EDİNGEN DİTİB SELİMHAN CAMİİ'NDE EĞİTİM KONULU PANEL

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Pzt Şub 23, 2009 2:32 pm

21.02.2009 tarihinde Edingen DITIB Selimhan Camii´nde bir panel tertip edildi. “Aile Ici Iletisim ve Cocuklarin Egitim Basarisini Artiracak Faktörler” konulu panele T.C. Karlsruhe Baskonsoloslugu Din Hizmetleri Atasesi Dr. Dursun Aygün, Egitim Bilimci ve Islam Arastirmalari Uzmani Elif Elmas ve Dil Egitimi Uzmani Frau Rezavendy konusmaci olarak katildilar.
Din Görevlisi Nurettin Midilli´nin sunus konusmasi, saygi durusu ve Istiklal Marsi ile baslayan program Kur´an-i Kerim okunmasi ve mealinin verilmesi ile devam etti. Cami ve cemiyetle ilgili slayt ve sinevizyon sunumlarinin ardindan, Cemiyet Baskani Nihat Özdemir kisa bir selamlama ve tesekkür konusmasi yapti.
Programin panel bölümünde konusmacilar aile ici iletisim ve cocuk egitimi hakkinda önemli konulara degindiler. Nurettin Midilli´nin yönetimindeki paneled Egitim Bilimci Elif Elmas, aile büyüklerinin cocuklara her konuda güzel örnek olmasi gerektigini belirtti. Frau Rezavendy ise, cocuklarin bir baska dili ögrenmeden önce anadillerini cok iyi bilmeleri gerektigini vurguladi.
Karlsruhe Din Hizmetleri Atasesi Dr. Dursun Aygun, aile ici iletisim ve cocuk egitiminde basarinin anahtari sayilabilecek konulari bes s formulüyle acikladi ve sevgi, saygi, sorumluluk, sabir ve sadakat konulari üzerinde durdu. Hz Peygamberin hayatindan örnekler de veren Aygün, “Egri Agacin Dogru Gölgesi Olmaz” atasözünden hareketle anne babalara büyük sorumluluklar düstügünü belirtti ve programin tertibinden dolayi ilgililere ve katilimcilara tesekkür etti.
Program yapilan ikram ile sona erdi.

Admin Not : Konuyla ilgili resimlere ve haber detayına erişmek için alttaki fotolardan birine tıklayabilirsiniz :

Resim - Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: EDİNGEN DİTİB SELİMHAN CAMİİ'NDE EĞİTİM KONULU PANEL

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Şub 23, 2009 8:53 pm

Günümüzün en büyük meselelerinden bir tanesi eğitimi sürekli kılmaktır.Bugün küçülen dünya ortamında eğitimin önemi gün geçtikçe daha da artmaktadır.Sizlerinde gördüğü gibi eğitim sadece eğitim kurumlarında olmuyor.Hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor.Edingen Selimhan Camii'nin yapmış olduğu faaliyetleri görünce,camilerin sadece ibadet yeri olmadığı aynı zamanda bir eğitim yeri olduğunu görebilmekteyiz.Ayrıca bilgi yeri,paylaşım yeri,dertlerin,sıkıntıların bir nebzede olsa giderilmeye çalışıldığı en güzel dostlukların kurulduğu bir kültür merkez olarakta görebilmekteyiz.

Avrupada yaşayan Türkler açısından,kendi inançları doğrultusunda özgürce ibadet yapmaları ve onlara bu imkanların sağlanması,aslında bizim ecdadımızın başlatmış olduğu sevgi ve hoşgörüdür.Bizler İnşallah bu sevgi ve hoş görünün bütün toplumumuza yansımasını temenni ediyoruz.

Çalışmalarından dolayı,Yönetim Kurulunu,Sayın Midlli'yi ve diğer hemşerilerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum..
.
.
..

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Şub 23, 2009 11:53 pm

Gercekten güzel görüntüler,sanki bosa gecen 40 yilin intikami gibi Edingen meyvelerini vermeye basladi,
Sayin Midilli hocam sahsinizda emegi gecen tüm arkadaslara sevgi ve selamlarimi gönderiyorum.

Kullanıcı avatarı
geceler_hakimi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen geceler_hakimi » Sal Şub 24, 2009 12:11 am

GERCEKTEN GUZEL BIR PAYLASIM ALMANYADA EDINGENDE BOYLE BIR CAMIMIZIN OLMASI GERCEKTEN GURUR VERICI BIR SEY EMEGI GECEN HERKESTEN ALAH RAZI OLSUNNN...

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Sal Şub 24, 2009 12:55 am

Çok sayğı değer Nurettin Midilli Hocam panel konunuz ( Aile ici İletişim ve cocukların Egitim başarısını artıracak faktörler.)

Böyle önemli bir konuyu gündeme getirdiginiz icin, size ve sahsınızda tüm katılımcılara teşekkür eder,yapacagınız yeni

calışmalarınızda başarılar diler.MEVLAM yar ve yardımcınız olsun.Sayğı ve Selamlarımla. Demircili'den Hüseyin ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Şub 24, 2009 12:35 pm

Simdi tabiki böyle hem aileleleri hem gencleri egitici cok faydalı panelin Edingen'de yapılmıs olması takdire sayan birsey .

Sunuda belirteyim ki Demircili Belediyemiz ve DEKADER'imizden de öncelikle egitim sonra da faydalı olabilecek diger konularda panellerin,konferansların organızasyonlugunu ustlenmelerını siddetle talep ettigimizi duyuralım .Gercekten halkımızın bunlara ihtiyacı var .
düşünmek taraf olmaktır..

“EDİNGEN” sayfasına dön