Demircili'li Eğitime Ne Kadar Önem Veriyor?

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
Kullanıcı avatarı
nbt.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen nbt.sahin » Prş May 22, 2008 1:43 pm

Zeynep hanım, bizlerde bu konulara dikkat ederiz. bulunduğumuz ortamlarda mutlaka insanlarımızı ilgilendirecek islami, ailevi, ahlaki, toplumu ilgilendiren günlük memleket sorunları mutlaka sohbetlerimizin konularıdır. Sizin dediğiniz gibi boş sözler ve gıybet ortamı bazı insalarımızı rahatsız ederken, bazılarınıda memnun etmektedir.
İnsanlarımızın çocuklarını okumaya teşvik etmeleri için o kadar çok sebeplerimiz varki yeterki bunları çocuklarımıza aktaracak, duyarlı büyüklerimiz olsun. Anlayabilene bugün ülkemizde yaşananlar yeterlidir. Toplumdaki manevi çöküntü,eksik yaşanan İslamiyet , ahlaksızlığı teşvik eden medya, güvenilmeyen yargı, askerimizin içindeki çete ve insanlarımızı cahil , bilgisiz, seçmesini bilmiyor diye alay eden siyaset ve devlet adamlarımız. Bunları medyadan takip eden ebeveyinlerimiz çocuklarının geleceğini de buna göre hazırlamalıdır.

Sizin yazdıklarınıza da katılıyorum, keşke insanlarımız sizin yazdıklarınızı uygulasa,boş laf ,gıybet deyilde birbirlerine faideli sohbetler yapsa.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Prş May 22, 2008 2:39 pm

.
En son iskesurlu60 tarafından Cum Haz 13, 2008 11:12 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Prş May 22, 2008 3:45 pm

pomemerkan yazdı:iskesürlü60 demiş ki:
BU FORUMDAKİ ÜYELER BİLDİĞİM KADARIYLA HEPSİ TAHSİLLİ .FAKAT ŞU FORUMDAKİ ( HEPSİ DEMİYCEM )BAZI ÜYELER; DÜŞÜCELERİNİ ,YORUMLARINI KENDİLERİNİ İSPATLAMA ,BİRİLERİNİ AŞAĞILAMA,BİRİLERİNE BEN SENDEN DAHA İYİ BİLİRİM MESAJI VERMEKTE.HALBUKİ ESAS OLAN NEYDİ BURDA?BİLGİ VE GÖRÜŞ PAYLAŞIMI DEĞİL Mİ?

Sevgili arkadaşlar;

Son günlerde sitemizde birbirimize karşı bakış açılarımız malesef değişmeye başladı.Eğer bir toplumda bir insan kendini ispatlama,bilgiçlik taslama yolunu seçerse bunu anlarım.Fakat ''AŞAĞILAMA'' sözcüğü çok ağır bir sözcüktür.Kendisinin çok şeyler bildiğini sanan insanlar aslında hiç bir şey bilmiyorlardır.Bu forumda bu şekilde kişileri aşğılayan insanlar varsa 'BENDE'dahil olmak üzere açık bir şekilde ve isim olarak nasıl aşağılandığını ifade ederek belirtirsek,hiç kimsede zan altında kalmamış olur ve bu konununda üzerine gitmiş oluruz.Burada hiç kimse hiç kimseyi aşağılayıp hor göremez,bu çok çirkin bir davranış olur.

[font=Arial Black]erkan abiye bu konuda kesinlikle katılıorum....

simdi gelelim diger konuya Demircili eğitime ne kadar önem veriyor?
konuya biraz geç kaldım evet demircilide eğitime önem verilmesini yurt dışı engelliyo verilmiyo emre arkadasımızın dediği gibi okumuslarımız parmakla sayılacak kadarlar...daha çok orta okul zorunlu olduğu için orta okula kadar okutuyolar...lisede zorunlu olsada keske liseye kadar en azından biraz daha yüksek bölümden mezun olmuş olur...konuyla ilgili zaten tüm üyelirimiz eksiksiz birer eğitimci birer meslek sahibi anlayışlı geleceğe kör değil açık gözle görebilcek üyelirimiz güzel yorumlarını yapmışlar...
[/font]
Resim

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Prş May 22, 2008 5:27 pm

arkadaslar egitim sart diploma bır kisiye mahallesinde lazım olmaz okumak iyi güzel edıson ampülü üniversitede bulmadı bıll gates profesör degil ama dünyanın en engin adamlarından biri bütün egtimli insanları satın aldı sızın egıtım dedıgınız demircili de ne yapacak 500 kısılık köyü yönetırse ne olacak sonuc ne bence köy fazla gelismesn o kadar sacmalıklar yapıldıki az daha vilayet olacaktı ben köyü köy olarak seviyorum kasaba olarak degıl okusanda okumasanda 2 belediyelik geldi hala selemende tuvalet problemi duruyor selemene cami yapıldı su an bakımsızlıktan cökece

not- cok uzun yazılar yazıyorsuz yazıları okumak cok zor anlayamıyorum okumam iyi degil tsk

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Cum May 23, 2008 11:28 pm

zeynep yazdı:KASABAMIZIN İNSANLARI BU KONULARI DA KONUŞUP TARTIŞACAK TOPLANTILAR YAPMALILAR. BURADA EĞİTİMCİLERİMİZE GÖREV DÜŞMEKTEDİR. ARTIK ZAMAN BANANECİLİK ZAMANI DEYİLDİR. demiş: nbt. Şahin.[/b]

[font=Arial]bu çok zor bişe hele bizim köyümüzde imkansız olan bişe zaten köyümüzün insanları(hepsi değil tabi) bir araya geldiklerinde falancının oğlu şunu yapmış şunun kızı şunu yapmış böyle olmadık laflar çıkartarak zaman geçiren bir köye sahibiz ve yapmayada dewam ediyolar buda egitimsizliktenmi yoksa fesatlıktanmı :? [/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

mts16
İletişim:

Mesaj gönderen mts16 » Cmt Haz 07, 2008 12:36 am

HOCAM EĞİTİM İÇİN BİZDE ELİMİZDE OLAN KULLANILMAMIŞ ÖSS YAPRAK TEST DENEME SINAVI HAZIRLIK KİATP SETLERİ VEREBİLİRİZ HABERİNİZ OLSUN BURSADAN TURAN ŞAHİN

kalender
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kalender » Prş Haz 19, 2008 1:02 am

Demircili eğitime ne kadar önem veriyor?

Gerçekten güzel bir konu ve de güzel bir soru.. Sizce önem veriyor mu? Hala yukarıda okuduğum satır aralarında diplomanın ne önemi olduğundan konu hatta başka yerlere çekilmiş tartışma getirmeyecek bir kelime katılıyorum insanlık konusuna çekilmiş. Elbette doğru insanlık en önemlisi adam profesör olmuş ama yine EŞŞEK.... demirciliye eğitimli kişiler şartmışş mı... satır aralarında bu konuların geçmesi bence de yanlış. Hatta kasabamız için önemli isimlerin de eğitiimi yine 2. plana iter görünür açıklamalarını hiç beğenmedim.

:idea: :?: :!:

ZAFER ŞAHİNDEN ALINTI

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş Eyl 11, 2008 9:30 pm

DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANLIGINDAN;

KONU : 2008-2009 Egitim ve Ögretim Yılının başlaması hk.

08 EYLÜL 2008 de egitim ve ögretim yılı başlamış bulunmaktadır.
Tabiki her sene oldugu gibi bu yılda egitim ve ögretim yılı ögrenci velileri için sıkıntılı bir şekilde başlamıştır. Okul kayıtları, istenilen okula ögrencisini kaydettirememe gibi sorunlar.
Bunlar Ülkemizin genel sorunları ama ben bizi yakından ilgilendiren DEMİRCİLİ İLKÖGRETİM OKULU'nun sorunlarına deginecegim.
Şunu üzülerek söylemek gerekirki Demircilide çocuklarımızın gelişimine ve düzgün bir şekilde egitim görmelerine uygun okulumuz olmasına ragmen, okulumuzun ihtiyaçları
ve genel sorunları çıg gibi büyümektedir. Kasabamızdaki idareci konumundaki kişiler, BELEDİYE BAŞKANI, MECLİS ÜYELERİ ve VAR GİBİ GÖRÜNEN SÖZDE MAHALLE MUHTARLARI
Demircilimizdeki elimizde bir deger olarak bulunan bu okulumuzun sorunları ile ilgilenmemektedirler. Varlıgından bile haberleri olmadıgını sanıyorum.
Taşımalı sistemden alınıp kasabamıza maledilen bu okulun degeri ne yazıkkı idarecilerimiz tarafından bilinmemektedir. Sadece orada görev yapan ELİF VE DUYGU Ögretmenlerimizin gayret ve özverili çabaları ile ayakta durmaktadır. Ben bu iki ögretmenimizede teşekkür ediyorum. Çok zor şart ve koşulda yavrularımıza egitim vermektedirler.
İşte egitime verdigimiz önem, sözde egitimciyim diye geçinen demircili egitimcileri nerede, bu demircilili egitimciler ihtiyacları ve menfaatleri oldugu zaman demircilinin arasına karışıyorlar, diger zamanlarda kendi köşelerine çekiliyorlar. SÖZDE MUHTARLAR TAŞIMALI OLSUNDA ÜÇ BEŞ KURUŞ PARA KAZANALIM DİYEMİ BEKLİYORSUNUZ YOKSA????
FORUMDADA PALAVRA SAVURAN EGİTİME KATKIDA bulunuyormuş gibi gözükenler, artık bundan sonra bu yalanlarınızı ve palavralarınızı başka yerlerde kullansanız iyi olur.
Hesap hesap denildi hesap açıldı ortalıklarda kimsecikler yok. Sizler ancak kendinizi kandırırsınız. Toplumda hiç kimse yapamıyacagı ve yerine getiremiyecegi taahhütlerde bulunmasın lütfen. Zaten sizlerin yalanlarına kimse inanmıyor artık. Sizin ancak kendinize faydanız var sizler toplum için degil kendiniz için yaşıyorsunuz.
Demircilinin esnafları, işadamı diye geçinen kişileri sizlerden egitime gereken önemi vermenizi rica ediyorum.
Zengin bir insan toplumuna faydalı ise zengin sayılır.
Artık demircili için boş vaadler degil icraatlar bekliyoruz. Gelin yetişen genç neslimize örnek olalım onlara destek verelim egitimine katkıda bulunalım. Üniversitede okuyan gençlerimize
maddi yardımlarda bulunalım, burs verelim. varmısınız yüreginiz buna hazırmı????????????????????
Şu mahalle muhtarlarına bir sözüm daha var ya görevlerinizi yerine getirin, görevlerinizi bilmiyorsanız gelin size görevlerinizi hatırlatalım.
Yoksa seçim zamanı hangi yüzle bu halkın karşısına çıkacaksanız. Heleki istanbula gelip dernekte benim karşıma nasıl çıkmayı düşünüyorsunuz merak ediyoru. Sizleride sabırsızlıkla
bekliyorum. İşiniz hiç kolay olmayacak artık bu halkı kandıramıyacaksınız haberiniz olsun.

Saygılarımla,

İsmet ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Cum Eyl 12, 2008 3:10 pm

sevgili başkan size baştan sona katiliyorum eğitime verilen destek 0+0=0

Sagduyulu ögretmenlerimiz olmasa o cocuklarımızın hali nasi olurdu acaba ?
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eyl 12, 2008 6:17 pm

Sayın Dekader Yönetim Kurulu Başkanı,

Duygularımıza tercüman olduğunuz için şahsım adına size teşekkür ederim.İşte Demircilinin en büyük sıkıntılarından bir taneside idarecilerin içine kapanık şekilde hareket etmeleri,ileriyi düşünerek,gelecek nesilleri düşünerek sorunları, düşünceleri toluma taşıyamamaları,topluma anlatamamaları,halbuki sorun hepimizin sorunu ama iş işten geçtikten sonra sorunları tartışmanın kimseye bir yararı olmuyor.Bu anlamda sorunları bizlere taşıdığınız için çok önemli bir görev yaptığınızı bilmenizi isterim.

İnanın şu okulun sorunları çok küçük sorunlar,en büyük sorun insanlarımızın ilgisizliği,halbuki burası bizim için her şeyden önemlidir,öyle olmasıda gerekir.Ama bizler hala eğitimin ne demek olduğunu galiba anlayamadık,

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Cum Eyl 12, 2008 7:28 pm

EĞİTİME VERİLEN DESTEK % 00000000000000000000000000000000 + EĞİTİME ÖNEM DE VERİLMİYOR OKUMUŞ VE Bİ YERLERE GELMİŞ İNSAN SAYIMIZI NÜFÜS SAYIMIZLA DEĞERLENDİRME YAPTIĞIMIZDA ORTAYA KOMİK Bİ RAKAM ÇIKIYOR ..AMA AİLESİNİN DESTEĞİ DEĞİLDE KENDİ BİŞEYLER YAPMA ÇABASINDA OLAN ÇOK GENC ARKADAŞIM VE HEMŞERİM OLDUĞUNA İNANIYORUM................
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cmt Eyl 13, 2008 2:45 am

Aslinda nasil baslasam diye cok dusundum cunku bu konu demircili halki icin onemli bir konu ve konuyu onemsiz duruma getirecek kelimeler yazmak istemiyorum.Birakilan msj yuzeysel bir sekilde okudum ve anlamaya calistim.Egitim tabii ki her insan,her millet,her ulus ve her ulke icin onemli bir parcadir.Demircili halki bu onemli degere ne kadar onem veriyor ortada,evet bel ki kasabamizda tahsil yapan az arkadasimiz var.Bence egitime ne kadar onem verilmedigi degil neden ve ne sebeplerden dolayi onem verilemedigi`dir.Eger demircili halkinin gecmis yapisina bakacak olursak tahsile dayali bir kokumuz yok(burda ukalalik yapmak istemiyorum yasim 20 cok gecmisi bilmiyorum ama buyuklerimden dinledigim kadar yaziyorum)yoksulluk,fakirlik zamaninda cocuklarini okumakda sikinti veren belini buken en buyuk etken olmustur demircili kasabasinda,tabii ki bunun sonucu okumak degil ailede buyuyen yetiskin her birayin egitim yerine is alanlarina gonderilmesiydi.Sonucta boyle bir gelisim de egitim duzeyinin cok genislemesi beklenemez ama yeni nesil ve yeni yetisen kardeslerimiz,arkadaslarimiza bundan sonra destek vermenin zamani bundan sonra demircilide egitimin gelisecegini dusunuyorum.Tabii ki bu egitimsizligin bedelini odemiyoruz degiliz.Zamaninda demircili halkinin yapmis oldugu hatalar var ki o hatalar demircili kasabasinin,demircili koyune donusmesinde etken oldu.Eger bundan onceki makaminda olan kisiler guven olsaydi ve ayni kisilerle yola devam edilme dusuncesi olsaydi belkide koyumuz (belediye sisteminde devam ediyor olabilrdi)ama biz isin erbabi olan kisiler daha iyi yonetecek kisileri indirip yerine baska kisileri getirebiliyoruz.Her seyin bir bedeli vardir ve yazimi su uc kurguyla baglamak istiyorum.Eger yurudugumuz yolda "AMAC;HEDEF ve SONUC" iliskisini dogru uygularsak ben inaniyorum ki basarilar demircili halki icin cok daha yakin.
NOT:Eger bir yanlis anlasilmaya yol verdiysem yazdiklarimdan dolayi kusuruma bakmayin.konunun disina cikmamya calistim ciktiysamda af ola.....

SAYGILAR....
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eyl 13, 2008 10:21 pm

Genç kardeşlerimizden bu şekilde yorumlar gelmesi inanın bizleri son derece memnun ediyor.Doğrusu bu yazının üzerine söyleyecek söz bile bulamıyorum.İşte bizler geleceğe yön verecek olan gençlerimizi bu ideallerde görmek istiyoruz.Eğer bizler geçmişimizden dersler çıkartıp,gelecek için olumlu düşünceler ve adımlar atmayı başardığımız zaman bir çok meselenin üstesinden geleceğiz demektir.Yeter ki azim ve kararlılığımızı yitirmeyelim.

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

slm

Mesaj gönderen dogus2008 » Cmt Eyl 13, 2008 10:45 pm

[font=Arial] [/font] SESLER DUYULDU GALIBA...AKSAM DEKADERIMIZIN YAPMIŞ OLDUGU IFTAR ORGANIZASYONUNDA OKULUMUZ ICIN BIR MKITAR YARDIM TOPLANILDIGI DUYUMLARINI ALDIK ARACILIGI ICIN DEKADERE EMEGI GECENLERE SAHSIM ADINA COK TESEKKUR EDIYORUM..HERSEY ICIN TEKRAR TESEKKURLER...BIRDE TUM YARDIM EDEN ETMEYEN TUM HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN....IYI BIR GELECEK ICIN...OKULUMUZ ICIN HERSEY..GENC BEYINLER ICIN...

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cmt Eyl 13, 2008 11:31 pm

DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANLIGINDAN;

D U Y U R U

KONU : DEMİRCİLİ İLKOKULUNA YAPILAN BAGIŞLAR HK.

Dernek Yönetim kurulumuzun bu akşam vermiş oldugu TOPLANTILI İFTAR YEMEGİ'nde Demircilideki okulumuzun sorunları ve ihtiyaçları dile getirilmiş olup, halkımızın egitime gösterdigi destek bizleri memnun etmiştir.
DEKADER geçen sene oldugu gibi bu senede Demircilideki egitime katkı saglamaya devam etmiştir. Bundan sonraki süreçlerdede egitimin yanında oldugumuzu herkez görecektir.
Okulumuz için bagışta bulunan hayırseverlere sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

BAGIŞTA BULUNANLAR :

1- MUSA KANDOGMUŞ.......................................100.YTL
2- HACI CAFER YILDIZ......................................100.YTL
3- FARUK YILDIZ............................................... 85.YTL
4- SABRİ YAMAN................................................20 YTL
5- GÖKHAN ALTUN...ALTUN KARDEŞLER..............100 YTL
6- FERAT ÇOBAN............................................... 20.YTL
7- MUHAMMET TAŞYÜREK................................... 5.YTL
8-EMİN KAYA.....................................................20.YTL
9- GÜLTEKİN ŞAHİN...........................................10.YTL
10-ERDAL YILMAZ..............................................10.YTL
11-CEFADER DALDAL.........................................20.YTL
12-YAŞAR DALDAL............................................50.YTL
13-VEDAY AYDOGAN.........................................20.YTL
14-ALADDİN YILDIZ.........................................155.YTL

GENEL TOPLAM..............................................700.YTL DİR

Toplanan bagış en kısa zamanda Demircili ilkokulunun hesap numarasına yatırılacaktır.

Saygıyla duyurulur,
İsmet ŞAHİN
En son ismbasoglu tarafından Sal Eyl 16, 2008 8:47 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Eyl 14, 2008 12:27 am

DEKADER YÖNETİMİMİZDEN ve bagista bulunan büyüklerimizden ALLAH razi olsun insallah ihtiyaclarin bir kismi karsilanir

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eyl 14, 2008 12:51 am

Tebrikler.. Devamının gelmesi umuduyla.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Haber

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Eyl 14, 2008 1:14 am

"Söz uçar yazı kalır"

duygu.ogretmen
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj gönderen duygu.ogretmen » Pzr Eyl 14, 2008 1:55 am

Herkese merhaba..
Öncelikle DEKADERe teşekkürlerimi iletiyorum.. Yılmaz Bey'e de anasınıfı için söz verdiği bilgisayarı yolladığı için teşekkürlerimi sunuyorum..

Konunun hepsini okumadım açıkcası.. Aslında yazacaklarım bu konu ile mi ilgili bilmiyorum, okuyun siz karar verin..
Elif hocamın göreve başlama yazısı 2 eylül tarihli olmasına rağmen 1 eylülde beni yalnız bırakmadı ve 1 eylülde Demircili'ye döndük.. Tabi gördüğümüz manzara bizi hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü 7-8 ağustosta sırf okula yardım alabilmek için Selemen festivaline katıldım. Okulun tüm ihtiyaçları için bir kişiden söz aldım.( Neden bir kişiden diye soran olursa ileteyim : kasabanın ileri gelenlerini tanımıyorum ısrar etmeme rağmen sadece bir kişi ile tanıştırıldım o yüzden) Buna rağmen geldiğimizde okulda ileriye dönük değil geriye dönük bazı değişimlerle karşılaştık.

Bahçeye tahminen 35 fidan diktik. Yeşil kalan 5 yada 6 tane.. Çocukların zaman geçirebileceğini aynı zamanda gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz voleybol filesi kurduk; ne filemiz var ne de direkleri :) İlk göreve başladığım zaman da dile getirmiştim BEN BU WC İLE EĞİTİM VERMEM diye ama maalesef sağlığımız bu kadar basitmiş bir yılı o wc ile tamamladık. Camdan okula girilmişti kitaplığım olduğu gibi yere indirilmiş çekmecelerim boşaltılmış Elif hocamın sınıfının tahtasına ülkemize yönelik küfürler yazılmıştı. Ülkesini sevmeyeni kimse burada zorla tutmuyor sanırım?? Ya da düşüncelerinizi içinizde barındırın ki geleceğimiz sizden etkilenmesin! (yazıyı yazan kişi kazayla da olsa bu siteye girer okur belki diye yazdım site yöneticilerinden özür diliyorum)
1 eylülden bugüne neler değişti?.. Festivalde yardım sözü aldığım kişi bld başkanımıza okul için 1000ytl bağış yapacağını bildirmiş. İsim vermiyorum çünkü henüz para elimize geçmedi, 10 ekimde ulaşacağı bildirildi. (NOT: Lütfen işlerimizin aksamaması ve okul aile birliğinin birlikte hareket etmesini sağlamak için bağışlarınızı okulun hesap numarasına yatırınız.) Para elimize geçmediği için belediye başkanımıza iletileceği için wc onarımının önderliğini belediye başkanımız üstlendi.. Wc'ler 11 eylülde ancak tamamlandı. Bu zaman zarfında çocuklar ne mi yaptı?.. Komşu evlere ya da bizim eve gittiler ihtiyaçları olduğunda. Bu işler yaz tatilinde tamamlansa olmaz mıydı? İllaki bizim zorlamamız mı gerekiyordu? Bu kasabada eğitimin sürekliliğini sağlamak bizim sorumluluğumuzda olabilir ama sadece bizim görevimiz değil. Kasabanın önderleri özellikle sayın başkanımız ve veliler, bu konuda siz kendinizi hiç mi sorumlu görmüyorsunuz? Bu çocuklar bizim çocuklarımız, bu çocuklar bizim geleceğimiz...
Bu arada biz de okulu boya badana yaptırdık. Ve yine ısrar ve zorlamalar sonucu anasınıfının tabanını köpük döşeme yaptırdık.. Bir hayırseverimiz yine geçen seneden bize anasınıfı pencerelerinin pvc yapımı ve bir de klima sözü vermişti.. İrtibata geçtik en kısa zamanda okulumuzu ziyaret edeceğini söyledi.. İsmini duyulmasını istemediği için yazmadım.
Şimdilik bu kadar bilgilendirme yeter sanrım, ayrıntı isteyenleri okulumuza bekleriz. Müsadenizle biraz da sitemlerimizi iletmek isterim;

* Sayın belediye başkanım, gönül isterdiki biz size yardım için müracat etmeden siz öğretmenlerimin bir ihtiyacı bir sorunu var mı diye okulumuzu ziyaret edin, bize ve çocuklarımıza yeni eğitim-öğretim yılı dileklerinizi iletin :( (makamınıza saygımız sonsuz ama kasabanızın misafirleri olarak küçük bi sitemi çok görmezsiniz umarım yinede saygısızlık yaptıysam özürlerimi iletirim. yazımda bir kasıt yok)

* Değerli velilerimiz, eğitim- öğretime geç başlamamıza rağmen okulun kapısını aralayıp benim çocuğum nerde hangi şartlar altında okuyacak diye uğramadınız. (sürekli yanımızda bulunan bir iki kişi hariç) İsterdikki bu gecikmeden dolayı bize hesap sorun.. Oysa siz okulda iş var diye kaçtınız.. Önemli değil mutlaka geçerli bir nedeniniz vardır, ama şunu unutmayın bu çocukları dünyaya siz getirdiniz ve reşit oluncaya kadar sorumluluğu sizde..

* Okul için bende varım diyenler neredesiniz maddiyi çoktan geçtik manevi destek istiyoruz biz. Sanki iki öğretmen kendimizce çırpınıyormuşuz gibi geliyor Lütfen varlığınızı hissettirin.. Zaman zaman okulumuzu ziyaret edebilirsiniz. Okulumuz belediye yanı olmasına rağmen nedense okulumuzu ziyaret eden yok bu da bizi açıkcası üzüyor.

Ben sadece kendi yaşadıklarımızı gözlemlerimizi isteklerimizi ve sitemlerimizi bildirdim.. Şimdi siz karar sizin: demircili'de eğitime ne kadar önem veriliyor??

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Eyl 14, 2008 12:46 pm

Sayın Duygu Ögretmen,

Öncelikli olarak okul ve ögrencilerimiz için verdiginiz özverili çalışmaları yürekten destekliyor ve sizleri kutluyoruz.
Yazın Festivalde kasabaya geldiginizi söylüyorsunuz, kısmet olmadı görüşemedik. Mademki okul için geldiniz gönül isterdiki Dernek başkanı ilede sorunları paylaşabilirdiniz. Gerçi ben sizlerin sıkıntılarını yakinen biliyorum. Neyse bu önemli degil. Asıl önemli olan 1.000 YTL bir bagış sözü alındıgından bahsediyorsunuz, bu bagış sözü sizemi verildi yoksa belediye Başkanınamı verildi. Bu ikisi arasında fark vardır bence. Verilen bu yardım sözü Belediye başkanına verildigini söylüyorsunuz, bu söz birtakım şartlara baglanarak verilmiş bir söz olmasın. Sanırım konuyu anlamışdırsınız. Biz dernek olarak bunun örneklerini yaşadık. Bunu daha açık olarak ifade ederseniz iyi olacagı kanatimdeyim.
Ayrıca yardım sözü veren arkadaşımızıda açıklarsanız yardımın size ulaşması daha kolay olur diye düşünmekteyim. Yardım edecegini beyan ettigine göre isminin açıklanmaması bence biraz garip degildi. Bu tür taahhütler pek yerine getirilmiyor o açıdan söylüyorum.

Hoşcakalınız,

İsmet ŞAHİN

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Eyl 14, 2008 2:57 pm

manevi acidan görünen tablo hic iyi degil velilerimizin bu tutumunu anlamis degilim alinan bagis sözleri insallah yerine gelir

duygu ve elif ögretmenlerimize gayretlerinden ve çabalarından dolayı tesekkür ederiz

duygu.ogretmen
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj gönderen duygu.ogretmen » Pzr Eyl 14, 2008 11:34 pm

Sayın Duygu Ögretmen,

Öncelikli olarak okul ve ögrencilerimiz için verdiginiz özverili çalışmaları yürekten destekliyor ve sizleri kutluyoruz.
Yazın Festivalde kasabaya geldiginizi söylüyorsunuz, kısmet olmadı görüşemedik. Mademki okul için geldiniz gönül isterdiki Dernek başkanı ilede sorunları paylaşabilirdiniz. Gerçi ben sizlerin sıkıntılarını yakinen biliyorum. Neyse bu önemli degil. Asıl önemli olan 1.000 YTL bir bagış sözü alındıgından bahsediyorsunuz, bu bagış sözü sizemi verildi yoksa belediye Başkanınamı verildi. Bu ikisi arasında fark vardır bence. Verilen bu yardım sözü Belediye başkanına verildigini söylüyorsunuz, bu söz birtakım şartlara baglanarak verilmiş bir söz olmasın. Sanırım konuyu anlamışdırsınız. Biz dernek olarak bunun örneklerini yaşadık. Bunu daha açık olarak ifade ederseniz iyi olacagı kanatimdeyim.
Ayrıca yardım sözü veren arkadaşımızıda açıklarsanız yardımın size ulaşması daha kolay olur diye düşünmekteyim. Yardım edecegini beyan ettigine göre isminin açıklanmaması bence biraz garip degildi. Bu tür taahhütler pek yerine getirilmiyor o açıdan söylüyorum.

Hoşcakalınız,

sayın dernek başkanı ismet bey sizinle festivalde karşılaşamadık çünkü amacım farklı yardımsever kişilerle tanışmaktı sizinle orada karşılaşmak isterdim ama onlara ulaşmanın yollarını aradım beni onlara ulaştıracak kişilerin son anda nedense işleri çıktı yada hep işleri vardı da bitiremediler :( neyse artık önemi yok sanırım sizinle zaten sürekli iletişim içindeyiz yanımızda olduğunuz için tekrar teşekkür ederiz.
yardım konusuna gelince yine isim vermeyeceğim çünkü biz şunu gözlemledik buradan yardım sözü ile isimlerini duyuran kişiler bize geri dönmediler.. biz de şu kararı aldık verilen yardım sözü bize ulaşmadığı takdirde birilerinin ismi duyulsun diye okulun adını kullandırtmayacağız..
yardım sözü veren kişiyle aramızda şu konuşma geçti ( okulumuzun yardıma ihtiyacı olduğunu bildirdim. kendisi wcleri duyduğunu söyledi. ben diğer eksikleri sayarken bunları bld başkanı ile görüşüp gerekli yardımı yapacaklarını söyledi. ben kendisine bu konuşmayı bir söz olarak kabul ettiğimi verilen ve tutulmayan sözler arasında kalmamasını dilediğimi ve 1 eylüle kadar okulda bulunamayacağımı bildirdim. o kişi de konuşmaları bir söz olarak kabul etmemizi yineledi) geldiğimizde bld başkanı, görüştüğümüz kişinin okul adına kendisine 1000 ytl yollayacağını bildirdi. biz bu yardımın okul hesap numarasına yollanmasını rica etmek için o kişiyle görüştük. yardımsever vatandaşımız 10 ekimde bld başkanına ileteceğini söyledi.. sanırım açıklayıcı olmuştur. yine aklınıza takılan şeyler ya da kapalı kaldığını düşündüğünüz şeyler varsa elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eyl 15, 2008 5:46 pm

Duygu Hanım,

Duygu ve düşüncelerinizin hepsine katılıyorum.Bizler genelde gurbette yaşayan insanlarız.Memleketimize yılda 15 gün ya gelir yada gelemeyiz.Geldiğimiz zaman genel de yaz dönemi olduğu için düğünden,dernekten insanlar başını kaldıramaz.Okulumuz ile ilgili sorunları oradaki yetkililerin vatandaşlara anlatması gerekir,eğer onlar bugün olduğu gibi umursamaz tavır segilerler ise,yapılması gerken ve atılması gereken adımları zamanında atmazlar ise sorunlar büyüyerek devam edecektir.

Biz Demircililer olarak sizlerin verdiği mücadeleyi ve hangi şartlarda görev yaptığınızı biliyoruz.Her zamanda sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isteriz.İnşallah bundan sonraki süreçlerde daha güzel adımlar atılacaktır.Çün ki bizim bir tane okulumuz var.Eğer bu okul ile Demircililer ilgilenmez ise,yarın öbür gün elimizdeki değeri yitirdiğimizde kimse kimseye darılmasın.

Saygılar sunarım
.

elif.ogretmen
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen elif.ogretmen » Pzt Eyl 15, 2008 11:00 pm

öncelike dernek başkanımız İSMET BEY'E,site yöneticisi YILMAZ BEY'E çok teşekkür ederiz.ben 2007 yılının mart ayında demircili ilköğretim okuluna anasınısı öğretmeni olarak görevlendirildim.ilk geldiğimde velilerimden aldığım istek ve ışıktan dolayı mesleğimi dahada çok sevdim çünkü burda 3cü senemdi ve ben bukadar isteğin ve geyretin olacağını düşünmüyordum.bu senemizi bu şekilde istekli ve mutlu kapattık ve birçok falıyetlerimizi sizer paylaştık(okul gecesi,karne heyeceni,sınıf içindeki falıyetler.....)gibi.
gelelim 2008_2009 eğitim öğretim yılının başlangıcına bizler buradaki ortam ve istek duygusu olan bir kasabada dahada verimli bir eğitim gecireceğimizi inanarak 01/09/2008 tarihinde demircili kasabasına geldik.geldiğim günden bu güne kadar olan birçok şeyi sizinle paylaştık.evet çok zor bir 12 gün geçirdik bütün istekli olan velilerimizi günde 3 kere duyuru yaptığımız halde sayılı 1 2 kişi geldi,yılmadık işleri vardır yarın gelirler ve yine aynı problem,bizler burda hırcın öğretmen olduk bld başkanı ile zıtlaştık okuun wc leri girilmez halde idi ve o okul artık anasınıfı ve 1, 2,3'cü sınıfların eğitim gördüğü bir okuldu kimse bizi destek olmadı bu arada (SİZİN ÇOCUKLARINIZIN WC PROBLEMİ OLAN BİR OKULDA EĞİTİM ÖĞRETİM GÖRMESİNİ İSTERMİYDİNİZ......) yorum sizin....
15/09/2008 günü biz eğitim öğretime tam olarak başladık. bu arada bazı kişilerin bize aldığı bir tepki var ha bu çok önamli değil benim ve DUYGU hocam için çocukların rahat ve huzurlu bir şekilde eğitim öğretim yılı gecermek bizim için öncelik eğitim öğretim herkez her şeyi bu saatten sonra söyleye bilir ve düşüne bilir.Sadece bizler demircilide bununan bu yavruların hiçbir sucu yok onların elinden tutalım ne dersiniz......
.BİZ EĞİTİMCİLER İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ 7'DEN 70'E EĞİTİM VE ÖĞRETİM EĞİTİMİN YAŞI YOKTUR BUNU UNUTMAYALIM.
duygu hocam ve ben enkısa zamanda okuluuzun resimlerini sizlerle paylaşacağız.
BİZE DESTEK OLAN HERKEZE TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR VE MİNNETLERİMİZİ SUNUYORUZ......SAYGILRIMLA....

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzt Eyl 15, 2008 11:13 pm

Ya ne desem bos ama tabii ki ufak kardeslerimizin daha hijyenik bir ortamda okullarinda ders gormeleri herkez icin guzel olur.Ama hep savundugum bir sey var onemli makamlarda bulunan kisiler her kesime her sekilde hitap etmelidir.Gel geleim bizim oralarda bunu saglamak zor.Memleketim bazi koselerinde ogretmen sikintisi cekerken biz bizim cocuklarimiz icin ugras veren ogretmenlerimize sahip cikmaktan acisiz bu beni gercekten uzuyor.
Ögretmenlerimiz bizim bas tacimizdir unutmayalim arkadaslar ve unutanlarada hatirlatalim lutffen.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön