DİN GÖREVLİNİZDEN HERKESE MERHABA

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

DİN GÖREVLİNİZDEN HERKESE MERHABA

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Pzr Ağu 10, 2008 3:16 pm

Ben Kastamonu Merkez’de İmam-Hatip olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda İl Müftülüğünün Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluluğunu yürütüyorum. Diyanet İşleri Başkanlığının Süreli Yayınlarının İl Temsilciliği görevi yanı sıra gazete ve dergilerde sayfa hazırlayıp, köşe yazarlığı yapıyorum. Radyo ve TV programları hazırlayıp sunuyorum. Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler, yine aynı üniversitenin İlahiyat Önlisans Programlarını bitirdim, Ankara İlahiyat mezunuyum. Acizane gönüllülük esasıyla yürüttüğüm çok yönlü hizmetlerime ilave yeni bir yurt dışı görevi daha nasip olacak yakında inşallah. 26 Ağustos tarihinden itibaren Almanya Edingen Selimhan Camii Din Görevlisi olarak orada bulunan vatandaşlarımıza din hizmeti sunmaya çalışacağım.

Karlsruhe ve Edingen hakkında epeyce bilgi sahibi olmaya çalıştım. Sağ olsunlar Dernek Başkanı Nihat Bey ve Genel Sekreter Sefa Bey aradılar görüştüm ve bilgi aldım. Bu vesileyle ilgilerine teşekkür ediyorum. Ben üç ay süreyle Edingen de görev yapacağım. Kısmetse ve şartlar uygun olursa eşim de ileriki bir tarihte gelecek ve onun da hizmette önemli katkıları olacağına inanıyorum. İnşallah olumlu, verimli bir süreç yaşarız. Belki görev süresi de uzar.

Hz. Peygamber (s.a.s.)'in Mekke'den Medine'ye gerçekleşen kutlu yolculuk Hicret'in akabinde yapmış olduğu ilk çalışma bir mescit yapmak olmuştur. Efendimiz (s.a.s.) Mescid-i Nebevinin yapımında kendisi de bizzat çalışmış ve camiyi çok yönlü hizmet verecek şekilde bir külliye gibi planlamıştır. İbadetleri ifa etmek için Allah’ın evini inşa eden Allah Resulü, Ashab-ı Suffe bölümüyle ilk İslam Akademisini de mescidin bitişiğine yaptırmıştı. Yine misafirhane ve aşevi de aynı külliyede mevcuttu. Edingen Selimhan Camii de bu anlayışla yapılıyor, bunu memnuniyetle takip ediyorum..

Gurbette zorluklar ve imkansızlıklar içerisinde böyle bir müesseseyi insanlığın hizmetine sunmak her türlü takdirin üzerindedir. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.”(Tevbe Suresi, 18)

Sitenizde Edingen Selimhan Camiinin ilk ve Haziran resimlerine baktım, çok ciddi çalışmalar var, Yüce Mevla bu fedakarlıkları gerçekleştiren kardeşlerimizin sa’ylerini meşkur, amellerini makbul eylesin. Cenab-ı Hak bu çalışmaları ve katkıları cennet köşklerine vesile kılsın.

Birlik ve beraberlik içerisinde, el ele gönül gönüle, bugünden yarını, gelecek nesilleri, kuşakları da düşünerek milli ve manevi değerlerimiz ekseninde güzel bir hizmet süreci geçireceğimize inanıyorum.

Edingen’de yaşayanlara ve bu siteyi takip edenlere selam, sevgi ve saygılar sunuyorum. Allah’ın izniyle 26 Ağustos’ta Edingen’de görüşmek temennisiyle Yüce Allah’a emanet olunuz.

Not: Caminin yeni resimleri varsa sitede görmek isterim ve maillerinizi beklerim.

Nurettin MİDİLLİ
nurettinmidilli@hotmail.com
www.nurettinmidilli.com

TEL: 0 535 713 06 56
0 366 214 10 08 - KASTAMONU - TÜRKİYE

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Ağu 11, 2008 12:26 am

Sayın Nurettin bey,

öncelikle yeni görevinizde, vazifenizde Allahtan kolaylıklar ve başarılar temennin ediyorum. Sitemizde kendinizi tanıttığınız için size teşekkür ediyorum.

Ednigene ve Sitemize hoşgeldiniz diyor, bundan böyle engin bilgilerinizden istifa etmek umuduyla, katılımlarınızın devamı bekliyoruz. Allaha emanet olunuz.

Zeynep ÖZDEMİR
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Ağu 11, 2008 9:10 am

SAYIN NURETTİN BEY
ÖNCELİKLE SİZİN GİBİ BİR BEYEFENDİYİ SİTEMİZDE GÖRMEKTEN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUM HOŞGELDİNİZ...UMARIM O BİLGİLERİNİZDEN BİZLEREDE BİSEY ANLATIR VE AYRICA SİTEMİZDEDE SİZİ ????? ????? GÖRÜRÜZ İNSALLAH.
İYİ GÜNLER...
[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Ağu 11, 2008 2:34 pm

Sayın Midilli,

Şahsım ve bütün Demircililer adına size çok teşekkür ederim.Toplumumuzun birlik ve beraberliği adına Avrupadaki Din görevlilerine büyük sorumluluklar düşmektedir.Bu sorumluluk hem bizler için hemde gelecek nesiller için büyük önem arzetmektedir.İnşallah bundan sonraki süreçte sizlerinde sayesinde birlik ve beraberlik adına önemli adımlar atarız.

Size yeni görevinizde başarılar diliyorum.Allah yardımcınız olsun.Aramıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Erkan ÖZDEMİR.

Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Pzt Ağu 11, 2008 10:25 pm

Saygıdeğer Zeynep Hanım, Merkez_60 isimli hanımefendi ve Sayın Erkan Özdemir, iyi niyet temennileriniz ve teveccühleriniz için teşekkür ederim. Elbette mümkün olduğunca bilgi alış verişinde bulunacağız. Acizane mevcut bilgilerimi sizlerle her vesileyle paylaşmaya hazırım. Yüce Allah'ın bize lutfettiği misyon bunu gerektiriyor.

Erkan bey birlik beraberlik adına Allah'ın izniyle elimizden geleni yapacağız hep birlikte. Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.): "Cemaat rahmettir ayrılık ise azaptır." buyuruyor. Yüce idaaller ekseninde birleşince dünya ve ahirete dair hayır ve güzellikler beraberinde gelecektir.

Selam ve saygılarımla...

Not: www.nurettinmidilli.com, www.kastamonuajans.net ve www.nasrullahgazetesi.net adreslerindeki köşe yazılarımı takip edebilirsiniz.

Nurettin MİDİLLİ

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Ağu 13, 2008 7:33 pm

Sayın Hocam,

Kıymetli zamanınızı bizlerle paylaştığınız için size çok teşekkür ederim.Sizin bu platformda oluşunuz inanın bizler için hayati önem taşımaktadır.İnşallah sizinle ileriki zamanlarda daha kapsamlı fikir alışverişinde bulunacağız.Edingene gittiğiniz zaman sizde göreceksiniz ki başta Demircililerin ne kadar misafirperver olduğunu göreceksiniz.Bunu oraya gitmiş olan bir kardeşiniz olarak acizane size ifade ediyorum.Her şeyi ile çok güzel ve mükemmel bir yer.İnanıyorum ki sizde İnşallah orada kalıcı olursunuz.

İnşallah sizin sayenizde bütün zorlukların üstesinden geleceğimize şahsen ben yürekten inanıyorum.

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Hayırlı olsun...

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Ağu 14, 2008 12:16 pm

Sayın Midilli,
Mesleki kariyerinizin Avrupa'nın bağrındaki Selim Han Camii ile kesişmesi ve akabinde Internetteki Demircili'lerin seviyeli bir şekilde buluştuğu bu platformda sizi görmek öncelikle bir Demircili'li olarak şahsım adına ve genelde de tüm hemşehrilerimiz adına mutluluk vericidir. Yeni göreviniz hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz.

Bilgi ve İletişim çağında dünyadaki tüm hemşehrilerimizi seviyeli,dürüst ve etik değerlerimize bağlı bir şekilde bu çatı altında acizane şahsım ve forum yönetimimiz olarak "herkesi" buluşturmayı ve kaynaşmayı ilke edindik.Sizin engin tecrübe, iş aşkınız ve teknolojiye vakıf yönünüzle biz DemirciliSelemen.Com Forum olarak size her türlü desteğe hazırız.

Bende bu mesajı yıllık iznim sebebiyle Demircili'den yazıyorum. Gördüğüm kadarıyla Forumdaki açıklamanız sonrasında tüm hemşehrilermiz sizi ve forumdaki açıklamalarınız merak ediyorlar. Büyük çoğunluk izinde olduğundan henüz mesajlarınıza dönüş yapamıyorlar ama sizi hem Edingen'de hem de forumumuzda en misafirane duygularla karşılamak için sabırsızlar.

Hayırlı olsun diyor, saygılarmı sunuyor ve bu platformda sizi her daim görmeyi temenni ediyoruz.
Allah yar ve yardımcımız olsun...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Prş Ağu 14, 2008 5:05 pm

hayırlı olsun
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

culeser
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: DİN GÖREVLİNİZDEN HERKESE MERHABA

Mesaj gönderen culeser » Cum Mar 25, 2011 9:50 am

EMEĞİNİZE SAĞLIK

“EDİNGEN” sayfasına dön