2008-2009 Demircili İlköğretim Okulu Sorunları

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

2008-2009 Demircili İlköğretim Okulu Sorunları

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Eyl 08, 2008 2:03 pm

[font=Verdana]Sevgili Demircili'ler, en azından nüfus kağıdında doğum yeri Demircili yazanlar, yazmasa da yüreğinde kendini Demircili'li hissedenler ;

Eğitime verdiğimiz önem hem bu forumda DEMİRCİLİ ve EĞİTİM başlığı altındaki yoğun mesajlarınızdan hem de KENDİ okulumuza yine bu forumda yaptığımız bağış kampanyamızda biriken desteğinizden belli. (koca bir sıfır!)

Az önce okul öğretmenimizin bana anlattıklarını öğrendikten sonra bu mesajı yazma kararı verdim ve bu mesajı okuyan herkesin maddi, manevi, lojistik, köydeki akraba, reşadiyedeki eş dost ne olursa katkı sağlamak için elinden geleni yapmasını ve kendine pay çıkarmasını istiyorum. Vaatlerinizi foruma yazmayın direkt yapın lütfen. Yapacağım edeceğim vereceğim geçmiyor artık, okul açıldı. Okul öğretmenlerimizin yerinde olsanız belki 1 dk durmazsınız oralarda.

İşte sorunlar :

- Okulun tahtasına yazdan kalma ağıza alınmayacak küfürler / şekilller yazan, kendi ülkesine memleketine söven ki buna çocuk işi denilemez, bunu yapan haysiyetsiz kim ise Allah'ından bulsun diyoruz. (Çirkin yazıları tahtadan ancak belediye bay personeli silebilmiş, o kadar galiz yani)

- "Bu yaz köye gelip okula bende şunu alacağım, bunu yapacağım, bu katkıyı sağlayacağım" diyen hiç bir kimse sözünü tutmamış. (Tutan varsa buyursun bu satırı tekzip etsin)

- 2 gündür okulun boyasını yapan iki kişi var. Okulun müdürü ve öğretmeni. Yazık , bu memletimizde hiç mi insan kalmadı. Hadi bağışı geçtik, maddi desteği geçtik, insan gücüde mi yok. O zaman varsın kapansın helbet bu okul.

- Okul tuvaletleri bugün çalışır hale getirilmiş, bu güne mi bırakılması lazım dı ey sevgili SON başkan ! Bu iki memureye daha fazla idari destek vermek gerek miyor mu ?

İşte buradan sizlere ulaşılsın diye, bu sorunlar demircili' de maaşla görev yapan iki bayanın elinde patlamasın diye, verilen sözler tutulmamışsa bundan sonra kim olursa olsun burada yazılacağı bilinsin ve sonrasında belki tutulur diye "ELÇİ BAĞBINDA" bu mesajı yazdım. [/font]

Ayrıca öğretmenlerimizden özel bir mesaj var onu da iletmiş olalım : "Her zorluk aşılır ama kırılan kalpler zor tamir olur"

Kaynak : Okul İdaresi
Yazan : yilmaz.sahin
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eyl 08, 2008 10:58 pm

Sayın Demircili Belediye Başkanı,
Sayın Dekader Yönetim Kurulu Başkanı,
Sayın Edingen Selimhan Cami Derneği Yönetim Kurulu Başkanı,
Sayın Demircili Mahalle Muhtarları,
Sayın öğrenci Velileri,
Sevgili Demircilili işadamları,
Sevglili Demircililer,

Üzerinde yaşamış olduğumuz dünya bilgi ve teknoloji çağıdır.Bu çağın en temel ve vazgeçilmez unsuru bilgi toplumu ve bilgili,eğitimli insan gücü yetiştirmektir.Bizlerinde bu çağı yakalayabilmesi için ve gelişen dünya koşullarına ayak uydurabilmemiz için eğitim ve öğretime gereken desteği ne kadar verebildiğimize bağlıdır.Başarılı ülkelere ve kurumlara baktığımızda arkalarında ki en önemli gücün eğitim gücü olduğunu görmekteyiz.

Yukarıdaki yazıyı okuyunca inanın üzülmemek elde değil.Demircilideki İlköğretim okulunun bu şekilde anılması hepimizin ayıbı olması gerekir.Orada eğitim gören çocuklar bizim çocuklarımız,orası bizim memleletimiz nerede olursak olalım,hangi mevki ve makamda olursak olalım eninde sonunda gideceğimiz yer yine kendi memleketimiz olacaktır.

Sevgili idareciler,Veliler,Demircili halkı,işadamlarımız

Demircilideki okulumuzun gerekli olan ihtiyaçlarını tesbit etmek birinci derecede siz idarecilere düşmektedir.Hepiniz takdir edersiniz ki şu andaki durumu hiç iyi değildir.Okulumuzu sizlerin önerileriyle ve vatandaşlarımızın katkılarıyla daha modern bir şekilde kullanmak çok mu zor bir şey?Devletimizin oraya atamış olduğu öğretmenlerle ilgilenmek,onlara gerekli desteği sağlamak,yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmek çok mu zor?

Şunu bütün hemşerilerimin bilmesini isterim.Bugün Demircilideki İlköğretim Okulu kapanmadı ise bunu oradaki Öğretmen kardeşlerimize borçluyuz.Bu saatten itibaren gerekli önlemleri almadığımız takdirde tıpkı Belediyemiz örneğinde olduğu gibi yarın orasıda kapandığında birbirimize bahaneler üretmeyelim.Çün ki kendi ellerimizle kapatmış olacağız.Bunu bütün hemşerilerimin dikkatine sunuyorum.

Bu zaman diliminde oraya tesbit amaçlı gelecek olan görevliler okulumuzu bu şekilde gördüğünde olumsuz rapor verecektir.Peki bizler bundan vicdanen hiç mi rahatsızlık duymayacak mıyız?

Lütfen başta idarecilerin önderliğinde oradaki Öğretmen kardeşlerimizle neler yapılası gerektiği konusunda hep beraber iş birliği içerisinde olalım.Çün ki eğitim işinin uzmanı oradaki görevlilerdir.

-Özellikle Demircilide ki işadamlarımız,Avrupadaki Maddi durumu iyi olan site üyelerimiz, görevliler ve idarecilerle neler yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunurlar ise inanın bu hepimizin yararına olacaktır.Hemde bir çok insanın bu mübarek günlerde hayır dualarını alacaklardır.Bizlerde her ne kadar onların yanında maddi anlamda sözümüz geçmede ufak katkılarda bulunmaya hazırız.

Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum.

Erkan Özdemir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eyl 09, 2008 4:25 am

İşte sorunlar :

- Okulun tahtasına yazdan kalma ağıza alınmayacak küfürler / şekilller yazan, kendi ülkesine memleketine söven ki buna çocuk işi denilemez, bunu yapan haysiyetsiz kim ise Allah'ından bulsun diyoruz. (Çirkin yazıları tahtadan ancak belediye bay personeli silebilmiş, o kadar galiz yani)

-- yani diyecek söz bulamıyorum. Bunların anası, bacısı,colu çocuğu yokmu? Bunlar psikolojisi bozuk insanlar hasta insanlar Allahu-teala basiretlerini açsın,yüreklerine merhamet ve sevgi tohumları eksin.

- "Bu yaz köye gelip okula bende şunu alacağım, bunu yapacağım, bu katkıyı sağlayacağım" diyen hiç bir kimse sözünü tutmamış. (Tutan varsa buyursun bu satırı tekzip etsin)

Yılmaz bey, yarası olan gocunur derler ya bende bu yazmış olduğun cümleyi üzerime aldım çoook haklısın. Bu sene belediye' ye gittim tanışmak amaçlı Belediyede bulunan görevli arkadaşa okulu gezmek istediğimi ve öğretmen arkadaşlarla tanışmak istediğimi söyledim. Malesef okulun kilitili olduğunu anahtarın kendilerinde olmadığını ve öğretmen arkadaşların tatilde olduklarını söyledi.
Ayrılırken kapıda belediye başkanı' na denk geldik sağ olsun arkadaş tanıştırdı. Aramızdaki diolog sadece merhabadan öte gitmedi. sonuçta ben orda misafir konumundaydım en azından nezaketen' de olsa içeri buyurun bir çayımızı için demesini beklerdim. Bu heryerde böyle değilmidir... Arkadaşın biri forumda dile getirmişti. " siz kime yazıyorsun muhatap bulamssınız" diye nekadarda haklıymış. Evet evet bazen kendime soruyorum acaba biz havanda su' mu dövüyoruz diye.

2 gündür okulun boyasını yapan iki kişi var. Okulun müdürü ve öğretmeni. Yazık , bu memletimizde hiç mi insan kalmadı. Hadi bağışı geçtik, maddi desteği geçtik, insan gücüde mi yok. O zaman varsın kapansın helbet bu okul.

En azından burda velilere büyük görev düşüyor. Birkaç kişi elbirliği ile bu işi rahatlıkla kotarabilirlerdi.Sonuçta onların çocukları orda eğitim görecekler.

- Okul tuvaletleri bugün çalışır hale getirilmiş, bu güne mi bırakılması lazım dı ey sevgili SON başkan ! Bu iki memureye daha fazla idari destek vermek gerek miyor mu ?

Kelimenin bittiği yer derler ya .. kaleye alınmayan bir Başkan olmak istemezdim.

Ayrıca öğretmenlerimizden özel bir mesaj var onu da iletmiş olalım : "Her zorluk aşılır ama kırılan kalpler zor tamir olur"

Öğretmen hanımları tebrik ediyorum. Onlar insan yetiştirmenin nekadar zor olduğunu bildikleri için bu fedakarlığa katlanıyorlar.İnanıyorumki emekleri boşa çıkmayacaktır.Saygıyla önlerinde eğiliyorum.

Saygılarımla

Zeynep ÖZDEMİR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön