DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİ YÖNETİM KURULU DUYURU ve BİLGİLE

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Haz 09, 2008 9:42 pm

Degerli arkadaslar,
Bu gün Sefa kardesimizle bir Telefon görüsmesi yaptim,kendilerini tamda Camide yakalama firsati buldum,calismalar son sürat devam
ediyormus,Insallah bu gece veya yarin bir bilgilendirme yapacaklar.

Zeynep abla kizma,düzelir hersey.

Allah'a emanet olun.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzt Haz 09, 2008 9:56 pm

""ugur özdemir demişki""

""Bence bu konuyu fazla abarttigimizi düsünüyorum,kimsenin bilgilendirme gibi bir mecburiyeti yok,burasi platform bilgilendirirlerse memnun oluruz"""

Sevgili Ugur,
Kimsenin konuyu abarttıgı falan yok. Niye böyle düşünüyorsunuz. Konuyu abartanlar belli zaten. Bu konu hakkında bir abartı varsa bunun sorumlusuda Camii Yönetimidir.
Göktürk ve Zeynep hanımın tespitleri ve dile getirdikleri konular son derece dogru olan şeyler. Bu arkadaşlarımız onları eleştirmek gayreti içinde degillerki bakıyorum son derece seviyeli bir şekilde paylaşımdan söz ediyorlar.
Eger sizin söylediginiz dogru ise, ""bilgilendirme gibi bir mecburiyetleri yok"" demişsin. O zaman bu platformda olmaları onlar için biraz LÜKS diye düşünüyorum. Sizin bu açıklamanızdan sonra valla ben şahsım adına çokda merak etmiyorum artık. Herhangi bir bilgide beklemiyorum. Mesajınızın bana anlatmak istedigi camii yönetimi açıklama yapmaya mecbur degil kimseyide ilgilendirmez demek anlamına geliyor. Ben bunu anladım.
Arkadaşlara kolay gelsin o zaman. Ne diyelim.

Hoşcakal Sevgili Ugur,

İSMET ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Haz 09, 2008 10:06 pm

Sevgili Ismet bey,

Siz öyle anlamis olabilirsiniz,ama benim yazdiklariminda sadece bu isin gönül isi oldugunu,bir mecburiyet olmadigini yazmistim.

''Mesajınızın bana anlatmak istedigi camii yönetimi açıklama yapmaya mecbur degil kimseyide ilgilendirmez demek anlamına geliyor'' demissiniz
nasil böyle bir kaniya vardiginizida acikcasi anlamadim.

Haa ben Edingendeki arkadaslarin avukati filanda degilim,malumunuz ben Avusturyada yasadigim icin sadece düsüncelerimi yazdim.

Bu konu hakkindaki birdaha yazmiyacagim,taki Edingen yönetimi bir bilgilendirme yapincaya kadar.

Selamlar

Kullanıcı avatarı
göktürk

Mesaj gönderen göktürk » Pzt Haz 16, 2008 11:04 pm

SAYIN UGUR ÖZDEMİR,

SİZLERİN İYİ NİYETLİ OLARAK BU KONUDA FORUM ÜYELERİ İLE BİLGİ PAYLAŞIMINDA OLDUGUNUZDAN ŞÜPHEM YOK.
LAKİN BU KONUDA EN ÇOK MESAJ YAZAN FORUM ÜYELERİ POMEMERKAN, İSMBASOGLU VE ZEYNEP ADLI ÜYELERDİR.
BU ARKADAŞLARINDA BU KONUYU SİZİN İFADE ETTİGİNİZ GİBİ ABARTTIGINI DÜŞÜNMÜYORUM.
İDARECİLİK ROLÜNÜ ÜSTLENMİŞ KİŞİLERİN GÖREVLERİNİN GEREGİNİ YAPMASI, MENSUP OLDUKLARI KURUMDA HALKI VE VATANDAŞLARIMIZI İLGİLENDİRDİGİ İÇİN BİLGİ VE BEYANDAN KAÇMALARIDIR. ÇIKIP BİRİNCİ DERECE YETKİLİ AGIZDAN BUNCA YAZILANLARA KARŞILIK BİR AÇIKLAMA GELMEMESİ SİZCE NASIL YORUMLANIR.
FİKİRLER, GÖRÜŞLER, DÜŞÜNCELER PAYLAŞILDIKCA GÜZELLEŞİR.
SANIRIM BU GÜZELLİK ONLARDA YOK. OLSUN ÖNEMİ YOK BİZLER HER ZAMAN GÜZELLİKLERDEN YANAYIZ.

SAGLICAKLAKAL UGUR ÖZDEMİR,

GÖKTÜRK
_________

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Haz 16, 2008 11:11 pm

kalp kırmaya gerek yok saygıdeger büyüklerim cami yönetiminden bir açıklama yapılmıyosa eger bu konuyu tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum eger birşeyler yapılsa açıklanırdı bilgilendirilirdi

önceden 3 4 günde bi bilgi veriyolardı ama artık bilgi vermiyolar :?
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
göktürk

Mesaj gönderen göktürk » Pzt Haz 16, 2008 11:26 pm

DOGRU DİYORSUN EM-RE,

ÇALIŞMALAR GALİBA ..........NO STOP.............

GÖKTÜRK
_________

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Haz 18, 2008 9:10 pm

Sayın Dernek Yöneticileri,

Son gelişmelerle ilgili lütfen bir iki cümle cvp yazalım.................................

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Haz 21, 2008 11:57 am

göktürk yazdı:HALKI VE VATANDAŞLARIMIZI İLGİLENDİRDİGİ İÇİN BİLGİ VE BEYANDAN KAÇMALARIDIR. ÇIKIP BİRİNCİ DERECE YETKİLİ AGIZDAN BUNCA YAZILANLARA KARŞILIK BİR AÇIKLAMA GELMEMESİ SİZCE NASIL YORUMLANIR.
SANIRIM BU GÜZELLİK ONLARDA YOK.

GÖKTÜRK
_________
Göktürk : Eleştirin biraz ağır. Sağolsunlar Cami yönetim kurulu imkanlar dahilinde bilgilendirmelerini yaptı ve en güzel belge olan yeni fotoğraflarla gördüğün gibi yapmaya devam ediyorlarda...Bu hassas konumuzla ilgili bu zamana kadar yapılmış en yerinde ve en net bilgilendirmeler sadece bu forumdadır.

En güzel ve güncel cevap için tıklayınız : EDİNGEN CAMİ HAZİRAN 2008 SON DURUM...

Güncel resimleri bizimle ve dolayısıyla herkesle paylaşıp "yine" en güzel bilgilendirmeyi yani fotoğrafla cevap vermeyi tercih ettikleri için forum yönetimi olarak Edingen Cami Yönetimine ve bu resimleri çeken ve iletenlere teşekkür ederiz.

Yeri gelmişken bu konunun basit bir köy projesi olmadığını, Avrupa'nın bağrına İslam'ın bir sancağının daha dikilmesi davası olduğunu, bazı kişilere ve üyelerimize hatırlatmak isterim.

Forum yönetimi olarak üyelerimize tüm konulara gösterdiğiniz hassasiyetten daha fazlasını bu EDİNGEN başlığı için göstermenizi rica ederim.

Ugur.Ozdemir'in dediği gibi bilgilendirme yapmak zorunda değiller ama sağolsunlar en güzel belge olan fotoğraflarla cevap veriyorlar. Bu işe gönül veren herkesleyiz.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Haz 21, 2008 7:24 pm

Değerli arkadaşlar,

Edingen Cami Derneği Yönetim Kurulunun işlerinin çok yoğun olduğunu biliyoruz.Sizlerde takdir edersinizki cami meselesi Demircilide her şeyin önüne geçti,işin burası bizleri ilgilendirmiyor.Bizleri ilgilendiren Almanya gibi bir ülkede hepimizin faydalanacağı gerek kültürel anlamda gerek manevi anlamda böyle bir oluşumu gerçekleştiren hemşerilerimizin yapmış oldukları bu hayratı hepimize sunmalarıdır.Bügün olmaz ise yarın mutlaka sunacaklardır.Sunmalarıda gerekir,öyle bir zorunluluklarıda bence vardır.

Bizim buradaki amacımız Avrupadaki hemşerilerimizin yalnız olmadıklarını kendilerine verilen desteğin çığ gibi büyüyerek devam edeceğini bilmeleridir.İnsanlarımıza düşen görev bundan sonraki süreçte yaşanmış olan hadiseleri bir kenara bırakıp,birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleridir.Ayrılıklardan hiç kimse hiç bir şey elde edemez.

Bu oluşuma emeği geçen bütün hemşerilerimizi canı gönülden kutluyorum.Cenabı Allah hayır ve hasenatlarını kabul etsin.İnanın eğer Türkiyeden gitmek sizlere nasip olursa bir kere daha hayran kalacaksınız,konum itibarı ile gerçekten muhteşem bir yer.Allah yardımcınız olsun.

Kullanıcı avatarı
göktürk

Mesaj gönderen göktürk » Pzr Haz 22, 2008 10:09 pm

yilmaz.sahin yazdı:
göktürk yazdı:HALKI VE VATANDAŞLARIMIZI İLGİLENDİRDİGİ İÇİN BİLGİ VE BEYANDAN KAÇMALARIDIR. ÇIKIP BİRİNCİ DERECE YETKİLİ AGIZDAN BUNCA YAZILANLARA KARŞILIK BİR AÇIKLAMA GELMEMESİ SİZCE NASIL YORUMLANIR.
SANIRIM BU GÜZELLİK ONLARDA YOK.

GÖKTÜRK
_________
Göktürk : Eleştirin biraz ağır. Sağolsunlar Cami yönetim kurulu imkanlar dahilinde bilgilendirmelerini yaptı ve en güzel belge olan yeni fotoğraflarla gördüğün gibi yapmaya devam ediyorlarda...Bu hassas konumuzla ilgili bu zamana kadar yapılmış en yerinde ve en net bilgilendirmeler sadece bu forumdadır.

En güzel ve güncel cevap için tıklayınız : EDİNGEN CAMİ HAZİRAN 2008 SON DURUM...

Güncel resimleri bizimle ve dolayısıyla herkesle paylaşıp "yine" en güzel bilgilendirmeyi yani fotoğrafla cevap vermeyi tercih ettikleri için forum yönetimi olarak Edingen Cami Yönetimine ve bu resimleri çeken ve iletenlere teşekkür ederiz.

Yeri gelmişken bu konunun basit bir köy projesi olmadığını, Avrupa'nın bağrına İslam'ın bir sancağının daha dikilmesi davası olduğunu, bazı kişilere ve üyelerimize hatırlatmak isterim.

Forum yönetimi olarak üyelerimize tüm konulara gösterdiğiniz hassasiyetten daha fazlasını bu EDİNGEN başlığı için göstermenizi rica ederim.

Ugur.Ozdemir'in dediği gibi bilgilendirme yapmak zorunda değiller ama sağolsunlar en güzel belge olan fotoğraflarla cevap veriyorlar. Bu işe gönül veren herkesleyiz.
-----------------------------------------------------------------------

Sayın Yılmaz Şahin,

benim eleştirilerimin neresi agır anlamadım. Bu edingen yönetimi sürekli bilgi akışı yapıyorda acaba benmi göremiyorum şaşırdım valla böyle demenize. Edingen cami yönetim kurulu başkanının bana bir açıklamasını gösterin varmı.
Sizlerin almış oldugunuz duyumları burada edingen cami yönetim kurulu duyurusu gibi yansıtmanızı vede Ugur özdemir beyyin dedigi dogrudur, açıklama yapma mecburiyeti yoktur diyorsunuz inanın bunuda talihsiz bir açıklama olarak görüyorum.
Forumda EDİNGEN CAMİ YÖNETİMİ Başlıgını konu mankeni gibi kalmasınımı izleyecek forum üyeleri.
Aslında sizin dediginiz gibi ben eleştiri falanda yapmıyorum oradaki arkadaşlara. Sadece görev ve sorumluluklarını bilmiyorlar. onu hatırlatmak istemiştim. Bunca yazdıklarımı eger buradan bir cevap alamazsam forumun bu bölümüne(EDİNGEN) mesaj yazmayacagım bundan sonra.

GÖKTÜRK
_________

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

bilgi

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Haz 22, 2008 11:48 pm

Sevgili Üye Göktürk;
İşte forum, Edingen Yönetimi bilgilendirme yapar sunarız yapmaz saygı duyarız. Ama her gün ya da her hafta açıklama beklemekte biraz yersiz olur. Biz herkese size de onlarada eşsiz bir imkan sunuyoruz. Herkesin açıklama yapma / yapmama, cevap yazma / yazmama özgürlüğü vardır. Sizde istediğiniz başlıkta yazarsınız / yazmazsınız paşa gönlünüz bilir.

(Fotoğraflardaki çalışmaları yorumlasanız ne güzel olurdu. Çünkü konu başlığımıza bunu gerektirirdi)
"Söz uçar yazı kalır"

sefa60

Mesaj gönderen sefa60 » Pzt Haz 23, 2008 12:20 am

sevgili hanim efendi kardeslerim
saygi deger arkadaslar edingen selimhan cami dernegi adina hepinizin affina siginarak sözlerime baslamak istiyorum biliyorsunuz edinfgende 4 agustos 2007 tahirinde satin alinan cami binamizin tamir ve camiye cevirme müsadesi 3 ay önce gelmistir ALLAHA bin sükürler olsun bugün itibariyla camimiz bitme asamasina gelmistir (resimlerde gördügünüz gibi). sevgili arkadaslar sizlerin sitemine hak veriyorum ve edingen cami derneginden bilgi alamidiginizi biliyorum. ama sevgili arkadaslar inanin hic birsey kolay olmuyor eger demircili kasabasi nufusna kayitliysaniz bu gibi isler dahada zorlasiyor. biz edingen cami dernegi yönetimi olarak temmuz sonuna camiyi yetistirmek istiyoruz. inanin edingen selimhan camisi takdire sayen bir cami olmustur burdan sahsim ve dernek adina bütün emegi gecen maddi ve manevi desteklerini esirgemiyen tüm arkadaslara ve dostlara sonsuz tessekkür eder onlarin bu dünyada yolunun acik saglikli yasam bütün güzelliklerin onlarla berbaber olmasini ve hak yolunda kalan ömürlerini gecirmelerini yüce ALLAHIMA dua ediyoruz. bizim bugüne kadar ????? ????? cevap vermemezin sebebi islerimizin yogunlugundan dolayidir. biliyorsunuz sizlerinde bildigi gibi 7. ayin ortalarinda ana vatana izinlerin basladigini hepimiz biliyoruz. onun icin cami binamizin izin sezonuna kadar bitirmeye calisiyoruz. tabi bu arada cok büyük maddi zorluklarla kari karsiyayiz. ALLAHIN izniyle son 20 icerisinde camimizi bitirip, bu zorluklari basarmaya calisiyoruz. sizlere bi örnek vermek istiyorum 20 haziran günü cumartesi camimizin sivasini bitirdik edingende bulunan 120 hanelik demircili kasabisindan sadece 6 ve 7 kisi vardi. onun icin cok zorluklarla karsilastik tabiki görüslerimizi bilgilerimizi düsünncelirimzi bildiklerimzi böyle bir güzel ortamda paylasmak isteriz. onun icin bundan sonraki asamada beraber olmak umarim bizleri ve sizleri mutlu edecektir.hepnize saygilar sunar esenlilkler dilerim.
sefa kandogmus

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Haz 23, 2008 1:00 am

Yımaz bey, Uğur bey

kusura bakmayın size katılmıyorum. Edindeki arkadaşlarımızın bizleri bilgilendirme ve açıklama zorunlulukları var.
Ayrıca götürk beyin ağır bir eleştiride bulundugunu düşünmüyorum. herşeyi hoşgörü çercevesi içinde paylaşağız diyede gerçekerinde üzerine gitmemek çok adil bir paylaşım olmaz diye düşünüyorum.

Göktürk bey,
Sizinde bırakmış oldugunuz mesajlarınızın altında imza olarak adınızı ve soyadınızı görmek isteriz. hmm diğer konularda mesaj bırakırsanız Göktürk ismini kullanmanızda mahsur yok.

Sefa bey,

Geçte olsa Edingen camii hakkında bizleri bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ederiz. tabiki gün aşırı bizleri haberdar edin diye bir beklentimiz yok. Sefa bey, işte hep bunu vurgulamaya çalıştık. Önder,lider,idareci,yönetici, Başkangibi kişler almış oldukları sorumlulukları gereği ,insanları aydınlatmak,bilgilendirmek zorundalar. merak edilen sorulara ,gelen eleştirilere dikkate alarak sıfatlarına yakışır bir şekilde cevaplamak mecburiyyetindedirler. Yoksa cıkar benim gibi :) biri ısrarla inatla bıkmadan yorulmadan müsbet yada menfi yönden eleştirir.Ee sizlereyse bizleri tatmin edici cevaplar vermek düşer.

zeynep ÖZDEMİR
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
göktürk

Mesaj gönderen göktürk » Pzt Haz 23, 2008 11:29 am

Teşekkür ederiz sefa bey,

açıklamalarınız bir nebzede olsa gündemi yumuşattı. İnşaallah bu beyanların devamı gelirde bizlerde sizi müsbet yönde eleştirme zorunda kalmayız.
Allah yardıncınız olsun.

Saglıcakla kalınız,

GÖKTÜRK
_________

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Haz 24, 2008 6:30 pm

Edingen Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sefa Bey'e yapmış oldukları açıklamalar için teşekkür ederiz.Kendisininde ifade ettiği gibi Demircilide iş yapmak gerçekten zordur.Fakat bu zorluğun bir mükafatıda mutlaka olacaktır,yeterki zorluklarla sabrederek mücadele edelim.Bu mücadelenin sonunda kazanan hep sabredenler olacaktır.Toplum dışına çıkarak değişik fikir ve art niyet taşıyan insanlar hiç bir zaman kazanan taraf olmamışlardır.Bizler her zaman toplumumuzu birlik ve beraberlik içerisinde görmekten yanayız.Buda toplumumuzu daha da ileriye götürecektir.

Bu süreçte emeği geçen bütün hemşerilerime sonsuz sükranlarımı sunuyorum.Allah yardımcıları olsun.

Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Cmt Ağu 09, 2008 9:23 pm

Ben Kastamonu Merkez’de İmam-Hatip olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda İl Müftülüğünün Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluluğunu yürütüyorum. Diyanet İşleri Başkanlığının Süreli Yayınlarının İl Temsilciliği görevi yanı sıra gazete ve dergilerde sayfa hazırlayıp, köşe yazarlığı yapıyorum. Radyo ve TV programları hazırlayıp sunuyorum. Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler, yine aynı üniversitenin İlahiyat Önlisans Programlarını bitirdim, Ankara İlahiyat mezunuyum. Acizane gönüllülük esasıyla yürüttüğüm çok yönlü hizmetlerime ilave yeni bir yurt dışı görevi daha nasip olacak yakında inşallah. 26 Ağustos tarihinden itibaren Almanya Edingen Selimhan Camii Din Görevlisi olarak orada bulunan vatandaşlarımıza din hizmeti sunmaya çalışacağım.

Karlsruhe ve Edingen hakkında epeyce bilgi sahibi olmaya çalıştım. Sağ olsunlar Dernek Başkanı Nihat Bey ve Genel Sekreter Sefa Bey aradılar görüştüm ve bilgi aldım. Bu vesileyle ilgilerine teşekkür ediyorum. Ben üç ay süreyle Edingen de görev yapacağım. Kısmetse ve şartlar uygun olursa eşim de ileriki bir tarihte gelecek ve onun da hizmette önemli katkıları olacağına inanıyorum. İnşallah olumlu, verimli bir süreç yaşarız. Belki görev süresi de uzar.

Hz. Peygamber (s.a.s.)'in Mekke'den Medine'ye gerçekleşen kutlu yolculuk Hicret'in akabinde yapmış olduğu ilk çalışma bir mescit yapmak olmuştur. Efendimiz (s.a.s.) Mescid-i Nebevinin yapımında kendisi de bizzat çalışmış ve camiyi çok yönlü hizmet verecek şekilde bir külliye gibi planlamıştır. İbadetleri ifa etmek için Allah’ın evini inşa eden Allah Resulü, Ashab-ı Suffe bölümüyle ilk İslam Akademisini de mescidin bitişiğine yaptırmıştı. Yine misafirhane ve aşevi de aynı külliyede mevcuttu. Edingen Selimhan Camii de bu anlayışla yapılıyor, bunu memnuniyetle takip ediyorum..

Gurbette zorluklar ve imkansızlıklar içerisinde böyle bir müesseseyi insanlığın hizmetine sunmak her türlü takdirin üzerindedir. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.”(Tevbe Suresi, 18)

Sitenizde Edingen Selimhan Camiinin ilk ve Haziran resimlerine baktım, çok ciddi çalışmalar var, Yüce Mevla bu fedakarlıkları gerçekleştiren kardeşlerimizin sa’ylerini meşkur, amellerini makbul eylesin. Cenab-ı Hak bu çalışmaları ve katkıları cennet köşklerine vesile kılsın.

Birlik ve beraberlik içerisinde, el ele gönül gönüle, bugünden yarını, gelecek nesilleri, kuşakları da düşünerek milli ve manevi değerlerimiz ekseninde güzel bir hizmet süreci geçireceğimize inanıyorum.

Edingen’de yaşayanlara ve bu siteyi takip edenlere selam, sevgi ve saygılar sunuyorum. Allah’ın izniyle 26 Ağustos’ta Edingen’de görüşmek temennisiyle Yüce Allah’a emanet olunuz.

Not: Caminin yeni resimleri varsa sitede görmek isterim ve maillerinizi beklerim.

Nurettin MİDİLLİ
nurettinmidilli@hotmail.com
www.nurettinmidilli.com

TEL: 0 535 713 06 56
0 366 214 10 08 - KASTAMONU

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: Abdul Yildiz CAMII

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Ağu 18, 2008 11:48 am

Abdul Yildiz yazdı:DUYURU TARIHI : 23 Mart 2008
DUYURU YAPAN : Abdullah Yildiz
DUYURU NO : 03

selamin aleyküm arkadaslar arkadaslar edingendeki cami hakkinda sizlere önemli duyurularimizvar edingende camimiz (2) hafdadir calismalarimiz yogunlukla devam etmektedir süan camimizde bay ve bayan abdes almak icin insadimiz bitmek üzeridir bayan larin asmakatdedihimiz yani caminin icinde insadimizin yapilanmasi hizla devam ediyor ve caminin tüm sutessati bugün baslamistir arkadaslar dünden ibaret saat 8 de caminin ditip köln adina tapusu camimizin kapisina asilmistir yani TC DIYANET ADINA Alinan caminin tapusu....
Sevgili Abdül Bey,
Bu sene izinde iken camii projesi ile çok güzel dönüşler aldım. Din görevlimizin atanması haberi ile ise Demircili'de neredeyse bayram sevinci yaşadık ama bana ulaşan ve mantıklı bulduğum bir talebi de sizlerle ve dolayısıyla yönetim kurulunuzla paylaşmak ve küçük bir rica da bulunmak istiyorum; Yukarıdaki açıklamaya göre madem camiimizin tüm evraklarını caminin kapısına kadar astık o zaman o tapuyu forumumuza da asalım ki Avrupa'ya yani Edingen'deki Cami'ye gitme durumu olmayan bu işe gönül vermiş dua etmiş kişileri de orjinal belgesiyle bu konuda tam aydınlatmış olalım ne dersiniz?

NOT: Tapuyu bana mail yada MSN yolu ile iletirseniz ben foruma eklerim, saygılarımla...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Ağu 18, 2008 11:55 am

Sayın Şahin,

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nihat Özdemir ile bu konuyu görüştüm.İzin dönüşü sizinle temasa geçip konunun gereğini yapacaklar.

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Bilgilendirme

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Eki 09, 2008 7:26 pm

Sevgili üyelerimiz ve kıymetli hemşehrilerimiz,
Daha önce cami ve din görevlimiz yokken açtığımız bu başlık sonrası malumunuz Allah'a şükürler olsun ki Edingen'in bağrında artık bir camimiz ve din görevlimiz vardır.

Bu anlamda bu konu başlığı ile ilgili sizinle yeni bir bilgiyi paylaşmak istiyorum ;

Bundan sonra Edingen Selimhan Camii ile ilgili internette yapılacak tüm duyuru ve bilgilendirmeler hem Edingen Cami Derneği Yönetimin'nin onayı ile bu konu başlığı altında ve bizzat din görevlimiz Sayın Midilli tarafından yapılacaktır.

Sayın Midilli şu an Türkiye'de taşınma işleri ile uğraştığı ve müsait olmadığı için bu açıklamayı "bu seferliğine" kendisinin yerine benim yazmamı istedi.

Bu yüzden internette başka yerlerde Edingen Selimhan Camii ile ilgili, Sayın Midilli dışında yapılmış / yapılacak duyuruları aksaklıklar yaşamamak adına dikkate almamanızı önemle rica ederiz.

[Sayın Nurettin Midilli adına - Forum Yönetiminden Yılmaz ŞAHİN]

"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Bilgilendirme

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş Eki 09, 2008 9:44 pm

[quote="yilmaz.sahin"]Sevgili üyelerimiz ve kıymetli hemşehrilerimiz,
Daha önce cami ve din görevlimiz yokken açtığımız bu başlık sonrası malumunuz Allah'a şükürler olsun ki Edingen'in bağrında artık bir camimiz ve din görevlimiz vardır.

Bu anlamda bu konu başlığı ile ilgili sizinle yeni bir bilgiyi paylaşmak istiyorum ;

Bundan sonra Edingen Selimhan Camii ile ilgili internette yapılacak tüm duyuru ve bilgilendirmeler hem Edingen Cami Derneği Yönetimin'nin onayı ile bu konu başlığı altında ve bizzat din görevlimiz Sayın Midilli tarafından yapılacaktır.

Sayın Midilli şu an Türkiye'de taşınma işleri ile uğraştığı ve müsait olmadığı için bu açıklamayı "bu seferliğine" kendisinin yerine benim yazmamı istedi.

Bu yüzden internette başka yerlerde Edingen Selimhan Camii ile ilgili, Sayın Midilli dışında yapılmış / yapılacak duyuruları aksaklıklar yaşamamak adına dikkate almamanızı önemle rica ederiz.

[Sayın Nurettin Midilli adına - Forum Yönetiminden Yılmaz ŞAHİN]

______________________________________________________________________________________________

Sayın Yılmaz Şahin,

Sizin bu açıklamanız edingen cami derneginin ne kadar acz içinde oldugunu gösteriyor. Ne demek yani dernek adına yapılacak açıklamalrı orada bulunan cami imamı nasıl yapabilir. Bu dernekci arkadaşlarımız kendilerini ifade etmekten bu kadarmı yoksunlar ya. Dini konularda yapılacak açıklamaları cami görevlişsi imam arkadaş yapabilir, ama dernek adına açıkalama yapma yetkisinin bu görevliye verilmesi orada yöneticiler adına içler acısı bir durum. Kendilerini çok pasifize etmiş olmazlarmı böyle olursa.
Sizinde böyle bir açıklamayı burada yapmanız site sorumlusu olarak bilmiyorum ama hoş degil.
Bu iki kurum arasındaki farkı sizlerin bilmeniz gerekirdi.
Sanırım size yanlış verilmiş bir bilgidir. Şöyle olabilişr belki bu din görevlisinide dernek başkanı yapsınlar o zaman onlara iş kalmıyor zaten.

İsmet ŞAHİN
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Eki 09, 2008 10:10 pm

Edingen Camiiyle ilgili açıklama yapma yetkisi Edingen Cami Derneği Yönetimi veya onların belirleyeceği kişilere aittir.

Bu konuda bizim demirciliselemen.com olarak bu bilgilerin halkimiza saglikli bir sekilde ulasmasi icin teknik anlamda araci yani elci olmaktan baska bir statümüz olamaz. Yukarıdaki açıklamayı da istisnai olarak Sayın Midilli adına niçin benim yaptığımı da yazdım.

Son yukarıdaki mesajinizda yazdiklarinizla ilgili daha detayli bilgileri sizin bu mesajınızı okuyacak Edingen Cami Dernegi Yonetimi yada Nurettin Bey gibi bu konuda yetkili kisiler verirler diye düşünüyorum.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş Eki 09, 2008 10:44 pm

[quote="yilmaz.sahin"]Edingen Camiiyle ilgili açıklama yapma yetkisi Edingen Cami Derneği Yönetimi veya onların belirleyeceği kişilere aittir.

Bu konuda bizim demirciliselemen.com olarak bu bilgilerin halkimiza saglikli bir sekilde ulasmasi icin teknik anlamda araci yani elci olmaktan baska bir statümüz olamaz. Yukarıdaki açıklamayı da istisnai olarak Sayın Midilli adına niçin benim yaptığımı da yazdım.

Son yukarıdaki mesajinizda yazdiklarinizla ilgili daha detayli bilgileri sizin bu mesajınızı okuyacak Edingen Cami Dernegi Yonetimi yada Nurettin Bey gibi bu konuda yetkili kisiler verirler diye düşünüyorum.
______________________________________________________________________________________

Sayın Yılmaz Şahin,

Edingen cami dernegi tabiki yönetim kurulu içinden birisine bu açıklama yetkisini verebilir. Bunda sorun yok.
Ama yetki vercegi kişi o camimnin din görevlisi olamaz. Kurumların işleyişleri farklıdır. Tabi bu farkı görürlerse.
Benim yazıma bazı dernek yöneticileri cevap verebilirler, ama bu konuda cami din görevlisi bizlere dernek faaliyetleri hakkında bilgi verme yetkisine sahip degildir. Veremez. Görevleri farklıdır hepsinin. Benim demek istedigim gayet açık. Kimin bilgi verecegide gayet açıktır. Şu versin bu versin demeniz yanlış çünki konunun muhatapları vardır bu muhataplarda bilinmektedir.

İsmet ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Eki 09, 2008 11:00 pm

ismbasoglu yazdı:
yilmaz.sahin yazdı:Edingen Camiiyle ilgili açıklama yapma yetkisi Edingen Cami Derneği Yönetimi veya onların belirleyeceği kişilere aittir.

______________________________________________________________________________________

Sayın Yılmaz Şahin,

Edingen cami dernegi tabiki yönetim kurulu içinden birisine bu açıklama yetkisini verebilir. Bunda sorun yok.
Ama yetki vercegi kişi o camimnin din görevlisi olamaz. Kurumların işleyişleri farklıdır. Tabi bu farkı görürlerse.
Benim yazıma bazı dernek yöneticileri cevap verebilirler, ama bu konuda cami din görevlisi bizlere dernek faaliyetleri hakkında bilgi verme yetkisine sahip degildir. Veremez. Görevleri farklıdır hepsinin. Benim demek istedigim gayet açık. Kimin bilgi verecegide gayet açıktır. Şu versin bu versin demeniz yanlış çünki konunun muhatapları vardır bu muhataplarda bilinmektedir.

İsmet ŞAHİN

Dedimya Sevgili Başkan,
Dernek yönecilerinden biri de sizsiniz, dernek bürokrasisini sizler ve onlar daha iyi bilirler. Elçiye zeval olmaz. Ben Nurettin Bey'in mesajını ilettim. Ama şunu da herkes tahmin ederki Nurettin Bey Dini Program duyurularını ifade etmiştir diye düşünüyorum. Biliyorsunuz Edingen tarafından açıklamalar Nurettin Bey'den önce biraz geç ve temkinli gelir idi ama bir şekilde gelirdi, yine gelir. Hem Nurettin Bey teknolojiye hakim bir din görevlisi, ramazan yoğunluğuda geçti, müsait olduklarında sizi ve bizleri bilgilendireceklerdir. Biraz sabırlı olmak lazım.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş Eki 09, 2008 11:12 pm

yilmaz.sahin yazdı:
ismbasoglu yazdı:
yilmaz.sahin yazdı:Edingen Camiiyle ilgili açıklama yapma yetkisi Edingen Cami Derneği Yönetimi veya onların belirleyeceği kişilere aittir.

Sayın Yılmaz Şahin,

İsmet ŞAHİN

Dedimya Sevgili Başkan,
Dernek yönecilerinden biri de sizsiniz, dernek bürokrasisini sizler ve onlar daha iyi bilirler. Elçiye zeval olmaz. Ben Nurettin Bey'in mesajını ilettim. Ama şunu da herkes tahmin ederki Nurettin Bey Dini Program duyurularını ifade etmiştir diye düşünüyorum. Biliyorsunuz Edingen tarafından açıklamalar Nurettin Bey'den önce biraz geç ve temkinli gelir idi ama bir şekilde gelirdi, yine gelir. Hem Nurettin Bey teknolojiye hakim bir din görevlisi, ramazan yoğunluğuda geçti, müsait olduklarında sizi ve bizleri bilgilendireceklerdir. Biraz sabırlı olmak lazım.
________________________________________________________________________________

Sayın Yılmaz Şahin,

Ben nurettin beyin degil dernek yönetiminin bilgilendirmesini istiyorum.
Nurettin bey zaten dini konularda kendini ilgilendiren konuları paylaşıyor gördügüm kadarı ile.
Dolayısı ile bizlerin muhatabı dernek yönetimidir. Bu görevde onlara düşer.

İsmet ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 09, 2008 11:16 pm

İsmet bey,

Gelin sizinle bir konuda mutabık olalım. Biz demircililer birbirimiz gayet iyi tanırız değilmi..konuşmadan bile mimiklerimiz ile ne demek istediğimiz karşımızdaki gayet rahat anlar doğrumu... Sorunuz çok yerinde doğruda bir soru.. siz bu forumu uzun süredir takip ediyorsunuz.. Edingen Camii yönetimindeki arkadaşlara defalarca çağrıda bulunduk bizleri lütfen bilgilendiriniz diyerek fakat bilemiyorum kapasitelerimi buna müsait değil,yada teknolojiyi kullanmayımı bilmiyorlar orasını bilemem.

Doğrusu sizi anlamakta' da güçlük çekiyorum. Cami yönetimiyle ilgili bilgilerin açıklaması için Sayın Midilli'ye tevdi edildiyse bunuda rahatlıkla yapabilir.Kendileri çok donanımlı biri.Artı Avrupadaki Din görevlilerinin görev alanları genişletilmiştir.Kendileri yönetimle işbirliği içindedir söz sahibidir sadece dini mevzularda değil her hususta kendilerine bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak amaçlı müracaat edilir..

Sonuçta bizlerin amacı doğru kaynaktan doğru bilgilere ulaşmak değilmi.. tabi gönül isterki yönetimdeki arkadaşlar yapsın.her zaman dediğimiz şey idareciler yöneticiler toplumun bir adım önünde olan liderler sorumluluklarının bilincinde olsun.

UNutmadan bugün DEKADER ile bir yazınızı okudum sizi tebrik ediyorum gerçekten Dernek Başakanına yakışır bir açıklma yapmışssınız..Uzlaştırıcı,birleştirici kucaklayan bir metin. sadece başlığı çok abartılı olmuş DEkader' den tarihi duyuru diye daha mütevazi olabilirdi.

Saygılar.

Zeynep ÖZDEMİR
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“EDİNGEN” sayfasına dön