DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİ HAZİRAN 2008 RESİMLER

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİ HAZİRAN 2008 RESİMLER

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Haz 21, 2008 11:55 am

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son yilmaz.sahin tarafından Sal Ağu 19, 2008 9:02 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cmt Haz 21, 2008 12:49 pm

[font=Verdana][hr]
Bu kadar yoğunluğun arasında bize bu resimleri gönderenlere, gönderilenleri bu siteye upload edenlere kısaca emeği geçen herkesten Allah(c.c) binlerce kez razı olsun. :wink:

Önemli bir yapıyı yurt dışında oluşturmaya gönül veren akraba, abi, amcalarımız, kardeşlerimize de Allah işlerinde kolaylıklar nasip eylesin. :roll:

İnşallah Edilgen Camii'mizde ilah-i kelumatullah'ın okunduğu günleri de görürüz/duyarız. Tekrar herkesten Allah razı olsun... :roll: İyi günler...

[hr][/font]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Haz 21, 2008 7:28 pm

Sanırım şu andaki tadilat hali,sitemizde yayınlanan daha önceki resimlere baktığımızda her yerinin yapılmakta olduğunu görüyoruz.İnşallah bitmiş haliylede tüm görüntüler yayınlanacaktır.Bu işe gönül verenlerden Cenabı Allah razı olsun.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Haz 22, 2008 10:37 am

Emegi gecen herkesten Allah razi olsun.

Insallah en kisa zamanda bitmis halinide görürüz.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzr Haz 22, 2008 1:31 pm

[font=Arial Black]ALLAH RIZASI ICIN YAPILAN BUTUN IŞLER COK GUZELDIR EMEGI GECEN HERKESE TEK TEK TEŞEKKURLER.[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Haz 23, 2008 1:54 am

Cami cem olmak toplanmak demek. sadece mabet olarak değil, her alanda fikir ve düşüncelerin paylaşıldığı bir mekan olarak düşünülmeli.İnseallah en kısa zamanda inşaatı tamamlanır müslüman kardeşlerimizin hizmetine sunulur.

belki bizler bir taş koyamadık, bir çivi çakamdık, fakat ALLAHÜEKBER şahidimizdirki .. klavyemizdeki tuşlarla manevı olarak destek vermeye calıştık Almanyada Maddi destek olan,bedenen çalısan arkadaşlarımıza Rabbim ecirler ihsan etsin. Fotografları bizlere gönderen arkadaşlara teşekkür ederiz.

zeynep ÖZDEMİR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Cmt Ağu 09, 2008 9:20 pm

Ben Kastamonu Merkez’de İmam-Hatip olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda İl Müftülüğünün Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluluğunu yürütüyorum. Diyanet İşleri Başkanlığının Süreli Yayınlarının İl Temsilciliği görevi yanı sıra gazete ve dergilerde sayfa hazırlayıp, köşe yazarlığı yapıyorum. Radyo ve TV programları hazırlayıp sunuyorum. Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler, yine aynı üniversitenin İlahiyat Önlisans Programlarını bitirdim, Ankara İlahiyat mezunuyum. Acizane gönüllülük esasıyla yürüttüğüm çok yönlü hizmetlerime ilave yeni bir yurt dışı görevi daha nasip olacak yakında inşallah. 26 Ağustos tarihinden itibaren Almanya Edingen Selimhan Camii Din Görevlisi olarak orada bulunan vatandaşlarımıza din hizmeti sunmaya çalışacağım.

Karlsruhe ve Edingen hakkında epeyce bilgi sahibi olmaya çalıştım. Sağ olsunlar Dernek Başkanı Nihat Bey ve Genel Sekreter Sefa Bey aradılar görüştüm ve bilgi aldım. Bu vesileyle ilgilerine teşekkür ediyorum. Ben üç ay süreyle Edingen de görev yapacağım. Kısmetse ve şartlar uygun olursa eşim de ileriki bir tarihte gelecek ve onun da hizmette önemli katkıları olacağına inanıyorum. İnşallah olumlu, verimli bir süreç yaşarız. Belki görev süresi de uzar.

Hz. Peygamber (s.a.s.)'in Mekke'den Medine'ye gerçekleşen kutlu yolculuk Hicret'in akabinde yapmış olduğu ilk çalışma bir mescit yapmak olmuştur. Efendimiz (s.a.s.) Mescid-i Nebevinin yapımında kendisi de bizzat çalışmış ve camiyi çok yönlü hizmet verecek şekilde bir külliye gibi planlamıştır. İbadetleri ifa etmek için Allah’ın evini inşa eden Allah Resulü, Ashab-ı Suffe bölümüyle ilk İslam Akademisini de mescidin bitişiğine yaptırmıştı. Yine misafirhane ve aşevi de aynı külliyede mevcuttu. Edingen Selimhan Camii de bu anlayışla yapılıyor, bunu memnuniyetle takip ediyorum..

Gurbette zorluklar ve imkansızlıklar içerisinde böyle bir müesseseyi insanlığın hizmetine sunmak her türlü takdirin üzerindedir. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.”(Tevbe Suresi, 18)

Sitenizde Edingen Selimhan Camiinin ilk ve Haziran resimlerine baktım, çok ciddi çalışmalar var, Yüce Mevla bu fedakarlıkları gerçekleştiren kardeşlerimizin sa’ylerini meşkur, amellerini makbul eylesin. Cenab-ı Hak bu çalışmaları ve katkıları cennet köşklerine vesile kılsın.

Birlik ve beraberlik içerisinde, el ele gönül gönüle, bugünden yarını, gelecek nesilleri, kuşakları da düşünerek milli ve manevi değerlerimiz ekseninde güzel bir hizmet süreci geçireceğimize inanıyorum.

Edingen’de yaşayanlara ve bu siteyi takip edenlere selam, sevgi ve saygılar sunuyorum. Allah’ın izniyle 26 Ağustos’ta Edingen’de görüşmek temennisiyle Yüce Allah’a emanet olunuz.

Not: Caminin yeni resimleri varsa sitede görmek isterim ve maillerinizi beklerim.

Nurettin MİDİLLİ
nurettinmidilli@hotmail.com
www.nurettinmidilli.com

TEL: 0 535 713 06 56
0 366 214 10 08 - KASTAMONU

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Ağu 13, 2008 7:18 pm

Sayın Midilli demiş ki,

''Not: Caminin yeni resimleri varsa sitede görmek isterim ve maillerinizi beklerim. '''

Hocam,

Yeni halini bizde merak ediyoruz,umarım idareciler en kısa zamanda bizlerle paylaşma imkanı bulurlar.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Ağu 20, 2008 6:42 pm

İnşaallah tamamı olmasda Cami tadilatının büyük bir kısmı insanların hizmetine sunucak kadar tamamlanmıştır. Ramazanı-Şerifin yaklaşmasıyla ve dolaysıyla yeni din görevlisinin gelmesiyle mutluluğunuz ,heyecanınız eminim ikiye katlanmıştır.Mutlaka gereken hazırlıklar yapılmıştır.

Sayın Midilli' yi bizler de sizlerle beraber Edingen camiinde yapacağı hizmetleriyle yakınen tanıma şansımız olacak inş. Hocamızın web sitesini ziyaret ettim.bende bırakmış olduğu intiba kendilerinin çok donanımlı kapsamlı dünyevi ve uhrevi bilgilerinin yüksek olduğudur.

Yurtdışına Birçok din görevlisi atanır kısa süreli (Ramazan Hocası) yada uzun vadeli inanın içlerinde vazifesin ve görevini ciddiye alan din görevlisi sayısı bir elin barmaklarını geçmeyecek kadar azdır. Diğer hocalarımıza asla saygıslızık etmek istemiyorum onların İlmine saygım ve hürmetim sonsuz.

Dolaysıyla cemeat içinde gruplaşma, ikilik, ayrımcılık yoğun olduğundan, Din görevlileri asli görevlerinin yanısıra
Sosyo-kültürel sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Bu bağlamda Cami yönetimine ve idarecilerine büyük sorumluluk düşüyor. Her yeni başlangınç gibi bundan sonraki süreçte husumetlerin kinin ve nefretin yerini, hoşgörü ve kardeşlik alır.

Allaha Emanet olunuz.

Zeynep ÖZDEMİR
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

culeser
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİ HAZİRAN 2008 RESİMLER

Mesaj gönderen culeser » Cum Mar 25, 2011 9:53 am

PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

“EDİNGEN” sayfasına dön