ALMAN KIZ EDİNGEN CAMİMİZDE MÜSLÜMAN OLDU

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

ALMAN KIZ EDİNGEN CAMİMİZDE MÜSLÜMAN OLDU

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Eyl 28, 2008 7:55 pm

28.09.2008 DemirciliSelemen.Com - "Alman Kız Müslüman Oldu" adlı haberden :

Ramazan ayi öncesi din görevlisi olarak Almanya’ya görevlendirilen Nurettin Midilli’nin tesviki ve rehberligi ile 28 yasindaki Manuela Schlösser isimli Alman kiz Müslüman oldu. Almanya’nin Karlsruhe Din Hizmetleri Ataseligine bagli Edingen Selimhan Camii Din Görevlisi olarak hizmet veren Midilli, ilk resmi görevli olarak hizmet verdigi Edingen’de bir ilki gerçeklestirdi. Nurettin Midilli’nin görev yaptigi camide organize edilen görkemli Ihtida Merasimini 100 kadar vatandasimiz da duygu dolu gözlerle takip etti. Manevi feyizlerle dolu olan Kadir Gecesinde tertip edilen program öncesi cami güllerle süslendi. Merasim esnasinda Kelime-i Sahadet getirerek Müslüman oldugunu, Din Görevlisi Nurettin Midilli ve sahitler huzurunda ifade eden Manuela, Zeynep ismini aldi. Midilli Müslüman olan Alman kiza belgesini takdim etti. Ayrica Almanca Kur’an-i Meali, Peygamberimizin Hayati ve Islam Dini ile ilgili bilgilerin yer aldigi kitap seti hediye etti. Ayrica çok sayida taki, hediyeler ve gül buketi verilen Alman kiz karsilastigi ilgiden ve hazirlanan merasimden dolayi çok memnun oldugunu ifade ederek tesekkür etti.Daha önce hiçbir inanca sahip olmadigini ifade eden Manuela, yaptigi arastirmalar sonucu en mükemmel dinin Islam dini oldugunu anladigini ve Müslüman oldugunu ifade ettI. Konuyla ilgili diger resimleri incelemek için http://forum.demirciliselemen.com da EDINGEN Adli basligin altini inceleyebilirsiniz . [Kaynak : N. Midili]
Resimleri büyük hali için BURAYA tıklayınız.

Resim Resim
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
suskun_34
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen suskun_34 » Pzr Eyl 28, 2008 8:55 pm

kendi ıcın en ıyısını yapmıs kurana sahıp cıkıp onu yuceltırse onu okumayı basarırsa ondan ıyı muslıman yok bence inşallah oburleride ibret alır dogru yolu seçerler

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzr Eyl 28, 2008 10:27 pm

[hr]

Şu anki mutluluğumu dile getirmek için kelime bulamıyorum. Ne güzel ki yeni camimizde yeni tazecik bir mümn daha ve ne güzel ki bu ilk Nurettin Hocamızın rehberliğinde ve o mübarek gecede olmuş. Kelimeler kifayetsiz...

Zeynep kardeşimi bundan sonraki hayatında başarılar diyorum. Allah(cc) yolunda daim eder inşallah kardeşim seni. İnşallah aramızada katılırsın. Ne diyeyim daha çok mutlu oldum yaa :D :) :D :wink: :roll:

Ama neden gözlerim yaşardı :( :roll: :)

[hr]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eyl 29, 2008 1:00 am

İslamla şereflenen kardeşimize tebrik ediyorum. Kendisine ihlaslı huzurlu bir yaşam diliyorum.

Sayın Hocam Nurettin Midilli bey'e bir sorum olacak

Hocam,

İslam dinini seçen insanlar ismini değiştirmek gibi bir zorunluluğu varmı. Sahabilerden bircoğu müslüman olduktan sonrada aynı adlarını kullanmışlardır .Örneğin; HZ. ÖMER.

İnşALLAH vaktiniz olduğunda bizleri bilgilendirirseniz mutlu oluruz.

Saygılar.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eyl 29, 2008 4:55 pm

Gerçekten çok güzel ve muhteşem bir haber.Böyle bir haberin ve ilkin Edingen Selimhan Cami Derneğinde gerçeklesmesi bizleri son derece gurulandırmıştır.Vesile olanlardan Allah razı olsun.İnşallah bu tür haberlerin devamı gelecektir.Bütün hemşerilerime hayırlı bayramlar diliyorum.

Erkan Özdemir..................
...
.

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Sal Eyl 30, 2008 1:17 am

hakkında hayırlı olan güzel bir yolu seçmiş yolu uzun olsun diyor vesile olanlardan vede aracı olanlardan ALLAH razı olsun diyorum
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Sal Eyl 30, 2008 11:18 am

Almanya Edingen Selimhan Camii'nin hizmete girişinin ilk ayında, onbir ayın sultanı Ramazan ayında, gecelerin feyizlisi, bağışlanma gecesi olan Kadir Gecesinde böyle bir hizmete vesile olmak gerçekten son derece anlamlı ve önemli. Temennimiz bu güzel gelişmelerin devamının olması ve olacaktır da inşaallah.
Zeynep hanımın sorusunu ise şöyle cevaplandırmak isterim. Elbette isim değişikliği birinci öncelik değildir. Lakin müslüman ismiyle müsemma olmalıdır. İslam'ın inkişaf ettiği dönemi ise kendi şartlarında mütalaa etmek lazım. Ayrıca İslam dininin indirildiği toplumun önemli bir bölümü, İbrahim (a.s.)'ın Hanif Dininin müntesipleriydi. Peygamber (s.a.s.) İslam kültürüne uygun düşmeyen bazı isimleri ise değiştirmiştir. (Örneğin; bir bayram günü Büceyr isimli çocuğun ismini Beşir olarak değiştirmiştir.)
Dolayısıyla İslam'a giren bir insana İslam kültürüne ait bir ismin verilmesi hem bir gelenek hem de bir gerekliliktir.

Alman kız Manuela sizin isminizi aldığı için ayrı bir mutluluk duyduğunuzu tahmin ediyorum.

Selam ve saygılarımla...

Nurettin MİDİLLİ

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Çrş Eki 01, 2008 12:05 pm

cok güzel bir olay sebep olanlardan allah razı olsun diyorum

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Eki 01, 2008 9:35 pm

Islamla müserref olan yeni kardesimizi tebrik ediyorum,vesile olanlardan Allah razi olsun.

Insallah Edingen Camimizde bu tür gelismeler artarak devam eder,ayrica evlatlarimizin yetismesinede katki saglar.

Nurettin Hocam Haftasonu ne kadar talebemiz oluyor?

Selamlar

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

slm

Mesaj gönderen dogus2008 » Çrş Eki 01, 2008 11:21 pm

ALLAH RAZI OLSUN SEBEP OLANLARDAN....COK GUZEL BISEY YAPMIŞ HOŞGELDIN ZEYNEP...
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Prş Eki 02, 2008 3:57 pm

DOĞRU YOLU SEÇTİĞİ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.ALLAHIM BUNDAN SONRAKİ HAYATINDA YARDIMCISI OLSUN.
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Prş Eki 02, 2008 7:38 pm

[font=Symbol] [/font]
Uğur Bey kardeşim,

Şu anda kayıtlı öğrenci sayımız 90. Bir derste 75-80 öğrencimiz oluyor. Bayram sonrası başarı düzeyini artırmak için gruplara ayıracağım. Ayrıca, gençlerimize yönelik programlar da organize edeceğiz. Her yaştan insanımıza derslerimiz ve sohbetlerimiz ise devam edecek.
Mümkün olduğunca verimli olmaya ve hizmet vermeye devam edeceğiz inşaallah.

Selamlar

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eki 03, 2008 12:40 am

Sayın hocam,

Bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. İslamda isim konusu önemli.. Genç kardeşlerimizin dikkatini çekmek istedim.Hocam Maşallah bu kısa zamanda 90 talebenizin olması dogrusu beni şaşırttı artı çokta sevindim. Rabbim sayısını artırsın. haddimi aşmak ve saygısızlık etmek istemem inanınız o müesseseyi ve kendinizi sevdirseniz ordaki çocuklarımız severek vede sevinerek biri diğer arkadaşını mutlaka ve mutlaka getirecektir (tecrübeyle sabittir)

Görev sürenizin uzaması için Allaha dua ediyorum. Edingen cami'inde İlk görevli siz olmasınız, hem cemaat için büyük bir avantaj hemde sizin için. Mevlam İnş. hayırlara vesile eder.

Hmmm... :) İnşaALLAH zeynep' lerin sayısı coğalır.

Saygı ve Hürmetler..
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cum Eki 03, 2008 3:04 am

Allah razı olsun cok dogru bır yol cızmıs Mevlam hayırlı bır yasam nasıp eylesın.
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 03, 2008 8:43 pm

İçinde bulunduğumuz hafta Camiler ve Din görevlileri haftası olması münasebetiyle,Camiler ve Din görevlilerinin Müslüman toplumlarında önemli yerleri vardır.İnsanlık aleminin en büyük ihtiyaçlarından bir taneside inanç ve dini eğitim ihtiyacıdır.Bu ihtiyaçları karşılayacak olan mekanlardan birisi ibadethaneler,eğitim kurumları diğeri ise Din görevlileridir.Camilerin Dinimiz açısından ne kadar önemli olduğunu sanırım hepimiz bilmekteyiz.Camilerin en büyük özelliği birlik ve beraberliğin en yoğun yaşandığı yerlerdir.

Din görevlilerimiz ise insanlara önderlik ederler. Dini öğretir iyi ve güzeli bulmalarını sağlarlar.Toplumdaki huzursuzlukları,çekişmeleri en asgari düzeye indirmeye çalışırlar.Son yıllarda özellikle eğitim konusunda Din görevlilerimiz önemli bir noktaya gelmişlerdir. Bu yüzden özellikle Din görevlileri bizim toplumumuzda önemli yere sahiptirler.

Edingen Selimhan Cami Derneğinin hem ibadete,hem öğrenmeye yönelik faaliyetlerini ilgiyle izliyoruz.İnşallah zaman içerisinde birlik ve beraberlik halinde bu faaliyetler bütün toplumuza yansıyacaktır. Sayın Midillinin görev süresi sanırım uzadı.Kendisine bundan sonraki görevlerinde başarılar diliyorum.Kendilerini oradaki gerek Demircili'ler gerekse diğer gurbetçi vatandaşlarımız, en iyi şekilde ağırlayacaklardır.

Bu vesile ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bütün Din görevlilerimizin haftasını kutluyorum.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cmt Eki 04, 2008 6:27 pm

Sayin Hocam,

verdiginiz bilgiler icin cok tesekkür ederim,cok sevindim Insallah Edingende gelecek dahada güzel olacak,

Görev sürenizin uzadigini duydum,en yakin zamanda Insallah Avusturyadan ziyaretinize gelecegiz,bundan sonraki
calismalarinizda basirilar dilerim.

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SLM

Mesaj gönderen dogus2008 » Cmt Eki 04, 2008 9:12 pm

HOCAMA TESEKKUR EDIYORUM BILGILENDIRDIGI ICIN...
EMEKLERINI SAGLIK ALLAH RAZI OLSUN...UGUR ABININDE DEDIGI GIBI EDINGEN DAHA BI GUZEL OLCAK ..
IYI CALIŞMALAR...
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Eki 09, 2008 10:24 am

Sayın Midilli,

Görev sürenizin uzaması ile içimde oluşan sevinci hemen size sorular sorarak başlayarak paylaşmak istiyorum ve sizi canı gönülden tebrik ediyoruım ;

Bu kardeşimizin müslüman oluşunda yaşadığınızı kısaca aktarabilir misiniz?
Kendisi mi geldi, siz mi onu bulduğunuz , ilk kelime-i şehadet i sizinle birlikte mi yaptı?
Bu çok önemli bir konu.

Belkide zeynep kardeşimizin etrafında bu yazıları okuyan Zeynep bacımız gibi insanlar vardır. Bu yazıları çevirtir okurlarda onlarda sizin ağzınızdan öğrenmiş olurlar hidayete ermenin müslüman olmanın kaidelerini.

Onlar okumasalar bile ben şahsen merak ediyorum. Aydınlatır mısınız? Teşekkürler.
Saygılarımla.
"Söz uçar yazı kalır"

“EDİNGEN” sayfasına dön