Dekader'in Olağan Genel Kurulu Yapıldı

DEMİRCİLİ KASABASI SELİMHAN GELİŞTİRME VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ ile ilgili soru görüş ve önerileri burada paylaşabilirsiniz. (Dekader ile ilgili soracağınız soruların cevaplanması için sorunuzun içinde ad ve soyadınızı belirtmeniz gerekmektedir)
Kullanıcı avatarı
HACI.OMER.SAHIN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Dekader'in Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Mesaj gönderen HACI.OMER.SAHIN » Pzr May 03, 2009 11:42 pm

03 .5 2009 pazar gün dekaderin olagan genel kurulu yapıldı genel kurula katılan üyelerımız e ve halkımız a teşekkür ederim yenı secilen yönetıme başarılar dılerım
YENI YÖNETİ
................
1.İSMET ŞAHIN
2.ÖMER ŞAHIN
3.AYDIN YILDIZ
4.SEZAİ ÖZDEMİR
5.ERDAL KANDOGMUŞ
6.ADEM DALDAL
7.CAFER ARSLAN
.......................
HAYIRLI OLSUN
En son HACI.OMER.SAHIN tarafından Pzr May 03, 2009 11:58 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: DEKADER İN OLAGAN GENEL KURULU YAPILDI

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr May 03, 2009 11:49 pm

Yeni Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum.Hocam,yeni Yönetim Kurulunu bizlerle paylaşır mısınız?

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt May 04, 2009 12:50 am

Konuyla ilgili DemirciliSelemen.Com haberi içeriği alttadır. Habere ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

DEKADER'in 2009 Yeni Yönetimi

3 Mayis 2009 Pazar günü dernek merkezinde yapilan olagan genel kurulda dernek yeni yönetimi seçildi, iste yeni dernek yönetimi;

YÖNETIM KURULU (ASIL)->1-Ismet SAHIN, 2-Ömer SAHIN, 3-Aydin YILDIZ, 4-Sezai ÖZDEMIR, 5-Erdal KANDOGMUS, 6-Adem DALDAL, 7-Cafer ARSLAN.
YÖNETIM KURULU (YEDEK)->8-Kader TASYÜREK, 9-Sefayi ÖZDEMIR, 10-Salih ÇINAR, 11-Durmus TASYÜREK, 12-Gökhan ALTUN, 13-Atalay YILMAZ, 14-Cengiz ÖZDEMIR

DENETLEME KURULU (ASIL)-> 15-Cefader DALDAL, 16-Fuat YILDIZ, 17-Dogan DALDAL.
DENETLEME KURULU (YEDEK)-> 18-Saban TASYÜREK, 19-Ferhat ÇOBAN, 20-Olgun YILDIZ.

Asil ve yedekdeki yeni yönetim Demircili ve tüm Demircili'ler için hayirli olsun.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt May 04, 2009 11:32 am

Yeni Yönetim Demircili ve tüm Demircililere hayirli olur Insallah.

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Pzt May 04, 2009 7:33 pm

Yeni Yönetime Hayirli olsun.
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzt May 04, 2009 7:39 pm

ne degistiki? ya da ne olacak yani bundan sonra yeni olarak?
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Sal May 05, 2009 12:21 am

HAYIRLI UGURLU OLSUN

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal May 05, 2009 2:09 am

ENSSHN yazdı:ne degistiki? ya da ne olacak yani bundan sonra yeni olarak?
Yeni yonetim ve uyelerine yeni donemde basarialr dilerim.

Ayrica enes kardesim once bir guzel dilegini birak sonra da bekle ve elestirierini yap senin bunlari daha iyi bilmen gerekiyor guzel arkadasim sende boyle davranirsan sitede duzen degisir.lutfen.umarim bana kizmazsin boyle yazdigim icin...
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal May 05, 2009 3:36 pm

Sonuc itibariyle ben yönetim de pek bi degisiklik olmadıgı icin her daim elestirimi sürdürürüm.Aynı tas aynı hamam

cünkü.Neyse bu konuda söylenecek cok söz var belki ama susalım simdilik.He hayırlı olsun mu olsun.Kime hayırlı olacaksa

tabi..

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal May 05, 2009 5:23 pm

ENSSHN yazdı:Sonuc itibariyle ben yönetim de pek bi degisiklik olmadıgı icin her daim elestirimi sürdürürüm.Aynı tas aynı hamam

cünkü.Neyse bu konuda söylenecek cok söz var belki ama susalım simdilik.He hayırlı olsun mu olsun.Kime hayırlı olacaksa

tabi..
Olur mu Enes, yeni isimler var asil yönetimde ; Aydın YILDIZ ve Adem DALDAL gibi. Bir insan nelere kaadirdir yerine göre. Kendilerini forum üzerinden insanlarımıza tanıtma fırsatını kullanırlar inşallah.
"Söz uçar yazı kalır"

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal May 05, 2009 9:19 pm

Yılmaz Abi sende biliyosun bende biliyorum.Yenilik olması icin acıkcası oralara herhangi bir ismin monte edilmesi bizim

dernegimizde bir anlam ifade etmez.Mesele baskanın degismesidir.

Kullanıcı avatarı
olgun.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen olgun.sahin » Sal May 05, 2009 9:48 pm

hayırlı ugurlu olsun

Kullanıcı avatarı
HACI.OMER.SAHIN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HACI.OMER.SAHIN » Çrş May 06, 2009 7:33 am

sevgılı enes başkanın degişmesi için seçim olması gerekıyo aday çikmayınca seçim olmuyo seçim olmayınca oy bırligi ile aynı başkan göreve devam eder genel kurulun manasıda bu genel kurul neden yapılıyor 2 yıllık süreç içerisinde yapılan falıyetlerın anlatılımı yönetım tazelenmesı ama nedense kımse talip olmuyor olmayıncada aynı nyönetım devam edıyor bız her zaman dıyoruz kı gelın üye olun belki sızın içinizden başkan yenı yönetim çıkar ama kımse galip üye olmuyo insanları zorla üye yapamazsın dernegını seven herkes gelip üye olması gerekıyor inşallah yenı yönetim çalışmalarında başarılı olur yenı dönem kasabamız a hayırlı olmasını dılıyorum sizlerı kutluyorum eleştirilerde olcak tabıkı hayırlısı olsun

Kullanıcı avatarı
HACI.OMER.SAHIN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HACI.OMER.SAHIN » Çrş May 06, 2009 7:39 am

Genel Kurul Nasıl Yapılır?
GENEL KURUL

Genel kurul;
Dernek tüzüğünde belli edilen zamanlarda olağan,

Yönetim veya denetim kurulunun gerekli gördüğü hallerde veya dernek üyelerinden beşte birinin yazılı isteği üzerine otuz gün içinde olağanüstü toplanır.

Olağan genel kurul toplantılarının en geç üç yılda bir yapılması zorunludur.

Genel kurul toplantıya yönetim kurulunca çağrılır.

Çağrı usulü

Yönetim kurulu, dernek tüzüğüne göre genel kurula katılma hakki bulunan üyelerin listesini düzenler. Genel kurula katılma hakki bulunan üyeler, en az onbeş gün önceden, günü, saati, yeri ve gündemi bir gazetede ilan edilmek veya yazılı ya da elektronik posta ile bildirilmek suretiyle toplantıya çağrılır. Bu çağrıda, çoğunluk sağlanmaması sebebiyle Toplantı yapılamazsa, İkinci toplantının hangi gün, saat ve yerde yapılacağı da belirtilir. İlk Toplantı ile İkinci Toplantı arasındaki süre yedi günden az, altmış günden fazla olamaz.

Toplantı, çoğunluk sağlanmaması sebebinin dışında başka bir nedenle geri bırakılırsa, bu durum geri bırakma sebepleri de belirtilmek suretiyle, İlk toplantı için yapılan çağrı usulüne uygun olarak üyelere duyurulur. İkinci toplantının geri bırakma tarihinden itibaren en geç altı ay içinde yapılması zorunludur. Üyeler İkinci toplantıya, birinci fıkrada belirtilen esaslara göre yeniden çağrılır.

Genel kurul toplantısı bir defadan fazla geri bırakılamaz.

Toplantı usulü

Genel kurula katılma hakki bulunan üyelerin listesi Toplantı yerinde hazır bulundurulur. Toplantı yerine girecek üyelerin resmi makamlarca verilmiş kimlik belgeleri, yönetim kurulu üyeleri veya yönetim kurulunca görevlendirilecek görevliler tarafından kontrol edilir. Üyeler, yönetim kurulunca düzenlenen listedeki adları karşısına imza koyarak Toplantı yerine girerler. Kimlik belgesini göstermeyenler, belirtilen listeyi imzalamayanlar ile genel kurula katılma hakki bulunmayan üyeler Toplantı yerine alınmaz. Bu kişiler ve dernek üyesi olmayanlar, ayrı bir bölümde genel kurul toplantısını izleyebilirler.

Toplantı yeter sayısı sağlanmışsa durum bir tutanakla tespit edilir ve Toplantı yönetim kurulu başkanı veya görevlendireceği yönetim kurulu üyelerinden biri tarafından açılır. Toplantı yeter sayısı sağlanmaması halinde de yönetim kurulunca bir tutanak düzenlenir.

Açılıştan sonra, toplantıyı yönetmek üzere bir başkan ve yeteri kadar başkan vekili ile yazman seçilerek divan heyeti oluşturulur.

Dernek organlarının seçimi için yapılacak oylamalarda, oy kullanan üyelerin divan heyetine kimliklerini göstermeleri ve hazırun listesindeki isimlerinin karşılarını imzalamaları zorunludur.

toplantının yönetimi ve güvenliğinin sağlanması divan başkanına aittir. Genel kurul, gündemdeki konuların görüşülerek karara bağlanmasıyla sonuçlandırılır. Genel kurulda her üyenin bir oy hakki vardır; üye oyunu şahsen kullanmak zorundadır.

Toplantıda görüşülen konular ve alınan kararlar bir tutanağa yazılır ve divan başkanı ile yazmanlar tarafından birlikte imzalanır. Toplantı sonunda, tutanak ve diğer belgeler yönetim kurulu başkanına teslim edilir. Yönetim kurulu başkanı bu belgelerin korunmasından ve yeni seçilen yönetim kuruluna yedi gün içinde teslim etmekten sorumludur.

Mahkemece kayyim atanması veya Medeni Kanunun 75 inci maddesinin İkinci fıkrasına göre görevlendirilme yapılması halinde, bu maddede yönetim kurulana verilen görevler bu kişiler tarafından yerine getirilir.

SAYGILARIMLA H. ÖMER ESKI DERNEK BŞK.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş May 06, 2009 5:17 pm

Enes oyle baskan degisecek demekle olmuyor arkadasim.Eger ki guvendigin iyi tanidigin birileri varsa aday olarak soyle bizde taniyalim.Ama benim bildiigm kadariyla su andaki ismez sahin dernek baskanindan baska br aday cikacagini dusunmuyorum ve bana gorede eski yonetime gore daha basarili bir yonetim surduruyor diyebilirim.Bu gorevi yapmak istyen kisilein sevk ve arzularini kirmamak gerekiyor.Elestirelim ama dozunu iyi ayarlayarak.Ben inaniyorum ki bundan sonra daha iyi olacagina onun sabir ve istikrar diyorum.Bir seyin durmadan el degistirmesi fayda saglamaz kimseye onun icin makul olanla yola devam edip basariyi saglamakdir.Tabii burada buyuk gorev bizlere dusuyor kostek degil destegimizi gosterek.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş May 06, 2009 11:16 pm

Bu köyde tek adam mı var? Senin düsündügün gibi düsünmek zorundamıyım? İstedigim elestiriyi yaparım,ister destek olurum ister köstek olurum! Destek olunacak bir icraat söyle olalım. Önceki yönetimden iyi diyorsun hic degilse bundan önceki dönemde somut birseyler var.Dernegın yerı alınması gibi..

Kullanıcı avatarı
oktay.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen oktay.sahin » Çrş May 06, 2009 11:53 pm

YENI YÖNETIME BASARILAR DILERIM
BIR BABA, KENDI MUTLULUGUNDAN COK, COCUKLARININ MUTLULUGU ILE MUTLU OLUR

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş May 07, 2009 4:10 pm

ENSSHN yazdı:Bu köyde tek adam mı var? Senin düsündügün gibi düsünmek zorundamıyım? İstedigim elestiriyi yaparım,ister destek olurum ister köstek olurum! Destek olunacak bir icraat söyle olalım. Önceki yönetimden iyi diyorsun hic degilse bundan önceki dönemde somut birseyler var.Dernegın yerı alınması gibi..
.

Sevgili Enes,

Dernekler adı üzerinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma,herkesin yararına açık bir şekilde faaliyet göstermelidir ve bu amaçla kurulurlar.Kuruluşunda da ilke edinildiği gibi hiç bir ayrım yapmaksızın o yöredeki herkesin yardımına koşarlar.

Kurulmasındaki amaç:O yöredeki yoksul,yardıma muhtaç,kimsesiz,dul,yetim ve öksüzleri,maddi durumu iyi olmayan her yaşta hasta insanı,maddi sıkıntı çeken öğrencileri,genel anlamda yöresindeki ihtiyaç sahiplerine her türlü maddi menevi yardımda bulunmak için kurulurlar.Bunları yapmak içinde gelir sağlama yada eğitim amaçlı yemekli toplantılar,spor müsabakaları,piknik,konser gibi etkinlikler düzenler.Bunları çoğaltabiliriz.

İşte burada en büyük sorumluluk idarecilerde olduğu gibi o yörenin vatandaşlarına düşmektedir.Kimse kusura bakmasın ama biz derneği dernek olarak hala göremedik ki!Her zaman şahısları ön plana çıkardık,şahısların gelip geçici derneğin kalıcı olduğunu hep unuttuk.Şimdi kimse çıkıpta benim şu projelerim var,sunları yapacağım,diyemiyor,ileri gelen insanlarımız bir araya gelip burası bizim derneğimiz hep beraber sahip çıkalım diyemiyoruz.Ama Dernek üzerinden yada Demircili üzerinden kendi isimlerimizi duyurmayı çok ama çok seviyoruz.

Şimdi biz ne söylersek söyleyelim gelecek adına yetişen gençlerimize yani sizlere bu süreçler aslında bir ders niteliğinde olması gerekir.Sizler belli yerlere geldiğiniz zaman sorumluluktan kaçmayıp bu gibi kurumlarımızı taha iyi yerlere taşımak önemlidir.Yeterki bunun bilincinde olalım.

Saygılarımla..
.
.
En son ERKAN_OZDEMIR tarafından Prş May 07, 2009 11:46 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş May 07, 2009 4:42 pm

Ben tek adam oldugunu soylemedim sen iyi yonetecek birisini taniyorsan oner dedim ve bekliyoruz.(yazimi iyi oku)ikincisi benim dusundugum gibi dusunmek zorunda degilsin boyle bir seyi kast ettigimi zannetmiyorum yazimda(yazimi iyi oku)ucncusu ister kostek ister destek ol yalniz yanci olmadan elstiri yap, dernegin yeri alinirken bunu dernek tek basina yapmadi bu ayrintilari atlama köyun onde gelenleri destek oldu (hani dedigim gibi destek hesabi,kostek degil).(yazimi iyi oku)

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş May 07, 2009 5:38 pm

ERKAN_OZDEMIR yazdı: Sevgili Enes!
Dernekler adı üzerinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma,herkesin yararına açık bir şekilde faaliyet göstermelidir ve bu amaçla kurulurlar.Kuruluşunda da ilke edinildiği gibi hiç bir ayrım yapmaksızın o yöredeki herkesin yardımına koşarlar.

Kurulmasındaki amaç:O yöredeki yoksul,yardıma muhtaç,kimsesiz,dul,yetim ve öksüzleri,maddi durumu iyi olmayan her yaşta hasta insanı,maddi sıkıntı çeken öğrencileri,genel anlamda yöresindeki ihtiyaç sahiplerine her türlü maddi menevi yardımda bulunmak için kurulurlar.Bunları yapmak içinde gelir sağlama yada eğitim amaçlı yemekli toplantılar,spor müsabakaları,piknik,konser gibi etkinlikler düzenler.Bunları çoğaltabiliriz.

İşte burada en büyük sorumluluk idarecilerde olduğu gibi o yörenin vatandaşlarına düşmektedir.Kimse kusura bakmasın ama biz derneği dernek olarak hala göremedik ki!Her zaman şahısları ön plana çıkardık,şahısların gelip geçici derneğin kalıcı olduğunu hep unuttuk.Şimdi kimse çıkıpta benim şu projelerim var,sunları yapacağım,diyemiyor,ileri gelen insanlarımız bir araya gelip burası bizim derneğimiz hep beraber sahip çıkalım diyemiyoruz.Ama Dernek üzerinden yada Demircili üzerinden kendi isimlerimizi duyurmayı çok ama çok seviyoruz.

Şimdi biz ne söylersek söyleyelim gelecek adına yetişen gençlerimize yani sizlere bu süreçler aslında bir ders niteliğinde olması gerekir.Sizler belli yerlere geldiğiniz zaman sorumluluktan kaçmayıp bu gibi kurumlarımızı taha iyi yerlere taşımak önemlidir.Yeterki bunun bilincinde olalım.

Saygılarımla..
.
.
Sevgili Erkan Abi,
-Ben ünlem falan koymuyorum bunu bir saygısızlık addederim-
Yukarıda yazdıklarından hangi birisi yapılabildi.Hep birseyler lafda kaldı.Yani burada anlatabilecegim cok sey var ama
gerek yok.Kisileri öne cıkarttmadıgınız saygıdeger baskanınız ben elestiriyorum diye bana bu sitenin DEKADER bölümüne yazmayı yasaklıyordu zamanında.Az mesaj atmadı degil yani.Neymis ben köyümü bilmiyormusum köyün icine girmiyormusum laf söylemeye hakkım yokmus cartmus curtmus.Kimin ne kadar laf etmeye hakkı varsa benimde okadar söz söyleme kredim vardır.Yine kimsenin söz etme cüreti yoksa benim vardır her daim.Simdi gencler böylemi tesvik ediliyor.Böylemi bütünlük olusturulacak? Böyle davranarak mı birseyler yapabileceksiniz siz ey yöneticiler?
esmer_jojuk yazdı:Ben tek adam oldugunu soylemedim sen iyi yonetecek birisini taniyorsan oner dedim ve bekliyoruz.(yazimi iyi oku)ikincisi benim dusundugum gibi dusunmek zorunda degilsin boyle bir seyi kast ettigimi zannetmiyorum yazimda(yazimi iyi oku)ucncusu ister kostek ister destek ol yalniz yanci olmadan elstiri yap, dernegin yeri alinirken bunu dernek tek basina yapmadi bu ayrintilari atlama köyun onde gelenleri destek oldu (hani dedigim gibi destek hesabi,kostek degil).(yazimi iyi oku)
Arkadasım yukarıda yazdıklarım sanada cevap olsun.Mesele benim birini önermem degildir.Görev verilmez,alınır.Elbette ki her zaman birseyleri daha iyi yapabilecek birileri vardır.Dernegin yerini elbetteki dernek tek basına almadı.Calısarak oldu bu is.Diyorum ya her zaman en iyisi icin ugrasılmalı.İnsanları bölüp parcalamak icin degil.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş May 07, 2009 6:40 pm

Sevigili Enes,

Bazı algılamalarımız farklı olabiliyor.Ünlem işareti yazışmalarda kullanılır sana karşı bilinçli yapılan bir şey asla değildir.Özeldeki mesajlar yinede özelde kalsın.Tabi ki herkesin konuşacak çok şeyleri var,bizim sorunumuz bunlar değil,sorun:işte o yukarıda sayılanlardan hangisini yapabildiğimizdir.Yada bunların yapılması için biz bireylere neler düşmektedir.Bunları hayata geçiremediğimize göre demekki bizlerde sorun var demektir.

İşte onun için gelecek kuşakların plan, proje, hizmet ve üretkenlik adına hem kendilerini yetiştirmeleri hemde topluma bunları ifade etmeleri gerekir.Yanılıyor muyum?

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş May 07, 2009 10:39 pm

ERKAN_OZDEMIR yazdı:Sevigili Enes,

Bazı algılamalarımız farklı olabiliyor.Ünlem işareti yazışmalarda kullanılır sana karşı bilinçli yapılan bir şey asla değildir.Özeldeki mesajlar yinede özelde kalsın.Tabi ki herkesin konuşacak çok şeyleri var,bizim sorunumuz bunlar değil,sorun:işte o yukarıda sayılanlardan hangisini yapabildiğimizdir.Yada bunların yapılması için biz bireylere neler düşmektedir.Bunları hayata geçiremediğimize göre demekki bizlerde sorun var demektir.

İşte onun için gelecek kuşakların plan, proje, hizmet ve üretkenlik adına hem kendilerini yetiştirmeleri hemde topluma bunları ifade etmeleri gerekir.Yanılıyor muyum?
Kesinlikle Erkan Abi.Katılıyorum sana..

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum May 08, 2009 1:42 am

ENSSHN yazdı:Kimin ne kadar laf etmeye hakkı varsa benimde okadar söz söyleme kredim vardır.
Bu cümleni "bu forumda herkes eşit yorum hakkına sahiptir" ile netleştirebiliriz Enes. Kesinlikle haklısın. Burada belediye ya da dernek başkanlarının söz hakkı ile benim senin ve diğer üyelerimizin söz hakkı eşittir. Ama temsille sorumlu resmi idarecilerimizin açıklama yapma şekillerinde ve mecralarında daha objektif, daha eşit ve sorumlu oldukları alan ve konularda insanlarımızı bilgilendirme hususunda daha ilgili davranmaları önceliklidir kanaatindeyim.

Bir başka açıdan hepimiz kendimizin yöneticisi ve idarecisiyiz. Önce kendimizi iyi yönetmeli sonra yöneteceklerimizi layıkiyle idare edebilmeliyiz. Kendini (nefsini, davranışlarını, düşüncelerindeki ifade ve samimiyeti) yönetemeyen kişiler hiçbir şeyi yönetemezler. Hiç bir kişi ya da kurumu hedef almadan, konunun bu güzel gidişatında bizlerde bir nebze yönetim işi yaptığımız için böyle bir girizgah yapmayı lüzumlu gördüm, saygılarımla arz ederim.
"Söz uçar yazı kalır"

“DEKADER” sayfasına dön