2008 YILI SELEMEN FESTİVALİ'nde Dekader

DEMİRCİLİ KASABASI SELİMHAN GELİŞTİRME VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ ile ilgili soru görüş ve önerileri burada paylaşabilirsiniz. (Dekader ile ilgili soracağınız soruların cevaplanması için sorunuzun içinde ad ve soyadınızı belirtmeniz gerekmektedir)
Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

2008 YILI SELEMEN FESTİVALİ'nde Dekader

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş May 29, 2008 9:39 pm

DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANLIGINDAN ;

D U Y U R U

KONU : 11.YAVUZ SULHAN SELİMHAN YAYLA ŞENLİGİ(FESTİVAL) 7-8 AGUSTOS 2008

Bu sene 11.yapılacak olan ''YAVUZ SULTAN SELİMHAN YAYLA ŞENLİKLERİ'' ile ilgili olarak gerekli müracat yapılmış olup, bu seneki festival tarihimiz 7-8 AGUSTOS 2008 olarak belirlenmiştir. Bu tarih hem gurbetcilerimizin izin programıda göz önüne alınarak tespit edilmiştir. Festival programı çalışmalarına başlanılmış olup, program kesinleştikten sonra detaylı olarak DEKADER FORUM BÖLÜMÜNDEN HALKIMIZA DUYURULACAKTIR.
Festival protokol çalışmalarının şartları ve diger festival aktiviteleri içinde yer alacak etkinlikler mevcut 2007 yılı agasına yazılı olarak bildirilecektir.
2008 yılı festivalini belediyemi yapacak dernekmi yapacak bu konular halen görüşülme aşamasındadır. Bu konuda en kısa zamanda sonuçlanıp yine vatandaşlarımıza bilgi verilecektir
ayrıca festival bütcesi çalışmalarıda devam etmektedir. Bu bütceye mevcut 2007 festival agasının katkılarının boyutlarıda yine dernegimiz tarafından görüşülerek karara baglanacaktır.

Saygılarımızla,

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Tem 06, 2008 10:12 pm

DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANLIGINDAN;

D U Y U R U

KONU : 2008 SELEMEN FESTİVALİ HK.

08 AGUSTOS 2008 tarihinde yapılacak olan selemen yayla şenlikleri daha önceden kararlaştırıldıgı üzere DEKADER-BELEDİYE işbirligi çerçevesinde yapılacagı düşünülmekteydi.
Yönetim kurulumuzun bu konu hakkında yapmış oldugu ve yürütmüş oldugu çalışmalar neticesi festivalin bu yılda son kez belediye tarafından yapılması kanatine varılmıştır.
Yönetim kurulu başkanı olarak gerek belediye başkanı ve gerekse 2007 festival agası ABDUL YILDIZ ile yapmış oldugum görüşmeler neticesi dernegimizin festival için istemiş oldugu şartlar makul seviyede olmadıgından böyle bir organizasyona DEKADER'i katmamak en uygun yol olarak görülmüştür.
2007 festival agasının bu yılkı festival hakkındaki görüşleri makul seviyede olmadıgı, 2008 festivali için talep edilen program için gerekli maddi destegin alınamayacagı, vede aganın bu konudaki tutarsızlıgı yönetim kurulu olarak bizlerin böyle bir etkinligin içinde olmasını imkansız hale getirmiştir.
Ne hikmettirki selemende agalık rakamları 100 milyarlar seviyesinde uçuşurken yapılan programa bakıldıgında çok sönük geçen bir şenlik izlenmektedir selemende üç senedir.
Herkez işin şov yönünü düşünerek haraket etmektedir. milyarlara alınan agalık, yapılan ucuz şov agalıgı, söylenilen rakamların aga seçilen kişiler tarafından ödenmedigi, agaların taahhütlerine yerine getirmeyişleri DEKADER'in bu festivalde yer almayışının başlıca nedenleridir.

Sayın halkımıza saygılarımızla duyurulur.

Saygılarımızla,

İSMET ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Tem 06, 2008 11:28 pm

Sayın Başkan,

Festival nedir,niçin yapılır,amaçları nelerdir,bu konuya daha öncede değinmeye çalıştık.Toplumsal olarak birlik ve beraberlik adına hiç şeyi beceremediğimiz gibi malesef bu türden güzel organizasyonları bile kendi çıkarlarımız doğrultusunda değerlendirmeye çalıştık bu zamana kadar.Bizler zaten festivale malesef üzülerek ifade ediyorum siyasi amaçlı bakıyoruz,yani festivali organize eden destek olduğumuz taraf ise orada bulunuyoruz,değil isek uzak duruyoruz.Bu işi bu halede bizler getirmedik.Halbu ki festival hepimizin bütün Demircililerin olması gerekir.

Eğer insanoğlu aklını iyi kullanırsa bir toplumda ağaya şuna buna gerek kalmaz,zaten bu kavramlar eski kast siteminin kavramlarıdır.Bizde toplum olarak gayet güzel ayak uyduruyoruz,düzelir İnşallah
.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Tem 07, 2008 8:34 am

ismbasoglu yazdı:DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANLIGINDAN;

D U Y U R U

KONU : 2008 SELEMEN FESTİVALİ HK.

08 AGUSTOS 2008 tarihinde yapılacak olan selemen yayla şenlikleri daha önceden kararlaştırıldıgı üzere DEKADER-BELEDİYE işbirligi çerçevesinde yapılacagı düşünülmekteydi.
Yönetim kurulumuzun bu konu hakkında yapmış oldugu ve yürütmüş oldugu çalışmalar neticesi festivalin bu yılda son kez belediye tarafından yapılması kanatine varılmıştır.
Yönetim kurulu başkanı olarak gerek belediye başkanı ve gerekse 2007 festival agası ABDUL YILDIZ ile yapmış oldugum görüşmeler neticesi dernegimizin festival için istemiş oldugu şartlar makul seviyede olmadıgından böyle bir organizasyona DEKADER'i katmamak en uygun yol olarak görülmüştür.
2007 festival agasının bu yılkı festival hakkındaki görüşleri makul seviyede olmadıgı, 2008 festivali için talep edilen program için gerekli maddi destegin alınamayacagı, vede aganın bu konudaki tutarsızlıgı yönetim kurulu olarak bizlerin böyle bir etkinligin içinde olmasını imkansız hale getirmiştir.
Ne hikmettirki selemende agalık rakamları 100 milyarlar seviyesinde uçuşurken yapılan programa bakıldıgında çok sönük geçen bir şenlik izlenmektedir selemende üç senedir.
Herkez işin şov yönünü düşünerek haraket etmektedir. milyarlara alınan agalık, yapılan ucuz şov agalıgı, söylenilen rakamların aga seçilen kişiler tarafından ödenmedigi, agaların taahhütlerine yerine getirmeyişleri DEKADER'in bu festivalde yer almayışının başlıca nedenleridir.

Sayın halkımıza saygılarımızla duyurulur.

Saygılarımızla,

İSMET ŞAHİN
Dekader'in bu seneki festivalde olmama kararı resmi anlamda Dekader yönetimini bağlasa da , sosyal anlamda Demircili'yi etkileyecek bu kararın niçin alındığını Sy. Necattin Yaman ve Abdül Yıldız bilgilendirme yapıp aynı zamanda cevap haklarını kullandıktan sonra daha iyi anlayacağız inş. Yoksa buna "Dekader bu işten kendini sıyırmış" denmesini ve öyle algılanmasını kimse istemez değil mi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzt Tem 07, 2008 4:43 pm

Sayın erkan bey,

bizler dekader yönetim kurulu olarak şunun adamı bunun adamı imajını kırdık artık bizler toplumun demircilinin gönüllü hizmetcisiyiz.
Yapmış oldugumuz hizmetlwerde hiç bir karşılık beklemeden çalışmaktayız. Tabiki bu tür kasabamızın bölgemizin yararına olan etkinliklerde dekader mutlaka olmalıdır. sizin iyi niyetli oldugunuza inanıyorum, cevabı yılmaz beyin sorusunun içinde olcaktır ,

Sayın Yılmaz Şahin,

Demircili için hiç bir hizmetten kaçmayız. Üzerimize düşen görev ne ise onuda yerine getiririz.
Bu işten sıyrılma gibi bir zihniyet içindede degiliz. Olayaın iç yüzü şudur ;
Bir tarafta selemende bu seneki agalık bedeli 5.000 YTL diyen bir aga var, diger tarafta belediyenin 10 lira yakıt parası yok diyen belediye başkanı var,
gel sen bu aga'ya ve belediyeye güven 30.000 YTL'lik bir işe kalkış bu hangi mantık düşüncesiyle ifade edilebilir. Taktiri sizverin.
Herkez şov peşinde. Yönetim kurulu olarakta bizler böyle sıkıntılı bir ortamda insanların güvenilirliginin bittigi bir yerde festival yapalım öylemi.

Saygılarımla,

İSMET ŞAHİN

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Tem 09, 2008 1:10 am

[font=Arial]yani bu sene festivalimiz zor gözüküyor bu anlamamı geliyor ?bu köy bizimse bu yayla bu festival bizimse herkes elini cebine götürecek götürmek zorunda böyle tarihi bir yayla ve modern bir köye sahip olan demircili halkı festival yapamazsa dış köyler gülerler herkes köyümüzün zenginligini konusur ama köyümüz malesef nedense bazı şeylerden kaçmakla meşgul başkanımız ve agamız bu konuya açıklık getirirler insallah

emre kaya[/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Tem 09, 2008 12:37 pm

ismbasoglu yazdı:Sayın erkan bey,

bizler dekader yönetim kurulu olarak şunun adamı bunun adamı imajını kırdık artık bizler toplumun demircilinin gönüllü hizmetcisiyiz.
Yapmış oldugumuz hizmetlwerde hiç bir karşılık beklemeden çalışmaktayız. Tabiki bu tür kasabamızın bölgemizin yararına olan etkinliklerde dekader mutlaka olmalıdır. sizin iyi niyetli oldugunuza inanıyorum, cevabı yılmaz beyin sorusunun içinde olcaktır '''

Sayın Şahin,

Duygu ve düşüncelerinize katılıyorum.Siz uzun zamandır Demircilinin her kademesinde görev alan bir kişisiniz.İşlerin nasıl yürüdüğünü bizlerden daha iyi biliyorsunuz.Bizim Kasabamızın bundan sonraki süreçte birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacı var.Toplumda yaşanan huzursuzluklar malesef kendi çıkarlarımız yüzündendir.Size Dernek Yönetimi olarak kasabanın ileri gelenleri gelipte,Başkan biz sana her konuda yardımcı olacağız,burası bizim kasabamız,bizim festivalimiz,Selimhan Yaylası bizim vitrinimiz dediler mi?

İşte bizler Muhtarıyla,belediyesiyle,işadamıyla,esnafıyla,memuruyla,bütün Demircililer olarak,kurumlara hep beraber destek verdiğimiz gün,çok önemli bir meseleyide aramızda halletmiş olacağız.Yoksa buraya yazacak çok şeyler var,ama bizler her zaman birlik ve beraberlikten yanayız.Bu tür organizasyonlarda sizende dediğiniz gibi destek önemlidir,kimisi az verir, kimisi çok verir,bizler malesef bunları değilde bir şeyler yapmaya çalışan insanların heveslerinide malesef kırıyoruz
.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Tem 09, 2008 1:36 pm

ismbasoglu yazdı: Sayın Yılmaz Şahin,

Demircili için hiç bir hizmetten kaçmayız. Üzerimize düşen görev ne ise onuda yerine getiririz.
Bu işten sıyrılma gibi bir zihniyet içindede degiliz. Olayaın iç yüzü şudur ;
Bir tarafta selemende bu seneki agalık bedeli 5.000 YTL diyen bir aga var, diger tarafta belediyenin 10 lira yakıt parası yok diyen belediye başkanı var,
gel sen bu aga'ya ve belediyeye güven 30.000 YTL'lik bir işe kalkış bu hangi mantık düşüncesiyle ifade edilebilir. Taktiri sizverin.
Herkez şov peşinde. Yönetim kurulu olarakta bizler böyle sıkıntılı bir ortamda insanların güvenilirliginin bittigi bir yerde festival yapalım öylemi.

Saygılarımla,

İSMET ŞAHİN
Sayın Başkan,
Erkan Özdemir'in yukarıda yazmış olduğu mesaj o kadar güzel ki üstüne pek bir şey yazmaya gerek yok ama Demircili'li vasfımla müsadenizle kurumlarımız arası ilişkiyi analiz etmek istiyorum;

Sizler gibi beldemizin tanınmış, yaşlı başlı insanları kimin kim neyin ne olduğunu iyi bilen yapıcı, yönlendirici, koordine edici kişilerisiniz. Biz ise avam tabaka olarak ! hizmet alan, katılan, katkıda bulunan tarafız. Festivalimiz ise, kimin kim olduğunun önemli olmadığı, memleketimiz için geleneksel olması gereken, bayrak devri gibi nesillere iyi aktarılmasıgereken kültürel ve bize has bir organizasyondur. Hele ki beldemizin belediyeliğinin düşmesinin malum olduğu bu (son) dönemde böyle bir organizasyonda "gidici" belediye ile "?" Dekader'in ayrı kutuplarda olması kimseye ve memleketimize hiç bir fayda sağlamayacaktır.

Herkes konu hakkında ben gibi ahkam kesebilir, yorum yapabilir ama sizler gibi koordine edici , yönetici kişilerin daha güzel, daha olumlu, daha derli toplu şeyler yazmasını beklerim, bekleriz. Neden mi, kişiler arası anlaşmazlık ve çekememezlik toplumu ilgilendiren bireysel sorunlardır aralarında hallolabilir ama aynı beldeye ait kurumlar arası kutuplaşma o beldeyi hem kendi içinde hem bölgesel anlamda bitirir. Bu forumun kuruluş sebeblerindne biride bununla savaşmaktır. Yani samimiyet, birliktelik, sinerji sağlamaktır. Bu bugün olmuyorsa 3-5-10 sene sonra evellallah olacaktır inşallah. En azından bu forumda konuyu özünden çıkmadan öyle ifade edelim ki kendimiz çalıp kendimiz oynar vaziyette olmayalım, kişilere, ağalıklara, hesaplara takılmayalım. HER MESAJIMIZDA İLK İŞİMİZ ELEŞTİRMEK / CEVAP VERMEK OLABİLİR AMA PEŞİNDEN DE ÇÖZÜMÜ MUTLAKA ÖNERELİM. DEKADER ÇÖZÜMSEL OLMAK ZORUNDADIR. ŞİKAYET EDEN, ZITLAŞAN, TERS DÜŞEN POZİSYONUNDA OLMAMALIDIR.

DemirciliSelemen.Com olarak, DEKADER'imize bağrımızı, yani sayfalarımızı açtık. Dünyanın dört bir yanındaki insanlarımızla Dekader arasında da bir sağlam iletişim köprüsü, samimi ve düzgün bir bağ kurduğumuzu düşünüyor, memleketimiz için elimizden gelecek ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz. Bu forumunda memleketimiz için büyük bir hizmet olduğunu artık birçoğu anladı, anlamayada devam ediyorlar. Bu gibi işlere, kurumlara sahip çıkanlardan Allah razı olsun. Bu paragrafta demek istedğim, DEKADER olarak bu forum üzerinden daha olumlu ılımlı koordine edici yorumlar, düşünceler bekliyoruz inş.

Şahsen, BELEDİYE ve DEKADER'in birlikte işbirliği ile güzelce yapacağı bir fesivalde olmaktan gurur duyardık ... Gerçi bu seneki festivalin içeriği konusunda henüz tam bilgil edinemedik ama inşallah güzel olur...

NOT: Bu mesajdaki düşünceler şahsi düşüncelerimdir, beni bağlar. Saygılarımla arz ederim.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Çrş Tem 09, 2008 9:21 pm

Sayın Erkan bey,

Öncelikli olarak düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Sizin gibi aydın insanlar eleştiri bile yaparken olayın pozitif ve negatif yönlerini ortaya koyarak temenni niyetinizin halishane oldugu gayet nettir.
Tabiki ben dernek başkanı olarak demircili için hiç bir etkinlik ve faaliyetin dışında olmak istemem. Ben daha önceleride dernek başkanı olmamama tagmen 3 veya 4 festival etkinliginin içinde aktir olarak yer aldım. Tabiki her katıldıgım festivalden kendi adıma bir tecrube kazandım. Kazanmış oldugum bu tecrubeyi halkımla ve bölge insanımla paylaşırsam bir şeyler kazanmış olurum. Bunun bilincindeyim tabiki.
Ama işin birde gerçek boyutu var biliyorsunuzi her defasında dile getiriyorum, BİRLİK, BERABERLİK, DESTEK VE SAMİMİYET
bu dört unsur bir arada olmassa hiç bir işin üstesinden gelinmesi zor bir hal alıyor.
Şunu üzülerek ifade etmek istiyorum sevgili erkan,
Bügün demircilide varmış gibi gözüken, MUHTARLAR, MECLİS ÜYELERİ, AZALAR, SÖZ SAHİBİ BÜYÜKLER, AGALAR maalesef
kasabamız için üzerine düşen sorumluluk görevlerini yeterince yerine getiriyorlarmı, ve hatta şunuda yazayım şeffah olmak adına DEKADER YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN BAZILARIDA bu sorumluluktan uzak durmaktadırlar.
Kesinlikle kasaba yönetimi ile zıtlaşma, muhalefet etme, gibi bir gayret içinde degiliz. olamayızda zaten. Bizleri kişiler degil kurumlar baglar. O kurumlarda demirciliye hitap ettigine göre bizlerde her türlü oluşumun içinde olması gereken insanlarız diye düşünüyorum.
Durun böyle iken dernegimizin mali gücüde ortada iken nasıl olursa organizasyon yapmaya kalkarsınız.
2007 FESTİVAL AGA'sının tutumu gerçek bir agaya yakışır şekilde cereyan etmemesinden dolayıdırkı festivalin dışında kaldık.
Birileri çıkıyor biz karar aldık bu sene selemende agalık 5.000 YTL diyor bunu diyen şahısta şu an bir misyon taşıyor.
Yarın selemende o meydanda agalık adına gelişecek olayları bilmeden nasıl karar alıyor, bu hakkı nasıl kendinde görüyor şaşkınlıkla karşılamış bulunmaktayım.
Hiç kimse kusura bakmasın önümü görmeden ne kendimi vede nede DEKADER'i bir maceraya sürüklerim.
Almış oldugum yetki ve görev prensibim bunu gerektiriyor.
Herkez ,ş,n bu ciddi yönlerini bilmeden bizim hakkımızda yorum yapıyor. Saygılıyız tabiki yorumlara çünki bu yorumları yapanların arzu ettikleri birlik ve beraberlik adına güzel şeyler. Ama maalesef olayın bide bu yönü var.

Sayın Yılmaz kardeşim,
Sizlerinde görüşleri son derece müsbet yönde olup birlik ve beraberligimizi güçlendirmek adına fikirlerinize aynen katılıyorum.
Sizinde mesajınızın konusunu içeren cevabın yazımın içindedir.

Duyarlılıgınız için tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım.

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI/İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Tem 12, 2008 9:34 pm

Sayın Başkan,

Bu forumda duygu ve düşüncelerinizi açık ve anlaşılır bir dilde ifade ettiğiniz için size teşekkür ederim.Dekader Yönetim Kurulları gelip geçicidir fakat Dekader bakidir.Şunu çok iyi bilmenizi isterimki sizden sonra Dekader yönetimine gelecek olanlar bu geleneği devem ettirebilecekler mi?İşte insanlarımız o zaman bazı şeyleri daha iyi anlayacaklar.Ben şahsen Dekader'in burada duygu ve düşüncelerini olumlu yada olumsuz,herkes tarafından beğenilir veya beğenilmeyebilir kendini ifade etmesini önemsiyorum.Bu ortamlarda kendilerini ifade edebilecek kişilerin belli alt yapısının olması gerektiğini zaman içerisinde hepimiz göreceğiz.Gereken yanıtlarda günü geldiği zaman buradan dile getirilecektir.

Bizim buradaki amacımız yaşamış olduğumuz ve yaşamakta olduğumuz olumsuzlukları gündeme getirip,bunların bizlere ne getirip ne götürdüğü meselesidir.Bizler zaten yaşanan bütün hadiselere yeterince vakıfız.Önemli olan toplumumuzun biraz daha kendi çıkarlarını bir kenara bırakıp toplumun menfaatlerini ön plana çıkarmasının,birlik ve beraberlik halinde hareket edilmesinin daha kazançlı olcağı kanısındayız.Demircilinin bundan sonraki aktivitelerinin Dekader'in üzerinde olacağını herkesin bilmesi gerekir,İşte bizler her zaman olduğu gibi gelecek zamanları değilde malesef bu günü düşünüyoruz..

Saygılar sunarım
.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Tem 13, 2008 12:10 am

pomemerkan yazdı:Sayın Başkan,

Bu forumda duygu ve düşüncelerinizi açık ve anlaşılır bir dilde ifade ettiğiniz için size teşekkür ederim.Dekader Yönetim Kurulları gelip geçicidir fakat Dekader bakidir.Şunu çok iyi bilmenizi isterimki sizden sonra Dekader yönetimine gelecek olanlar bu geleneği devem ettirebilecekler mi?İşte insanlarımız o zaman bazı şeyleri daha iyi anlayacaklar.Ben şahsen Dekader'in burada duygu ve düşüncelerini olumlu yada olumsuz,herkes tarafından beğenilir veya beğenilmeyebilir kendini ifade etmesini önemsiyorum.Bu ortamlarda kendilerini ifade edebilecek kişilerin belli alt yapısının olması gerektiğini zaman içerisinde hepimiz göreceğiz.Gereken yanıtlarda günü geldiği zaman buradan dile getirilecektir.

Bizim buradaki amacımız yaşamış olduğumuz ve yaşamakta olduğumuz olumsuzlukları gündeme getirip,bunların bizlere ne getirip ne götürdüğü meselesidir.Bizler zaten yaşanan bütün hadiselere yeterince vakıfız.Önemli olan toplumumuzun biraz daha kendi çıkarlarını bir kenara bırakıp toplumun menfaatlerini ön plana çıkarmasının,birlik ve beraberlik halinde hareket edilmesinin daha kazançlı olcağı kanısındayız.Demircilinin bundan sonraki aktivitelerinin Dekader'in üzerinde olacağını herkesin bilmesi gerekir,İşte bizler her zaman olduğu gibi gelecek zamanları değilde malesef bu günü düşünüyoruz..

Saygılar sunarım
.

Aktif (yani hem okuyup hem yazan) olsun pasif (sadece okuyan) olsun tüm üyelere :

Erkan Bey'in yukarıda ifade ettiği gibi toplumsal kazanımlarımızı düşünerek Dekader ve memletimiz hakkındaki konulara niçin yorum yazmıyorsunuz. Memleketimiz için böylesine mühim konularda düşüncelerini özgürce ifade edebilesiniz diye bu ortamı kurduk ve ilgileniyoruz. Yoksa nerede konuşulacak ve bir yerlere gelecekti bu meseleler. Düşüncelerinizi açıklamanıza engel bir şey var mı? Var ise lütfen onu bile açıkca yazmalısınız. Forum yönetimi olarak biz herkesin her şeyi etik kurallar dahilinde yazabilmesi felsefesini taşıyoruz. Bu ve benzeri konular sizlerin paylaşımı oldukça katma değer sağlar, faydalı olur. Lütfen konuya ilgi gösteriniz, istirham ediyorum...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
guezel_kiz88
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen guezel_kiz88 » Pzt Tem 14, 2008 12:12 am

EM-re yazdı:[font=Arial]yani bu sene festivalimiz zor gözüküyor bu anlamamı geliyor ?bu köy bizimse bu yayla bu festival bizimse herkes elini cebine götürecek götürmek zorunda böyle tarihi bir yayla ve modern bir köye sahip olan demircili halkı festival yapamazsa dış köyler gülerler herkes köyümüzün zenginligini konusur ama köyümüz malesef nedense bazı şeylerden kaçmakla meşgul başkanımız ve agamız bu konuya açıklık getirirler insallah

emre kaya[/font]
beni magdur görün bir yabanci olarak böyle güzel organizasyonlar hakkinda herkesin fikirlerini acik acik söylemesi iyi olur üyelerimiz güzel ve pozitif seyler yazmislar insallah hayirlisi olur

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Tem 14, 2008 10:31 am

tabikide dekader bizim için önmeli bir adım...o kalıcı oda muhakkak.....

bu sene festival yapılıyo emrecim..afişleri basıldı...gerek bi takım sanatçılarla anlasmalara yapıldı...bi aksilikte olmazsa şenlik bu sene 7/8 oğustos 2008 de yapılcak...umarım sakın güzel bi organizasyon olur..
[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzt Tem 14, 2008 7:37 pm

Degerli arkadaşlar,
bu seneki festivalde DEKADER neden yok bunu yukarıde detaylı bir şekilde ifade ettim.
Sanırım bizlere hakverirsiniz.

İSMET ŞAHİN
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Tem 14, 2008 11:11 pm

ismet bey size katılıyorum cünkü çok büyük sorumluluk istiyen bi organizasyon

nurhan bilgilerin için tesekkürler
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SELAM;

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Sal Tem 15, 2008 7:12 pm

NE YALAN SÖYLEYEYİM YAZILANLARI OKUDUKTAN SONRA ÜZÜLDÜM. BİZİM KÖYÜMÜZE BU YAKIŞMAZ. NERDE BİZİM

BİRLİKTELİĞİMİZ. NERDE AĞALIK ALINIRKEN VAADEDİLEN SÖZLER NERDE. GEÇEN SENE VE ÖNCEKİ SENELERDE BEN

ŞAHSEN BÖYLE KENDİ BAŞINA KARAR ALAN ZİHNİYET GÖRMEDİM. KÖYÜMÜZÜN BELEDİYESİ VAR DERNEĞİ VAR OTURURSUN

ORTAKLAŞA Bİ KARAR ALIRSIN AMA NERDE KİME SÖYLÜYORSUN KİME BİRLİKTELİK ORTAKLAŞA HAREKETLİLİK TEKLİF

EDİYORSUN. SAYIN DERNEK BAŞKANIM SAYIN ARKADAŞLAR GELİN ÜZERİMİZE DÜŞEN NEYSE YAPALIM BEN BİR HAFTALIKTA

OLSA BUNUN İKİ GÜNÜNÜ FEDA ETMEYE HAZIRIM. NE OLURSA BİRLİKTEN OLUR. ONLAR BİRLİKTELİKTEN KAÇIYORSA BİZ

ÜSTLERİNE GİDELİM. BU BİRLİKTELİĞE KÖYÜMÜZÜN ÖZELLİKLE BU SENE ÇOK İHTİYACI VAR.
Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi. Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Sal Tem 15, 2008 9:18 pm

Sayın Gurbetten Sılaya........Fedai kardeşim,

öncelikli olarak bu olumlu tavrın için seni kutluyorum.
İşte demircili için duyarlılık budur. Sizin gibi kardeşlerimizin sayısının çogalması en büyük temennimizdir.
Bizler dernek olarak kasabamız için ne gerekiyorsa onu yapmaya her zaman amadeyiz. Yanlız sorumluluk taşıyan kişilerin gerçekci olması lazım. Kim ne söz verdiyse o meydanda o sözünü yerine getirmelidir. Hiç kimse bedava oyunlarla bizleri kandıramaz. Dernek olarak kişilerle hiç bir sorunumuz olamaz. Bizi kurumlar baglar. O kurumların başında bulunan vede kendisine selemende bir misyon verilen kişiler objektif olmalıdırlar. Bizlere güven vermelidirler. Bu güven olmayınca başarıda olmaz diye düşünüyorum.
Biz dernek yönetimi olarak birlik beraberligimiz adına mücadele ediyoruz. İnsanlarımızı bir arada tutmanın ugraşı içerisindeyiz.
Sorumlu kişilerde kendi üzerlerine düşen görevi yerine getiriri inşaallah.

Hoşcakal sevgili fedai
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SELAM;

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Çrş Tem 16, 2008 2:48 pm

SAYIN BAŞKAN ;

ÖNCELİKLE ŞUNU SÖYLEYEYİM BEN FEDAKARLIĞIMI GÖSTERİŞ İÇİN YAPMIYORUM YAPMAMDA BENİM HAMURUMDA YOKTUR

BÖYLE BİŞEY. ORASI BENİM VATANIM SENİN VATANIN DEMİRCİLİLİYİM DİYEN HERKESİN VATANI BUNU HERKESİN YAPMASI

GEREKİR. BEN BELKİ ŞU YAŞIMA KADAR HİÇBİR FAALİYETTE YER ALMAMIŞ OLABİLİRİM AMA BUNDAN SONRA NEDEN

OLMASIN. BU FEDAKARLIĞA KÖYÜMÜZÜN ÜZERİNE BASABASA SÖYLÜYORUM BU SENE ÇOK İHTİYACI VAR. GELİN YİNE SON

BİRKEZ HERŞEYİ Bİ KENARA BIRAKARAK BU FAALİYETİ ORGANİZE EDİNİZ. SONRAKİ SENELER ZATEN SİZ DEKADER

YÖNETİMİ ORGANİZE EDECEK BU FAALİYETİ ÇÜNKÜ MALÜMÜNÜZ BELEDİYELİĞİMİZ TARİH OLDU BİRDAHA NE ZAMAN OLUR

BİLEMEYİZ. YA ARKADAŞLAR YANILIYORMUYUM NERDESİNİZ NİYE SESİNİZ ÇIKMIYOR. GÖRÜYORUMKİ HALKIMIZ HEP

HAZIRCI ZİHNİYETTE. AMAAN OLSUN DA NASIL OLURSA OLSUN DÜŞÜNCESİ HEP MAHVETTİ BİZİ. BAKIN NE GÜZEL BİR

ÖZELDE OLSA KASABAMIZIN SİTESİ VAR İLETİŞİM İÇERİSİNDEYİZ BAZEN DÜŞÜNÜYORUMDA ELİMİZDEKİLERİN KIMETİNİ

BİLMEZ HALDEYİZ.
Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi. Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Tem 16, 2008 3:18 pm

fedai kardesim sana katiliyorum düsüncelerin yazdıkların gercekten cok güsel yazılar iste demircilili olmak budur aynen bende bir genc olarak elimden geleni yapmaya hazırım

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SELAM ,

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Çrş Tem 16, 2008 6:03 pm

SELAM EMRE ARKADAŞIM ;
SENİN GİBİ BİR İKİ DAHA DUYARLI ARKADAŞ ÇIKSA NERDE HERKES FARKLI ALEMLERDE ŞUAN. NE YAPALIM SAYIN BAŞKAN BEN HERZAMAN HAZIRIM HİZMETE. BANA 0 212 503 52 42 VEYA 0 532 527 00 30 TELEFONLARDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Prş Tem 24, 2008 1:25 pm

DEĞERLİ ÜYELİREMİZ...FESTİVAL AFİŞİ BASTIRILMIŞ OLUP...ŞENLİĞE TÜM HERKES DAVETLİDİR....

Resim[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SELAM ;

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Prş Tem 24, 2008 2:37 pm

TEŞEKKÜR EDERİZ NURHAN . GELMEYE KATILMAYA ÇALIŞIYORUM. İNŞALLAH ALLAH İZİN VERİRSE GELİRİZ GÖRÜRÜZ.

“DEKADER” sayfasına dön