Ditib Edingen Cami Yönetiminden Selamlar

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Abdul Yildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ditib Edingen Cami Yönetiminden Selamlar

Mesaj gönderen Abdul Yildiz » Sal Eki 14, 2008 10:48 pm

İyii aksamlar arkadaslar insallah iyidirsiniz.
Edingen'de calismalarimiz hiz ile sürüyor, tüm Edingen Cami yönetim adina siz arkadaslari saygi ile selamliyorum hayirli isler diliyorum. Buradan Avusturya, Fransa, Hollanda ve diyer ülkeler olmak üzere hepinize saygilar sunuyorum. allaha emanet olun Abdullah yildiz

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 15, 2008 12:32 am

Abdul Bey,

Bizde selamınızı memnuniyetle alıyoruz.Ordaki faaliyetleriniz hakkında bizleri biraz daha aydınlatıcı bigiler verir misiniz?

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Eki 15, 2008 7:02 pm

Sayin Abdul bey,

Avusturyadanda tüm Edingendeki Demircili dostlara selamlar.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eki 19, 2008 1:52 pm

Abdül bey,

Bilmukabil... saygı ve hürmetler bizden... Edingen camii faaliyelerinin hızle sürmesi bizleri son derece mutlu etmektedir...Lakin bu hız maratonun engele takılması küçük bir pürüzi insanlarımızın selameti için ortadan kardırmanız gerkiyor...

Malum uzun zamandır tartışılan tabu meselesi var.. prosdedüre göre Caminin borcu ödenene kadar tabunun orjilanı kredi aldığınız bankada muhafaza edelir..kopyasıda Cami yönetiminin klasöründe. (eksiğim varsa lütfen düzeltiniz)

Merak konusu olan camii tabusu tüm ısrarlara rağmen ne caminin kapısına asıldı nede forumda yayınladı.. bu ketum davranışınızın sebebini ögrenebilirmiyiz.. hangi gerekçe ile ibraz etmiyorsunuz ..bizlere somut bilgi verirmisiniz.

Saygılar..

Zeynep ÖZDEMİR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Eki 19, 2008 11:49 pm

Acikcasi bu merak edilen meseleyi,neden merak edildigi bendede merak uyandirdi.

Camimizin faliyette olup insanimiza hizmet vermesi acaba yeterli görülmüyormu,

Tapu meselesi (''Grundbucheintragung'') Avrupada bir mülkün borclari bitinceye kadar tapuda kredi veren bankayla,sahibi
olan sahsin isimlerinin beraberce yazmasindan ibarettir.

Bence Insanimiz suan orda yapilan güzelliklerle mesgul olmalidirlar diye düsünüyorum,bir yanda yüzlerce evladimiza Kuran hizmetinin sunulmasi,
diger yandan Hocahanim kardesimizin analarimiza,bacilarimiza yüce Kurani ögretmeye calismalari,cok güzel gecen bir Ramazani serifin ardindan
ayni ahengin devam etmesi arzumuzdur.

Yoksa tekrar basa dönüp,yok caminin tapusu nerdeydi,sahisami aitti,dernegemi polemiklerini gecmiste yasadik,bizim icin asil olan
orda suan hizmetlerin en iyi sekilde yürütülüyor olmasidir.

Saygilarimla

Ugur Özdemir

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eki 20, 2008 12:49 am

UĞUR bey,

çok haklısınız, İnsanları ikiye ayrıran bir kayıt parcasını sunmak bu kadar zormu? artık bu çekişme bitsin. tabuyu gösterıip göstermemede 7/3 oyla yönetim kurulundaki arkadaşlar tarfından red edildi neden?

Zeynep ÖZDEMİR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Eki 20, 2008 12:55 am

Zeynep hanim,

bilemiyorum,belki arkadaslarin kendilerince hakli sebepleride olabilir?

sorar ögreniriz..

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eki 20, 2008 1:17 am

Soruyoruzda bir türlü öğrenemiyoruz :) Benim kişişel düşüncem: Beni ilgilendiren sadece caminin faaliyetleri olurdu.
Bir kağıt parcasına bukadar takılıp kalmazdım.

??????... bazılarının odunlaşmış nefislerini yenmeleri için, merak konusu olan bu tabuyu göstermeleri her iki tarfından nefislerini yenmeleri içinyeni bir kapı aralamış olacaklar.. bakacağız göreceğiz kimler nefsine galip yada malup olacaklar...

Zeynep ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eki 26, 2008 9:47 am

BİR....Kİ... EDİNGEN BİZİ DUYORMUSUNUZ????

ALO ALOO ...

SESİNİZ GELMİYOR...

BİR...Kİ... BURASI DEMİRCİLİSELEMEN.COM..

KARA KUTU HENÜZ BULUNAMDI

CEVAP LÜTFEN....

Abdul Yildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Abdul Yildiz » Sal Eki 28, 2008 9:05 pm

Sayin Zeynep Hanim,

Bu zamana kadar yazmis oldugunuz mesajlarinizi calismalarimizin yogunlugu arasinda gecikmeli de olsa takip ediyoruz.
Yapici ve güzel aciklamalariniz arasinda anlayamadigimiz ve rahatsizlik duydugumuz husus bu tapu meselesi. Siz Tapu Kadastro Genel Muduru musunuz? Veya bu gereksiz ve anlamsiz talebiniz kimler adina ve nicin bunu anlamada zorlaniyoruz.
Biz bu caminin tapusunu camimizin kapisina da üc ay astik. Burada yasayan, camiye ve cemaate gelen herkes bunu biliyor ve gördu.

Camimizin DITIB (Diyanet Isleri Türk Islam Birligine) bagli oldugu herkesce malumdur. Gorevlimiz de Diyanet tarafindan gorevlendirilmistir.

Lütfen, birligimizi, beraberligimizi bozacak bu tür aciklamalari yapmayin.

Nihat ÖZDEMIR
DITIB Edingen Selimhan Camii Dernek Baskani

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Eki 28, 2008 10:23 pm

Sayin Baskan,

Bizlerin burda Edingenle olan meselelerde hassasiyetlerimiz son derece aciktir.
Taktir edersinizki,birlik ve beraberlik meselesinde Edingenle hep beraber olduk,ilk günlerden bu günlere kadar
yapilan her güzel isi burdan taktir ve tesekkür ettik.
Tapu meselesi ilk günlerdede konu olmus,caminin kapisina asilmasina ragmen hale insanlar görmezden gelmis olabilir.
Bu günlerdede yapilan onca güzellikleri görmeyip hala baska meseleler arastiran insanlar olabilir ve Zeynep hanim o insanlarin taleplerini
sizlere iletmis olabilir.
Sitemizdeki hic bir yönetici,Zeynep hanim dahil sizi zora sokacak,kasitli yipratmaya yönelik hicbir meseleye burada müsade etmez.
Bizlerin sizden tek istegimiz Camimizle olan faliyetleri üyelerimize ilk agizdan saglikli bir sekilde aktarmanizdir.
Bizlerin birilerine yaranmak gibi bir derdimiz yok,biz insanimiz adina yapilan her güzel isin yanindayiz ve bunu her firsatta deklare ettik.

Edingende yapilan güzelliklerin hep takipcisi olmaya calistik,aleyhte propagandalarin hep karsisinda olduk, eger bize birilerinin adina sizi
yipratacagimizi düsünüyorsaniz bize haksizlik yapmis olursunuz.

Onun icindirki bu sitede Edingen adina bir bölüm acilmistir ve beklenen siz degerli yöneticilerden gerektikce aciklama yapilmasidir.
Neticede burasi bir Forumdur ve her üye kimseye hakaret etmeden,kisilik haklarina saldirmadan soru sorma ve yorum yazma hakkina sahiptir.

Bu vesileyle tekrar Edingen Selimhan Camiine emegi gecen tüm kardeslerime sonsuz tesekkür eder,Insallah emeklerinin zayi olmamasini dilerim.
Bundan sonraki calismalarinizda kolayliklar ve basarilar dilerim.
Allah yardimciniz olsun.

Sevgi ve saygilarimla.

Ugur Özdemir

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eki 28, 2008 11:22 pm

Sayın Başkan,

Bizler DITIB Edingen Selimhan Camii Derneğinin çalışmalarını hep takdir ile karşıladık.Gelecek nesillere bırakacağınız bu mirası elimizden geldiği ölçüde ifade etmeye çalıştık.Buradaki mesajlarımızda toplumuzu her zaman birlik ve beraberliğe davet etmeye çalıştık ve çalışıyoruz.Mesajlarımızı açık ve anlaşılır bir dilde insanlarımıza sunmaya çalışıyoruz.

Sizlerin ve bizlerin buralara bırakacağı mesajlar çok önemli.Zeynep Hanım'ın inanın birilerinin aklı ile hareket edeceğine ben şahsen ihtimal dahi vermiyorum.Size bırakmış olduğu mesajı halisane niyetlerle bırakılmış olan bir mesaj olarak düşünüyorum.Düşüncelerinize bende katılıyorum,fakat sizler orada çok tecrübeler yaşadınız halada yaşamaya devam ediyorsunuz.Bizler bu forumda yalan,dedikodu üzerinde çok durduk.Malesef bu iki konu bizlerin alışkanlık edinmiş olduğu bir konu,bunu sizler daha iyi biliyorsunuz.

Her şeyin başı sabır Sayın Başkan,niyetler halisane olduktan sonra aşılamayacak mesele olmaz.Ordaki miras ebedi aleme kadar taşınacaktır.Bir zerre miktarıda olsa emeği geçenlerden,sebep olanlardan Allah razı olsun.Dünyada hayır dua almaktan daha güzel bir şey olamaz.Orası daha güzel bir şekilde gelişecektir,bunuda zaman içerisinde hepimiz göreceğiz.

Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eki 29, 2008 12:27 pm

Sayın Nihat ÖZDEMİR ve Yönetim kurulu,

Öncelikle size teşekkür borçluyum. Beni muhatap aldığınız vede eleştiri niteliğindeki mesajınızla nekadar doğrulara vurgu yaptığımı kanıtlamış oldunuz .Eleştirilmeseydim yanlış yoldayım diye düşünürdüm.

Avrupada yaşayan siz avrupalı türklere bir bayana uslub olarak nasıl hitap edeceğini herhlade ben öğretecek değilim.kaldiki... bir bayana değil, genel olarak böyle talihsiz bir açıklama şık durmamış, artı idareceliğini yaptığınız kurumunuz adına hiç hoş olmamış.

Dolaysıyla tüm Demircili' lerle aramdaki fark şu: Sizler beni şahsen tanımasanızda, forumun sayesınde gayet iyi tanıyorsunuz. çünkü, ben gelecek tepkilere ve eleştirelere rağmen koca Demirciliyi karşıma alıyorum. Bügüne kadar duygu ve düşüncelerimi açık seçik, net ve anlaşılır bir şekilde sizlerle paylaştım. Dikkat ettim' de Bam telinize basıldığı zaman cevap vermekte istisnasız hangi kurum ve kuruluş olursa cevap vermekte gecikmiyorsunuz.. Ne hikmet'se hakkınızda yapmış olduğumuz takdir ve teşekkürlere cevap verme nezakatini kimse göstermiyor. Önemli değil öylede bir beklentimiz zaten yok.

Şimdi sorarım sizlere benim ne gibi çıkar menfaatlerim olabilir.. yada neyi kimler için ispatlama ihiyacım var..Elhd. ben kendimi çoktan aştım.. (her manada) bazıları bırakmış oldukları mesajlarla beni küçülteceklerini yada onurumun kırılacağını düşünüyorlarsa yanılıyorlar. İnanın çoğu zaman tebessüm edip geçiyorum.

Peki.." ozaman derdin ne? niye uğraşıyorsun! sanamı kaldı" diyebilirsiniz. Evet Bir Demircili olarak bugünde yarında alışagelmiş çarpık zihniyetin karşısında olacagım.Bilhassa Demircilide ismi öne çıkmış şahsiyetler bilsinlerki.. maddi güçlerine güvenerek kimseyi ezemiyeceklerini güdümleri altına alamıyacaklarını devir teknoloji devri. herkesin her yerden ve herkesden haberi var.artık hiç birşey kapalı kapılar ardında kalmıyor... bakın sandığınız gibi bugüne kadar hiç birşey yazmadım.. çünkü sizleri tanımaya çalışıyorum. haksızlık etmek istemem. Fakat haksızlığıda görüp umursamamak duyarsız kalmak şahşen benim vicdanımı sızlatıyor. Eminim sizlerde haksızlığa ortak olmak istemessiniz.

Son olarak inanın kişisel açıklama yapmaktan hicap duyuyorum sıkılıyorum...Gönül isterki.. seviyeyi düşürmeden..konuları kişileştirmeden özele indirgemeden genel olarak tartışalım konuşalım.. malesef beceremiyoruz.

Tabu meselesine gelince: bi zahmet yukarda bırakmış olduğum mesajlarıma bakarsanız hangi niyette olduğum ortadadır. hee inanın bizler sanal değil real hayattada kurumlarımızın sözlü birer neferiyiz. Kurumların bir beldeyi temsil etmede nekadar önemli olduğunun bilincindeyiz.

Saygılar...

Zeynep ÖZDEMİR.

“EDİNGEN” sayfasına dön