DEKADER'den İLAN VE DUYURULAR

DEMİRCİLİ KASABASI SELİMHAN GELİŞTİRME VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ ile ilgili soru görüş ve önerileri burada paylaşabilirsiniz. (Dekader ile ilgili soracağınız soruların cevaplanması için sorunuzun içinde ad ve soyadınızı belirtmeniz gerekmektedir)
Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzt Eyl 22, 2008 1:19 am

ben 10 uncu maddeye deginmek istiyorum aslinda universitede okuyan genc arkadaslarimiza destek amacli madde bir universite bitiren kisi olarak o bursa ne kadar ihtiyac oldugunu bizlerden baska kimse bilemez.Eger boyle bir sey gerceklesirse koyde yetisen ve okumaya yonelen genc arkadaslarimiza buyuk destek olunacaktir.Ancak soyle bir seyde bulunamk istiyorum yardim yapilan kardeslerimiz mercek altina alinsin yani yardimlar bosa gitmesin okullardaki basarilara gore yardim devam edilsin aksi takdiri oldugunda da gerekn yapilsin.(cunku devlet burslari bu sekilde sinifta kalan ogrenciye yardimi kesiyordu)ayrica dekader yonetimine tsk ederim...
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SLM

Mesaj gönderen dogus2008 » Pzt Eyl 22, 2008 10:02 am

esmer_jojuk

AYNEN KATILIYORUM....TESPİT EDİLİP BURS VERİLMESİ BENCE GÜZEL FİKİR DERNEĞİMİZEDE TESEKKÜR EDİYORUM...
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eyl 22, 2008 11:17 pm

Yönetim kurullarının almış olduğu karalar önemli kararlardır.Bu kararlar saysinde hem geleceklerine yön verirler,hemde insanların o kuruma bakış açılarını ortaya koyarlar.Önemli olan kararların uygulanıp uygulanmadığıdır.Bizlerin bundan sonraki süreçlerde kimseye taviz vermememiz gerekir.Taviz verilen kararlarda herhangi bir netice alınamayacağı gibi vatandaşların yönetim kurullarına bakış açılarıda değişir.

Dekader'in eğitim ile ile ilgili almış olduğu karar gerçekten önemli bir karardır.Bu şekilde okuyan öğrenciler tesbit edilip gerekli desteğin sağlanması takdire şayan bir hadisedir.Tabi o öğrenci kardeşlerimizde kendilerine sahip çıkacak kurumlarını ve vatandaşlarını unutmayacaklardır.

Saygılar sunarım.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Eyl 23, 2008 12:40 am

madem elestırye acık bı ortam burası..bnce alınan kararlar bır dayatmadır..sız ztn butun koyu temsıl etmek ıstıosanız sosyallık anlayısınızla tum herkese hızmetlerı sunmalısınızkı ınsanlar sundugunuz hızmetlerden hosnut olup aranıza katılsın..yoksa dayatma kımseye bısey kazandrmaz.. sonra 10.madde dıkktatımı cektı..baskanı takdr etmek ıstıorum bu karar ıcın(tabı uygulanabılırlıgıne gore) cunku buzmna kdr hıc boyle bır tespıtte bulunulmamıstı en ezından buda guzel bı gelısme dıe dusunuorum..tabı ınsallah koyumuzde bu uygulanabılır..saygılar..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Eyl 28, 2008 9:18 pm

DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANLIGI'DAN ;

KONU . RAMAZAN BAYRAM KUTLAMASI.

Degerli dernek üyelerimizin, demircilili vatandaşlarımızın, yurt dışında bulunan gurbetcilerimizin mubarek ramazan bayramını
en kalbi duygularımızla kutlar, saglıklı neşeli ve iyi bir bayram geçirmelerini yüce Allahtan temenni ederiz.

Bayramın 2.günü saat.10 da dernegimizde yapılacak bayramlaşmaya tüm halkımızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

İsmet ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Eki 12, 2008 8:37 pm

Degerli Forum üyeleri,

Forum bazı bölümlerine girerek görüşlerimi sizlerle paylaşmak adına yazmış oldugum mesajlar, Maalesef bazen yersiz tartışma konuları dogurmaktadır. Bizlerin ana gayesi insanlarımızı birlik beraber içinde kaynaştırmak olan dernek yönetimi tamamen iyi niyetli olarak görüşlerini ortaya koymaktadır.
bu yazılarımız hiç bir zaman kişisel olmamakla beraber direk olarak kişi ve kurumları kapsamaktadır. Yönetim kurulu olarak her yazdıgımız yazımızın arkasında durmaktayız. Yzaılarımızıda bir tartışma ortamı olsun diye yazmıyoruz. Görevimiz geregi duygu ve düşüncelerimizi sanal ortamda sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Sanırım henüz oldunlaşmamış ve oturmamış bir topluma sahibiz. Bir birimize kendimizi ifade etmekte zorlanıyoruz. Her zaman bir birbirimizi eleştiri babında degerlendiriyoruz. Tabiki herkezin duygu ve görüşleri ayrı ayrıdır. Bunları begenir veya begenmeyiz ama karşı tarafımızdakine saygı göstermek zorundayız. Fikirlerin yanlışlıgı ancak fikirlerle çürütülebilir.
Benim forumda gördügün şudur; insanlar bırakılan bir mesajı hemen okuyor ve ardından cevap niteliginde bir şeyler yazıyor.
Enazından bizlerin yapması gereken o mesaj neyi ifade ediyor mesajdan ne gibi durumlar çıkarabiliriz bunları degerlendirip öyle yazarsak sanırım daha az hata yapmış oluruz. Bir birimizide daha iyi anlama şansına erişiriz.
Ben şahsım adına ve dekader adına bundan böyle,
forumun DEKADER BÖLÜMÜ HARİÇ HİÇ BİR KISMINA BİR BAŞLIK ALTINDA YAZI YAZMAYACAGIM.
Bütün duyuru ve yazışmalarımızı DEKADER bölümünde oluşturacagız. Bizim dogrularımız ne hikmetse bazen yanlış anlaşılıyor.
Mensubu bulundugumuz kurumunda zarar görmemesi adına diger konu başlıklarına yazmayacagız.
Benim şahsım adına ve DEKADER BAŞKANI adına forum üyelerinden ricam şudur, lütfen seviyeli bir ortamda birbirimizi anlayarak birbirimizin samimiyetine güvenerek öyle yazalım vede dogruları gerçekleri yazalım. Tartışmaya ve suistimallere açık konularda daha dikkatli olalım. Yazmadan önce en azından yazacagımız konu hakkında bilgi sahibi olalım.
Yazdıgımız yazılarlada kimseyi karşı karşıya getirmeyelim.
İnsanlar fikir ve düşüncelerini istedikleri her ortamda dile getirme hakkına sahiptir. DEMİRCİLİ.COM ve DEMİRCİLİSELEMEN.COM siteleri şüphesiz insanların bizlerin fikir ve düşüncelerini özgürce paylaşmaları adına hizmet veren iki sanal ortamdır. Herkez bu iki sitedede dogru bildigi konular hakkında fikir beyanında bulunur bunda bir sorun yoktur.
Bizlere düşen bu iki güzide sitemizi bir birine rakipmiş gibi algılamamaktır. İkiside demircilinin bir degeridir. DOGRULAR HERYE AYNIDIR VE DOGRU HER YERDE DOGRUDUR. Oraya yazmış buraya yazmış bunlarla ugraşmayalım.
Site sorumlusu arkadaşlarımızda bu konularda daha dikkatli ve sorumlu davranmak zorundadırlar. Bir yerde bir hata var ise site sorumlusu arkadaşlar o hatanın telafisi yönünde vede dogruyu bulmak adına forum üyelerine yardımcı olmaları gerekmektedir.
Bizler halan daha bazı şeyleri kavrıyamıyoruz. Eleştiri yaparken karşımızdakini rencide eder gibi davranıyoruz.
Konuşacagız, Tartışacagız ama kavga etmeyecegiz. Medeni toplumlarda bu böyledir. Kişisel sorunlarımızı buraya ve kurumlara toplumun oldugu yerlere yansıtmamalıyız. Toplumun almış oldugu kararları hiç bir zaman hafife almamamız gerekir. Bu alınan kararlar tamamen bizlerin kaynaşmasına yönelik kararlardır. Bunlara muhalefet edenlerede en sert tepkimizi göstermek zorundayız. Böyle yaparsak kazanan bizler olacagız. Kendi içimizden çıkan degerlerimize saygı göstermek ana hedefimiz olmalıdır. Daha önceki yazılarımdada belittim bu yabancı merakından kultulmalıyız. Bize bizlerden fayda vardır.
Birlik beraberlik içinde haraket etmez isek hiç bir toplumda saygınlıgımız olmadıgı gibi belirli bir yerlerede gelemeyiz.

Son olarak tektrar şunu belirtmek isterim,
Lütfen bundan sonra forumun etik kuralları geregi daha dikkatli yazalım, eleştirilerimizide daha seviyeli bir şekilde dile getirelim.
Birileri birilerine karşı imiş gibi yakıştırma ve benzetmelrede tevezzül etmeyelim. Herken kendi özdegerine ve toplumunun degerlerine saygılıdır. Bir kurumu veya o kurumun yönetici konumundaki insanları müsbet yönde eleştirmek illaki o kuruma ve yöneticilere karşı muhalefetmiş gibi algılamamak lazım.

Edingen bölümüne yazdıgım bir yazıda maalesef bu yönde degerlendirilmeye çalışıldı ve bir sürü tartışma ortamı oluşturuldu.
Sanırım insanlar yazılan yazıyı okuyunca anlamak konusunda biraz zayıflar. Her yönü ile açık olan bir yazı nasıl olurda farklı degerlendirilir bunuda sizlerin sagduyusuna bırakıyorum. BU BÖLÜME ELEŞTİRİ GETİRMEK MUHALEFET EDİYOR ANLAMINA GELMEZ

Cevaben site sorumlusu ve site moderatörlerine hitaben yazdıgım yazı biliyorum biraz agır bir yorum şekli oldu.
Konu ile ilgili arkadaşlar gerekli açıklamayı yaptılar, sanırım onların dedigi gibidir, bu arkadaşların samimiyetine güvenmek isterim . Tatmin olmak adına yeterince tatmin olmamakla beraber yine ilgili arkadaşlarımın iyi niyetine güvenerek samimiyet duyguları içerisindeki açıklamalarından dolayı menmuniyet duydugumu ifade etmek isterim.

Saygılarımla,

İsmet ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eki 12, 2008 11:24 pm

Cevaben site sorumlusu ve site moderatörlerine hitaben yazdıgım yazı biliyorum biraz agır bir yorum şekli oldu.
Konu ile ilgili arkadaşlar gerekli açıklamayı yaptılar, sanırım onların dedigi gibidir, bu arkadaşların samimiyetine güvenmek isterim . Tatmin olmak adına yeterince tatmin olmamakla beraber yine ilgili arkadaşlarımın iyi niyetine güvenerek samimiyet duyguları içerisindeki açıklamalarından dolayı menmuniyet duydugumu ifade etmek isterim. demiş: İsmet ŞAHİN.

Sayın Başkanım,

Cevap Hakkım doğmuş. En uygun hangi konu başlığı altında fıkir alışverişinde bulunabiliriz. Muallakta kalan bir çok soru var müsade edeseniz sizinle bunları paylaşmak isterim.

Saygılar.

Zeynep ÖZDEMİR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzt Eki 13, 2008 12:16 am

""Zeynep hanım demişki"""

Sayın Başkanım,

Cevap Hakkım doğmuş. En uygun hangi konu başlığı altında fıkir alışverişinde bulunabiliriz. Muallakta kalan bir çok soru var müsade edeseniz sizinle bunları paylaşmak isterim.

Saygılar.

Zeynep ÖZDEMİR.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zeynep hanım,

Yazımdada ifade ettigim üzere bundan böyle forumda yer alan bütün başıklardaki konular hakkındaki görüşlerimi DEKADER
bölümünde bütün forum üyeleri ile paylaşacagım.
Bu konu başlıkları genellikle;
DEMİRCİLİ VE EGİTİM
DEMİRCİLİ İDARESİ VE YÖNETİMİ
DEKADER
bu başlıklar içinde her türlü yorumlarımızı dernek yönetimi olarak dile getirecegiz. Mizahi bölümlere ve Edingen başlıgına bundan böyle kesinlikle yazı yazmayacagım.
Cevap hakkım dogdugu andada yine bu hakkımı DEKADER BÖLÜMÜNDE KULLANACAGIM..

Zeynep hanım cevaplamamı istediginiz başka bir konu varsa lütfen tekrar sorabilirsiniz.

Hoşcakalınız,
İsmet ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eki 13, 2008 12:27 am

Peki teşekkür ederim. DEKADER' e kurum olarak helal ve zeval gelmesini istemiyorsunuz saygı duyuyorum doğru olanda zaten bu. Bu konuda hemfikir olduğumuza sevindim.

Lakin Başakanım cevaplamam gereken sorular var. Bizleri takip eden arkdaşalrımızın kafalarındaki soru işaretlerini bertaraf edelim. LÜTfen cevap hakkımı kullanmak istiyorum. yardımcı olurmusunuz.

Saygılar Zeynep ÖZDEMİR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzt Eki 13, 2008 1:18 am

[quote="zeynep"]Peki teşekkür ederim. DEKADER' e kurum olarak helal ve zeval gelmesini istemiyorsunuz saygı duyuyorum doğru olanda zaten bu. Bu konuda hemfikir olduğumuza sevindim.

Lakin Başakanım cevaplamam gereken sorular var. Bizleri takip eden arkdaşalrımızın kafalarındaki soru işaretlerini bertaraf edelim. LÜTfen cevap hakkımı kullanmak istiyorum. yardımcı olurmusunuz.

Saygılar Zeynep ÖZDEMİR

Zeynep hanım tabiki yardımcı oluruz.
Kafanıza takılan soruları cevaplamaya çalışırım bundanda mutlu olurum.
Ayrıca cevap hakkınıza saygı duyarım. Kimsenin kafasında soru işareti olmasını istemem.
Şeffaflık adına cevaplanması gereken konuları burada dile getirir ve paylaşırız.

Sizlerinde cevaplamanız gereken ne gibi konular varsa lütfen burada onaları dile getirebilirsiniz. Ama DEKADER BÖLÜMÜNDE TABİ

Hoşcakalınız
İsmet Şahin

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eki 13, 2008 2:03 am

Sayın Başkanım,

her ikimizde kendimizle çelişmyelim...Biliyorsunuz az önce DEKADER' e helal gelmemesi için mutabakata varmıştık..malumunuz burasıda sizlerin büyük kitlerere ulaşmanız sesinizi duyurmanız için sanal kolunuz. bana göre burda' da DEKADERi temsil ediyorsunuz. Dolaysıylada tüm içtenliğimle söylüyorum gerek sanal olarak gerek real olarak DEKADER zerre kadar yıpratılmamalı buna hiç birimizin hakkı yok.DEKADERi şahsi menfaatleri doğrutulsunda kullanmak isteyenlere karşı çıkacağız müsade etmiyeceğiz. Sizinde karşı çıkacağınzıa eminim.

Sayın başkanım,

Son bırakmış olduğunuz mesajlarınızda şahsıma haksızlık olduğunu düşünüyorum. Sizinle istişare etmek ve bazı konulara açıklık getirmek istiyorum.İnsanlar hakkımızda yanlış izlenimlere kapılmasınlar. Şayet derseniz evet DEKADER sayfasında fikir alışverişinde bulununabiliriz eksik yada yanlış anlaşılar mevzuları gönül rahatlığıla müzakere eder ortak noktada bir araya geliriz derseniz, benim için hiç bir mahsuru yok.Yeterki doğruları görmekte birbirimize yardımcı olalım.Eger sizin şahsınıza veya yönetimdeki arkadaşaların şahsına yeyahutta DEKADERE bir saygısızlık ettiysem özür dileyeceğim. İnsaniz hepimiz hata yapmaya müsaitiz değilmi.

Saygılar

Zeynep Özdemir.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 15, 2008 5:20 am

Sayın Dekader Yönetim Kurulu Başkanı,

Dekader ile ilgili sizlerin görüşlerinizin yanında,bizlerde fikirlerimizi ve sorularımızı sizlere direkt olarak aktarma imkanımız olacak mı?Bu konuda yardımcı olur musunuz?Tşk ederim.

“DEKADER” sayfasına dön