EDİNGEN'DEN YENİ RESİMLER ve BİLGİLER (KASIM 2008)

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

EDİNGEN'DEN YENİ RESİMLER ve BİLGİLER (KASIM 2008)

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Kas 05, 2008 1:52 pm

[font=Verdana]Resim Resim

YUKARIDAKİLERE BENZER GÜZEL FOTOLARIN DAHA FAZLASI İÇİN ALTTAKİ KIRMIZI LİNKLERİMİZE TIKLAYINIZ :

:arrow: FAALİYETLER HAKKINDA GÜZEL BİR RESİMLİ DÖKÜMAN, İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

:arrow: CAMİİYE YARDIM YAZISINI İÇEREN RESİMLİ BİR DÖKÜMAN, İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

:arrow: ÇOK GÜZEL VE SEÇMECE ÖZLÜ SÖZLERİN OLDUĞU GÜZEL BİR DÖKÜMAN, İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

NOT: Yukarıdaki belgeleri dökümante eden, hazırlayan, gönderen Sayın Nurettin Midilli'dir. Kendisine teşekkür ederiz.[/font]
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Kas 05, 2008 9:55 pm

Selimhan Camii Türk İslam Kültür Cemiyetinin dünü ile bugünü arasında ne kadar mesaferler alındığına şahit olmaktayız.Alınan bu mesafeler gösteriyorki yarınlar için daha da çok mesafeler alınacaktır.Bunlar toplumumuz adına çok güzel görüntüler ve gelecek nesiller için örnek teşkil edecek manzaralar.Bizlerde bu resimler sayesinde yapılan hizmetin hangi boyutta olduğunu görebilme imkanına kavuşmuş oluyoruz.

Başta Yönetim kurulu ve üyelerine emeği geçen diğer gurbetçilerimize sonsuz teşekkür ederim.Resimleri bizlere Ulaştıran Din görevlimiz Sayın Midilli'ye ayrıca saygılarımı sunarım.

sefa60

Mesaj gönderen sefa60 » Çrş Kas 05, 2008 10:01 pm

SELAMUN ALEYKÜM CAN DOSTLARIM

UZUN ZAMANDIR SIZLERINDE BILDIGI GIBI BU GÜZELIM DEMIRCILI SELEMEN SITESINE YAZI YAZAMAMIN ÜZÜNTÜSÜ YASIYORUM. BU SITEYE ÜYE OLAN VE OLMAYIPDA ZIYARET EDEN TÜM DOSTLARA EN DERIN SEVGI VE SAYGIMLA SELAMLIYORUM.

IS KISININ AYNASIDIR LAFA BAKILMAZ SÖZÜNDEN YOLA CIKARAK UZUN ZAMANDIR ISLERIMIN YOGUNLUGUNDAN DOLAYI YAZI YAZMAYI IHMAL ETTIM AMA ARA SIRA BAKIYORDUM KIM NE YAZMIS. BENIM CEVAP YAZMAN GEREKEN YAZILARA BILE CEVAP YAZMADIM. DEDIM YA IS KISININ AYNASIDIR LAFA BAKILMAZ. SEVGILI ARKADASLAR GÜZEL ISLER VARKEN INSANLAR ICIN NE GEREGI VAR POLEMIK YAPMAYA SOW YAPMAYA INSANLARI KIRIP ÜZMEYE KIME NE GETIRISI VAR. DEMIRCILI INSANI HERSEYI BILEN VE UZUN YILLARDAN BERI GURBETI DOYA DOYA YASAYAN BIR TOPLUMUN INSANLARIYIZ.

SEVGILI DOSTUM UGURCUGUM SEN BILIRSIN BOS KONUSMANIN KIMSEYE FAYDASI OLMAZ. SENIN YAZILARINI SENIN BU SITEDE NE KADAR ÖZ VERILI OLDUGUNU BILIYORUM VE SANA SONSUZ TESSEKKÜR EDER BU IYI NIYETININ DEVAMINI YÜCE ALLAHMINDAN NIYAZ EDERIM. TABIKI BU ARADA SAYGI DEGER HANIM EFENDI ZEYNEP KARDESIME DE BURDA TESSEKKÜR ETMEK ISTIYORUM. BÜTÜNLEYICI, DÜRÜST VE ADALETI SAVUNAN YAZILARINDAN DOLAYI KENDILERINE MÜTESSEKKIRIM.
SAG OLSUNLAR EDINGEN SAHSIM ADINA KENDILERINE BASARISININ DEVAMINI DILIYORUM.

EDINGEN CAMIISI CALISMALARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDIYOR. DIS SIVASININ KASIN AYI SONUNA KADAR BITIRIP ARALIK AYININ ILK HAFTASINDA ACILIS YAPMAYI PLANLIYORUZ. DINIMIZCE DAVETE ICAAB ETMEK SÜNNETTIR. SIZLERI ZEYNEP HANIM BASTA OLMAK ÜZERE TÜM AVRUPADAKI GURBETCILERIMIZI EDINGEN CAMII KERMESI VE ACILISINA EDINGEN YÖNETIMI OLARAK SIZLERI DAVET EDIYOR ARAMIZDA GÖRMEK ISTIYORUM. TABI BURDA TAM OLARAK GÜNÜ BELLI OLADIGI ICIN KESIN GÜNÜNÜ SIZLERE IKI HAFTA ICINDE BILIDIRECEGIM.
HEPINIZI SEVGI VE SAYGIYLA SELAMLIYOR SÖZLERIME NIR SIIRLE VEDA EDIYORUM:

EYYY AGLAYAN NIVAI
SENIN GIBI ONA AGLAYAN BIR BÜLBÜL GEREKIDI.
ZAMAN EHLINDEN KES ILGI
EGER DERSEN BIRIYLE KURAYIM ILGI
KURMA EHLI OLAMYANLA ILGI.

SEN VE ESEN KALINIZ

SEFA KANDOGMUS

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Kas 07, 2008 12:21 am

Sefa bey,

Bu güzel mesajin ve bizler hakkindaki olumlu düsüncelerin icin tesekkür ederim.

Bu güzellileri insanimizin hizmetine sunan tüm degerli dostlari senin sahsinda bir kez daha tebrik eder,güzel
hizmetlerinizin devamini dilerim.Ayrica Nurettin Hocaefendimizede bu güzel görüntüleri bize ulastirdigi icin cok tesekkür ederim.
Insallah acilis ve kermese Avusturyadan mümkün oldugunca kalabalik bir sekilde katilmayi arzu ediyoruz.

Edingendeki tüm dostlara selamlar.Hayirli hizmetler.

Mevlam yar ve yardimcimiz olsun.

Ugur Özdemir

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Kas 07, 2008 12:03 pm

Sefa bey,

Öncelikle EDİNGEN Cami'nin faaliyetleri ve gidişatı hakkında bizleri bilgilendirdiğiniz için size ve yönetiminize canı gönülden teşekkür ederim.

Sayın MİDİLLİ hocamız' da teşekkür ederim. Fotografaları bizlere illetiği için.Kendilerinden ALLAH razı ve memnun olsun.

Ordaki iki fotograf çok anlamlı toplumsal mesaj vermesi ve bilinçlenmesi açısından .Okul öncesi coçuklarımızın camii ziyaret etmesi her yönüyle sevindirici bir olay ( önemini İnş. yönetimdeki arkadaşlar ve Hocamız Sayın MİDİİLİ detaylı olarak bizlerle paylaşırlar. Her iki tarafta kendi persvektifinden açıklama yaparsa daha anlamlı ve anlaşılır olur diye düşünüyorum.) ikinci foto ise çok manidar dilleri,dinleri kültürleri ayrı olan insanların bir araya gelmesi karşılıklı konuşarak birbirlerini tanıma çabası içine girmeleri. Malum Avrupada yabancılara karşı önyargı var. Ancak bu tür Sosyal-kültürel etkinliklere katılarak ve davet ederek, yabancılar üzerindeki önyargı tamamen giderilmesede aza iner.

EDİNGEN DİTİP CAMİ 'nin görkemli bir açılışı olacağını hayal edebiliyorum. Mutlaka en küçük ayrıntıları bile dikkate alacağınızdan eminim. Tavandan tabana kadar bugüne kadar maddi ve manevi emeği geçen istisnasız herkesie davetiye göndereceğinizden zerre kadar endişe bile etmiyorum.

Şahsım adına davetinizi büyük bir memnuniyetle kabul ediyorum. Lakin işlerimin yoğunluğundan dolayı o tarihlerde orda olma mümkün değil. Kendimiz olmasakta gönlümüz sizlerle olacak.

Saygılar.

Zeynep Özdemir.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“EDİNGEN” sayfasına dön