Almanya Edingen Ditib SELIMHAN cami

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Almanya Edingen Ditib SELIMHAN cami

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Ara 22, 2007 11:17 pm

Sayın Edingen Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir;

Hz. Peygamber’in, Mekke’den Hicret’inde daha Medine’ye varmadan Kuba Mescidi’ni, Medine’ye ulaşınca da ilk iş olarak Mescid-i Nebevî'yi, bizzat çalışarak ve teşvik ederek inşa etmeleri, dinimizde cami ve cemaate verilen önemi ortaya koymaktadır.Cami yapmakla ilgili olarak Peygamberimiz: “Bir kimse, Yüce Allah’ın rızasını gözeterek bir mescid inşa ederse, Allah da ona cennette bir köşk hazırlar” buyurmuştur. Müslüman ecdadımız, işte bu inançla camiler inşa etmiş, namazlarını da cemaatle kılmaya özen göstermiştir. Çünkü, camilerin ruhu ve zineti, cemaattir. Camiler, Allah katında en sevimli mekanlardır. Camilere cemaat olmak ise, maddi ve manevi bakımdan, o mübarek mekanları imar ve ihya etmek demektir.

Camiler, bulundukları yörenin sosyal hizmetlerinde, devamlı ışıldayan ve çevresini aydınlatan bir kandil gibidirler. Namaz için camiye gelen insanlar, orada birbirleriyle tanışırlar. Aralarında sevgi ve saygı bağları oluşturur, arkadaşlıklar ve dostluklar geliştirirler. Oluşturulan bu maddi ve manevi bağlar sayesinde hastaları ziyaret eder, muhtaçların dertlerine çareler ararlar. Böylece kendilerini mutlu eden, gönüllerine haz veren güzel hizmetler yaparlar. Komşuların birbirlerini sevip saymalarına ve iyi ilişkiler içinde olmalarına vesile olurlar.

Sayın Başkan;

Yazınızda ''Camimizin en kısa zamanda açılmasını arzu ediyoruz''ibaresini kullanmışsınız.Bizler Avrupadaki insanlarımızın özellikle memleketlerine yapmış olduğu gerek yardımlar gerekse hayır hasenatlarıyla her zaman gugur duyduk.Bu hayır ve hasenatların Cami gibi bir büyük olayla Avrupada da yapılması takdire şayandır.

Sizden orada ki dernek vasıtasıyla yapmış olduğunuz çalışmaları ve bundan sonra yapacağınız çalışmaları bizlerle paylaşmanızı rica ediyorum.Demirciliye ait başka platformlarda bu cami ile ilgili şık olmayan değişik yazılar okuyoruz ve bunları dikkatle takip ediyoruz.Sizden isteğimiz farkınızın olması ve sadece kendi çalışmalarınızı bizlere aktarmanızdır.İnanın bu siteler bir tarihtir ve zamanı gelince mutlaka herkesin karşısına çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri ve bütün hemşerilerimi saygıyla selamlıyorum.

ERKAN ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Ara 28, 2007 7:53 pm

Hmmm hayırlı olsun. ıns. en kısa zamanda bizleri bilgilendirirler.

zeynep ÖZDEMİR
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Ara 29, 2007 12:17 am

Az kaldı Zeynep Hanım, Demircili Selemen ve hakkındaki tüm haberler gündemler ve duyuruların yayınlanmasına az kaldı. Bu duyuruyu bu vesile ile duyurmuş olayım :wink:
"Söz uçar yazı kalır"

sefa60

Mesaj gönderen sefa60 » Pzr Mar 02, 2008 4:53 pm

Sevgili hanimefendi zeynep kardesim
uzun zamandir yazilarinizi dikkatle takip ediyorum. takdir sayenbir tavir sergilediniz bu olgun tavrinizdan dolayi sizlere sahsim ve tüm demircili adina size tessekkür ederim sizlerinde demircili insanlari adina edingene sizleri davet ediyorum burdaki calismalarimizi yerinde görmüs olrusunuz vesizlerinde edingen SELIMHAN CAMIISINE katkida bulunuacaginizi ümit ediyorum.

saygilarimla mutlu ve esen kaliniz
sefa kandogmus

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Pzr Mar 02, 2008 7:03 pm

orda olamasakta sizleri bu çabanızdan ve gayretinizden dolayı bizden en mukaddes duaları alıyosunuz yapılmak istenen şey bir CAMİ

YÜCE RABBİMDE BU EMEĞİNİZE KARŞILIK RIZKINIZI ARTIRIR BİR MÜSLÜMAN OLARAK SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ

ALLAH (c.c) KENDİNE YAPILAN HER EMEĞİN KARŞILIĞINI FAZLASIYLA VERİR

MEVLAM HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

emre kaya
istanbul
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Mar 03, 2008 12:06 am

Sefa bey,

öncelikle hakkımdaki pozitif düşünceleriniz için teşekkür ederim. bilmiyorum forumu nekadar takip edebliyorsunuz,sıkı takip eden arkadaşalararım bilirler nekadar tarafsız,yansız, objekti duygu ve düsüncelerimi yüreğimden geldiği gibi kimseyi hedef almadan vede hedef göstermeden sizlerle paylaştığimi.

artık otuz sene önceki kafamızla hic bir yere varamayız. Bizleri ilgilendiren Belediye,Dernek, Cami ve kasabamız gibi ortak seylerde bir araya gelip Birbirimizi sukunetle dinlemeliyiz. Mutlaka başarmalıyız.

burdan bazı Demircillere sesleniyorum bazı toplumlarda bır araya gelındiğinde, bazı hassas konularda ayrı fikir oldukları halde hemfikirmiş gibi görünmeleri veyahutta falancanın hatırı kırılmasın diye suskun kalmaları insani ve ahlaki açıdan hiç hos ve şık degil. soruyorum sizler kendinizden başka acaba kimleri kandırdıgınızı zannediyorsunuz. Akşam yastıga başınızı koyduğunuzda kendinizi muhakeme ediyormusunuz.Bu iki yüzlülüğün vebalini yüreğinizde sindirebiliyormusunuz. Daha önemlisi ALLAHA bunun hesabını nasıl vereceksiniz.

ben burdayım sizler nerdesiniz. :) katılın paylaşalım anlaşaım :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
tarihci000

Mesaj gönderen tarihci000 » Pzt Mar 10, 2008 5:15 pm

[quote="zeynep"]Sefa bey,

öncelikle hakkımdaki pozitif düşünceleriniz için teşekkür ederim. bilmiyorum forumu nekadar takip edebliyorsunuz,sıkı takip eden arkadaşalararım bilirler nekadar tarafsız,yansız, objekti duygu ve düsüncelerimi yüreğimden geldiği gibi kimseyi hedef almadan vede hedef göstermeden sizlerle paylaştığimi.

artık otuz sene önceki kafamızla hic bir yere varamayız. Bizleri ilgilendiren Belediye,Dernek, Cami ve kasabamız gibi ortak seylerde bir araya gelip Birbirimizi sukunetle dinlemeliyiz. Mutlaka başarmalıyız.

burdan bazı Demircillere sesleniyorum bazı toplumlarda bır araya gelındiğinde, bazı hassas konularda ayrı fikir oldukları halde hemfikirmiş gibi görünmeleri veyahutta falancanın hatırı kırılmasın diye suskun kalmaları insani ve ahlaki açıdan hiç hos ve şık degil. soruyorum sizler kendinizden başka acaba kimleri kandırdıgınızı zannediyorsunuz. Akşam yastıga başınızı koyduğunuzda kendinizi muhakeme ediyormusunuz.Bu iki yüzlülüğün vebalini yüreğinizde sindirebiliyormusunuz. Daha önemlisi ALLAHA bunun hesabını nasıl vereceksiniz.

ben burdayım sizler nerdesiniz. :) katılın paylaşalım anlaşaım :)[/quote]

zeynep hanım çok güzel ifade etmişsiniz

Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Cmt Ağu 09, 2008 9:18 pm

Ben Kastamonu Merkez’de İmam-Hatip olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda İl Müftülüğünün Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluluğunu yürütüyorum. Diyanet İşleri Başkanlığının Süreli Yayınlarının İl Temsilciliği görevi yanı sıra gazete ve dergilerde sayfa hazırlayıp, köşe yazarlığı yapıyorum. Radyo ve TV programları hazırlayıp sunuyorum. Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler, yine aynı üniversitenin İlahiyat Önlisans Programlarını bitirdim, Ankara İlahiyat mezunuyum. Acizane gönüllülük esasıyla yürüttüğüm çok yönlü hizmetlerime ilave yeni bir yurt dışı görevi daha nasip olacak yakında inşallah. 26 Ağustos tarihinden itibaren Almanya Edingen Selimhan Camii Din Görevlisi olarak orada bulunan vatandaşlarımıza din hizmeti sunmaya çalışacağım.

Karlsruhe ve Edingen hakkında epeyce bilgi sahibi olmaya çalıştım. Sağ olsunlar Dernek Başkanı Nihat Bey ve Genel Sekreter Sefa Bey aradılar görüştüm ve bilgi aldım. Bu vesileyle ilgilerine teşekkür ediyorum. Ben üç ay süreyle Edingen de görev yapacağım. Kısmetse ve şartlar uygun olursa eşim de ileriki bir tarihte gelecek ve onun da hizmette önemli katkıları olacağına inanıyorum. İnşallah olumlu, verimli bir süreç yaşarız. Belki görev süresi de uzar.

Hz. Peygamber (s.a.s.)'in Mekke'den Medine'ye gerçekleşen kutlu yolculuk Hicret'in akabinde yapmış olduğu ilk çalışma bir mescit yapmak olmuştur. Efendimiz (s.a.s.) Mescid-i Nebevinin yapımında kendisi de bizzat çalışmış ve camiyi çok yönlü hizmet verecek şekilde bir külliye gibi planlamıştır. İbadetleri ifa etmek için Allah’ın evini inşa eden Allah Resulü, Ashab-ı Suffe bölümüyle ilk İslam Akademisini de mescidin bitişiğine yaptırmıştı. Yine misafirhane ve aşevi de aynı külliyede mevcuttu. Edingen Selimhan Camii de bu anlayışla yapılıyor, bunu memnuniyetle takip ediyorum..

Gurbette zorluklar ve imkansızlıklar içerisinde böyle bir müesseseyi insanlığın hizmetine sunmak her türlü takdirin üzerindedir. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.”(Tevbe Suresi, 18)

Sitenizde Edingen Selimhan Camiinin ilk ve Haziran resimlerine baktım, çok ciddi çalışmalar var, Yüce Mevla bu fedakarlıkları gerçekleştiren kardeşlerimizin sa’ylerini meşkur, amellerini makbul eylesin. Cenab-ı Hak bu çalışmaları ve katkıları cennet köşklerine vesile kılsın.

Birlik ve beraberlik içerisinde, el ele gönül gönüle, bugünden yarını, gelecek nesilleri, kuşakları da düşünerek milli ve manevi değerlerimiz ekseninde güzel bir hizmet süreci geçireceğimize inanıyorum.

Edingen’de yaşayanlara ve bu siteyi takip edenlere selam, sevgi ve saygılar sunuyorum. Allah’ın izniyle 26 Ağustos’ta Edingen’de görüşmek temennisiyle Yüce Allah’a emanet olunuz.

Not: Caminin yeni resimleri varsa sitede görmek isterim ve maillerinizi beklerim.

Nurettin MİDİLLİ
nurettinmidilli@hotmail.com
www.nurettinmidilli.com

TEL: 0 535 713 06 56
0 366 214 10 08 - KASTAMONU

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Ağu 27, 2008 12:27 pm

Değerli hemşerilerim,

Dostluk ve kardeşliğin temeli barıştır.''Barış''birbirlerine kızgın,küskün olan insanların barışması,yani küskünlüğe son vermeleridir.Aralarında çeşitli anlaşmazlıklar olan kişilerin anlaşmaya ve ortak bir noktada buluşmaya varmalarıdır.İnsanların birbirlerinden kaçışını önlemek ve birbirlerine yaklaşmalarını sağlamaktır.Barışık yaşamaya her insan ve her toplum muhtaçtır.Barışık yaşamayan toplumlarda Kin ve düşmanlık duyguları şiddetlenir.

Bizim dinimiz sevgi dinidir.İnsanların gönlüne girmenin yolu sevgiden geçmektedir.İslam sevgi üzerine kurulmuştur.Cenabı Allah Kur'anı Kerim'de''şüphesiz müminler birbirleri ile kardeştirler,öyleyse dargın olan kardeşlerinizin arasını düzeltin.''buyurulmuştur.Müslüman doğruyu ve iyiyi bulan,bulduğunu uygulayan,alçakgönüllü kimsedir.Demek ki bizler barışık halde yaşamaya çalışan insanlar olmalıyız.

Sevmenin ilk şartı, alçak gönüllü olmaktır. ikinci şartı, güler yüzlü, tatlı dilli olmaktır. Bir diğer şartı, insanlara hoşgörülü davranmak, karamsar olmamaktır. Dördüncü şartı, insanların kişiliğine saygı göstermek; ona emreden bir tavır içinde olmamaktır. insanlarla alay etmemek, insan kendisini çok öğrenmek diğer şartlardandır. Müslüman, insanlar için fedakarlık yapabilmelidir. Bu şartları yerine getiren kişi sevmeyi başarır. Sevmeyi başaran kişi, sevilmeyi de hak eder .insanlara sıcak davranan, tevazu ile yaklaşan insan, sevilir. Herkese güven veren kişi kendisini sevdirir. Karşılık gözetmeden insanların iyiliğine koşan kişiyi herkes sever. 0, sevilmeyi hak etmiştir.

Yaklaşmakta olan Mübarek Ramazan ayının bütün İslam alemine ve Avrupanın çeşitli yerlerinde yaşayan siz değerli hemşerilerime,barış,huzur,mutluluk ve hep birlikte dargınlıkların ve küskünlüklerin giderileceği,huzur ortamının sağlanacağı bir ay olmasını diliyorum.Ramazan'ı şerifiniz mübarek olsun.

Erkan ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ağu 28, 2008 12:02 pm

Edingen camii yöneticilerine

Hocamız sayın midilli görevine başladımı? tanıştınızmı.. sizlerin ve hocamızın düşüncelerinimerak ediyoruz.

Hepinizin Ramazanı-Serifi mübarek olsun. hayırlara vesile olsun.

Zeynep ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Eyl 04, 2008 2:53 pm

Resmi anlamda Edingende açılan Camide yarın ilk Cum'a namazı kılınacak,görevlide resmen görevine başladı.Bu vesile ile Avrupadaki bütün hemşerilerime ve İslam alemine hayırlı cumalar,hayırlı ramazanlar diliyorum.Bilgilendirme konusuna biraz önem verelim,Edingen yönetimi!

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Prş Eyl 04, 2008 4:48 pm

HAYIRLI UĞURLU OLSUN...HOCAMIZADA İYİ GÖREVLER [font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Prş Eyl 04, 2008 11:55 pm

böyle güzel amaçlı vede örnek gösterilebilecek çalışmadan dolayı duygu ve düşüncelerimi yazmak istedim.
bu fani dünyadan göçü sefer başladığında geride bırakılabilecek en degerli eser ve yapılardan birisidir bu .
ALLAH RAZI OLSUN. bu amaç ve gaye içerisinde uğraşan çalışan emek veren herkesden.orda bir tuğlanın
yerden alınıp yerine montaşında çalışmak çok güzel bir duygu olsa gerek.gönüllerin ortaya konulup yürekle
karıştırılıp birlik ve beraberlik çerçevesinde sırt sırta verilip maddi ve manevi sermayeyle ben yaptım değilde biz
yaptık mantığıyla gidilecek bu yoldaki insanlara başarılarının devamını dilerim.

Gezdiğim karadeniz köylerinde bir çok böyle inşaatların başlangıcına şahit oldum.
bazılarının aslında önemsiz sebeplerden dolayı yarım bırakıldığını vede devamının iptalini gördüm.
daha sonraları harabe haline gelip amaç dışı kullanımına döndüğünü sonuç olarak da güçlü dinamik
insanların yardımıyla kullanıma açık hale geldiğini biliyorum.bizim köyümüzün insanı nihayetinde birbirine
yardım etmeyi sever.zamanla bu birlik ve beraberliğin vesilesi olacaktır bu eser.ben yazılarıma son vermeden
tekrar bu amaçla o gurbet ellerde birbirine kenetlen miş yüreklere saygı ve sevgilerimi sunarken
beni tanıyan vede tanımayan hemşehrilerime nasiplerinin bol yollarının açık olmasını diler
KARADENİZİN İNCİSİ ORDUDAN selemlarımı sunarım..
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

“EDİNGEN” sayfasına dön