*****DEKADER HAKKINDA YORUMLARINIZ*****

DEMİRCİLİ KASABASI SELİMHAN GELİŞTİRME VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ ile ilgili soru görüş ve önerileri burada paylaşabilirsiniz. (Dekader ile ilgili soracağınız soruların cevaplanması için sorunuzun içinde ad ve soyadınızı belirtmeniz gerekmektedir)
Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

*****DEKADER HAKKINDA YORUMLARINIZ*****

Mesaj gönderen ismbasoglu » Çrş Eki 15, 2008 9:12 pm

Degerli forum üyeleri,

Bundan böyle DEKADER hakkındaki her türlü görüşlerinizi, yorumlarınızı ve sorularınızı bu başlık altında dile getirmenizi önemle rica ediyorum.
DEKADER'den merak ettiginiz yorumlarınızın cevabınıda bu başlık altında bulacaksınız. Şeffahlık adına sizlerle her türlü paylaşıma hazır oldugumuzu bilmenizi isteriz.
Teşekkür eder iyi yazışmalarda buluşmak dilegi ile hepiniz hoşcakalınız.

Erkan bey sizin sorunuzada cevap vermiş olduk.Teşekkürler.

Saygılarımla,

İsmet ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: *****DEKADER HAKKINDA YORUMLARINIZ*****

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Eki 16, 2008 8:27 am

ismbasoglu yazdı:Degerli forum üyeleri,

Bundan böyle DEKADER hakkındaki her türlü görüşlerinizi, yorumlarınızı ve sorularınızı bu başlık altında dile getirmenizi önemle rica ediyorum.
DEKADER'den merak ettiginiz yorumlarınızın cevabınıda bu başlık altında bulacaksınız. Şeffahlık adına sizlerle her türlü paylaşıma hazır oldugumuzu bilmenizi isteriz.
Teşekkür eder iyi yazışmalarda buluşmak dilegi ile hepiniz hoşcakalınız.

Erkan bey sizin sorunuzada cevap vermiş olduk.Teşekkürler.

Saygılarımla,

İsmet ŞAHİN
[font=Verdana]DEKADER'in sitemize katıldığı günden beri kendi açtığı DEKADER ile ilgili en güzel konu başlığı bu başlıktır. Sosyal mutabakat ve insanları kucaklama, eleştiriye açık olma işte böyle olur. Daha iyiyi ve doğruyu yakalamak adına açılmış bu özeleştirisel konu başlığına "DEKADER'e üye olsun olmasın" tüm üyelerimizin iştirak etmelerini ümit ve rica ediyorum.

Ayrıca son zamanlar Dekader'in platformumuzdaki üsluplu yaklaşımlarını ve bu konu başlığını açmalarını gayet olumlu buluyorum. DEKADER'i sitemize ve forumumuza ilk kattığımızdaki beklentim de bu şekilde idi zaten.

Sevgili DemirciliSelemen.Com üyeleri,
Dekader'i eleştirin, eleştirmekten korkmayın, bu platform insanların konuları ve fikirleri sağ da solda, arka odalarda, kendi kendine konuşmalarını ortadan kaldırmak için, özgür ve serbest bir şekilde kendinizi ifade etmeniz için de kurulmuştur. Yani her konuda olduğu gibi bu konuda da "forum kuralları" çerçevesinde herkes istediğini yazmakta serbesttir. Buyrun söz sizde arkadaşlar..
.[/font]
"Söz uçar yazı kalır"

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Eki 16, 2008 8:29 pm

öncelikle bu bölümü acarak elestiriye(ıyı ve de kötü) acık oldugunuzu kısmen gosterdınız sayın baskan tesekkurler..
benımkıler aslında bı bakıma soru gıbı olacak bazıları..

sayın baskan;

1.en son dernegın almıs oldugu kararlara baktıgımız da dernege uye olmayanı adeta dısladıgınızı yazmıs oldugunuz msjlarla kastettınız..
sızın ıcın demırcılı sadece dekader den ıbaret herhalde kı boyle goruslerınız var..demısdınız kı uye olmayanlar hıcbır cenaze,dugun fln fln butıp seylerden yararlanamayacak..sımdı madem sızın ıcın demırclı dekader den ıbaret btn demırclıye bu ımkanları sundugunuzu gosterın halk sıze ısteyerek uye olsun mecburıyetten degıl..

2.sonra merak ettıgım bısey daha var..hep msjlarınızda dekader ın aldıgı kararları elestırenlerı ''TOPLUM''un kararlarını elestırmekle sucluyorsunuz halbukı sızı halk secmedı tuzuktekı belırlı kurallara gore baskan secıldınız..yonetım kurulundakılerın oylarıyla..yanı uzun lafın kısası sız halkı temsıl etmıyorsunuz demokratık bı sekılde oraya herhangı bı baskan secılmıyor yanı..oyuzden sızın aldıgınız kararları elesıtrmek gayet dogal cunku sız yonetım kurulu olarak karar alıyorsunuz..
kı kaldıkı basbakan bıle toplumu temsıl ettıgı sekılde nasıl elestırılıyor..

3.merak ettıgım bı okdr da takdır ettıgım bı karar vardı..unıversıte ogrencılerıne burs dıe bı karar vardı..sımdı bu gercekten koyumuzde uygulanabılcekmı sonra nezmn bunun calısmalrı tespıtı fln baslıcak..???

simdilik aklıma bunlar geldı,geldıkcede yazmaya calısıcam madem boyle guzel bır platform olusturuldu..
herkese saygılar..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş Eki 16, 2008 9:20 pm

Sevgili Enez,

Öncelikli olarak soruların için teşekkür ediyorum.
Yanlız Dernek yönetmeligi ve tüzügü hakkında yererince bilgiye sahip olmadıgını gördüm. Normaldir herkezin bu tüzük ve yönetmeligi bilmesi gibi bir mecburiyette yoktur. Bir eksiklik olarak degerlendirilmez.
Sorularınıza gelince,

1- Üye olmayanı dışladıgımız gibi bir durum sözkonusu degildir. Üye olmayan arkadaşlarımızıda üye olarak görmek istiyoruz, bunun duyurusunuda her fırsatta yapıyoruz. Üye olan ile üye olamayan gelip aynı anda dernegimizde zamanını geçirmektedir. Bunda bir sıkıntı yok.
Ama üye olan ile üye olmayan arasında bir farkta olmalıdır. Bu farkı dile getiriyoruzki üye olmayanlarda gelip üyeliklerini yaptırsınlar.

2- Bizler dekaderin aldıgı kararlar tarştışılmaz demedik. Dikkat ederseniz toplumun aldıgı kararlardan bahsediyoruz. Toplumun aldıgı bu kararlarda insanlarımızın daha iyi hizmet almalarına yöneliktir.
Sizi halk secmedi diyorsunuz yönetim kurulu seçti demişsiniz. Burada bir yanlışınız var, Dernek yönetimini ve Dernek başkanını
dernek üyeleri seçer. Dernek başkanı üyelerin oylarının çoklugu ile seçilir. Yönetim kurulu listesinide Dernek başkanı olacak kişi oluşturur.

3- Okuyan ögrencilere burs konusu çalışmalarımız devam etmektedir. Bu burs imkanını saglayacak olanların tesbitleri yönetim kurulumuzca yapılmaktadır. Varılan noktada gelişmeler sırası gelince üyelerimize duyurulacaktır.

Sevgili Enez sanırım sorularınızın cevabını bulmuşsunuzdur.

İsmet ŞAHİN
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Eki 16, 2008 10:37 pm

tesekkurler sayın baskan..
aldım sorularımın cvplarını..
ılgınız ıcın tesekkurler..

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzt Kas 17, 2008 6:09 pm

benden baska yazan yokmu yahu :D neysee..
sımdı dusundum tasındım..
bı demokratık aksaklıgı tespıt etmıs olarak gordum kendımı..
yonetım kurulu uyelerının baskan tarafından secılmesı..
yonetım kurulununda baskan tarafından secılmesı gerektıgını dusunuyorum..
ndn mı?
herkesın aradıgını bulması ıcın dernekte bı tur ayrılıklar olmaması ıcın..
herkesın oraya kendını aıt gormesı ıcın..
sonucta herhangı baskan oyların cokgunlugunu aldı dıe onun yaptıgı hersey dogru degılıdr..
bundan dolayı yonetım kurulunuda en dogru sekılde belırlemek ıcın onunda uyeler tarafından secılmesı gerektıgını dusunuorum..

not: ''bu msjda yazdıklarım buzmna kdr gelmıs gecmıs hıcbır baskana,ya da suan kı baskana pay bıcılmemesı gerektıgıdır..sadece DEKADER ın tuzel kısılıgını sorguladıgım yanlıslık gordugum bı msjtır..''

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Kas 19, 2008 5:38 pm

Sevgili Eness,

Dernekler bir toplumda yardımlaşmayı ve dayanışayı ön plana çıkaran,sosyal ve kültürek faaliyetler içeren,hiç bir menfaat gözetmeden vatandaşların ve üyelerin destekleri ile ayakta durabilen kurumlardır.Bu nedenle bizlerin derneğimize göstereceği duyarlılık önemlidir.Ancak bizim toplumumuzda malesef dernekler dernek olarak değilde,kişisel olarak düşünülmektedir.Halbuki kişiler gelip geçici,dernekler kalıcıdır.Bizler malesef nemelazımcılığımızın yanı sıra,başkalarından etkilenip,sağlıklı düşünmeyip böylesine güzel olan kültürel ve sosyal bir yapıya farklı yaklaşıyoruz.Bunu hemen hemen herkes yapıyor.Yeter ki bizler için bir bahane olsun gerisi önemli değil.

Aslında herkesin Derneğimiz adına sorumluluk üstlenmesi gerekir.Bu sorumluk başta Yönetim Kurulu ve Üyelerine düşmektedir.Fakat bizler üzülerek ifade ediyorum bireysel olarak kendi sınırlarımızın dışına çıkamadık.Demircili'de hangi oluşum olursa olsun mutlaka bu oluşuma karşı çıkanlar olmuştur,oluşumun sonuçlarını görmek sabrekmek ondan sonra karar vermek gerekir iken,toplumun istekeleri yerine bireysel isteklere takılıp duruyoruz.Yaşamış olduğumuz süreçlerden dahi dersler almayı beceremiyoruz.

Şu anda bile Belediye kapandı diyenler var kapanmadı diyenler var,insanlar kendi kendilerine kanun uyduruyor,sorumluluk sahibi insanlardan hiç bir yerde hiç bir açıklama duyamıyoruz,Allah aşkına bu nasıl bir anlayıştır,bana söyler misiniz?ortada yaşanan hukuki bir süreç var,bu süreçte bizim yerimiz nedir,neler yaptık,umutlarımız nedir,nerede yalnış yaptık,nereye gidiyoruz kimsenin Maşallah sesi çıkmıyor,kapandı kapanacak başka laf yok.İnsanlarımızda gayet güzel bir şekilde buna ayak uyduruyor,toplumu idare etmek sorumluluk üstlenmek bu mu Allah aşkına?

Allah yardımcımız olsun...............

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Ara 02, 2008 11:42 pm

Enes demiş:benden baska yazan yokmu yahu neysee..
:) Sevgili Enes bu bölümde hatlar koptu... Arızanın giderilmesi daha nekadar sürer bilmiyorum.... :) Hmm arada bir biz ince kaployla bağlanmaya çalışıyoruz... fakat randuman alamıyoruz.... :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re:

Mesaj gönderen ENSSHN » Cum Şub 06, 2009 10:46 pm

zeynep yazdı:
Enes demiş:benden baska yazan yokmu yahu neysee..
:) Sevgili Enes bu bölümde hatlar koptu... Arızanın giderilmesi daha nekadar sürer bilmiyorum.... :) Hmm arada bir biz ince kaployla bağlanmaya çalışıyoruz... fakat randuman alamıyoruz.... :)
Belli hatların koptugu ztn =)

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Pzr Şub 08, 2009 1:58 pm

ALLAHA ŞÜKÜR OLSUN DERNEĞİMİZ ÇOK İYİ HİZMETVERİYO DEVAMINI TEMENNİ EDERİM SAYIN BAŞKANIMIZ İSMET ŞAHİNDE HAKKINI VERİYOR BAŞKANLIĞININ ALLAH RAZI OLSUN ONDAN. sayın başkanım size bi sorum olcaktı köyler arası maç oluyodu bu senede olucakmı?eğerki olursa ne zman olur.DEMİRCİLİ GENÇLİK OLARAK CEVAPLARINIZI BEKLİYORUZ.TEŞEKKÜRLER.

Kullanıcı avatarı
oktay.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen oktay.sahin » Cmt Şub 14, 2009 11:45 pm

SLM EVET BIRLIK BERABERLIKDEN GUC DOGAR BASARILARIN DEVAMINI DILIYORUM :alkis:
BIR BABA, KENDI MUTLULUGUNDAN COK, COCUKLARININ MUTLULUGU ILE MUTLU OLUR

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Pzt Nis 06, 2009 1:04 pm

Merhaba,

bu seneki Selemen Festivali ne zaman olacaktir acaba ??? bir bilginiz varmi ?
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

Kullanıcı avatarı
HACI.OMER.SAHIN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HACI.OMER.SAHIN » Sal Nis 07, 2009 9:14 am

arkadaşlar ben eski dekader bşk. olarak şahsen böyle bir konunun açılmasına memnun oldum herkes fıkrını düşüncelerini dekader hakkında ki görüşlerini ve bırakın dekaderi kasabamızda olan idare sistemlerini hatta mahalle mutarlıklarını dahıl eleştirmeli ve memleketimiz için beledıye icin dekader icin herkes önerilerini ve görüşlerini yazmalıdır .
dernekler sivil toplumun örgütleri halkının sesını bazı mercılere ulaştıran yardımlasmayı kaynaşmayi zengınden alıp fakırlere el tutmayı metropol şehirlerde kendı halkını bir çatı altında toparlayan yaşadıkları o şehide insanların karşılşdıkları sorunlarlada ilgılenıp çözümler arayan bir kuruluştur bız dernegımıze sahıpçıkarsak bunlar olur dernek kararlılık ister dernek istkrar ister dernek sabır ister degerlı arkadaşlar dekader başkanına yönetımıne vede degerlı halkıma saygı ve sevgıler
eskı dernek bşk. h.ömer

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Nis 07, 2009 11:02 am

...
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“DEKADER” sayfasına dön