DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİNİN AKİBETİ NEDİR

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİNİN AKİBETİ NEDİR

Mesaj gönderen MATRAX:) » Cmt Ara 29, 2007 4:03 pm

DEGERLİ BÜYÜKLER VE ARKADAŞLAR ÇOK MERAK EDİYORUM CAMİ KONUSUNDA HALA BİR NİHAYETE VARILMAMIŞ, BUNUN BAŞLICA SEBEBLERİ NEDİR KİMLER TARAFINDAN CAMİİ PROJESİ AKSAMAKTADIR VE KENDİNİ ÖN PLANA CIKARMAK İSYETENLER NE GİBİ BİR CIKAR ELDE ETMEK İÇİN CABA SARFEDİYOR BU HASSAS KONUDA BAZI KESİMLER NEDEN ALLAHIN EVİNİ FALİYETE GECİRMEK İÇİN NEDEN PÜRÜZ CIKARIYOR HERSEYİ BİLEN DUYAN SEZEN BİR MÜSLÜMAN VARSA ALLAH AŞKINA ANLATSIN SÖZ KONUSU OLAN CAMİİ BÜTÜN MÜSLÜMALARIN YERİ VE KENDİ ÖN PLANA CIKARMAK İSTEYENLERDE HAYIR VE HASSNAT İŞLERİNDE GÖRSELLİĞE GEREK OLMADINI BİLMEZ [font=Comic Sans MS] [/font][font=Century Gothic] [/font][font=Arial Black] [/font]LERMİ COK YAKINDA KASABAMIZDAKİ TATSIZ OLYLAR YASANAK VE BU TATSIZLIGA SEBEB OLARAKDA CAMİİ GÖSTERİLECEK SİZCE BU NEKADAR DOGRU OLUR EVT DEGERLİ ARKADAŞLAR DEDİM GİBİ BİLĞİSİ OLAN VARSA ACIKLASIN ... ALLAH YARVE YARDIMCINIZ OLSUN
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Ara 29, 2007 7:18 pm

Sevgili MATRAX,
Site yöneticisi olarak konunun akibetinin içeriğini açıklamak bana düşmez zaten en az sen kadar takip ediyorum inşallah. Yanlız bu sitede bu konuyla ilgili yapılacak açıklamaların yayınlanması benimle direkt alakalı olduğundan alttaki mesajı hepimizin bilgisine saygıyla sunuyorum:

Birkaç gün sonra sitemizde, yukarıda sorduğun ve benzeri şekilde diğer tüm haberleri alacaksın. Yanlız şimdiden söyleyeyim ki bu siteden yayınlanacak tüm bilgilerde kişisel polemiklere ve sataşmalara asla yer yoktur ve olmayacaktırda evelallah. Açıklanacak bilgiler tamamen sitemizin geçmişine uygun seviyeli samimi ve tamamen bilgilendirilme amaçlı yani OBJEKTİF olacaktır.

Şahsi kanaatim, Edingen Cami konusu tamamen iyi niyetli büyüklerimizin müspet daire ve faaliyetler çerçevesinde ortaya çıkardıkları uhrevi anlamda çok büyük bir projedir. Dünyevi anlamda ise islamın günümüz sancaktarlığını yapmak bu kez öncelikle Edingen'deki ve sonra Türkiye'deki Demircili'lere düşmüş anlamına da gelen herkesin beceremeyeceği güzel bir projedir. Bu projenin dışında olupda sadece bilgi bekleyenlerin yani ne durumdayız acaba diyen hemşehrilerimizin yapacakları ilk şey öncelikle "Allah razı olsun bu işe el atan gönül veren hemşehrilerimizden" demeleridir.

Diğer bir önemli husus ise; Bu yüksek maddi ihtiyaç ve tam koordinasyon gerektiren bu işe değil taş atmak, takozluk yapmak en küçük bir vesvese ve yalan katanlara da itibar etmemekdir. Herkes bu site aracılığı ilgili, direkt, ilk ağızdan gerekli bilgilendirmeleri ve açıklamaları öğrenecektir. O yüzden bu konuda sen ve sen gibi genç ve duyarlı arkadaşlarımızın, aklı selim hemşehrilerimizin bu projenin selameti için dua etmeleri ve nihayeti hep birlikte kutlamamız gerekmektedir. Gelin bu mesajı okudunuz madem dua edelim de bizim de bir katkımız olsun şu projeye.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

elbette dua olcak ama?

Mesaj gönderen MATRAX:) » Pzr Ara 30, 2007 10:09 pm

GÜZEL ABİM ELBETTE DUA ETCEZ AMA BU BİZİM YAPTIMIZ SAVAŞA CEPHANESİZ BİR SEKİLDE KATILIP DUA ETMEK GİBİ BİR OLAY BENCE DUA ETMEK YETERSİZ DÜŞÜNÜN YA TERAVİ NAMAZI KILIYORUZ VE AKABİNDE CAMİ KAPANIYOR BUNA HANGİ MÜSLAMAN DUYARSIZ BİR ŞEKİLDE DAVRANIR BEN ŞAHSEN ONUN MÜSLÜMANLIGINDA ŞÜPE DUYARIM BENİM BU SEKİLDE TERS KONUŞMAMIN SEBEBİ TAMENEN DETAYLI BİE ŞEKİLDE BİLĞİ VERİLMEMESİ KİMSE BU DERNEĞİN BAŞKANI CIKIP BİZE ACIKLAMA YAPMASI LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM SENCE YALIŞMIYIM YILMAZ ABİ SİZCE HAKSIZMIYIM ARKADAŞLAR LÜTFEN DUYARSIZ KALMAYALIM SÖZ KONUSU OLAN SIRADAN BİR KONU DEĞİL...ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Oca 03, 2008 2:37 pm

Peki yeni sitemizde HABERLER bölümünde en tepeye koydum senin için cevabı aldın mı ?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Oca 03, 2008 11:19 pm

yani en kısa zamanda diyince bende daha doyurucu ve tatmin edici bir sekilde bilgileneciz zannetmiştim. bunları mısırdakı sağır sultanda biliyordu .

Arkadaşlar sizlere bu bılgiler yeterli geldimi?

Muhabbetle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Oca 03, 2008 11:51 pm

Dikkat ederseniz yeni sitemizde aynı Dekader gibi Edingen adında bir link var ve şu an yapım aşamasında, her halde siz o sayfayı bekliyorsunuz. İçerikler yani cami resimleri videoları elime ulaştıkça yayınlarım. Kaldı ki Edingen Cami Derneği konu hakkında çalışıyor. Bana yansıyan onaylı tüm gelişmeleri sizlerle zaman geçirmeden paylaşacağımı bilirsiniz.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Oca 04, 2008 12:24 am

Yılmaz bey,

galıba yanlış anlaşıldım.kesinlıkle hepimiz çok iyi biliyoruz siz tarafsız ve objektıf olaraka elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz. Bunu görmezlıkten gelirsek size büyük haksızlık olur. Hiç bir sahsi menfaat gözetmeden büyük özveri ve emek vererek bu sıteyi hazırladığını sanırım bu saatten sonra tüm Demırcıliler biliyordur. Allah razı olsun ,diyor ve Tüm Demırcıller önünde sıze tesekkür edıyorum.

EDINGEN konu başlığı olunca ılgili arkadaşalar bizlerle daha farklı seyler paylaşırlar diye umut etmiştim.

( beklıde ben cok sabırsızım)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Oca 04, 2008 12:24 am

Degerli Arkadaslar bu konu hakkinda herkes birseyler söylüyor,yani herkes hangi taraftaysa ona göre birseyler söylüyor,
onun icin duyurudada belirtildigi gibi Subatin ortasini beklerseniz nihayi kararin cikmasindan sonra daha doyurucu bilgileri alma imkanina kavusuruz.

Insallah muvaffak olurlar,bu konuya desteklerini esirgemiyen tüm hemserilerimizin Mevlam yar ve yardimcilari olsun.

Kalbimiz ve Dualarimiz onlarla.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Oca 06, 2008 2:03 pm

zeynep yazdı:Yılmaz bey,

galıba yanlış anlaşıldım.kesinlıkle hepimiz çok iyi biliyoruz siz tarafsız ve objektıf olaraka elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz. Bunu görmezlıkten gelirsek size büyük haksızlık olur. Hiç bir sahsi menfaat gözetmeden büyük özveri ve emek vererek bu sıteyi hazırladığını sanırım bu saatten sonra tüm Demırcıliler biliyordur. Allah razı olsun ,diyor ve Tüm Demırcıller önünde sıze tesekkür edıyorum.

EDINGEN konu başlığı olunca ılgili arkadaşalar bizlerle daha farklı seyler paylaşırlar diye umut etmiştim.

( beklıde ben cok sabırsızım)
Siz sabırsız değil Demircili aşığısınız. Hakkımdaki güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Edingen cami konusunu siz gibi Almanya'da yıllarını vermiş ve sonra Türkiye'ye dönmüş saygıdeğer "duyarlı" hemşehrilerimiz elbetteki bu konu hakkında her şeyi bilmeye hakları var. Sağolsun oradaki cami derneği yönetim kurulu gerekli açıklamalar için bu platformu seçtiler. Mutlaka onların bilgilendirmeleri devam edecektir.

Saygılarımla.
"Söz uçar yazı kalır"

sefa60

Mesaj gönderen sefa60 » Prş Oca 10, 2008 10:04 pm

sevgili arkadaslar anlasildiki edingen camiisi hakkinda bazi arkadaslar bilgilenmek istiyorlar hakli olarak. bizi yakindan takip eden sevgili kardesimiz avusturyadan haci ugur özdemirin dedigi gibi subat 20e kadar nihayi kararin edingen yönetim kuruluna gönderilecegini bize söylendi. bu zamana kadar yazilan cizilen polemige girmek istemedik edingen ditip cami derneginin acilmamasi icin hic bir neden kalmamistir. sadece tadilat icin pilanlarin onayini bekliyoruz. siz saygi deger dostlarimiz olarak bu duyarliliginizdan dolayi sizlere tessekkür ediyorum. edingen cami dernegi yönetimi olaraktan biz elimizden geleni en güzel sekilde yapmaya calisiyoruz. musade gelir gelmez caminin yapimina en hizli bi sekilde baslanacaktir. tüm hazirliklar buna göre yapildi. ALLAHA sükür cami binamizi satin aldik zor olan asildi, cami musademiz alindi. sadece bizden binanin kullanima enverisli hale getirmemizi istendi. onunda planlarini bekliyoruz.planlarin onayinin geldiginde siz degerli dostlarimizla paylasicagiz. ALLAH hepimizin yardimcisi olsun. mutluluk ve esenlikler dilerim.

saygilarimla sefa kandogmus

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Oca 10, 2008 11:43 pm

İlk önce emeği geçen herkesten Allah(c.c) razı olsun inşallah :!: . Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Bu açıklamalar gerçekten çok iyi oldu. Sitenin Edingen Camii ile ilgili kısmında yeni resim ve videoları dört gözle bekliyoruz. :roll:

Saygılarımla...
[hr]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Oca 10, 2008 11:56 pm

Sefa bey,

Yazilariniz`dan anladigim kadariyla Edingen camisinin faaliyete gecmesi icin resmi islemler tamamlanmak üzre, ins. 20 Subat`ta o sevindirici haberi bizlerle bu platformda paslasirsiniz.
Fakat benim daha ziyade merak ettigim:

1- Cami kac metrekare alan üzerine kurulu

2- cami´nin borcu varmi?

3- cami`nin giderlerini nasil karsiliyorsunuz?

4-Cami görevlisi (Imam) tr`denmi tayin ediliyor? Aidati ditip ateserligi tarafindanmi karsilaniyor?

5- Yönetim kurulundaki arkadaslar kimlerdir? görevleri nelerdir?

6-Gencelere yönelik hangi faaliyetleriniz var? ( Kurani Kerim egitimi disinda)

7- Malum günler disinda sosyal ve kültürel etkenlikleriniz varmi?

8 Cami`nin kücükte olsa misafirhanesi, yemekhanesi, kütüphanesi, Bilgisayar odasi, cayocagi varmi?

9-Kadinlarin Cami yönetiminde ne gibi rolleri var ( kermes disinda)

10- Cami`nin düzenli bir egitim programi olcakmi?

daha buraya yazmadigim bir cok merak ettigim sorular var. bunlara yanit vermem henüz erken diyorsaniz anlayisla karsilarim.
Rabbim önünüze cikacak tüm engelleri asmanizi nasip etsin. Kalblerimizdeki kin`i ve kinayeti merhamete cevirsin. Dualarimiz Edingende yasayan, gönlü cami ve cemaat sevgisiyle dolu olan istisnasiz tüm kardeslerimize.

Tesekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MATRAX:) » Sal Oca 15, 2008 9:06 pm

ZEYNEP HANM BENCE BUKADAR TEFARRUATA GEREK YOM MÜHİM OLAN CAMİİ İÇİN MÜSADE EDİLMESİ ZATEN PEKDE Bİ ZORLUK KALMAMIŞ BU ARADA BU KONUYU BİZE ACIKLMA GEREĞİ DUYAN SAYIN SEFA BEYE TEŞŞEKÜRLER TABİ EMEĞİ GECEN HERKEZDE TEŞEKKÜRÜ HAK ETTİ SÖYLENCEK BİR SEY YOK SANIRIM ALLAH RAZI OLSUN ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Oca 16, 2008 2:39 am

Erdogan Kardesim (MATRAX)

Caminin acilmasi demek her is bitti tamam anlamina gelmez Bash etmis oldugumuz cami Tr`nin ucra bir köyünde acilmiyor Avrupada hizmet veren camiler sadece belirli bir kesime hitap etmez ve dini islevlerinin yaninda sosyal kültürel faaliyetlerde`de bulunurlar.EDINGEn`de hizmete sunulacak caminin, diger teskilatlardan, bir farki var DITIP`e bagli olmasi.

Kendi yöremizin insanlarinin böyle bir girisimde bulunmasi hernekadar arada husumetler olsada takdire sayan bir olay. sanildigi kadar kolay degil. Bazen bu tür girisimlerde maddiyat bile kafi gelmiyor. Birfiil kendimde böyle islerin icinde yer aldigimdan biliyorum. kimi parasal destek, kimi bendesel destek olur. bazilarida oturduklari yerden tahrip etmek icin bozgunculuga ugratmak icin zihinsel destek verir. fazla uzatmayayim Tek kelime: Mükafatini kuldan degil ALLAHTAN bekleyecegiz.

Ben yinede Cami yönetimindeki arkadaslardan teferruatli bilgi vermelerini bekliyorum. yoksa onlara tahsis edilmis olan bu sayfanin bir önemi kalmaz degilmi?

Ben düsüncelerimi paylastim, herseyin iyisini ALLAHÜ-ALEM bilir.

Kullanıcı avatarı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MATRAX:) » Çrş Oca 16, 2008 9:21 pm

DAHA ACILMAMIŞ BİR CAMİİ İÇİN HENÜZ ERKEN SUALLER DEĞİLMİ SİZCE ÖNCE DUA EDELİMDE BİR AKSİLİK CIKMASA MALUM İSTEMEYENLERDE VAR

sefa60

Mesaj gönderen sefa60 » Cmt Oca 19, 2008 6:34 pm

Sevgili kardesim zeynep hanim[align=center]

önce size sahsim ve edingen adina duyarliliginizdan dolayi tessekkür ederim. edingende aldigimiz camii yeri 2600 m² alan üzerinde kapali kullanim alini 900 m² bunun yaklasik 200 m²´si erkeler icin camii 100 m²´si kadinlar icin camii. geriye kalan alan abdesthane, tovaletler, yemekhane, misafirhane, cayocagi, berber odasi, kadinlar kolu icin toplanti salonu, genclik kollari icin sosyal ve kültürel faliyetler icin belirli bi kisim imama ait bi daire, yönetim icin bir büro. bu yazilan yerler icin metrekare yazamadim nedeni plan gelmedigi icin. plan geldiginde ve camiinin bitiminde resimleriyle birlikte sizlere edingen yönetim kurulu olaraktan sizleri bilgilendirecegiz.
zeynep hanim sizden ricam sizin kimlerden oldugunuzu cok merak ediyorum beni sorarsaniz demircili kasabasindan kesen ismailín ogluyum.

saygiilarimla sen ve esen kaliniz

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cmt Oca 19, 2008 10:38 pm

Sefa agbi sagolasin baba bilgilendirdin bizi.

Zeynep baci Özdemirlerden,Özdemirlerden ....... :)

selam

Kullanıcı avatarı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MATRAX:) » Sal Oca 22, 2008 10:00 pm

CAMİİ KONUSUNDA GEREKLİ ACIKLAMAYI YAPAN Sn sefa kandoğmuşa (şükran) ALLAH YAR VE AYRDIMCINIZ OLSUN

Emiroglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Emiroglu » Cmt Oca 26, 2008 2:00 am

InsAllah en kisa zamanda bize de gidip ziyaret etmeyi Mevlam nasip eder.

Gercekten cok güzel bir proje, hz. Allah bütün emegi gecenlerden razi ve memnun olsun.

Selam ve Saygilarimla

Muharrem Özdemir

sefa60

Mesaj gönderen sefa60 » Prş Şub 21, 2008 7:05 pm

saygi deger dostlar biliyorsunuz edingen camii yönetimi olarak bügüne kadar hep sabirsizlikla bekledigimiz bir gün vardi o günde 14 subat günü bütün hayallerimiz ve düsünncelrimiz gercek oldu. edingen camiisi alindiktan sonra cok seyler yazilip cizildi biz bu yazilanlarin hicbirine cevap vermedik hep sunu düsündük LAFA BAKILMAZ IS KISININ AYNASIDIR bu düsünceyle hareket ettik. edingen camiisinin tüm musadeleri geldi yapacak olan firmalarla ön görüsmeler yapip en kisa zamanda camiinin tadilatina baslayacagiz. tabi bu arada bütün maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen tüm insanlara tessekkür eder: yüce ALLAHIMDAN siyat saglik sugurlu imanla bu yolda yürümeye tüm müslüman kardeslerime nasip ettsin.
bundan sonraki asamada birlik beraberlik icerisinde elimizden geldigi kadar maddi ve manevi destege cok ihtiyacimiz var. bundan sonraki sürcte tüm edingen halkina yakisir bir sekilde bu camiiyi bitirmis oluruz. bizi yakindan takip eden tüm arladaslara tessekkür ediyor sevgi ve saygilar sunarim

saygilarimla
sefa kandogmus

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Prş Şub 21, 2008 10:09 pm

orda olamasakta sizleri bu çabanızdan ve gayretinizden dolayı bizden en mukaddes duaları alıyosunuz yapılmak istenen şey bir CAMİ

YÜCE RABBİMDE BU EMEĞİNİZE KARŞILIK RIZKINIZI ARTIRIR BİR MÜSLÜMAN OLARAK SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ

ALLAH (c.c) KENDİNE YAPILAN HER EMEĞİN KARŞILIĞINI FAZLASIYLA VERİR

MEVLAM HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

emre kaya
istanbul
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

FORUMDA AÇILAN EDİNGEN BAŞLIGI HAKKINDA

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cmt Şub 23, 2008 9:07 pm

DEMİRCİLİ KASABASI SELİMHAN GELİŞTİRME VE GÜZELLEŞTİRME DERNEGİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIGINDAN:

D U Y U R U
--------------

Demirciliselemen.com web sitesi FORUM BÖLÜMÜNDE açılan EDİNGEN CAMİİ ile iligili başlık hakkında yanlış anlaşılmalara
yol açan duyumlar alınmış bu konuda DEKADER olarak açıklama geregi duyulmuştur.

1- FORUM bölümünde açılan EDİNGEN CAMİİ ile iligili başlıgın dernegimizle uzaktan yakından alakası yoktur.
2- Bu başlıgın oluşturulmasında DEKADER'in herhemgi bir katkısı ve telkıini olmamıştır.
3- Forumda başlık açma dernegimiz yetkisinde degildir. Konu tamamen site sorumlusu insiyatifindedir.
4- Haber bölümünde yer alan ''EDİNGEN DERNEGİNE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ'' ibaresi dernegimize ait bir ifade degildir. Bu haber site ile alakalıdır.
5- EDİNGEN CAMİİ ile ilgili DEKADER'İN şu ana kadar müspet veya menfi yönde resmi bir açıklaması olmamıştır.
Konu halen yönetim kurulumuz tarafından gelişmeleri yönünde takip edilmektedir.

Konunun yanlış anlaşılmalara sebeb olmaması nedeniyle site takipcilerinin konuları dikkatli bir şekilde takip etmelerini
ve sitenin işleyiş yönlerine biraz dikkat etmelerini rica ederiz.

TÜM SİTE ÜYELERİNE VE TAKİPCİLERİNE SAYGIYLA DUYURULUR.

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

“EDİNGEN” sayfasına dön