MÜMKÜN OLSA İDİ DEMİRCİLİ İÇİN NEYİ DİLERDİNİZ?

Geçmişini bilmeyen geleceğini yönlendiremez. Geçmişimiz hakkında bilmediklerimizi bu başlık altından öğreceneğiz. Ceddimiz, pehlivanlarımız, şehitlerimiz, gazilerimiz...
zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

MÜMKÜN OLSA İDİ DEMİRCİLİ İÇİN NEYİ DİLERDİNİZ?

Mesaj gönderen zafer.sahin » Sal Mar 18, 2008 3:55 pm

Ben şahsen demircilinin il olmasını isterdim. Çok mu abarttım ne?

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Mar 18, 2008 5:16 pm

valla öle bişey belediyelikten yeni düşmüş bi yer için abartı olurda..insanlarının daha anlayıslı saygılı egıtımlı ve planlasmanın daha duzgun oldugu yapılan organızasyonların bı işe benzediği ve turistik bi yer olmasını dılerdım..bıde denız kenarında olsaymıs dahada ii olurmus =) =)
düşünmek taraf olmaktır..

kandoğmuş
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kandoğmuş » Sal Mar 18, 2008 8:33 pm

ARKADAŞLAR BENİ YANLIŞ ANLAMAYINDA BEN ŞAHSEN ÖYLE Bİ İMKANIM OLSA BELEDİYENİN BAŞINA KÜLTÜRLÜ EĞİTİMLİ TUTTUĞUNU KOPARAN SÖZÜ GEÇEN VE HERKES TARAFINDAN SAYGIN Bİ KİŞİLİĞİN BAŞKAN OLMASINI İSTERDİM YANLIŞMIYIM!!!!!!!!!
^^UlTrAsLaN KaNdoĞmUş^^

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Sal Mar 18, 2008 11:31 pm

kandoğmuş yazdı:ARKADAŞLAR BENİ YANLIŞ ANLAMAYINDA BEN ŞAHSEN ÖYLE Bİ İMKANIM OLSA BELEDİYENİN BAŞINA KÜLTÜRLÜ EĞİTİMLİ TUTTUĞUNU KOPARAN SÖZÜ GEÇEN VE HERKES TARAFINDAN SAYGIN Bİ KİŞİLİĞİN BAŞKAN OLMASINI İSTERDİM YANLIŞMIYIM!!!!!!!!!
:) :) :)

köy şuan çok süper be kardeşim alt yapı herşey geçti rahat ol başkanımız çalışıo emeğe saygı duymak gerek eğitime gelince kolay bişi olsa yaparlardı herşey belediye başkanında bitmez birazda ankarada arkan sağlam olacak :wink:
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Mar 18, 2008 11:45 pm

secıme 1-1.5yıl kala oraya odun koysan mantık geregı bıseyler yapacakkı oy alsın.-beledıyelıgın dusecegı bellı olsaydı onuda yapmazlardı-..sahsen benım saygı duyacagım bı emek yok ortada..herseyde beledıye baskanında bıter..etrafındakı adamları secen odur..maddı ımkanları kullanan odur nası kullanıldıgıda bellı..beledıyecılıgı bılmesı gerekır bellı bı deneyım ve akademık karıyerde gerektırır bence..nese akademık karıyerıde gecelım bellı bı tahsıl gerektırır onuda gecelım bı sosyalıte gerektırır..son olarakda ankardan saglama almak olmak lazım dıosun devletın parası yenıo ztn dahada fazlamı yıceklerdı..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Çrş Mar 19, 2008 12:22 am

kandoğmuş yazdı:ARKADAŞLAR BENİ YANLIŞ ANLAMAYINDA BEN ŞAHSEN ÖYLE Bİ İMKANIM OLSA BELEDİYENİN BAŞINA KÜLTÜRLÜ EĞİTİMLİ TUTTUĞUNU KOPARAN SÖZÜ GEÇEN VE HERKES TARAFINDAN SAYGIN Bİ KİŞİLİĞİN BAŞKAN OLMASINI İSTERDİM YANLIŞMIYIM!!!!!!!!!
yok coooook dogru kandogmus :wink: bende aynısını dılerdım

ve coook ama cooook yesıllık yanı cıcekler agaclar anlıcanız bol yesılık
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Mar 19, 2008 1:42 am

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah, öyle bir iç cektimki kesin hepiniz dumussunuzdur. konuyu acan Zafer kardeşime tesekr. ederim.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Çrş Mar 19, 2008 10:19 am

ZEYNEP HANIM BEN ŞAHSEN NEDEN İÇ ÇEKER GİBİ OLDUĞUNUZU DUYAR GİBİYİM. ZAMAN GEREK DEMİRCİLİ İÇİN ZAMAN. İNŞALLAH DEMİRCİLİ DAHA İYİ GÜNLERE DOĞRU YOL ALIR. KÜÇÜĞÜN BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEDİĞİ BÜYÜN KÜÇÜĞE SEVGİSİNİ ESİRGEMEDİĞİ BİR YER OLUR.
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Mar 19, 2008 5:22 pm

Yalansız,dedikodusuz,insanların barışık olduğu olduğu bir Demircili.......................................

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Çrş Mar 19, 2008 7:20 pm

pomemerkan yazdı:Yalansız,dedikodusuz,insanların barışık olduğu olduğu bir Demircili.......................................
gerçekten dedikodu hoşgörüsüzlük hava atma çabaları ben seni arabamla döverim muhabbetleri olmasaydı süper olurdu yaaa pomemerkan amirime katılıyorum
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Çrş Mar 19, 2008 8:22 pm

BENİM TEK İSTEDİGİM BİRBİRLERİNİ TUTMALARI.belki nie böle söledi diye bu kardeşimiz sora bilirsiniz kendinize.kendimi bildim bile istanbuldayım ama bizim saygı deger hemşerilerimizde bi iletişimsizlik görüyorum bence hani kuvveetten güç dogar derler yaa işte ozamn ne belediyeye bişey olur nede kimseye allahın izniyle tabikide hani önce birbirimiz tutalım sonra başkalrı gelsinn ben böle olmasını isterdim şahsen o zamn BİZ BAŞKALARINA DEGİL BAŞKALARI BİZE İMRENEK BAKARDI

saygı ve sevgilerle
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Mar 19, 2008 8:53 pm

[font=Arial Black]TUM DEMIRCILILERIN TUTTUGUNU ALTIN ETMESINI DILERDIM [/font] :D :D :D :D :D
Resim

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Çrş Mar 19, 2008 9:04 pm

köyümüze ve köyümüzün değerlerine sahip çıkalım yeter en büyük arzum bu :wink:

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Ah..

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Mar 19, 2008 9:08 pm

Bu sayfalardaki dostlarla hep birlikte Selemen pazarından yürüyerek dağın içinden Demircili'ye yürümek isterdim. Bu kadar değil yine hep beraber köy içinde ve etrafında sıkı bir tur. Kaynaşma dayanışma dostluk örneğini sizlerle Demircili'de yerinde örneklemek isterdim. Olmayacak birşey değil, "bunu yazın bir kenara" :wink:
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Mar 19, 2008 10:24 pm

[font=Comic Sans MS]şu an aklımdan geçen ilk şey bi okul....
lise mesela....çevre köylerdende öğreci alabilecek kapasitede bi pc odası bulunan....çağdaş bilise
süper olurdu herhalde.....

:wink:
[/font]
Resim

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş Mar 20, 2008 8:16 am

meltem&mehtap yazdı:[font=Comic Sans MS]şu an aklımdan geçen ilk şey bi okul....
lise mesela....çevre köylerdende öğreci alabilecek kapasitede bi pc odası bulunan....çağdaş bilise

[/font]
MEHTAP EĞİTİM GERÇEKTEN ÖNEMLİ AMA İŞTE O LİSEYE GİDECEK ÖĞRENCİMİZDE OLSA DEMİRCİLİDE YAŞAYANLAR BİLİYOSUN HEP GÖÇ EDİYORLAR EKONOMİ YETERSİZ

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Mar 20, 2008 2:42 pm

zafer.sahin yazdı:
meltem&mehtap yazdı:[font=Comic Sans MS]şu an aklımdan geçen ilk şey bi okul....

[/font]
MEHTAP EĞİTİM GERÇEKTEN ÖNEMLİ AMA İŞTE O LİSEYE GİDECEK ÖĞRENCİMİZDE OLSA DEMİRCİLİDE YAŞAYANLAR BİLİYOSUN HEP GÖÇ EDİYORLAR EKONOMİ YETERSİZ
[font=Comic Sans MS]valla zafer bey ben kendimi bildim bileli köyümüzde hep aynı okul....
benim yiğenlerimde köyde o okula gidiyor...
burdaki eğitimle aralarında dağlar kadar fark var....(devlet okullarıyla kıyaslıyorum)
her cümlenin başına EĞİTİMŞART diyorsak...bence okul en önemlisi.....
[/font]
Resim

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş Mar 20, 2008 4:12 pm

mehtap25_60 yazdı:
zafer.sahin yazdı:

[/font]
[font=Comic Sans MS]valla zafer bey ben kendimi bildim bileli köyümüzde hep aynı okul....
benim yiğenlerimde köyde o okula gidiyor...
burdaki eğitimle aralarında dağlar kadar fark var....(devlet okullarıyla kıyaslıyorum)

her cümlenin başına EĞİTİMŞART diyorsak...bence okul en önemlisi.....
[/font]
eğitime önem verdiğiniz için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Prş Mar 20, 2008 5:15 pm

BENDE POMEMERKAN AMCAMA KATILIYORUM.TAMAM KÖYÜMÜZÜN İNSANI DÜĞÜNLERDE OLSUN YADA CENAZELERDE OLSUN BİRBİRLERİNİ TUTUYORLAR AMA İLETİŞİM YETERSİZ GERÇEKTEN.EN ÇOKTA HAVA ATMALARINA SİNİR OLUYORUMM.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Mar 20, 2008 5:20 pm

5YAGMUR5 yazdı:BENDE POMEMERKAN AMCAMA KATILIYORUM.TAMAM KÖYÜMÜZÜN İNSANI DÜĞÜNLERDE OLSUN YADA CENAZELERDE OLSUN BİRBİRLERİNİ TUTUYORLAR AMA İLETİŞİM YETERSİZ GERÇEKTEN.EN ÇOKTA HAVA ATMALARINA SİNİR OLUYORUMM.
mehtapcım; zamanın birinde sen o zaman kayıtlı değildin tabi >>>DEŞİFRE<<< adında bi konu açtım ben...
bu konuda insanlarımızın yani demircili halkının yapısı tartışıldı yeri geldiği zaman....insanların yapısı biraz zor değişir....
ama tabi biz konuşmalarımızın tartışmalarımızın sonunda eğitimin ne kadar önemli olduğunu anladık....

emin ol hava atanlar eğitimsiz :D:D:D

onlar eğitimsiz görgüsüzler:):):)
Resim

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Mar 20, 2008 6:48 pm

Yilmaz kardes o turu biraz genisletmek isterdim,selemenden tombul tasliktan,magaraya,algutlunun altindan bir Fatiha üc Ihlas yollayip gecmislerimize
cayirlardan ver elini gaynar puar,aradan gabalukludan beri kel depeden beri tam deresinde sekerin gözünde ufak bi mola verirdik.Biraz yordum kusura bakmayin
dinlendikten sonra dipsiz gölden,yagsiyan bogazindan asagi sallanirdik yukariobaya.Isterseniz birazda Sefa agbilerin cayirinda(rahmetli Kesen Ismail amcanin)
caylarimizi ictikten sonra dagilirdik........

Inanin sanki oralara gitmis gibi oldum,aaah bizim güzel memleketimiz az kaldi bekle bizi.

Safak 120

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Prş Mar 20, 2008 7:06 pm

HAKLISIN MEHTAP ABLACIM....

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Prş Mar 20, 2008 8:40 pm

birde arkadaşlar hiç hayat boyu dikkatinizi çektimi okuyanlar eğitim görenler görmeyenlerden daha küstahlar çünkü insanları çok küçük görüyolar ben buna 2 3defa tanıklık ettim tabi eğitim şart parası olur okumaz parası olmaz okumak ister dünyada böyle tuhaf işte nedense

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Cum Mar 21, 2008 2:45 pm

Emre şunu da unutmamak lazım cahil dostun olacağına kumuş düşmanın olsun derler.
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Mar 21, 2008 3:42 pm

Sevgili Emre;

Yazmış olduğun yazıyı iki üç defa okudum ve bunu senin yazdığına hala inanamıyorum.Eğitim görmüş kişileri görmeyenlerden küstahlar gibi bir yaklaşımın hiç hoş bir yaklaşım değil.''Küstah''sözlükte terbiyesiz,saygısız,ukala,kütü anlamlarında kullanılır.Senin yaşamış olduğun bir iki tane olay bunların hepsinin aynısı olacağı anlamına gelmez.Ayrıca bir insan ben eğitimliyim diyorsa işte o insan cahilin ta kendisidir.Çün ki eğitim beşikte başlar mezarda biter.Eğitim görmek için illaki fakültede okumak gerekmez,'''okumak gerekir. '''

Eğitim insanın bilerek düşünce üretmesine ve yaratıcılığa yönelmesine imkan verir. İnsanın kafasındaki kalıpları kırmasına ve dünyaya daha esnek ve geniş açıdan bakmasına imkân verir. Eğitim olmaksızın insan bildikleriyle sınırlı kalır, dünyanın zenginliliğini ve çeşitliliğini mutlaka kendi kafasındaki kalıplara oturtmak için çaba harcar. Buna "Yüzeysellik" denir. Yüzeyselliği aşmak ancak eğitimle, okumakla ve okuduğunu özümlemekle mümkün olur. Bilgi farklılık yaratan farktır.

Eğitim hayatın inceliklerini görmeyi sağlar. Hayatın zevki çeşitliliğindedir. Ayrıca yüksek öğretim görmenin önemli avantajlarından biri de kişiye farklı ilgilere, becerilere, görüş ve inançlara sahip insanlarla bir araya gelme imkanı vermesidir. Böylece insanın kendi ufkunu genişletmesi, yeni sentez ve yorumlara gitmesi mümkün olur.

''Kuyunun dibinde yaşayan bir kurbağa asla gökyüzünün sınırsızlığını anlayamaz''

Bugün içinde yaşadığımız dünyada herkes fikir ve düşüncelerini inançları doğrultusunda beyan etmektedir.İster kabul edersiniz ister kabul etmezsiniz.Ama bu insanlar görmüş oldukları eğitim sayesinde iyi veya kötü kitap yazmaktalar,ulusal medyada boy göstermekteler.Hepinizinde şahit olduğu gibi televizyonlarda bir konu çeşitli kişilerce farklı yorumlanmakta ama onları oraya çıkaranda neticede eğitimdir.

Bizlerin içinde bulunduğumuz ve son zamanlarda yaşadığımız olaylar eğitimsizliğin,bilinçsizliğin,cahaletin açık bir göstergesidir.Bugün bizler yalanın,dedikodunun,iftiranın,kibirin hayrın hasenatın vs ne olduğunu kavramış olsaydık bu kavramların bizlere bu dünyada ve ahirette ne getirip ne götüreceğini anlamış olsaydık inanın toplum olarak çok daha farklı bir konumda olurduk.Tabi bunların seninle bir alakası yok.İnşallah bir gün kuyunun dibinde bizde çıkacağız.

Bu yazıyı senin değişik art neyetli yazmadığını umuyor ve düzelteceğine yürekten inanıyorum.
saygılar sunarım.

“DEMİRCİLİ ve SELEMEN'İN GEÇMİŞİ ve TARİHÇESİ” sayfasına dön