Demircili İlköğretim Okulu'ndan 17 Eylül 2008 Fotoğrafları

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Demircili İlköğretim Okulu'ndan 17 Eylül 2008 Fotoğrafları

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Eyl 17, 2008 12:42 pm

"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eyl 17, 2008 1:39 pm

Sevgili arkadaşlar,

Öncelikle konuya hassasiyet gösteren Dekader Yönetim Kurulu ve Üyelerine,Maddi katkıda bulunan hemşerilerimize ayrıca Demirciliselemen.com yöneticisine katkılarında dolayı teşekkür ederim.

Resimler aslında bizlere çok şeyler ifade eder.Resimlerdeki görmüş olduğumuz Demircili ilköğretim Okulunun bu olmaması gerekir kanısındayım.Müdire Hanım'ın oasındaki plastik sandalye,pc'yi koydukları sıra aslında bize her şeyi anlatıyor.Demekki orada ki insanlar,plastik sandalyede görev yapabildiğine göre bizlerin Demircililer olarak bundan ibret alıp bu okulu daha modern hale getirmemiz gerekir.

Bu okula yapılacak yardım ve hayratlar inanın hayırların en büyüğüdür.İnşallah bundan sonraki süreçlerde hep beraber Okulumuzu kaderine terketmek yerine,birlik ve beraberlik halinde elbirliği ile daha farklı yerlere taşırız.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 23, 2008 12:39 am

Merhaba...

Demircili İlköğretim okulunu ziyaret ettim. Son hali yukardaki fotoraflardan daha güzel.Okulun dışının ve içinin boya badanası yapılmış.Camları değiştirilmiş.Sınfların duvarları öğrencilerin yaptığı resimlerle rengarenk. İki tane bilgisayar işlevini yapıyor.

Ögretmen hanımlarla (Elif & Duygu) tanıştım. Özverili, azimli,yılmayan pırıl pırıl iki genç öğretmenimiz ile sohbet ettik. Karşılaşmış oldukları zorlukları anlattılar.Verilen vaadlerin yerine gelmediği.Demircililerin duyarsızlığı ve ilgisizliğinden bahs ettiler....

Okadar masum istekleri varki... "gelsinler bizi ziyaret etsinler, nasıl ve hangi koşullarda eğitim verdiğimizi sorsunlar sorgulasınlar" çocuklarımız için elele vererek birbirimize destek olalım" diyorlar. daha bir çok konulara değindik.

İki tane sınıf var. birinde anaokulu ögrencileri, diğerinde üç sınıf bir arada ders görüyor. bazı kesimlerden ve bazı velilerden şikayetler gelmiş.Üç sınıf bir arada randuman verirmi.Öğrencilerin verimi artarmı v.s. diye.

Acizana ben kendi fikrimi söylüyorum: Evet efendim imkanlar buna müsade etmiyorsa fevkalade olur. Yıllar önce avrupada bende şartlar müsait olmadığı için aynı demircilideki gibi üç sınıf birarada eğitim gördük (bir'ler,iki'ler ) (üç'ler, dört'ler ,beş'ler) hatta bir sınıfta toplam öğrenci sayısı 60 idi. ki.. bugün almanyada sınflardakı öğrenci sayısı 25 geçmez. kaldıki.. demircilide öğrenci sayısı karma sınıfta yanılmıyorsam toplam 20 çocuk. tabi gönül isterki çocuklarımız ayrı sınflarda eğitim görsünler. buda öğretmenlerimizin ayıbı değil.ayıp bizim ayıbımız.hani nerde ağır sanayici işadamları (sözde).hee öyle ögretmen hanımları arayarak çocukların formaya ihtiyacı varmı diye. Sonradanda gele gele iki tane büyük beden uyduruk forma gelirse... hakikaten çok ayıp.

Eilf ve duygu Hanıma göstermiş oldukları misafirperverliten dolayı teşekkür ederim.Kimsenin dedikodusuna aldırmadan kendilerine olan özgüvenlerine vede cesaretlerini takdir ve teşekkür ediyorum.

NOT: DEKADER Başkanı Sayın İsmet ŞAHİN beye 'de okul için göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim.ee hak edenede teşekkür etmemek haksızlık olur dimi..

Zeynep ÖZDEMİR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

elif.ogretmen
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen elif.ogretmen » Sal Eki 28, 2008 3:44 pm

ÖNCELİKLE ZEYNEP HANIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.( BİZİ ZİYARET ETTİĞİ İÇİN VE HAKKIMIZDAKİ YORUMLARI İÇİN ) BİZLERİ BURAYA GELİP GÖRMEDİĞİNİZ SÜRECE BURDAKİ SORUNLARI ANLATAMAYIZ VE ÇÖZEMEYİZ .BUNU ZEYNEP HANIM ÇOK İYİ GÖZLEMLEMİŞ VE ACIKLAMALARI YETERLİ OLMUŞ.BU ARDA BİZLER DEDİĞİMİZ GİBİ ARTIK MADDİ DEĞİL MANEVİ DESTEK İSTİYORUZ.HER NE KADAR YAPACAĞIZ EDECEĞİZ VB.... ŞEYLER ÇOK DUYDUK EDENLERDEN SÖZVERİP YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN.
DEKADER BAŞKANIMIZ:İSMET ŞAHİN , SİTE YÖNETİCİMİZLERİMİZ YILMAZ ŞAHİN VE ZEYNEP ÖZDEMİR'E ÖZELLİKLE İLGİ VE ALAKALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLEMİZİ YÜREKTEN İLETİYORUZ.
BEN VE DUYGU CAN ÖĞRETMENİMİZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN MÜCADELEYE VE ZORLUKLARI AŞMAYA DEVAM EDECEZ BU MUCADELEDEN HİÇBİR KİMSE YADA HİÇBİRŞERY BİZİ YILDIRAMAZ .......!!!!!!!!!

SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA......

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Kas 04, 2008 11:37 pm

Merhabalar

Elif Hanım Duygu Hanım,

En son görüşmemizden bu yana okulumuzle ilgili gelişmelerde bir değişiklik oldumu. ufak tefek eksikliler giderilmi. 1000 YTL bağışta bulunucak nevşehirli vatandaşımız söz verdiği meblayı size ulaştırdımı. yada söyle söyleyeyim aracı olan şahış konuyla ilgileniyormu. Birde okulun pencereleriyle alakalı mevzu halledildimi.Ana kız okuluna yoğun ilgi devam ediyormu.okuma yazmayı söktülermi :) Kasaba halkı tarafından okulun yakıt ihtiyacı karşılanıyormu.

Madden destek olamasakta manen gönlümüzün sizinle olduğunu bilmenizi isterim. Bizlere cevap dönerseniz mutlu oluruz.

Teşekkür ederim :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön