğunu itiraf etmeliyim :)

önemli olan kişilerin kendisi değil, yapılan katkılardır.
verilen telefon numarası arandığında elbette cevaplayan kişiler hangi nedenle ve hangi vesile ile arandığını sorarak, gerekli yönlendirmeyi yapacaklardır.

Ayrıca ben adımın bir sır olduğunu da düşünmüyorum özelime gelen mesajlar sandığınızın aksine sitedeki pek çok kişinin beni tanıdığını gösteriyor.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Ara 20, 2008 11:05 pm

NOTTE yazdı:zeynep hanım iyi bir taktik anlayışınız olduğunu itiraf etmeliyim :)

önemli olan kişilerin kendisi değil, yapılan katkılardır.
verilen telefon numarası arandığında elbette cevaplayan kişiler hangi nedenle ve hangi vesile ile arandığını sorarak, gerekli yönlendirmeyi yapacaklardır.

Ayrıca ben adımın bir sır olduğunu da düşünmüyorum özelime gelen mesajlar sandığınızın aksine sitedeki pek çok kişinin beni tanıdığını gösteriyor.
Katkılar kadar kişilerin kendileride çok önemli. heleki böyle hassas konulara eğilim gösteren şahısları tanımak yapmış oldukları katkıdan daha önemli. Dolaysıyla sizin emsal alınacağınızı düşünüyorum.

peki sizden sadece şunu öğrenebilirmiyim hangi nedenden dolayı takma isim kullanma ihtiyacı hissettiniz.gerekceniz?...

NOTTE bey, sorularımı ve sorularımızı yanıtsız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. İnanın takdik değildi, gaye sizi biraz daha yakından tanımaktı. İnş. rahatsızlık vermemişimdir.

Saygılar.

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Pzr Ara 21, 2008 5:35 pm

Öncelikle NOTTE takma ismi konusunda genel bir yanlış anlaşılmayı ortadan kaldıralım,
maksadım kendimi gizlemek elbetteki değil.Kaldı ki bu anlamsız da olurdu.
Adım Yüceay KANDOĞMUŞ

Eğitimle ilgili bir kurumda bulunmam ve eğitimci olmam nedeniyle bu konuda bi adım atma gereği hissettim.kendi öğrencilerimden kitap ve oyuncak gibi araç ve gereç temini için 1 hafta sonra başlayacak olan kendi eğitim dönemimizi bekliyorum dönem başladığında öğretmen arkadaşlarımızla irtibat kurup teslim gerçekleştirilir inşallah.

Hazır ismimi yazmışken kendimi tanıtayım izninizle;

mesleğim öğretim görevliliğidir.
Ekonomi doktoruyum
Merkezi Bakırköyde olan
açıköğretim - mali müşavirlik - DGS - KPSS üzerine eğitim veren bir kurumun kurucu müdürüyüm.

bu forma katılma nedenim daha çok bazı konularda yazı yazarak alanımla ilgili katkı da bulunmak.

bu arada çok değerli zeynep hanım siz beni rahatsız değil ancak mutlu edersiniz.

saygı ve sevgilerle.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

hg

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Ara 21, 2008 11:14 pm

NOTTE yazdı: Adım Yüceay KANDOĞMUŞ
Ekonomi doktoruyum
Merkezi Bakırköyde olan
açıköğretim - mali müşavirlik - DGS - KPSS üzerine eğitim veren bir kurumun kurucu müdürüyüm.

bu forma katılma nedenim daha çok bazı konularda yazı yazarak alanımla ilgili katkı da bulunmak.

bu arada çok değerli zeynep hanım siz beni rahatsız değil ancak mutlu edersiniz.

saygı ve sevgilerle.
Sevgili Yüceay,
Bu site ve forumun kurulma sebeplerinden biri de memleketimizden siz gibi donanımlı insanlardan bihaber olmak ve onlarla birlikte değerli görüşlerinizden sosyal anlamda istifa etmek ve değerlerimizi koruyup onlara katkıda bulunmaktır.

Bu anlamda şahsen forumumuzda olmanızdan duyduğum mutluluğu tekrar belirterek özellikle Demircili ve EĞİTİM başlığımızı sonrasında genel anlamda forumumuzu mümkün mertebe takip edip, değerli görüşlerinizden istifade etmemizi sağlamanızı rica ediyorum. Aramıza tekrar hoşgeldiniz.

İnşallah en kısa sürede bizzati görüşmek üzere.
"Söz uçar yazı kalır"

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Pzt Ara 22, 2008 1:00 pm

sevgili yılmaz,

nezaketinlzden dolayı teşekkür ederim,
forumda olmaktan bende çok mutluyum,
inşallah en kısa sürede bizzati tanışmak dileğiyle kolay gelsin.

KPSS SINAVINA GİREN ARKADAŞLAR BAŞVURU FORMLARI GELDİĞİNDE
UYGUN ALANLARA TERCİH YAPMAK ADINA SİZLERE EKİBİMLE BİRLİKTE YARDIMCI OLMAKTAN MUTLU OLURUM.

BURADAN BAŞVURU FORMLAR GELDİĞİNDE GEREKLİ DUYURUYU YAPACAĞIM.

SELAMETLE KALIN.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Ara 22, 2008 8:35 pm

NOTTE yazdı:Öncelikle NOTTE takma ismi konusunda genel bir yanlış anlaşılmayı ortadan kaldıralım,
maksadım kendimi gizlemek elbetteki değil.Kaldı ki bu anlamsız da olurdu.
Adım Yüceay KANDOĞMUŞ

Eğitimle ilgili bir kurumda bulunmam ve eğitimci olmam nedeniyle bu konuda bi adım atma gereği hissettim.kendi öğrencilerimden kitap ve oyuncak gibi araç ve gereç temini için 1 hafta sonra başlayacak olan kendi eğitim dönemimizi bekliyorum dönem başladığında öğretmen arkadaşlarımızla irtibat kurup teslim gerçekleştirilir inşallah.

Hazır ismimi yazmışken kendimi tanıtayım izninizle;

Ekonomi doktoruyum
Merkezi Bakırköyde olan

saygı ve sevgilerle.

Yüceay bey,

Evet şimdi daha anlamlı oldu. İnsan muhatabını tanıyınca diologlar daha kolaylaşıyor.dolaysıyla size teşekkür ederim.
Sizden iki ricam olacak. Foruma kendi alanınızda katkıda bulunmak hem sizin hemde bizim için çok faydalı. Fakat, Forumun diğer bölümlerinde zamanınız elverdiği kadar ilgilenmenizi rica ediyorum.

neden biliyormusunuz.. Bügüne kadar Demircilide ağzı olan herkes,ağzından çıkan lafın nereye gittiğini düşünmeden istedikleri gibi konuşuyorlar.Hasbelkader bir araya gelindiğinde "neye dayanarak bunu söylediniz" dediğinizde 90 derece dönüş yapıyorlar. .Bundan birçoğumuzunda rahatsız olduğunu biliyorum. diyeceğim şudur ki.. sizin gibi kendini birçok konuda geliştirmiş genç kardeşlerimiz, yaşananların farkında olupta duyarsız davranıyorsa büyük sorumluluk ve vebal altındadır. " bana dokunmyan yılan bin yıl yaşasın" matığıyla daha nereye kadar devam edeceksiniz.

Müsadeniz olursa nickki,nizi YÜCEAY diye değiştirebilirmiyiz :) birde fotografınızı eklermisiniz sizi herkes tanısın istiyorum.Elhd. Demircildeki cevherler yavaş yavaş günyüzüne çıkmaya başladı :)

Teşekkür ederim.

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön