DEMİRCİLİ OKULUNA YAPACAĞINIZ BAĞIŞLARIN HESAP BİLGİLERİ ve

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

DEMİRCİLİ OKULUNA YAPACAĞINIZ BAĞIŞLARIN HESAP BİLGİLERİ ve

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Nis 13, 2008 10:42 pm

merkez_60 yazdı: [font=Arial Black]EVET ARKADAŞLAR SAYIN DEMIRCILILER...BIZDEN YARDIM ICIN ISTEMEKTE OLDUGUNUZ HESAP NUMARAMIZ RESMI IŞLEMLERIN TAMAMLANMASIYLA SONUNDA ACILDI VEDE AKTIF OLDU....
MADDI YARDIMDA BULUNAN SEVGLILI ARKADASLARIMIZ ABILER ABLALARIMIZ.VERECEGIM HESAP NOSUNA YATIRABLIRISINIZ.. HESAP NOSU : 0370-50189601-5001 REŞADİYE TOKAT DEMİRCİLİ İÖO AİLE BİRLİĞİ HERSEY EĞİTİM İÇİN... [/font]
_____________________________________________________________________________________________________
Evet arkadaşlar,
13 Nisan 2008 Pazar Günkü Sitemizdeki Haber: OKULUMUZ BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR:

Egitim'in Demircili için, insanimizin kültürü ve gelisimi için ne kadar önemli oldugu konusunda daha önce forumda ve sitede gerekli görüs ve açiklamalari yazmistik. Demircili Ilkögretim ve Ana Sinifina bagis yapmak isteyenler için resmi makamlardan gerekli izinler alindi. Bu hesaba yapilacak bagislarin dekontlari ve bu bagislarla yapilacak harcamalarin belgelerin (fis, faturalarin) fotokopileri okulun panosunda ileriki zamanlarda net bir sekilde yayinlanacak. Hesap banka islemleri yetkilierimiz Özay Çoban ve Tuncay Karaduman adli hemsehrilerimizdir. Muhasebe ve is takibini Okul Müdüremiz Duygu Hoca'miz ile Belediye'den Nurhan kardesimiz yapacak. Simdiden bu hesap numarasinin olusmasina ve ilgili idari islemlerin yapilmasinda emegi geçenlere, belediye baskanligimiza ve özellikle bagis yapacak olan duyarli insanlarimiza sonsuz tesekkürlerimizi sunariz. Bu tür bagislarin duyurulmasina gönül vermekte özel bir destektir. Bu konuda da köselerini ayiracak olan yazili, görsel ve internet medyasindaki kisi ve kurumlarada simdiden tesekkür ederiz. Tabiki Demircili'li egitimcilerin ve Dekader'in gösterecegi ilgi ve destegide vatandaslik borçlari olarak görüyoruz.

Hesap bilgileri : TC. ZIRAAT BANKASI TOKAT RESADIYE SUBESI - DEMIRCILI ILKÖGRETIM OKULU OKUL AILE BIRLIGI HESABI.
HESAP NO :0370-50189601-5001

necmı yazdı:BEN EFE ELEKTRIK OLARAK 50 YTL PARAYI NASIL KIMDE TPLANCAKSA HABER VERIN TESLIM EDEYIM KOYUM ICİN
Evet Necmi adlı üyemiz, en yakın ziraat bankası sizi bekler. Allah razı olsun. Siftah sizden bereketi diğer üye ve duyarlı insanlarımızdan.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzr Nis 13, 2008 10:59 pm

[font=Arial Black]DESTEKDE BULUNAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN....

HERSEY GUZEL BIR GELECEK VEDE GUZEL BI EGITIM ICIN.....[/font]
Resim

mtozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mtozdemir » Pzt Nis 14, 2008 10:10 am

Böyle bir organizasyonu düşünüp yapanları okulda okuyan öğrenciler adına tebrik ederim.
En son mtozdemir tarafından Çrş Nis 16, 2008 11:57 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Nis 14, 2008 2:14 pm

hedefe ulaşılacağından eminim destek olacak tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz ALLAH RAZI OLSUN
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Sal Nis 15, 2008 3:14 pm

Ana sınıfına destek gösterelim arkadaşlar inşallah maşallahla olmaz bu işler.
En son zafer.sahin tarafından Sal Nis 15, 2008 3:31 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Sal Nis 15, 2008 3:17 pm

inşallah bizimde kaliteli bi okulumuz olur

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Nis 15, 2008 3:20 pm

Arkadaşlar inş maşşallah hayırlı olsunlar güzel. Hesap numasrasını tekrar hatırlatayım :

Hesap bilgileri : TC. ZIRAAT BANKASI TOKAT RESADIYE SUBESI - DEMIRCILI ILKÖGRETIM OKULU OKUL AILE BIRLIGI HESABI. HESAP NO :0370-50189601-5001

Ha 1000 YTL ha 10 YTL, o da yok bir paket sigara parasıda mı çok, doğduğunuz köyün Demircili'nin okuluna ?
"Söz uçar yazı kalır"

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Sal Nis 15, 2008 3:23 pm

valahi dogru söylüyosun yılmaz bey ben kendi adıma bagış yapıcam miktarı bende kalsın herkesinde yapmasını canı gönülden diliyorum vede bagışı ailece yapıcaz şimdi abimede söyledim onlarda köyde okudugu icin okulumuzun dahada güzel olmazını istiyolar

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Nis 15, 2008 3:38 pm

engin.kaya yazdı:valahi dogru söylüyosun yılmaz bey ben kendi adıma bagış yapıcam miktarı bende kalsın herkesinde yapmasını canı gönülden diliyorum vede bagışı ailece yapıcaz şimdi abimede söyledim onlarda köyde okudugu icin okulumuzun dahada güzel olmazını istiyolar
Yakışır.
"Söz uçar yazı kalır"

selimhanlı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selimhanlı » Sal Nis 15, 2008 9:55 pm

yılmaz bey çok yerinde bi konuya temas etmiş.herkesin bu konuya desdek olması gerekir.lakin ben konuya farlı bi açıdan bakmak isterim sorumluluk adına.iki dömemdir kasabayı iktidar partisi belediye başkanları idare etti.hele biri eğitimin içinde geldi.şimdiki neyse hadi bu işlere yabancı.devletin okulunu makam odası olarak kullandılar,bi günde oradaki öğretmeni çağırıp neden sıkıntılarını dinlememişler.okul onlara çokmu uzaktaymış.bu sene camide hemde kış ayında okulun kırık olan iki tane camı için camide muhtar tarafından para toplanması istendi cami imamıda yardımcı oldu toplandı iki tane cam alt tarafı ve o çocuklar o anda orada okuyorlar bir vatandaş olarak vallahi utandım.eski başkan va yani başkanda oradaydı.

konuyu başka tarafa çekiyo diyebilirsiniz fakat bunların bizlere ders olası gerekmezmi.bundan sonada kasabya yada köye idareci seçecek işte bu yüzden meramımı anlatmaya çalışıyom.devletin araç gereçlerini özel işlerinde kullananlar kasabanını okuluna neden ilgi göstermiyolar.neyse arkadaşlar hepimiz iyi kötü desdek olalım.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Nis 16, 2008 10:24 am

zafer.sahin yazdı:Ana sınıfına destek gösterelim arkadaşlar inşallah maşallahla olmaz bu işler.
[font=Arial Black]DEMİRCİLİ İLKÖĞRETİM OKULU VE ANASINIFINA YAPILACAK OLAN YARDIMLAR İÇİN TESEKKÜRLER.....[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Nis 16, 2008 1:44 pm

selimhanlı yazdı:yılmaz bey çok yerinde bi konuya temas etmiş.herkesin bu konuya desdek olması gerekir.lakin ben konuya farlı bi açıdan bakmak isterim sorumluluk adına.iki dömemdir kasabayı iktidar partisi belediye başkanları idare etti.hele biri eğitimin içinde geldi.şimdiki neyse hadi bu işlere yabancı.devletin okulunu makam odası olarak kullandılar,bi günde oradaki öğretmeni çağırıp neden sıkıntılarını dinlememişler.okul onlara çokmu uzaktaymış.bu sene camide hemde kış ayında okulun kırık olan iki tane camı için camide muhtar tarafından para toplanması istendi cami imamıda yardımcı oldu toplandı iki tane cam alt tarafı ve o çocuklar o anda orada okuyorlar bir vatandaş olarak vallahi utandım.eski başkan va yani başkanda oradaydı.

konuyu başka tarafa çekiyo diyebilirsiniz fakat bunların bizlere ders olası gerekmezmi.bundan sonada kasabya yada köye idareci seçecek işte bu yüzden meramımı anlatmaya çalışıyom.devletin araç gereçlerini özel işlerinde kullananlar kasabanını okuluna neden ilgi göstermiyolar.neyse arkadaşlar hepimiz iyi kötü desdek olalım.
Sevgili Üyemiz Selimhanlı,
Bu yazdıklarınızı bu konu başlığında değil ayrı bir konu başlığında ele alınız lütfen. Keza bu konu başlığının amacı yazdığınız eleştirilerden çok farklıdır. Her konuyu tartışalım ama doğru başlıklarda ve forum kurallarına uyarak.

Konumuze Devam...
Okula direkt, yürekten, Allah rızası için, gelecek için Okulumuza yardım. HAydin abiler, ablalar, kardeşler coşun.
Burs verin okul açın demiyorum sadece varolan bir okula yardımcı olun.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
selemenlihakan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selemenlihakan » Çrş Nis 16, 2008 9:53 pm

Herkes yapsın yaaa orası bızım okulumuzz....Ben Hakan YILMAZ olarak yapıcam .Söz Veriyorummm...azıcıkda olsa Corbada benımde tuzum bulunsun.... :)
S•Ãª•N•Ã®••••K•Ã¢••L•b•Ã®•M•Ãª••••G•ö•M•ü•Y•Ã´•R•Ã»•M••••

duygu.ogretmen
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj gönderen duygu.ogretmen » Prş Nis 17, 2008 12:04 am

selimhanlı yazdı:yılmaz bey çok yerinde bi konuya temas etmiş.herkesin bu konuya desdek olması gerekir.lakin ben konuya farlı bi açıdan bakmak isterim sorumluluk adına.iki dömemdir kasabayı iktidar partisi belediye başkanları idare etti.hele biri eğitimin içinde geldi.şimdiki neyse hadi bu işlere yabancı.devletin okulunu makam odası olarak kullandılar,bi günde oradaki öğretmeni çağırıp neden sıkıntılarını dinlememişler.okul onlara çokmu uzaktaymış.bu sene camide hemde kış ayında okulun kırık olan iki tane camı için camide muhtar tarafından para toplanması istendi cami imamıda yardımcı oldu toplandı iki tane cam alt tarafı ve o çocuklar o anda orada okuyorlar bir vatandaş olarak vallahi utandım.eski başkan va yani başkanda oradaydı.

öncelikle yardım ve desteklerinizden dolayı teşekkür ederim.. ben burada geçen konuda bi haksızlık yapıldığını gördüğüm için cvp verme gereksinimi duydum.. okulumuz mükemmel bir yapıya sahip değil bunu herkes biliyor.. evet 2 cam ben göreve başladıktan sonra başkan ve halk desteği ile yaptırıldı.. bunun dışında belediyeden şuana kadar ne yardım istediysem yerine getirildi.. belediye başkanımıza ve diğer belediye personellerine burdan bir kez daha teşekkür ederim.. okula şuana kadar bi destek verilmediyse bence tek suç kasabalıların değil.. bir iş yapılırken mutlaka bir öndere ihtiyaç duyulur.. işte eksiğimiz bu olmuş bence.. VE BENCE ARTIK GERİYE BAKMA ZAMANI DEĞİL HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ KALMIŞ SAYILMAYIZ Kİ EĞİTİM DİNAMİK BİR YAPIYA SAHİPTİR .. EĞİTİM YENİLİKLERİN ANASIDIR VE KENDİSİ DE SÜREKLİ YENİLENMEK İSTER.. YARDIM VE DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ..

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Prş Nis 17, 2008 12:09 am

bana düşen bagışı cuma günü yapıyorum inşalah duyralı halkımızda destegini esirgemezler KAYA TEKSTİL :ENGİN VE FARUK KAYA

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Nis 18, 2008 9:58 am

ALLAH RAZI OLSUN ENGİN ABI SENDEN...

DUYARLI BÜTÜN VATANDASLARIMIZDAN DA TABİ...ÇOK TEŞEKKÜRLER...
Resim

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Cum Nis 18, 2008 6:35 pm

necmı demiş ki:
BEN EFE ELEKTRIK OLARAK 50 YTL PARAYI NASIL KIMDE TPLANCAKSA HABER VERIN TESLIM EDEYIM KOYUM ICİN

Evet Necmi adlı üyemiz, en yakın ziraat bankası sizi bekler. Allah razı olsun. Siftah sizden bereketi diğer üye ve duyarlı insanlarımızdan.

yılmaz bey ben şu anda incelerken yeni gördüm bu hafta içinde hesaba yatacaktır teşekkürler

mts16
İletişim:

Mesaj gönderen mts16 » Cum Nis 18, 2008 9:39 pm

[sup]HOCAM BEN KULLANILMAMIŞ KİTAP TEST DENEME YARDIMINDA BULUNABİLİRİM ÖSS ÖĞRENCİLERİ İÇİN

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cmt Nis 26, 2008 4:34 pm

DEMİRCİLİDE AÇILAN ANA SINIFININ İHTİYAÇLARI OLAN MALZEMELERDEN,
4 ADET MASA
20 ADET SANDALYE
24 ADET YAPBOZ
2 TAKIM LEGO

DERNEGİMİZ TARAFINDAN ALINMIŞ OLUP, DEMİRCİLİ ANA SINIFINA HEDİYE EDİLMEK ÜZERE 28.04.2008
PAZARTESİ GÜNÜ ELİF ÖGRETMENE TESLİM EDİLECEKTİR. DERNEGİMİZİN İMKANLARI ÇERÇEVESİNDE
ALINAN BU MALZEMELER ŞÜPHESİZ MİNİK YAVRULARIMIZIN DAHA RAHAT BİR ORTAMDA EGİTİMİNE YÖNELİKTİR.
İNŞAALLAH DEKADERİN BU TÜR EGİTİME KATKILARI DEVAM EDECEKTİR.

SAYGILARIMIZLA,

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
YENİBOSNA/İSTANBUL

elif.ogretmen
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

slm

Mesaj gönderen elif.ogretmen » Cmt Nis 26, 2008 9:02 pm

sayın başkanımız ve dernek uyelerımız.. Öncelikle ilginizden dolayı teşekkurlerimi sunuyorum sizlerin
desteğiyle demircili ilköğretim okulu ayakta kalacaktır. okula geldiğim ilk günlerde halktan gördüğüm
istek ve azımle, ardından sizlerin desteğiyle sırtımız yere gelmeyeceğini yürekten inanıyorum saygılarımla
hepinize teşekkur ederim....ALLAH RAZI OLSUN....

kenanatak07
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kenanatak07 » Cmt Nis 26, 2008 10:57 pm

Yılmaz Bey,

Demirciliselemen.com sitesini bizlerin hizmetine sunduğunuz için şahsım adına size ne kadar teşekkür etsek azdır.
İletişim mezunu olduğunuzu ve bu işin içinde gelen birisi olmanız ayrıca Demircili adına son zamanlarda gençlerimizden böyle girişimcilerin çıkmasına çok sevindim.

Açmış olduğunuz bu başlık çok yerinde ve önemsenmesi gereken bir konudur.Fakat sitede sizide yazdığınız gibi Demircili köyü kurulalı 600 yıl olmuş,1999 yılında köy statüsünden kasaba statsüne geçmiş ve şu anda boş verin orta okulu harabeye dönmüş olan bir okul mevcut.Demircili hiç bir zaman eğitim ve öğretime önem vermediği için bugün bu işler sizler gibi genç nesillerimize kadar gelmiştir.Demircili Tokatın Köyleri içerisinde en modern görünüme sahiptir,fakat gelişmişlik adına herkes kendisine yatırım yapmıştır.Sağda solda zenginiz diyenler çığırtkanlık yapanlar Demirciliye son derece modern bir okul yapamazlar mıydı.Yada bunun öncülüğünü buradan başlatsak acaba katılım olur mu.

Şimdi sunu bütün samimiyetimle söylüyorum,bana hemen demeyin ki bak bak siteye gireli bir gün oldu adamın düşüncelerine bak demeyin,Demircili de şu anda eğitim seviyesi sadece lise ve dengi yüzde beş tir.Üniversite hariç.Zaten sizin sitede bunu en iyi şekilde kanıtlıyor.Böyle bir yerleşim yerinde işler çok zor yürür,çünki insanların ufukları genişlememiştir.Bugün sizin yapmış olduğunuz bu işi bile baltalayanlar vardır.Şu anda Demircili Belediye başkanına ve yönetimine bakın hepsi okur yazar,kendini ifade edemeyen kişi bizleri nasıl ifade edecek,okuduğunu anlamayan insan memleketi nasıl yönetecek,işte bizim memleketi seçtiğimiz insanlar değilde hep yıllarca başkaları idare etmiştir.Halkımızda buna gayet uyumlu bir şekilde ayak uydurmuştur.Birbirlerine inat 50-100 milyara arsa almış,gösterişli binalar dikmişlerdir.Kendilerinden başka o binalar kimin işine yarayacak.Bir kişi çıkıpta gelecek nesli düşünüp yahu birleşelim şu köyümüze bize yakışan bir okul yapalım dememişlerdir.Diyen kişileride dışlamışlardır.Bana bir arkadaşım 1999 yılında dernekte yapılan bir toplantıda 10 yıl köy muhtarlığı yapan şahsın EĞİTİMDE NEYMİŞ BİZ MASALARA VURARIZ diye bir cümle kullandığını anlattı ve o topluluktan kimse buna itiraz etmemiş neden kendileride aynı konumda da ondan.

Bakınız arkadaşlar bu türlü idare edilen yerlerde üç beş tane oradan nemalanan insanlar vardır.Bunlar kendi menfaatlerine kocaman köyün menfaatlerini değişirler ve eğitimli insanları asla aralarında istemezler.Çün ki bunlar hayata kapalı insanlardır ve bir toplumu batırırlar Demircilide olduğu gibi.

Bunları siz değerli gençlerimize anlatmamın sebebi,geçmişini bilemeyenler,geleceğini asla hesaplayamazlar.Bizim geçmişimiz malesef bu geleceğimizde bu olmasın.Göreceksiniz yarın demircilide seçim olacak yine aynı sahneler yaşanacak,çok
afedersiniz hani derlerya iki davarı güdemeyenler ben adayım diye ortalığa çıkacaklar,o zaman siz gençlerin eski gelenekleri yıkıp açık bir şekilde an azından genç dinamik eli kalem tutan bir kardeşimizi istiyoruz demeniz gerekir.

Kafanızı ağrıttım kusura bakmayın bu konulara biraz daha eğilelim,mizahi konulara verdiğimiz zamanı azıcık bu işlerde harcayalım.Anasınıfı kampanyasından dolayı sizlere Allah razı olsun diyorum.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Nis 27, 2008 12:11 am

Sevgili yeni üyemiz kenanatak07,
Şahsım hakkındaki düşüncelerinize saygıyla teşekkür edip bu kıymetli hüsnü zannınız bir kenara koyup eğitime verilecek desteğin önemine çektiğiniz dikkatin yanı sıra artık insanların teşekkürden öte gidip, ceplerindeki akrebi öldürüp, gönüllerindeki pası silip net şekilde direkt yardımlarına ihtiyacımızı sizin bu güzel mesajınız sonrası tekrar hatırlatmak istedim.

Dekader'e (masa sandalye gibi acil ihtiyaçları karşıladıkları için) teşekkürler.

Okul Hesabına yatan paraları isimlerinin saklı kalmasını isteyen kişilere saygı göstererek sadece rakam anlamında ara ara sizleri burada bilgilendireceğiz. Hep birlikte göreceğiz koca Demircili'den ne kadar babayiğit çıkıyor. Vermek isteyipte durumu olmadığı için veremeyenleri tenzih ederek, durumu olupta bu okulun hesabına birkaç kuruşu nasip olmayanlara diyecek hiçbir lafımız yok.

Eğitim şart diyorsak önce eğitime destek olmalıyız. Gerisi teferruat. Saygılarımla.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
nbt.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen nbt.sahin » Pzr Nis 27, 2008 12:17 am

kenanatak07 yazdı:Yılmaz Bey,

Demirciliselem.com sitesini bizlerin hizmetine sunduğunuz için şahsım adına size ne kadar teşekkür etsek azdır.İletişim mezunu olduğunuzu ve bu işin içinde gelen birisi olmanız ayrıca Demircili adına son zamanlarda gençlerimizden böyle girişimcilerin çıkmasına çok sevindim.

Açmış olduğunuz bu başlık çok yerinde ve önemsenmesi gereken bir konudur.Fakat sitede sizide yazdığınız gibi Demircili köyü kurulalı 600 yıl olmuş,1999 yılında köy statüsünden kasaba statsüne geçmiş ve şu anda boş verin orta okulu harabeye dönmüş olan bir okul mevcut.Demircili hiç bir zaman eğitim ve öğretime önem vermediği için bugün bu işler sizler gibi genç nesillerimize kadar gelmiştir.Demircili Tokatın Köyleri içerisinde en modern görünüme sahiptir,fakat gelişmişlik adına herkes kendisine yatırım yapmıştır.Sağda solda zenginiz diyenler çığırtkanlık yapanlar Demirciliye son derece modern bir okul yapamazlar mıydı.Yada bunun öncülüğünü buradan başlatsak acaba katılım olur mu.

Şimdi sunu bütün samimiyetimle söylüyorum,bana hemen demeyin ki bak bak siteye gireli bir gün oldu adamın düşüncelerine bak demeyin,Demircili de şu anda eğitim seviyesi sadece lise ve dengi yüzde beş tir.Üniversite hariç.Zaten sizin sitede bunu en iyi şekilde kanıtlıyor.Böyle bir yerleşim yerinde işler çok zor yürür,çünki insanların ufukları genişlememiştir.Bugün sizin yapmış olduğunuz bu işi bile baltalayanlar vardır.Şu anda Demircili Belediye başkanına ve yönetimine bakın hepsi okur yazar,kendini ifade edemeyen kişi bizleri nasıl ifade edecek,okuduğunu anlamayan insan memleketi nasıl yönetecek,işte bizim memleketi seçtiğimiz insanlar değilde hep yıllarca başkaları idare etmiştir.Halkımızda buna gayet uyumlu bir şekilde ayak uydurmuştur.Birbirlerine inat 50-100 milyara arsa almış,gösterişli binalar dikmişlerdir.Kendilerinden başka o binalar kimin işine yarayacak.Bir kişi çıkıpta gelecek nesli düşünüp yahu birleşelim şu köyümüze bize yakışan bir okul yapalım dememişlerdir.Diyen kişileride dışlamışlardır.Bana bir arkadaşım 1999 yılında dernekte yapılan bir toplantıda 10 yıl köy muhtarlığı yapan şahsın EĞİTİMDE NEYMİŞ BİZ MASALARA VURARIZ diye bir cümle kullandığını anlattı ve o topluluktan kimse buna itiraz etmemiş neden kendileride aynı konumda da ondan.

Bakınız arkadaşlar bu türlü idare edilen yerlerde üç beş tane oradan nemalanan insanlar vardır.Bunlar kendi menfaatlerine kocaman köyün menfaatlerini değişirler ve eğitimli insanları asla aralarında istemezler.Çün ki bunlar hayata kapalı insanlardır ve bir toplumu batırırlar Demircilide olduğu gibi.

Bunları siz değerli gençlerimize anlatmamın sebebi,geçmişini bilemeyenler,geleceğini asla hesaplayamazlar.Bizim geçmişimiz malesef bu geleceğimizde bu olmasın.Göreceksiniz yarın demircilide seçim olacak yine aynı sahneler yaşanacak,çok afedersiniz hani derlerya iki davarı güdemeyenler ben adayım diye ortalığa çıkacaklar,o zaman siz gençlerin eski gelenekleri yıkıp açık bir şekilde an azından genç dinamik eli kalem tutan bir kardeşimizi istiyoruz demeniz gerekir.

Kafanızı ağrıttım kusura bakmayın bu konulara biraz daha eğilelim,mizahi konulara verdiğimiz zamanı azıcık bu işlerde harcayalım.Anasınıfı kampanyasından dolayı sizlere Allah razı olsun diyorum.

Sayın Kenanatak07

Öyle güzel bır konuya değinmişsinizki çok güzel özetlemişsiniz durumu. Bu bizim için büyük bir sorunve bunun sebebide
eğitimsizlik.Aslında şuraya çok şeyler yazmak isterim ama insanlarımızın alınmasından çekiniyorum. Demircilide idarecilik yapmişolanlar ve yapanlar tabikı eğitımli idarecılık vasfı olan kendı ıçındekı öz değerlerı kendi iclerınde ıstemezler,nedenı
onların doruları şahsı menfaatlerı ıcın dogrudur. Demırcıli kendını yonetecek kışilerı seçerken acaba secilecek kışinin egitımıne mı bakarlar yoksa cebıne mı? Ne yazık kı cebe bakıldı.

Demircilimizin bir sorunuda insanlarımızın bırbırine olan güvensizligidir.

kenanatak07
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kenanatak07 » Pzr Nis 27, 2008 10:55 am

Yılmaz bey,

Demircili köyü kurulduğundan bu yana her zaman kamusal ve toplumsal konularda vatandaşlarımızın sırtına binildi.Gelen muhtarlar olsun Belediye başkanları olsun hiç bir zaman vatandaşların sırtından inmediler.Demirciliye cami yapıldı vatandaş yaptırdı,Okul yalıdı vatandaş yaptırdı,sağlık ocağı yapıldı vatandaş yaptırdı,selemene hapan alındı vatandaş aldı,ne zaman sıkışsak hep vatandaşa sesleniyoruz.

Şimdi size dürüst olarak soruyorum.Dernek başkanlığının yardımını buradan öğendik.Demircilide şu anda bir Belediye Başkanı ve encmen üyeleri,Üç tane mahalle Muhtarı var.Allah aşkına bu adamlar orada ne iş yaparlar.Seçimlerden önce Belediye başkanı bizzat maaş almayacağını söylemişti,madem öyle iki maaşını bağışlasın.Bakın sakın kimse yalnış anlamasın bu görevler birinci derecede bu insanların görevleri.Bu kampanyanıza asla ve kat'a karşı değilim şu anda orada Devlet var,gitsinler Valilikten,Milli eğitimden,Kaymakamlıktan,müracatlerını yapsınlar devlet zaten yerince yardım yapıyor,hele birde siyasi kimliğiniz varsa hiç problem değil.Şu anda da tek başına iktidar partsinin belediye başkanına sahibiz,bu konuların buraya kadat gelmesine bile bir anlam veremiyorum.

Ayrıca okul idarecileri orada okuyan kaş öğrenci var kaç öğretmen var,hangi sınıflar okutuluyor,hangi şartlarda eğitim yapıyorlar bunlar hakkında daha detaylı bilgi verirlerse bu konunun değişik boyutlarda üzerinede gidilir diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Nis 27, 2008 11:37 am

Sevgili üye kenanatak07:
Bu soruların net cevabı bu forum sayesinde yönettiğiniz kişilerde. Buyursun cevaplasınlar.

Ama ben bu konuyu foruma taşımadan önce aynı sizin düşüncelerinizi taşıyordum. Tek tek sırasıyla ilçe, il ve hatta ankara merkez MEB yetkilileri ile görüştüm. Aldığım sonuç devletin belli bir ödenek ayırabildiği ve onunlada ancak okul öğretmenlerini atayabildiği olmuştur. Okul öğretmenlerinden aldığım bilgi ise Belediye'nin ve Demircili'deki halkın epey yardımcı oldukları ama yetmediği yönünde olduğundan bu konu bu foruma "gerekli resmi izinleri aldıktan" sonra buraya taşıma ihtiyacı duyduk. Siz ilk defa mı bir yerin okuluna yardım toplandığını görüyorsunuz. O yer dediğimiz yer Demircili. Yine de net cevaplar için hem okul müdüremiz Duygu Hanım, hemde belediye başkanı Necattin Bey bu mesajınızı cevaplarlar umarım.

NOT: Bizden daha eski belediye olan ve siyasetende bizden daha güçlü olan Kızılcaören Okulu içinde devam ediyor. Kampanyalar açılıyorsa keyfiyeten değil ihtiyacendir. Yoksa biz buraya her önüne gelen konu için maddi kapmanya düzenlemiyoruz.
"Söz uçar yazı kalır"

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön