Demircili'li Eğitime Ne Kadar Önem Veriyor?

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş May 15, 2008 2:32 pm

murat_efe yazdı:insanı insandan ayıran takva dır ?

biraz daha acarmısın abi bunu...
Elbette takva üstünlüktür. ?????? kulluk vazifesinde Allah'a yakınlık iman konularında elbette....
Lakin eğitim konusunda her takva sahibi ilim sahibi değildir. İnce bir ayrıntı olsa gerek...
İslam Tarihinde hatta Osmanlı tarihinde bile alimler ve veliler diye bir ibare kullanılmıştır. Her alim veli değil her veli ise alim değildir. İlim öğrenmek her erkek ve kadına farzdır. Konuyu karmaşık bir dille ya da başka alanlara çekmemeye çalışalım. İlim takvasız takva da ilimsiz olmaz. Takva diyerek ilimi yani bilgiyi 2. plana atmak ise en yanlış ifadelerden biridir. Bugün dünyayı takva değil bilgi yönetmektedir. Bu geçmişte de böyleydi gelecekte de saygılar.................
De ki "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?" 39 Zümer Suresi[/quote]
De ki "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?" 39 Zümer Suresi

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş May 15, 2008 2:45 pm

necmı yazdı:NE SÖYLEYELİM BİRİSİ KONU ACIYOR CEVAP VERMİYORLAR YAZMIYORLAR BAZI ARKADASLARI FARK ETTİM SADECE BİRBİRLERİNE YAZIYORLAR CEVAP VERİYORLAR ALINMAYIN İSİM VERMEYECEGİM BENDE KENDİ SAHSIM ADINA ONLARA YAZMIYOR VE CEVAP VERMİYORUM BU SİTEDE YAZDIGIN HER KONUYA PARA VERMİYORSUN O ZAMAN YAZMAN LAZIM

DÜSÜNCENİ SÖYLEMEN GERKİR BURDA İNSAN AYRIMI YOK HEPİMİZ DEMİRCİLİYİZ BİRBİRİMİZE KARSI ÜSTÜNLÜGÜMÜZ YOK CÜNKÜ İNSANIZ İNSNI İNSANSAN AYIRAN TAKVA-DIR
Necmi bey,

Haklısınız, yorumunuza etraflıca bakmak lazım

-> üyelerin her açılan konuya cevap vermemelerinin nedenleri ve sebebleri olablir:

a) konu ilgi alanına girmeyebilir.
b)yanlış anlaşılma endişesi taşıyabilir.
c)konu hakkında hiç bir fikri yoktur.
d) dikkatini cektiği halde mesaj bırakmaktan , yorum yapmaktan korkar cekinir.
e) kimileri ağır olalım molla desinler.
f)Bazıları nemalazımcıdır.
g)kimi öyle takılır, kimi böyle, bazılarıda gercekten bilinçli ne için yazı yazdığının farkında olarak mesaj bırakır.

-> Bazılarının sadece birbirlerine yazdıklarına katılmıyorum, cünkü burası herkese açık bir platform hee sadece açılan konu iki üç kişinin ekseninde dönüyor gibi görünüyor bundan bende hoşlanmıyorum. klavye' yi elinizden alan yok, lütfen sizlerde iştirak edinizki.. muhabbeti oluşturalım.

-> Necmi bey, onlara cevap yazmıyorum derken hangi mesajı vermek istiyorsunuz
1. siz kimsinizmi? 2. gururmu yapıyorsunuz? 3. siteminizi vede tavrınızı böylemi ortaya koyuyorsunuz? acıklarmısınız.

-> beni güldürdünüz. :) bak bir bölüm açalım (paralı diye) acaba o bölüme ilgi yoğun olurmu dersiniz? bence olur gibi geliyor DEmircilinin ağaları beyleri apartman sahipleri, lüx taşıtları olanlar, iş adamları,para babaları kendilerini ve güçlerini isbatlamak için kıyasıya yarışırlardı herhalde.

NOT: kızmayın yaa fena olduğumu biliyorum. cook kötüyüm eeh artık kötüye iyilikle cevap vermek sizlere düüyor.

Muhabbetle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş May 15, 2008 3:18 pm

a) konu ilgi alanına girmeyebilir.
b)yanlış anlaşılma endişesi taşıyabilir.
c)konu hakkında hiç bir fikri yoktur.
d) dikkatini cektiği halde mesaj bırakmaktan , yorum yapmaktan korkar cekinir.
e) kimileri ağır olalım molla desinler.
f)Bazıları nemalazımcıdır.
g)kimi öyle takılır, kimi böyle, bazılarıda gercekten bilinçli ne için yazı yazdığının farkında olarak mesaj bırakır

ZEYNEP HANIM BENCE EN BÜYÜK PROBLEM KİŞİLERİN BİRBİRLERİNİ YETERİNCE TANIMAMALARI ve TOPLUM OLARAK EKSİĞİMİZ OLAN SAYGI BAŞKA HİÇBİŞEY DEĞİL. NERDE NASIL CEVAP VERECEĞİMİZİ KİMİNLE NASIL VE NEŞEKİLDE KONUŞACAĞIMIZ KONUSUNDA YA DA FORUMDA PAYLAŞIM ADINA SINIRLARIMIZI BİLEMEMEMİZ. DAHA DOĞRUSU YAZAN KİŞİLERİN BEN YAZIYORUM DAHA İYİ BİLİRİM HAVASINDA OLUŞU
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş May 15, 2008 5:37 pm

Zafer bey demişki,

''ZEYNEP HANIM BENCE EN BÜYÜK PROBLEM KİŞİLERİN BİRBİRLERİNİ YETERİNCE TANIMAMALARI ve TOPLUM OLARAK EKSİĞİMİZ OLAN SAYGI BAŞKA HİÇBİŞEY DEĞİL. NERDE NASIL CEVAP VERECEĞİMİZİ KİMİNLE NASIL VE NEŞEKİLDE KONUŞACAĞIMIZ KONUSUNDA YA DA FORUMDA PAYLAŞIM ADINA SINIRLARIMIZI BİLEMEMEMİZ. DAHA DOĞRUSU YAZAN KİŞİLERİN BEN YAZIYORUM DAHA İYİ BİLİRİM HAVASINDA OLUŞU''

Zafer bey,

Son zamanlarda sitedki bazı arkadaşlarımızın bu şekilde beyanlarına sık rastlar olduk''DAHA DOĞRUSU YAZAN KİŞİLERİN BEN YAZIYORUM DAHA İYİ BİLİRİM'' inanın şu cümleden hiç bir şey anlamıyorum.Allah aşkına burada kim neyi bildiğini ispatlamaya çalışıyor,kimin kiminle sorunu var,bunları daha açık şekilde paylaşabiliriz arkadaşlar,herkes herkesi az çok tanıyor,bizler burada oluşumuzdan çıkar mı elde etmeye çalışıyoruz,ne yapmamız lazım?

Şunu hiç bir zaman unutmayın kendinden emin olan kişiler,kim ne yazarsa yazsın,hakaret ve küfür olmadığı müddetçe kendinden emin bir şekilde yoluna devam eder.
Saygılar.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş May 15, 2008 10:45 pm

Zafer bey,

Bende Erkan bey gibi sitemlerinizi anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. Diyelimki.. kişi ben bilirim edasıyla yazıyor ve bizlerin düşüncelerini yorumlarını önemsemiyor . Bence herhangi bir tepki göstermeye hatta gündeme getirmeye lüzüm bile yok. Hakaret olmadığı müddetce yazsınlar efendim.

uslup farklılığı olacaktır. bırakmış olduğumuz mesajlar konunun içeriğine göre bazen sert,bazen yumşak,bazen macazi anlamlar taşıyabilir. biryerlere çekmeye hiç gerek yok.

İnanın şunu diyebilsek hiç sorun kalmayacak. " efendim sizin düşüncenizdir saygı duyuyorum"çok basit olan bir cümleyi iki dudağımızın arasından cıkarmak bukadar zormu.

Zafer bey valla buraya mesaj bırakan arkadaşalarımı tebrik ve takdir ediyorum. küsmeden,darılmadan,alınganlık etmeden kendilerini en güzel bir şekilde ifade ediyorlar.

konuya dönersek: EGİTİM CEHALETİ GİDERİR AMA Eş.... kalır sözüm meclisten dışarı.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum May 16, 2008 12:16 pm

...

anlatılmak istenen eğitimin hayata uyarlanmadığı.burda ahkam keserken , diğer tarafta yan çizmek değildir.
En son iskesurlu60 tarafından Cum May 16, 2008 9:59 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Cum May 16, 2008 12:25 pm

GÜZEL HOŞDA İSKESÜRLÜ İSTİSNALAR KAİDEYİ ASLA BOZMAZ. UNUTMA DEDİKLERİN DOĞRU LAKİN EĞİTİM ŞART.
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum May 16, 2008 12:28 pm

İSTİSNALAR DAİMA KONUMUN DIŞINDA OLMUŞTUR.AYRICA EĞİTİMCİ OLANLARIN , ZATEN HAYATI EMEK VERMEK

PAYLAŞMAK VE ERİMEK OLMUŞTUR.ESAS ANLATILMAK İSTENEN EĞİTİMİ DAR BİR KALIP İÇİNE S IKIŞTIRMAK

DEĞİL.HAYATA UYARLAMAKTIR.EĞİTİMİN DE HAKKINI VEREBİLMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
nbt.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen nbt.sahin » Cum May 16, 2008 8:26 pm

İSKESÜRLÜ SİZE KATILIYORUM GÜZEL ŞEYLER YAZMIŞSINIZ. ZAMANIMIZDAKİ GEÇLERİMİZ DİPLOMA ALMA PEŞİNDE KOŞUYORLAR ALDIKLARI DİPLOMANIN KEDİLERİNE DE FAYDASI OLMUYOR. AMACI OKUMAK ÖĞRENMEK OLAN GEÇLERİMİZ HEM SOSYAL HAYATINDA HEM İŞ HAYATINDA BAŞARILI OLUYORLAR. ÜLKEMİZ İŞSİZ DİPLOMALI İLE DOLDU. İŞSİZLİK VAR TAMAMDA BİRAZDA DİPLOMALI BİGİSİZ GEÇLERİMİZDE VAR. BİR İNSANIN BİGİLİ VE KÜLTÜRLÜ OLMASI İÇİN DİPLOMALI OLMASI ŞART DEYİLDİR. AMA TABİKİ BİGİSİNİ GELİŞTIIMEK KARIYER YAPMAK, İNSANLARI AYDINLATMAK BIRIKIMLERINI
YORUMLAYABILMEK, BİRAZDA YÜKSEK MEVKİLERE GELMEK İCİN DİPLOMA ŞART OLUYOR. BENCE İNSAN KENDİ KENDİNİ YETİŞTİREREK AYDINLANIR.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum May 16, 2008 9:36 pm

Değerli arkadaşlar;

Bizim kültürümüzün,terbiye sistemimizin mayası Türklük ve İslamiyettir.Dünya eğitimcileri terbiyenin nihai amacını"iyi vatandaş yetiştirmek"şeklinde ifade eder.Bizim kültürümüz ise terbiyenin nihai amacını"iyi insan"yetiştirmek şeklinde ifade eder.Günümüzde,gelişen teknolojik imkanlarında aracılığıyla,bilgiye ulaşmanın,öğrenmenin ve başkalarına aktarmanın yolları tarihin hiç bir döneminde görülmediği kadar artmıştır.

Buraya yazılan yazıları tek tek okumaya çalışıyorum.İnanın anlamakta bazen güçlük çekiyorum. Bu konunun başlığı bana göre yalnış açıldığından konuyuda katılımcılar değişik fikirlerle yaklaşmaktalar,genelde eğitim üzerinde duruldu.Allah aşkına bize ne kimin diploması olup olmadigından,kimin nerede okuma yazma öğrenip öğrenmediğinden,sadece eğitimin iyi veya kötü önemini vurgulamaya çalıştık.Katılırsınız yada katılmazsınız.Her eğitimli olan iyi insandırda demedik,

Şunuda asla unutmayın esas eriyenler bilgi sahibi olmayan insanlardır.Herkesin mutlaka zayıf bir yönü vardır,Kendisine faydası olmayan insanın hayatta kimseye faydası olmaz.Yazdıklarımızı yazdıktan sonra tekrar okuyalım.Bu memlekette okuyan hiç kimse diploma için okumaz,o diplomanın onlara bir gün mutlaka faydası olacaktır.Bizim dinimizin ilk emride "oku"dur.
Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum May 16, 2008 9:40 pm

pomemerkan yazdı:Değerli arkadaşlar;

Bu konunun başlığı bana göre yalnış açıldığından konuyuda katılımcılar değişik fikirlerle yaklaşmaktalar
Erkan Bey selam,
Bu konuda haklı olabilirsiniz. Konu başlığı ve gidişatı konuyu açanın (benim) niyetine hasıl olmamış olabilir. Bu yüzden en azından bundan sonra konuyu ilk defa görecek ve yorumlayacaklar için konu başlığı sizce ne olmalıydı?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cum May 16, 2008 10:01 pm

yilmaz.sahin yazdı:
pomemerkan yazdı:Değerli arkadaşlar;

Bu konunun başlığı bana göre yalnış açıldığından konuyuda katılımcılar değişik fikirlerle yaklaşmaktalar
Erkan Bey selam,
Bu konuda haklı olabilirsiniz. Konu başlığı ve gidişatı konuyu açanın (benim) niyetine hasıl olmamış olabilir. Bu yüzden en azından bundan sonra konuyu ilk defa görecek ve yorumlayacaklar için konu başlığı sizce ne olmalıydır.

SEVGİLİ YILMAZ,
DOGRUSU KONU BAŞLIGINI BENDE UYGUN GÖRMEDİM. BİRİLERİ ÇIKIYOR BURADA EGİTİMLİ EGİTİMSİZ BİRBİRLERİNİ DERECELENDİRİYORLAR. İNSANLARIN GELİŞİMİNDE EGİTİM MUTLAKA ÖNEMLİ AMA İNSANIN KENDİNİ GELİŞTİRMESİ VE YAŞADIGI ORTAMDA KENDİNE BİR YER EDİNMESİ TABİKİ GÜZEL BİR ŞEYDİR.
EGİTİMDEN KASIT NEDİR SEN BEŞ BEN SEKİZ O ONBİRSENE OKUDUM' ŞEKLİNDE İNSANLAR EGİTİM DÜZEYİNİMİ BELİRLİYOR YOKSA.
NİCE YETERLİ EGİTİM ALMADAN KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ İNSANLAR VARKİ KENDİNE VE ÇEVRESİNE BİRİKİMLERİ İLE YARDIMCI OLUYOR. BİR KİŞİNİN EGİTİMİ SADECE KENDİNE YÖNELİKSE VE DAR BİR KABUKTAN ÇIKAMAMIŞSA NE ÖNEMİ OLABİLİRKİ.
BU KONUYA HİÇ BİR YAZI YAZMADIM BU YAZIYIDA KONU BAŞLIGININ YANLIŞ OLMASI SEBEBİYLE YAZIYORUM . KONU BAŞLIGININ GİDİŞATINI PEK İYİ GÖRMÜYORUM.
ERKEN BEYE VE İSKESÜRLÜYE KATILIYORUM VE AYNI GÖRÜŞTEYİM.

HOŞCAKALINIZ

İSMBASOGLU

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum May 16, 2008 10:06 pm

bazı insanlar da eğitim alırlar.bana iş lazım ne işim olur insanların eğitimi ile derler.yada etkisinde kaldığı kompleksleri

vardır.bunu yenemeyen insanlar maalesef kendi eksenleri etrafında dönerler .ne kimseye eğitim adına faydası olur

nede kendine.çünkü onlar kendi hedeflerini sınırlamışlardır.

bizim derdimiz eğitimlilerin kabuğundan çıkıp etrafa fayda vermeleridir.
En son iskesurlu60 tarafından Cum May 16, 2008 10:08 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum May 16, 2008 10:07 pm

Aleyküm selam Yılmaz kardeşim,

DEMİRCİLİDE FİKİR VE TARTIŞMA ORTAMI İLK DEFA BU SİTE SAYESİNDE GERÇEKLEŞMEKTEDİR.BUDA DEĞERLİ ÜYELERİN SAYESİNDE GELİŞEREK DEVAM ETMEKTEDİR.İNŞALLAH BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTEDE DAHADA GELİŞEREK DEVAM EDECEKTİR.BUNDAN HİÇ KİMSENİN ŞÜPHEZİ OLMASIN.SORUNUZ GERÇEKTEN GÜZEL BİR SORU.SİZİNDE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ EĞİTİM GİBİ ÖNEMLİ BİR KONUDA KİŞİSEL YORUMLARA RASLAMAKTAYIZ.KONUYU BİR BÜTÜN OLARAK DEĞERLENDİREMİYORUZ.BUNUN YERİNE"" DEMİRCİLİ NE KADAR EĞİTİME ÖNEM VERİYOR"YADA" DEMİRCİLİ EĞİTİMİN NERESİNDE"ŞEKLİNDE İNCELEYEBİLİRDİK.BU BENİM GÖRÜŞÜM,DEĞİŞİK FİKRİ OLAN ARKADAŞLARIMDA BELİRTEBİLİRLER.ANLAYIŞINIZ İÇİN TŞK EDERİM.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum May 16, 2008 11:19 pm

[
En son iskesurlu60 tarafından Cum Haz 13, 2008 11:11 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt May 17, 2008 12:08 am

İskesürlü60 demişki,

''ortada bir teşhisi koylmuş bir hastalık var.bu hasta gerekli inceleme ve tahlil olmadan ameliyat edilebilir mi?

hastalık ilerlemiş mutlaka ameliyat lazım.hastanın ; şekeri ,kalbi,tansiyonu,kan sayımı,nabzı hepsi incelenmeden

ameliyat olmaz.siz bu hastayı incelemeden neşter vuramazsınız.bunları niye yazdım?

demircili için eğitimli adaylar nerede ? başlığı altında konuyu enine ,boyuna ,çapına,uzununa kısasına her neyse

bunu açıp neticesinde sağlam kararlar alabilmek içindi. fakat bu konu eğitim . dar bir alanda paslaşma olursa

eminim hiç bir yere varılmaz.eğitim gibi önemli bir konuyu ; sadece dar bir alana sığdırmayla kimseye bir şeyler veremeyiz.

konuya örnekler katıp zenginleştirmek,anlaşılabilir hale getirmek için çalışıyoruz.konu burda dağılmadı .

anlatılanların önüne set koymak esas konuyu dağıtır. burda üç beş kişiye değil ,tamamen topluma indirgenmiş bir konu

var. belki siz yadırgayabilirsiniz ama diğer insanların hakkına giremezsiniz.sizin burdan alacak bir şeyiniz olmayabilir.

belki alan insanlar var.herkes yorumunu yaparken lütfen üç beş insana değil genel olarak bakıp öyle yazsınlar.

hasta hazır ameliyata alındığı anda ,şarteli kapatamazsınız'''

Sayın İskesürlü60,

Konu başlığının bana göre yalnış olmasının nedeni sanki Demirciliye eğitimli kişiler şartmış gibi algılanmasından kaynaklanmaktadır.Buda bizi yalnış yönlendirmelere sevketmektedir.O nedendendirki konuya geniş çerçeveden bakmaya çalışıyoruz.Birinci önceliğimizin insan olduğunu vurgulamaya her zaman çalıştık.İnsanları eğitimli-eğitimsiz gibi bir ayrıma tabi tutmanın ne kadar yalnış olduğunu burada defalarca vurgulamaya çalıştık.HAAAAAAAA temsil yetkisi bakımından Demircili için bu konuyu tartışsaydık fikir ve düşüncelerimiz daha farklı olurdu.Biz konuları geniş çerçevede incelemeye çalışırken,siz üstüne basa basa dar çerçevede incelendiğinden bahsediyorsunuz.Burada yorum yapan kişiler kimsenin önüne set koyma niyetinde değildir.Ayrıca buradaki yorumlar üç beş kişiyede yapılmıyor.Burada kimsenin kimseyide yadırgadığı falan yok.Herkesin herkesten öğreneceği mutlaka bir şeyler vardır.Sizin bu konularla ilgili yorumlarınızı okuyorum,büyük çoğunluğuna katılıyorum,fakat zaman zaman öyle şeyler yazıyorsunuz ki sizinle çelişiyor.Geçen seferki yazınızda forumdaki bazı üyelerin kendilerini kabullendirme çabası içerisinde olduğunu,hatta insanları aşağıladığını yazdınız,bende size bunun nasıl olduğunu soruyorum.Hem Dinden,imandan,müslümanlıktan,ahlaktan bahsedeceğiz,hemde birbirimizi aşağılamaktan sizce bu mantıklı mı?

Bakın ben size düşüncelerimi açık açık izah etmeye çalışıyorum.Eğer yazdıklarımızda,düşüncelerimizde yalnışlarımız var ise bunu direkt olarak yazabilirsiniz.Dünkü ve bugün kü yazılarımız ortadadır.Bu konulardan kesinlikle alınganlık göstermeyiz.Bu konular çok geniş kapsamlı konular,buna ne sizin gücünüz yeter nede benim gücüm yeter.Konuları örneklemeye kalktığımız zaman inanın işin içerisinden çıkamayız.Bizim amacımız burada eğitimin önemin vurgulamak olmalı.Yok işsizlik-diplomalı diplomasız-kültürlü kültürsüz vs bunlar bizim konumuz değil,bu şekilde bu konuya yaklaşmakta bana göre doğru değil.Dünyada ki her insan inanışına göre eğitim alır,yaşantısına görede bunun mükafatını veya cezasını bir gün mutlaka verecektir.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Toparlayalım konuyu...

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt May 17, 2008 2:43 am

Sayın Başkan İsmet Şahin : Bu forumda kimse kimsenin eğitim derecesini sorgulayamaz elbette. Daha önce bir mesajımda yazdığım gibi bu zamana kadar ki ve şu an ki yöneticilerimizi eğitim durumlarını konunun dışında tutmak zorundayız. Yoksa büyük saygısızlık etmiş oluruz ki bu ne forumumuza ne de bizlere yakışır. Dikkat çekmek istediğimiz nokta Demircili'nin eğitim düzeyi ülkenin düşük olan ortalamasının da altında. Ama şunu sizde kabul edersiniz ki Demircili'nin Eğitimine verilecek destekde sizin ve sizin gibi daha önceki yöneticilerimizinde rolünüz çok önemlidir. Konuya en ılımlı ve geniş yaklaşması gerekenlerde sizlersiniz , en çok saygı gösterilmesi gerekenlerde.

Sayın Erkan Özdemir : Konu başlığını belirttiğiniz şekilde güncelledim. Ama konunun başlığını değiştirmek konunun önemini etkilemeyecek göreceksiniz. Yani kaç ay önce bir hesap numarası verdik duyurduk 1 kuruş yatıran yok. Eğitime verdiğimiz önem besbelli yani. Burada sizler bizler bu konuya dikkat çekeceğiz ki faydamız olsun. Önce sizinde birçok mesajınızda dediğiniz gibi önce kendi içimizde olmazsa olmazlarda anlaşmalı buluşmalıyız. Derdimiz ortak : Yani eğitimsiz Demircili'ler bundan sonra eğitime önem vermeli. Kimse bana eğitimsizde olur bu işler demesin lütfen. Bunun yanı sıra eğitimli ile de % 100 olacak diye bir kaide elbette yok.

İsgesürlü60 : Siz bu forumda kısa sürede mesajlarınızda (fikirlerinizle) birçok üyemizin ve insanımızın merakla takip ettiği bir üyemizsiniz. Bu forumda aklı başında hiç bir üye size şahsen cephe alamaz, almamalı alan varsa bu sizi şahsen tanıdığı halde forumdaki isminizi tanımadığından bilmediğindendir.

Konuyu toparlamak adına bıraktığım bu mesajımda bu mesajı okuyan herkesin konuya daha olumlu, saygılı ve katkı sağlayacak şekilde ve konunun güncellenmiş yeni başlığına binaen yorum getirmelerini rica ediyorum. Bu konu ileriki yıllarda burada olacak ve okunacak, bu çerçevede yorumlayalım.

Forumumuzun misyonu gereği bu konuda da kimseyi hedef almıyoruz, isimlerle işimiz yok. Bu konuda hala şüphesi olanlar var ise Konuyu konu başlığından başlayıp tüm yorumları sakin bir kafa ile tekrar okumalarını öneririm.

Devam ediyoruz : Demircili'li Eğitime Ne Kadar Önem Veriyor ?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt May 17, 2008 5:40 am

Sayın Yılmaz,

Bizler burada hiç bir zaman kimsenin sıfatını,kimliğini kişiliğini,karekterini,eğitimini sorgulamadık.Birinci önceliğimizin sevgi ve saygı olduğunu bu çerçecede birbirimize yaklaşmamız gerktiğini,hepimizin aynı havayı teneffüs etmeye çalıştığını,buradaki üyelerin saygın kişilikler olduğunu hep vurgulamaya çalıştık.Ancak toplumumuzu ilgilendiren konularda ferdi olarak gerek düşünce bazında gerek eleştiri bazında çeşitli beyanlarda bulunduk.Bununda sebebi içinde bulunduğumuz şarları değerlendirmek açısından olduğunu hepimizin bilmesi gerekir.Bizlerin burada bırakmış oldukları mesajların gelecek nesillere örnek olaması gerektiğini defalarca anlatmaya çalıştık.

Bizim bu sitede hiç kimseye karşı asla va asla bir art niyetimiz olmaz,olmasıda mümkün değildir.Yazmış olduğumuz yazılar bazen anlaşır olmayabilir,yada üyelerimiz üzerlerine alınabilirler,bunları düzeltmenin bir çok yolları vardır.Hatasız hiç kimse olmaz,hepimiz zaman zaman hatalar yapabiliriz,mesele bu hataların tekrarlanmamasıdır.Forumlarda yazı yazmak her insanın işi değildir.Demirciliye ait bu forumda yazı yazan kardeşlerimiz benim için hepsi ayrı bir değerler.Bunun hiç mi bir anlam ve önemi yok.Zaten öyle olmasa burada işimiz ne?Sadece istediğimiz insanları birbirleri ile kıyaslamamak,insanlara ön yargılı yaklaşmamak,kişilerin sıfat ve mevkilerini buralara taşımamak,eğitimli,eğitimsiz ayrımı yapmamak.Kullandığımız anlamlı ve vecizli sözleri konuları ilgilendiren yerlerde kullanmak.

İnsan yaşamış olduğu hayat boyunca çok tecrübeler edinir.Bu forumda bizler için bir tecrübedir.Bunu zaman ilerledikçe daha iyi anlayacaksınız.Birbirimizi tanıdıkça kaynaştıkça göreceksiniz her şey daha farklı olacak.Bunuda buraya bir dip not olarak düşüyorum.'zaman her şeyin ilacıdır'yeter ki birbirimize farklı pencelerden bakmayalım.Sevgi,saygı ve hoşgörü içerisinde bakalım.

Hepinize saygılar sunarım.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Cmt May 17, 2008 10:35 pm

Demircili eğitime ne kadar önem veriyor?

Gerçekten güzel bir konu ve de güzel bir soru.. Sizce önem veriyor mu? Hala yukarıda okuduğum satır aralarında diplomanın ne önemi olduğundan konu hatta başka yerlere çekilmiş tartışma getirmeyecek bir kelime katılıyorum insanlık konusuna çekilmiş. Elbette doğru insanlık en önemlisi adam profesör olmuş ama yine eşşek.... demirciliye eğitimli kişiler şartmışş mı... satır aralarında bu konuların geçmesi bence de yanlış. Hatta kasabamız için önemli isimlerin de eğitiimi yine 2. plana iter görünür açıklamalarını hiç beğenmedim. Tabi bu benim kişisel görüşüm. Yılmaz abinin yardım kampanyası ile ilgili sitemleri yerinde..... Erkan beyin konuyu saygı boyutuna oturtması engüzeli.... Konu niye açılmış belli değil varılmak istenen yer ise meçhul... Bugün dünyayı yönetenler kimler....
Elbette günümüzde eğitim almadan gönülleri fethetmiş gönül adamları var. Kimse burda kimseyi 1 yıllık 8 yıllık diye de sınıflandıramaz ?????? şunu unutmamak gerekir. Vereceğimiz mesajlar çok önemli adam okumuş adam olmamış o ayrı bir tartışma konusu. Burda adam olmayı tartışacaksak evet tartışalım. Eğitimin önemini konuşacaksak onu da yerli yerinde konuşalım. Gelecek nesillere de yanlış mesaj vermeyelim lütfen.
Her ne olursa olsun eğitim şart. İslamın ilk emri Yaradan rabbin adıyla OKU........
İlim çinde bile olsa gidin alınız........
Diyen dinin evlatları İSLAM dünya da ne zaman hakim olmuştur. İlmin en dorukta olduğu dönemlerde İİŞTE ENDÜLÜS İŞTE OSMANLI ne oldu da çöktüler hepsi saygılı insanlardı hemde ehl-i müslim peki ne oldu da tarihten çekildiler yine burda da bahsedildiği gibi eğitim 2. plana atıldı medreselerden fenn dersleri kaldırıldı ve yok oldular...
Ne dünya tarihinde ne de günümüzde adamlıkla, saygıyla ve de insaniyetle ülke yönetilmiyor. Bilgi meşalesini elde tutanlar hep önde ...
FATİH istanbulu 21 yaşında aldı. AMA İLMİYLE TEFEKKÜRÜ İLE DEHASI İLE VARMI BAŞKA ÖRNEK.
İKİ KONU BAŞLIĞI DEĞİŞMELİ DEMİRCİLİLER EĞİTİMLİ ADAYLAR NERDE? DEMİRCİLİ EĞİTİME NE KADAR ÖNEM VERİYOR?
EĞİTİM SADECE OKULLA OLMAZ BUNU AİLELERDE YAPAR. İNSAN HER YERDE EĞİTİLEBİLİR.
AMA EĞİTİM-ÖĞRETİM DERSENİZ KONU BAŞKA....
ÖĞRETİM HER YERDE OLMAZ İŞTEEEEEE.....
ONU BİLEN VERİR..................
ALLAH-Ü ZÜLCELAL AYIRMIŞ BİLENLE BİLMEYENİ KUR'ANINDA
EĞER BİLMİYORSAK BİLENE SAYGI GÖSTERELİM BİLMEK İÇİNDE ÇABALAYALIM.

ŞEYHÜLİSLAM İLE YAVUZ SULTAN SELİM

Mısır seferinden dönen yüce hakan ve hocası İbn- Kemal atları ile sohbet ede ede gelmekteydiler. Hocasının atının ayağından çamur Yüce hakanın KAFTANINA sıçradı ve hoca hakanından çekindi. Bunu anlayan Yüce hakan hocam sizin ATINIZIN ayağından sıçrayan çamur benim için MEDAR-I İFTİHAR'DIR dedi. Bu kaftan hala Yavuz'un sandukasının üzerinde.....

Hoca'nın bir çamuru bile değerli oluyorsa..... Söze ne hacet.....

DEMİRCİLİ EĞİTİME NE KADAR ÖNEM VERİYOR?

KIYASLAYIN KIZILCAÖRENLE cevabı bulacaksınız.

Herkese SAYGILAR
En son zafer.sahin tarafından Pzr May 18, 2008 12:14 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Cmt May 17, 2008 11:58 pm

paylaşımın icin sagol zafer abi dedigin gibi insan her yerde egitilir ama ögretim her yerde olmaz :wink:
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr May 18, 2008 12:17 am

[font=Arial]köyümüz eger egitime deger verseydi suan her 3 yada 4 aileden birtane okumuş biri çıkardı suanda köyümüzdeki okuyan büyüklerimiz parmakla sayılabilecek kadar aslında bizim köy okumayıpta çalışmayı kendine benimsemiş o yüzdende egitimden uzagız kendimi örnek veriyim ALLAH razı olsun babam beni özel okullarda okuttu istanbul belediye başkanı kadir topbaşın ogluyla aynı okulda okudum ama işte okuma hevesi olmayınca insan okuyamıyo ve öylede oldu bu içimizden gelen bişi ama aileler ta ilkokuldan çocuklarına her akşam planlı bi ders uygulaması yapsa çok faydalı olur ve okumayı sever biz ufakkken sadece ailemizi kandırıyoduk işte arkadaşa gidiyoz ders çalışcaz halbuki maç yapmaya gidiyoz işte burda yaşadığımız ortamda önemli konuyu dağıtmayayım birde artık okuyan kişide okumak istemiyo sebebide yarın öbürgün almanyaya gideriim boşuna okurum gibisine illaki böle düşünenlerde vardır sadece şahsi fikirlerim[/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr May 18, 2008 12:35 am

Tarih boyunca insanların bir kısmı geçmişe özlem duymakla yetindi, geçmiş zaman içinde yaşadı. İçinde bulundukları ana, zamana önem vermedi. Bir kısım insanlar da geçmişi ve yaşadıkları anı hesaba katmadı, hayali bir gelecek inşaa etti.
Oysa geçmiş ne kadar gerçek ise gelecek de o kadar gerçek.
Geçmiş ne kadar değerli ise gelecek de o derece önemlidir.
Gerek ülkemizin büyük bir nüfus potansiyelini oluşturan gençlerimizi, gerekse yurtdışında yaşayan gurbetçi diye isimlendirdiğimiz gençlerimizi bu açıdan değerlendirecek olursak, eğitimin ne derece önemli olduğunu görürüz.

Zafer Bey,

Katılmadığınız küçük sitemlerinizi anlıyorum.Bizlerinde konulara bu bakış açısıyla yaklaşması konuları daha geniş çerçecede değerlendirmektir.Demircilinin geçmişi geçmişte kalmıştır,ama geleceği bir o kadar önemlidir.Geleceğinide önemseyecek olan bizleriz.Bizler Demircilililer olarak insan yetiştirememenin sıkıntısını çok çektik ve halada çekmekteyiz.İnsanlarımız gerçekleri bırakıp hep hayel ettikleri işlerin peşinde koştular,bundada eğitim adına başarılı olamadılar.Daha doğrusu olamadık.Ben burada düşüncelerimi dile getirirken yaşamış olduğumuz hayattan kesitler veriyorum ki,konular daha iyi anlaşısın diye.Biz şu anda zaman içerisinde yaşıyoruz,beş yıl sonra,on yıl sonra ne olacak onun hesabını yapamıyoruz,Türk toplumu olarak hep böyleyiz,o yüzdendirki Dünya ülkeleri arasında hangi konuda olursa olsun hep geride kaldık neden,eğitime,ilime,bilime,sanata,kültüre gereken önemi vermediğimizden.Medeniyeti bizden öğrenen batı toplumu bugün bizlere medeniyet dersi vermektedir.

Bu konuda ne yapılabilir,çok şeyler yapılır istendikten sonra,Demircilide Sanayi ve işadamları derneği olduğu söyleniyor,yeri nerededir ben bilmiyorum.Bunun yanında Derneğimiz faaliyetlerine devam etmektedir.İnsanlarımız kendilerini ön plana çıkaracaklarınakurumları ön plana çıkarabilirler. sivil toplum kuruluşları etrafında birleşip Demirciliye yakışan, bilgi çağına yakışan en azından bir ilköğretim okulunu hayata geçirebilirler,bizler buna madden fazla yardımcı olamayız ama bürokratik bütün işlemlerini yürütürüz.Demircilinin buna yeri yurdu her şeyi müsaittir.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr May 18, 2008 1:26 am

Değerli arkadaşlar,

Demircili eğitime ne kadar önem veriyor sorusunun cevabı: Demircililer eğitimli adaylar nerde sorusunun icerisinde gizliydi. zaten iki konu başlığıda birbirini tamamlıyor.

kusura bakmayın hem Demircilinin egitim düzeyinin sıfıra yakın oldugundan yakınacagız, arkasındanda tazet bir soru soracagız. "altının kıymetini sarraf bilir" İnsan birseyin degerini önemini bilmiyorsa ona nekadar eğilimli olur. Demircilide üstüne basarak yazıyorum eğitimli ve diplomalı insanlar şart. efendim bizler artık kendini ifade edemiyen yöneticler ve sözde işadamları is te mi yo ruz . kimi kandırıyorsunuz? haa demircillerin eğitim düzeyi yüksek olmayablir, fakat aptal' da değiller. kişinin kendisine olmasada ilmine ve bilgisine mutlka saygı duyulmalı bu bir terbiyedir ahlak güzelliğidir.

Benim algılayabildiğim ve anaaldığım kadarıyla konu hedefinden sapmış değil, farklı bakış açılarıyla aynı yönde ilerliyoruz.

TÜm yorum yapan arkadaşlarımın ağzına saglık. bakın bir yerde hem EĞİTİLİYORUZ hemde ÖGRETİLİYORUZ.

Selametle kalınız.

Kullanıcı avatarı
nbt.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen nbt.sahin » Çrş May 21, 2008 6:59 pm

EĞİTİM ÖNCE AİLEDE BAŞLAR, ÇEVREDE BUNU TETİKLER. ANNE BABANIN COCUGUNUN OKUMASI İÇİN TEŞVİK ETMESİ LAZIMDIR. ÇEVRESİNDE DE ÇOCUĞA ÖRNEK OLACAK İNSANLARIN BULUNMASI COCUĞU OKUMAYA YÖNLENDİRİR.MALESEF AİLELER COCUKLARI İLKOKUL BITER BİTMEZ KONFEKSİYON ATÖLYERİNE GÖNDERMEYI TERCİH ETTİKLERİ, BİRAN ONCE ÇALIŞIP PARA GETİRMELERİNİ, OKUYUPTA NE OLACAK DİYEREK ÇOCUKLARI EĞİTİMDEN UZAKLAŞTIRDILAR. İNŞALLAH YANLIŞLARININ FARKINDA OLURLAR DA GELECEK ÇOCUKLARIMIZI DA CAHİLLİĞE TERK ETMEZLER.
ÜLKEMİZDE ARTIK OKUMAMIŞ İNSANLARIN OYLARI BİLE SÖZ KONUSU YAPILDIĞINA GÖRE ANNE BABALARIN DAHA DUYARLI OLMALARI GEREKMEKTEDİR. ÇOCUKLARININ EZİLMESİNE İZİN VERMEMELERİ GEREKLİDİR.BUNUN İÇİN HERKES UYARILMALIDIR, ÇOCUKLARIN OKUMASI İÇİN AİLELER TEŞVIK EDİLMELİ HATTA EV EV DOLAŞIP AİLELERLE KONUŞULMALIDIR. İÇİMİZDE BUNU YAPCAK BİRİLERİ MUTLAKA VARDIR. HATTA OKUDACAK GÜCÜ YOKSA BİLE BUNLARA BURS VERECEK İNSANLARIMIZ DA BULUNUR NEDE OLSA OKADAR İŞ ADAMIMIZ VAR.(DENILIYOR) KASABAMIZIN İNSANLARI BU KONULARI DA KONUŞUP TARTIŞACAK TOPLANTILAR YAPMALILAR. BURADA EĞİTİMCİLERİMİZE GÖREV DÜŞMEKTEDİR. ARTIK ZAMAN BANANECİLİK ZAMANI DEYİLDİR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş May 22, 2008 12:49 am

KASABAMIZIN İNSANLARI BU KONULARI DA KONUŞUP TARTIŞACAK TOPLANTILAR YAPMALILAR. BURADA EĞİTİMCİLERİMİZE GÖREV DÜŞMEKTEDİR. ARTIK ZAMAN BANANECİLİK ZAMANI DEYİLDİR. demiş: nbt. Şahin.

Nebahat hanım, Bu ve buna benzer konular sadece forumda gündeme gelmemeli. gerçek hayatada geçirilmeli. Güzel fikir.
Ev ziyaretlerine gittiğimiz zaman bile gündeme getirebiliriz.Asılsız şeylerle vakit geçirmek kimseye fayda sağlamıyor.inanın ben bir yere gittiğim zaman içi boş sohbet oluyorsa evime geldiğimde kendime kızıyorum. baktım sohbet laylaylom,dedikodu mutklaka ortamına göre herkesi ilgilendiren bir konu açarım. Bu İslamiyet olur,Aile/Çocuk egitimi v.s Deneyin akşam yastığa baş koduğunuzda nekadar huzurlu olduğunuzu göreceksiniz.

güzel düşüncelerinizden dolayı size teşekkür ediyorum. :)

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön