Demircili'li Eğitime Ne Kadar Önem Veriyor?

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Demircili'li Eğitime Ne Kadar Önem Veriyor?

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Nis 27, 2008 12:33 am

Belediyelikten köylüğe geçsekde nihayetinde muhtarlık bile olsa seçimler geçireceğiz. Buyrun madem eğitim eğitim diyoruz. Memleketin selameti için Demircili'nin ileride geçireceği :

- Muhtarlık Seçimi (1 sene)
- Dernek Başkanı Seçimi (2 sene)
- Belediyelik Başkanı Seçimi (5 sene)
- Kaymakamlık Seçimi (20 sene ) sonra....

gibi seçimlerde adaylarda değerlendireceğimiz ilk kriter Eğitimi / Kariyeri olsun desem. Bu adam hayal görüyor diyebilirsiniz.
Şu an da üniversitelerde okuyan ya da yeni mezun insanlarımız 5-10-20 yıl sonra bu yazıları okuyunca ne demek istediğimizi anlayacaklardır inş. Arkadaşlar buyrun tartışalım;

- Biz bu sitemizde ve forumumuzda boşuna mı Eğitim konusunu irdeliyoruz, boşuna mı Beldemizden Yetişenler diyoruz.
Belediyelik olsa idik onca aday kulislere boğacaktı bizi. Unutmayınki muhtarlık eskisi gibi yetkileri hiçte az olmayan bir ünvan. Eğitimli muhtar adayına ne diyorsunuz? Bizde muhtarlık yapabilecek eğitimli objektif bir insan yok mu Allah aşkına? Öyle bir aday başımıza geçsinki ilk belediye seçiminde onu otomatikman belediye başkanımız yapalım...
En son yilmaz.sahin tarafından Cmt May 17, 2008 2:27 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Nis 27, 2008 12:57 am

Hmmm eğitimli adaylar...hadi buyurun ahkam kesmek degil, egitimsiz yöneticileri koltuklarından indirmek sizlere düşüyor.hee buraya ben talibim diye düşünce ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmasanız, bizler daha nice seneler " Sayın halkım, Sayın üyem diyen yöneticilerle idare edilmeye mahkum oluruz.

Yımaz bey secımlere cok varmış kimse cıkıp ben adayım demez. yaa birilerinin hatırı kırılırsa dimi yani...

güzel bir konuya temas ettiğiniz için size teşekkür ederim.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

kenanatak07
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kenanatak07 » Pzr Nis 27, 2008 10:25 am

Zeynep Hanım ve Yılmaz Bey,

Bir konuyu konu başlığı olarak açarken Demircili ile ilgili çok eksiğinizin olduğunun farkında değilsiniz.Ayrıca sizler buranın idarecileri olarak bu şekilde yaklaşımınız nedense bana garip geldi yada ne anlatmak istediğinizi ben anlayamadım.Şimdi bu sitede devlet memurları var hasbel kader sitenize üye olmuşlar,bunlar çıkıpta ben muhtar adayıyım demesini mi bekliyorsunuz,bu insanların çoluklarına çocuklarına sizler mi bakacaksınız.Böyle saçmalık olur mu?Belediye seçimleri olsa mantık yürütürüm,neticede Devlet memuriyetten daha iyi maaş veriyor.Fakat emekli devlet memurları deseniz onuda anlarım.Mesela eski belediye başkanı bu işe talip olabilir,sitenizinde üyesi,ayrıca sitenizde H.Ömer Şahin var.Herkesce bilinen saygı duyulan bir kişi,üstelik emeklide gayet güzel yapabilir.Bu şekilde yaklaşmış olsaydınız gene anlardım.Şimdi Yılmaz Bey siz yaptınız işi bırakın sizi muhtar yapalım,bakalım dengeleriniz nasıl olacak.Sonrada sizi Belediye başkanı yapalım olur mu?Dernek Başkanıda mesela bu iş için gayet olumlu bir kişi,bakın ben hemen üç isim önerdim,içlerinden sadece birisini tanıyorum.

Zeynep Hanım,

Eğitimli adaylar hadi bakalım ahkam kesmek değil............cümlenize hiç bir anlam veremiyorum.Burada eğitimli insanların düşünce ve fikirleri size ahkam kesmek olarak mı geliyor.O zaman bizler yazmayalım sizleride madem ahkam kesiyoruz sitenizle başbaşa bırakalım.Zaten takip ettiğim kadarı ile bu şekilde sitenizde zaman zaman fikir çatışmalarının olduğunu görüyoruz.Bu insanlara bu şekilde seslenmek yerine sizler neden fikir ve düşüncelerinizle açık olarak memleketiniz milletiniz için bu kişilere öneride bulunmuyorsunuz.Kimsenin hatırı kırılmaz Zeynep Hanım artık bu şekilde düşünmek yerine bizlerin bize yakışan,bizi iyi temsil edecek kişileri,kendi insiyatiflerinde değilde,halkın desteği ile açık ve alenen işte kardeşim bizim adayımız bu dememizin zamanı ve vakti geldi diye düşünyorum.Bu şekilde arkasında gücünü hisseden adaylar yolunada emin adımlarla yürüyecektir.

Eğer bizleri ahkam kesen kişile olarak görüyorsanız bunu açık bir şekilde söylerseniniz asla va kat'a buraya yazı yazmıyacağımı bilmenizi isterim.Yılmaz Bey,beldenizden yetişenleri isterseniz buradan kaldırın,her şeyide Demirciliye şartlandırmayalım,bu insanların sosyal hayatta hiç kimseya faydaları yok mu?akşam bunun örneğini verdim.En azından kendilerine faydaları vardır,Demircilide birilerinin güdümünden çıkmışlardır.İşte sizede faydası ben şahsen Demircilide ki belli kişilerin burada olduğu için sitenizi tercih ettim,neden öbür siteleri tercih etmedim,siz burayı yönetiyor olabilirsiniz ama yön vericiler o ahkam kesen dediğiniz insanlardır bunlarında farkında olalım.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Nis 27, 2008 11:54 am

Sevgili Üye Kenanatak07,
Belli ki forumda yeni oluşunuz ve bizleri de şahsen tanımayışınız sizi yanılgıya düşürmüş. Bu aradasiz kimsiniz? Biz burada kimseyi işaret etmedik. Verdiğiniz isimlere ve geçmiş görev üstlenmiş idarecilere bir şey demedik. Hem şahsen hem de forum olarak hep saygılı olduk. Bizim konumuz onlardan ziyade bundan sonrası için seçileceklerde eğitim in önemini vurguladık. Benim ve site yönetimin burada açacağı konular tamamen Forum kuralları çerçevesinde olduğunu ve Demircili ve Eğitim konu başlığı altında böyle bir konunun açılmasının kimseye zarar vermemesine dikkat ediyoruz ama gerçekten bu konu muhteviyatı gereği bu zamana kadar pek ele alınmamış yada atlanmış. İzleyin zamanla bu forumun ne kadar objektif ve memleket için faydalı olduğunu göreceksiniz. Hem artık böyle özgürce fikirlerini paylaştığınız ve bizi Demircili ile ilgili eksiklikle itham ettiğinize göre sizin epey bilginiz var demektir, sizin daaha sabırlı olmanız lazım. Şahsım olarakda burada site yöneticiliğinden öte bir niyetim olmadığını tüm forum üyeleri ve beni tanıyanlar bilirler. İsmini verdiğiniz saygın eski ve hatta yeni idarecilerimizde beni tanırlar ve niyetimin müspetliğini, haddini bilen bir kişi olduğumu bilirler. Konuyu kişiselleştirmeyelim lütfen. Dediğim gibi konularda biraz sabırlı olalım, ve site yönetimi ile birebir polemiğe girmeyelim lütfen.

Evet arkadaşlar konumuz Demircili'li eğitimlilerin de seçimlerde aday olmaları ve seçilmeleri hakkında görüşlerinizdir .
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Nis 27, 2008 12:26 pm

Kenan bey,

öncelikle sizi tebrik ediyorum . Düşüncelerinizi açık ve net bir şekilde ifade ettiginiz için. Demircili' nin eksikliğini olduğunun tabiki hepimiz farkındayız. (ahkam kesmek) kelimesini bilerek kullandım sizlere itici geleceğini ve hiç şık durmadıgınıda biliyorum. Lakin heryerde okadar cok sey konuşuluyorki..neticede somut bir sey elde edmiyoruz. Ben Demircilileri tanımadığım için yazılarımı genel anlamda yazıyorum. İnanin tanısam özelikle bu konu hakkında hiç çekinmeden sizin gibi isim zikr ederdim.

kimsiniz bilmiyorum iki gündür bırakmış olduğunuz mesajlarınızı okuyorum. Gördüğüm kadarıyla sizde bizler kadar dolusunuz. Bazı seylerden rahatsızlık duyuyorsunuz. bende dilimin döndüğü kadar bazı yanlışlıklara dikkat cekmek istiyorum. kesinlikle sözüm kendisini aşmış insanlara değil.Özellikle birşeyin altını cizmek istiyorum. burası benim sitem degil Yılmaz beyin hiç değil. O öncülüğünü etmiş böyle bir girişimde bulunmuş . İstisnasız seviyesi sıfatı ne olursa olsun biz DEMİRCİLİLERİn sitesi. Siteniz kelimesinden' de rahatsızlık duyduğumu belırteyim. şayet bazı kişilerin insiyatifinde olsa inan bana bende girip tek bir kelime yazmam.

Fikir çatışması olması dogaldır, çünki hepimizin düşünce yapısı farklı. Birbirimizi yermeden ortak noktlarda birleşeceğiz. hepimizin amacı ve maksadı' da bu değilmi. Bu siteden nice cevher insanlar cıkacak demiştim yanılmamışım.

Kenan bey yolumuz ve yönümüz sizlerin katılımıyla ve değerli düşüncelerinizi bizlerle paylaşmakla acık olacaktır.

Saygıyla ve muhabbetle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzr Nis 27, 2008 12:53 pm

zeynep yazdı:Hmmm eğitimli adaylar...hadi buyurun ahkam kesmek degil, egitimsiz yöneticileri koltuklarından indirmek sizlere düşüyor.hee buraya ben talibim diye düşünce ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmasanız, bizler daha nice seneler " Sayın halkım, Sayın üyem diyen yöneticilerle idare edilmeye mahkum oluruz.

Yımaz bey secımlere cok varmış kimse cıkıp ben adayım demez. yaa birilerinin hatırı kırılırsa dimi yani...

güzel bir konuya temas ettiğiniz için size teşekkür ederim.
imam ne derse desin ,cemaat bildiğini okur.

kronikleşmiş düşüncelerin ,kalıplaşmış tabuların ,değişmezliğin genetik hale geldiği DEMİRCİLİ CUMHURİYETİ ' NDE

ACABA AKINTIYA KÜREK Mİ ÇEKİYORUZ. :?:

SEÇİMDE OLSA BİRŞEY DEĞİŞMEZZZZ.AYNI TAS ,AYNI HAMAM OLUR .BENCE.

Kullanıcı avatarı
Ssahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ssahin » Pzr Nis 27, 2008 1:10 pm

Sevgili Yılmaz Abi çok güzel bir konu açmışsınız.
Ben forumumuzda bir kez eleştri yaptım hemen ters tepki aldım bilmiyorum bukez kim bozucak beni..
Dediğiniz gibi eğitimli görevini suistimal etmeyecek sırf bir taşımalı silah ruhsatı için muhtar olmak istemeyen bir muhtar adayı ben göremiyorum köyümüzde.. Aslında çok var ama bunların önü bir şekilde kapatılıyor.
Belediye seçimlerinden örnek vereceğim size bu sadece demircili de değil türkiyenin her köşesinde buşekilde oluyor cahil ve bilinçsiz halkımız hangi aday evine daha fazla malzeme alırsa ya da hangi aday daha fazla para bırakırsa ona veriyor oyunu Bu bizim için acı bigerçek biz bu zihniyeti kafamızdan silmediğimiz sürece biz olduğumuz yerde saymaktan başka birşey yapmayız..
Dєяlєя öиüиdє dλнλ çσк ЧσL Vλя ßilмєzLєя вєиi ЧσL тυтλя . .

kenanatak07
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kenanatak07 » Pzr Nis 27, 2008 2:40 pm

Sayın Yılmaz,

Ben burada Demircilileri itham etmedim.Yaşamış olduğumuz gerçeklerden bahsettim.Forum konusuna gelince ilk yazdığım forum sitesi bu değil,kuralları kaideleri,örfü adeti,saygıyı,terbiyeyi,insanlar arasındaki ilişkilerin ne demek olduğunu çok iyi bilen bir kişiyim.Galiba siz yazdıklarımı net olarak takip etmediniz.Siteye Demircilideki kaliteli yazı yazan ve bir kardeşimin tavsiyesi üzerine üye olduğumu söyledim.''''''''''''''''''''''''''''''''''Siz kimsiniz şeklinde ki sorunuzu'''''''''''''''''''''''''''''''''''''sert bir sekilde sormanız ,forumunuzu takip ettiğim için ilk defa şahsıma karşı sormuş bulunuyorsunuz.Diğer üyelere keninizi tanıtır mısın demişsiziz.Bu tavrınıza gerçekten bir anlam veremedim.Misafirinde bu şekilde karşılanmayacağını düşünüyorum en azında bir hoşgeldiniz mesajı ile başlayabilirdiniz.forum yöneticileri ile tartışmaya girmek kesinlikle haddime düşmez,medeni bir şekilde düşüncelerimi ifade etmeye çalıştım.Yoksa bu şekilde forum kurup Demircilinin hizmetine sunan insanlara her zaman destek olmayı düşünüyorum.

Sevgiyle ve muhabbetle kalınız.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Nis 27, 2008 2:46 pm

kenanatak07 yazdı:Sayın Yılmaz,

forum yöneticileri ile tartışmaya girmek kesinlikle haddime düşmez,medeni bir şekilde düşüncelerimi ifade etmeye çalıştım.Yoksa bu şekilde forum kurup Demircilinin hizmetine sunan insanlara her zaman destek olmayı düşünüyorum.

Sevgiyle ve muhabbetle kalınız.
Size ilk üye olduğunuzda PM den "hoşgeldiniz" mesajı göndermiştim ama buradan da tekrar yazayım. Aramıza hoşgeldiniz.
Sertlik ne haddimize ama özel bir nedeni yok ise "birçok üyeden bana gelen : kenanatak07 adlı üye kim" sorusunu onlara cevaben yanıtlamanız rica ederim. Alıntı yaptığım yukarıdaki mesajınız ise bizim sizi en iyi şekilde ağırlamamız için yeterde artar bile. Sizin gibi üyelerin burada olması hepimizi mutlu eder. Teşekkürler.

Evet arkadaşlar konumuz Demircili'li eğitimlilerin de seçimlerde aday olmaları ve seçilmeleri hakkında görüşlerinizdir .
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ssahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ssahin » Pzr Nis 27, 2008 3:13 pm

Ssahin yazdı:Sevgili Yılmaz Abi çok güzel bir konu açmışsınız.
Ben forumumuzda bir kez eleştri yaptım hemen ters tepki aldım bilmiyorum bukez kim bozucak beni..
Dediğiniz gibi eğitimli görevini suistimal etmeyecek sırf bir taşımalı silah ruhsatı için muhtar olmak istemeyen bir muhtar adayı ben göremiyorum köyümüzde.. Aslında çok var ama bunların önü bir şekilde kapatılıyor.
Belediye seçimlerinden örnek vereceğim size bu sadece demircili de değil türkiyenin her köşesinde buşekilde oluyor cahil ve bilinçsiz halkımız hangi aday evine daha fazla malzeme alırsa ya da hangi aday daha fazla para bırakırsa ona veriyor oyunu Bu bizim için acı bigerçek biz bu zihniyeti kafamızdan silmediğimiz sürece biz olduğumuz yerde saymaktan başka birşey yapmayız..
Yazmıştım ama arada kaynadı galiba :)
Dєяlєя öиüиdє dλнλ çσк ЧσL Vλя ßilмєzLєя вєиi ЧσL тυтλя . .

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Nis 28, 2008 7:07 pm

Değerli arkadaşlar;

İnsanlık tarihi, geçmişten aldığı dersle; kavganın yerine barışın, sefaletin yerine refahın, sömürgeciliğin yerine paylaşımın, köleliğin yerine özgürlüğün, cehaletin yerine bilginin, keyfî, monark ve totaliter sistemlerin yerine, hukukun ve demokrasinin egemen olduğu çağdaş bir dünya düzeninin özlemi içinde olmuş ve bu yolda büyük gayretler göstermiştir.
Geçmişin deneyim ve birikimlerinin de ürünü olan bu büyük yönelimler 21. yüzyılın arifesindeki son on yılda umuda
dönüşerek ivme kazanmış, ülkeler ve toplumlar; tarihin kaydetmediği hızda bilimsel ve teknolojik ilerlemelere, sınır tanımaz ekonomik ve sosyal gelişmelere, akıl almaz siyasal değişikliklere, beklenmedik sanatsal ve kültürel oluşumlara sahne olmuş ve 21. yüzyıl bu değişimin öne çıkardığı yenilik ve değerlerle başlamıştır.

Ancak yeni yüzyılın değişen şartlarına ayak uydurabilmek, öne çıkardığı değerlere sahip çağdaş bir toplum olarak yaşayabilmek için, sadece okur-yazar olmak bile yeter sebep olmaktan çıkmıştır. Zira geçen yüzyılın son çeyreğinde meydana gelen hızlı değişim süreci, bireyleri ve toplumları kontrol edemedikleri yönelimlere sürüklemekte; böylece günümüzün ve geleceğin bilgi toplumu oluşmaktadır. Bu oluşum kişinin bir taraftan merkezî konuma gelmesini sağlarken, diğer taraftan demokratik sivil toplum örgütlerinin güçlenmesi, gönüllü kuruluşların etkinleşmesi, doğal çevremize yönelen tehditler sonucu yeni bir çevre bilincinin gelişmesi, öğrenmeyi öğrenmek, gibi yeni oluşum ve kavramları da beraberinde getirmektedir.

Dolayısıyla 21. yüzyılda eğitimin önemi daha da artacaktır. Zira rekabete dayalı yeni dünya düzeninde eğitime en fazla yatırım yapan ve eğitilmiş insan gücüne sahip ülkeler avantaj sağlayacaktır. Böylece eğitim, her zaman olduğu gibi, insan davranışlarını değiştiren, insanların birbirleriyle ve toplumla ilişkilerini sağlayan bir araç olarak 21. yüzyılda da etkinliğini sürdürecektir.

Kendi toplumumuz açısından eğitim ve gelişmelerine baktığımızda durumumuzun hiçte iç açıcı oladığı aşikar bir şekilde görülmektedir.Eğitimin önemine zaman zaman değinmeye çalıştık.Bunu yaparkende birinci önceliğimizin insan olduğunu vurgulamaya çalıştık.Bügün yeryüzünde ki en büyük bili adamları kendi inanç ve amelleri doğrultusunda hareket ederler.Bizler bunu beğeniriz veya beğenmeyiz ama her zaman ilime saygı duymasını bilmelizyiz.Fikir ve düşüncelerini beğenmediğimiz insanlara karşı yarışmak istersek onlardan daha çok çalışmalıyız.

Bu konuya arkadaşlarımızın hemen hepsi değişik fikirlerle yaklaşmışlar.Zeynep hanım'ın neden böyle bir giriş yaptığını doğrusu yadırgadım,yapmış olduğu açıklamalarda kurmuş olduğu cümle ile zaten uyuşmuyor.Eğitimsiz insanları koltuklarından indirmek,eğitimli insanların işi değildir.Tamamen toplumla alakalı bir konudur.Eğer insanlar kendi heva ve heveslerini düşüneceğine toplumun,insanların geleceklerini düşünüp hareket etseler,yani kendilerini yönetecek kişileri seçerken,objektif,aklı selim,eş dost hatırı yerine,memleketlerinin geleceklerini düşünerek karar vereceklerini beyan ettikleri takdirde,o kişiler zaten toplumdan yüz bulamayacaklardır.devam ederiz.İnşallah.

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Çrş May 07, 2008 9:29 pm

eğitimsiz yöneticileri oturdukları yerlerden kaldırmak köyümüzün eğitimli insanlarının yapacağı işi değil arkadaşlar.
belediye başkanını ve yönetimini
derneklerimizin başkanlarını ve yöneticilerini
yakinen olmasada tanır ve saygı duyarım...
çoğu kendi hallerinde insanlar.
yüksek tahsil görmüş bireyler değiller sanırım.
ama sonuçta onlar bulundukları yerlere birilerinin oyları ile geldiler.

son belediye başkanlığı seçimlerinde eski başkan seçimleri kaybetti.
halbuki bundan 30 küsür sene evvel çoğunun ilkokulu bile bitiremediği bi dönemde fakülteden mezun olup memlekete yeni gençler yetiştirebilmiş,
güzel şeyler yapmış bi insandı.
ama halkımız onu değil rakiplerini öne cıkardı...

milletin iradesine saygı duymak zorundayız galiba arkadaşlar...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş May 07, 2008 11:07 pm

Hmmm
...

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum May 09, 2008 2:10 pm

BU FORUMDAKİ ÜYELER BİLDİĞİM KADARIYLA HEPSİ TAHSİLLİ .FAKAT ŞU FORUMDAKİ ( HEPSİ DEMİYCEM )BAZI ÜYELER; DÜŞÜCELERİNİ ,YORUMLARINI KENDİLERİNİ İSPATLAMA ,BİRİLERİNİ AŞAĞILAMA,BİRİLERİNE BEN SENDEN DAHA İYİ BİLİRİM MESAJI VERMEKTE.HALBUKİ ESAS OLAN NEYDİ BURDA?BİLGİ VE GÖRÜŞ PAYLAŞIMI DEĞİL Mİ?

EĞİTİMLİLERİMİZ BUNU FORUMDA BİLE YAPARSA ACABA EĞİTİMSİZ DEDİĞİMİZ İNSANLARIMIZ NE YAPMAZ? BU MU IŞIK TUTMAK, BU MUDUR GELECEĞE YÖN VERMEK ?BİZLER BİR ŞEYLERİ DÜZELTMEK ADINA BURADAYIZ DİYORSUNUZ.AMA TAM TERSİNE BURDA BİLE REKABET HAVASI VAR.KENDİSİNDEN EMİN OLMAYAN BAŞKASINA NASIL YÖN VERİR. DEMEK Kİ İNSANLARIMIZ HALA BAZI ZAYIFLIKLARIN ETKİSİNDE.

GELELİM ESAS KONUYA :DEMİRCİLİLERİN EĞİTİMLİLERİ , BU GİDİŞATLA GERÇEKTEN EĞİTİMSİZİN EMRİNE GİRER.

VE YÖNETECEK OLAN DA YİNE ARKASI SAĞLAM VE ZENGİN CAHİL OLUR.NERDE KAFASI ÇALIŞAN BİRİSİ

VARSA MUTLAKA AYAĞINA DA ÇELME TAKARLAR.BAŞARILARIN KISKANILDIĞI BİR ORTAMDAN NE BEKLENİR.

BU GİDİŞLE BİZ DAHA ÇOOK UĞRAŞIRIZ. BU FORUMU BİLE BAZEN KÖYÜN AYNASI OLARAK GÖRÜYORUM.

BUYRUN EĞİTİMLİLER BURDA. ŞURACIKTA BİLE BAŞARAMIYORSAK .KOCA KÖYLE NASIL BAŞEDERİZ.

GÖRÜŞLERİME KATILMAYABİLİRSİNİZ.AMA MAALESEF BENİM GÖZLEMLERİM BÖYLE.BAKIYORUM;,BİRİ DİYOR Kİ BENİ

İSTEMİYORLAR,DİĞERİ DİYOR Kİ BANA MİSİLLEME YAPILIYOR,TEKRAR ÖTEKİ DER Kİ BANA SAVAŞ AÇTILAR.KENDİYLE BARIŞIK OLMAYAN KİMSEYLE OLAMAZ.KİMSEYLE BARIŞIK OLAMAYAN DA TOPLUMLA TEZAT DURUMA DÜŞER.

YOK BİZ BÖYLEYİZ ,DEĞİŞMEYİZ ,BİZİM OKUMUŞUMUZ BİLE BÖYLE DERSENİZ.O ZAMAN EMİR ALTINA :!: GİRMEYE MECBUR KALIRSINIZ.
DOST ACI SÖYLER ....... :!:

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum May 09, 2008 4:25 pm

murat_efe yazdı:eğitimsiz yöneticileri oturdukları yerlerden kaldırmak köyümüzün eğitimli insanlarının yapacağı işi değil arkadaşlar.
belediye başkanını ve yönetimini
derneklerimizin başkanlarını ve yöneticilerini
yakinen olmasada tanır ve saygı duyarım...
çoğu kendi hallerinde insanlar.
yüksek tahsil görmüş bireyler değiller sanırım.
ama sonuçta onlar bulundukları yerlere birilerinin oyları ile geldiler.

son belediye başkanlığı seçimlerinde eski başkan seçimleri kaybetti.
halbuki bundan 30 küsür sene evvel çoğunun ilkokulu bile bitiremediği bi dönemde fakülteden mezun olup memlekete yeni gençler yetiştirebilmiş,
güzel şeyler yapmış bi insandı.
ama halkımız onu değil rakiplerini öne cıkardı...

milletin iradesine saygı duymak zorundayız galiba arkadaşlar...
Yakın tarihin yaşanmış örneği.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Cum May 09, 2008 7:04 pm

iskesürlü60 yazdı:BU FORUMDAKİ ÜYELER BİLDİĞİM KADARIYLA HEPSİ TAHSİLLİ .FAKAT ŞU FORUMDAKİ ( HEPSİ DEMİYCEM )BAZI ÜYELER; DÜŞÜCELERİNİ ,YORUMLARINI KENDİLERİNİ İSPATLAMA ,BİRİLERİNİ AŞAĞILAMA,BİRİLERİNE BEN SENDEN DAHA İYİ BİLİRİM MESAJI VERMEKTE.HALBUKİ ESAS OLAN NEYDİ BURDA?BİLGİ VE GÖRÜŞ PAYLAŞIMI DEĞİL Mİ?

EĞİTİMLİLERİMİZ BUNU FORUMDA BİLE YAPARSA ACABA EĞİTİMSİZ DEDİĞİMİZ İNSANLARIMIZ NE YAPMAZ? BU MU IŞIK TUTMAK, BU MUDUR GELECEĞE YÖN VERMEK ?BİZLER BİR ŞEYLERİ DÜZELTMEK ADINA BURADAYIZ DİYORSUNUZ.AMA TAM TERSİNE BURDA BİLE REKABET HAVASI VAR.KENDİSİNDEN EMİN OLMAYAN BAŞKASINA NASIL YÖN VERİR. DEMEK Kİ İNSANLARIMIZ HALA BAZI ZAYIFLIKLARIN ETKİSİNDE.

GELELİM ESAS KONUYA :DEMİRCİLİLERİN EĞİTİMLİLERİ , BU GİDİŞATLA GERÇEKTEN EĞİTİMSİZİN EMRİNE GİRER.

VE YÖNETECEK OLAN DA YİNE ARKASI SAĞLAM VE ZENGİN CAHİL OLUR.NERDE KAFASI ÇALIŞAN BİRİSİ

VARSA MUTLAKA AYAĞINA DA ÇELME TAKARLAR.BAŞARILARIN KISKANILDIĞI BİR ORTAMDAN NE BEKLENİR.

BU GİDİŞLE BİZ DAHA ÇOOK UĞRAŞIRIZ. BU FORUMU BİLE BAZEN KÖYÜN AYNASI OLARAK GÖRÜYORUM.

BUYRUN EĞİTİMLİLER BURDA. ŞURACIKTA BİLE BAŞARAMIYORSAK .KOCA KÖYLE NASIL BAŞEDERİZ.

GÖRÜŞLERİME KATILMAYABİLİRSİNİZ.AMA MAALESEF BENİM GÖZLEMLERİM BÖYLE.BAKIYORUM;,BİRİ DİYOR Kİ BENİ

İSTEMİYORLAR,DİĞERİ DİYOR Kİ BANA MİSİLLEME YAPILIYOR,TEKRAR ÖTEKİ DER Kİ BANA SAVAŞ AÇTILAR.KENDİYLE BARIŞIK OLMAYAN KİMSEYLE OLAMAZ.KİMSEYLE BARIŞIK OLAMAYAN DA TOPLUMLA TEZAT DURUMA DÜŞER.

YOK BİZ BÖYLEYİZ ,DEĞİŞMEYİZ ,BİZİM OKUMUŞUMUZ BİLE BÖYLE DERSENİZ.O ZAMAN EMİR ALTINA :!: GİRMEYE MECBUR KALIRSINIZ.
DOST ACI SÖYLER ....... :!:
HAKLISIN GALİBA....

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum May 09, 2008 9:10 pm

iskesürlü60 demiş ki:
BU FORUMDAKİ ÜYELER BİLDİĞİM KADARIYLA HEPSİ TAHSİLLİ .FAKAT ŞU FORUMDAKİ ( HEPSİ DEMİYCEM )BAZI ÜYELER; DÜŞÜCELERİNİ ,YORUMLARINI KENDİLERİNİ İSPATLAMA ,BİRİLERİNİ AŞAĞILAMA,BİRİLERİNE BEN SENDEN DAHA İYİ BİLİRİM MESAJI VERMEKTE.HALBUKİ ESAS OLAN NEYDİ BURDA?BİLGİ VE GÖRÜŞ PAYLAŞIMI DEĞİL Mİ?

Sevgili arkadaşlar;

Son günlerde sitemizde birbirimize karşı bakış açılarımız malesef değişmeye başladı.Eğer bir toplumda bir insan kendini ispatlama,bilgiçlik taslama yolunu seçerse bunu anlarım.Fakat ''AŞAĞILAMA'' sözcüğü çok ağır bir sözcüktür.Kendisinin çok şeyler bildiğini sanan insanlar aslında hiç bir şey bilmiyorlardır.Bu forumda bu şekilde kişileri aşğılayan insanlar varsa 'BENDE'dahil olmak üzere açık bir şekilde ve isim olarak nasıl aşağılandığını ifade ederek belirtirsek,hiç kimsede zan altında kalmamış olur ve bu konununda üzerine gitmiş oluruz.Burada hiç kimse hiç kimseyi aşağılayıp hor göremez,bu çok çirkin bir davranış olur.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt May 10, 2008 12:46 am

Bir gün öğrencileri bir filozofa sorarlar :

Hocam siz bu kitap yazanlardan çok daha bilgili olduğunuz halde hiç yazmıyorsuz , hak etmeyen bir çok insan da ortada otoriteyim diye dolaşıyor neden yazmıyorsunuz ? Filozofumuz " Çoçuklar onlarla aramızda temel bir fark var, onlar bilinmek için okudular bense bilmek için . Der .

İnanıyorumki hepimiz burda BİLİNMEK için değilde. BİLMEK , ÖĞRENMEK,FAYDALI olmak için birseyler karalıyoruz.

Kulun kuldan üstünlüğü ancak ne iledir? hepimiz tarafından malumdur.

arkadaşlar biliyormusunuz bazen kasıtlı olarak ters bir kelime yada cümle kullanıyorum.kendimce küçük bir test yapıyorum. Acaba kimlerden nasıl bir tepki gelecek diye, dolaysıyla sizleri nekadar tanıyıp tanımadığı ölçmeye çalışıyorum.

Maksadın ne derseniz: sizleri yakından tanımak aramızda güzel diologlar oluşturmak. İleriye dönük Demircilileri ilgilendiren önemli konularda samimi (özellikle altını cizerek belirtiyorum) fikir alışverişinde bulunmak.

nekadar uzaklarda yahutta uzak kalmış olursak olalım bu DEMİRCİLİ hepimizin ortak sorunu. Sen yazma ben yazmayayım peki kim yazsın.

Muhabbetle kalınız. :)

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Pzr May 11, 2008 7:01 pm

zeynep yazdı:Bir gün öğrencileri bir filozofa sorarlar :

Hocam siz bu kitap yazanlardan çok daha bilgili olduğunuz halde hiç yazmıyorsuz , hak etmeyen bir çok insan da ortada otoriteyim diye dolaşıyor neden yazmıyorsunuz ? Filozofumuz " Çoçuklar onlarla aramızda temel bir fark var, onlar bilinmek için okudular bense bilmek için . Der .

İnanıyorumki hepimiz burda BİLİNMEK için değilde. BİLMEK , ÖĞRENMEK,FAYDALI olmak için birseyler karalıyoruz.

Kulun kuldan üstünlüğü ancak ne iledir? hepimiz tarafından malumdur.

arkadaşlar biliyormusunuz bazen kasıtlı olarak ters bir kelime yada cümle kullanıyorum.kendimce küçük bir test yapıyorum. Acaba kimlerden nasıl bir tepki gelecek diye, dolaysıyla sizleri nekadar tanıyıp tanımadığı ölçmeye çalışıyorum.

Maksadın ne derseniz: sizleri yakından tanımak aramızda güzel diologlar oluşturmak. İleriye dönük Demircilileri ilgilendiren önemli konularda samimi (özellikle altını cizerek belirtiyorum) fikir alışverişinde bulunmak.

nekadar uzaklarda yahutta uzak kalmış olursak olalım bu DEMİRCİLİ hepimizin ortak sorunu. Sen yazma ben yazmayayım peki kim yazsın.

Muhabbetle kalınız. :)

filozof örnegi mükemmel olmus bazı seyleri bilmek lazım alkıslamak lazım cok sey yazılabilir bu konuda daha erken diye düsünüyorum

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Çrş May 14, 2008 7:19 pm

kimse cevap yazmıyor artık sadece bakıyorlar elestiriyorlar ve geri cekiliyorlar ben isterdimki bu sitede atısalım konusalım ama kavga yok herkes düsüncelerini paylassın iyi veya kötü neyse ben bu sitede yeniyim bana laf düsmez

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Çrş May 14, 2008 7:22 pm

.
En son iskesurlu60 tarafından Cum Haz 13, 2008 11:10 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Çrş May 14, 2008 7:58 pm

NE SÖYLEYELİM BİRİSİ KONU ACIYOR CEVAP VERMİYORLAR YAZMIYORLAR BAZI ARKADASLARI FARK ETTİM SADECE BİRBİRLERİNE YAZIYORLAR CEVAP VERİYORLAR ALINMAYIN İSİM VERMEYECEGİM BENDE KENDİ SAHSIM ADINA ONLARA YAZMIYOR VE CEVAP VERMİYORUM BU SİTEDE YAZDIGIN HER KONUYA PARA VERMİYORSUN O ZAMAN YAZMAN LAZIM

DÜSÜNCENİ SÖYLEMEN GERKİR BURDA İNSAN AYRIMI YOK HEPİMİZ DEMİRCİLİYİZ BİRBİRİMİZE KARSI ÜSTÜNLÜGÜMÜZ YOK CÜNKÜ İNSANIZ İNSNI İNSANSAN AYIRAN TAKVA-DIR

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Çrş May 14, 2008 10:44 pm

insanı insandan ayıran takva dır ?

biraz daha acarmısın abi bunu...

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş May 15, 2008 1:24 pm

büyüklerimizi dinlemeyi tercih ederim bu konuda
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Prş May 15, 2008 1:29 pm

aynen

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön