DEKADER in işleyişi, faaliyeleri, hemşehrilere ve üyelerine sağlayabilecekleri ?

DEMİRCİLİ KASABASI SELİMHAN GELİŞTİRME VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ ile ilgili soru görüş ve önerileri burada paylaşabilirsiniz. (Dekader ile ilgili soracağınız soruların cevaplanması için sorunuzun içinde ad ve soyadınızı belirtmeniz gerekmektedir)
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

DEKADER in işleyişi, faaliyeleri, hemşehrilere ve üyelerine sağlayabilecekleri ?

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Kas 04, 2007 3:19 pm

Sayın Şahin,
Dekader cenaze, düğün toplantımız olsa ne gibi faalitler gösterebiliyor? Bu destekler sadece lojistik anlamında mı? Bilgilenme açısından aşağıdaki soruları yanıtlamanızı rica ediyoruz?

- Dekader'in sağladığı hizmetler nelerdir?
- Sadece üyeler mi bu hizmetlerden faydalanır?
- Sadece İstanbul'daki hemşehrilerimize yönelik mi bu hizmetler? Yoksa buna tüm ülke ve yurtdışındakiler dahil mi?
- Üye olmak için ne gerekiyor?
- Bu site çatısı altında yeni hizmete girecek DEKADER sitesi üzerinden üyelik formu ile üye olmak mümkün olabilecek mi?
- Belli yaş gruplarına özel organizasyonlar var mı? (Halı saha turnuvası, bayanlar toplantısı, işadamları toplantıları, genel eğitim seminerleri..)
- Dernek toplantıları ne zamanda bir yapılıyor? Toplantı içerikleri nelerdir?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Kas 04, 2007 8:26 pm

Sayın Başkan;

Derneğimizin kurumlara ve kişilere herhangi bir borcu var mı ?
Derneğimiz eski çizgisinde mi devam edecek,gelecekle ilgili sizin planlarınız nelerdir ?
Demircili belediye başkanlığı ile çalışmalarınız oluyor mu ?
Dernek tüzüğünüzü bu sitede yayınlama imkanınız var mı ?
Dernek aidatlarını ödemeyen üyeleriniz hakkında yaptırımlarınız nelerdir ?
Derneğimizin İstanbulda herhangi bir özel veya tüzül kuruluşlarla işbirliği var mı ?
Dernekle ilgili yapmış olduğunuz organizasyonlara gerekli ilgi gösteriliyor mu? gösterilmiyorsa sizce nedenleri nelerdir.
Derneğimizde Kasabamızdaki durumu iyi olmayan okuyan öğrenciler için herhangi bir fon var mı yada böyle bir çalışma yapılabilir mi ?
Bundan sonraki süreçte mesela yazın insanlarımızın Kasbamızda yoğun olduğu dönemde başka derneklerin yaptığı gibi tüm gelirleri derneğin olması kaydıyla sanatsal şölen düzenlenebilir mi ?

Sizi sıkıyoruz biliyorum ama inanın bir çok şeyin değişeceğini zamanla hepimiz göreceğiz.Çağrımız daha sonra insanlarımızada olacaktır.Onlarda gerekenleri yapacaklardır çün ki yaptıkları hayırlar bu site sayesinde belgelenecektir.Sizde bunları zamanı geldiğinde deklere edeceksiniz.

Size ve yönetim kurulu üyelerinize başarılar diliyorum.
Erkan ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Kas 04, 2007 9:42 pm

Sevgili yılmaz kardeşim,
öncelikle dernek hakkında ilk soruru sizler sordugunuz için teşekkür ediyorum.
Sorularınıza gelince : DEKADER şu ana kadar sadece üyelere degil başta istanbul olmak üzere bütün kasaba halkına hizmet sunuyordu, Bunlar, FESTİVALLER, CENAZE HİZMETLERİ, DÜGÜN, NIŞAN KINA, RAMAZAN PROGRAMLARI, HALI SAHA TURNUVALARI gibi hizmetler.
2.Sorunuz, evet şu ana kadar bütün kasabaya hizmet etmeye çalışıyorduk. ama 09.09.2007 tarihinde üyelerle yapılan toplantıda yönetim kurulumuzun görüşleri dogrultusunda 31.10.2007 tarihinden itibaren dernek yönetimi olarak üye olmayanlara dernek hizmeti verilmiyecektir. bununla ilgili almış oldugumuz kararı buradan duyuracagım.
3.Sorunuz, üye şartları : 18 yaşını bitirmiş olmak, 4 adet resim, nüfüs cüzdan fotokopisi ve yıllık 50.YTL aidat
4. Sorunuz, site üzerinden üye kabülu yapılmayacaktır.

saygılar
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İSMET ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Kas 04, 2007 9:58 pm

Sevgili ERKAN kardeşim,
Duyarlılıgınız için teşekkür ediyorum. DEKADER Formuna ilk soruyu soranlar olmanız münasebeti ile sizleri kutluyorum.
Erkan bey,
Yanlız bagışla o kadar soru sormuşsunki herhalde bir yıl daha soru sormazsınız. Espiri yapıyorum. kim ne kadar cevap istiyorsa gücümün yettigi kadar herkese cevap verecegim. Tabiki olumlu sorulara.

1- Dernegimizin şu an borcu bulunmamaktadır.
2- Dernegimiz ne yazıkki halen daha eski cizginin etkisi altında. İnsanların hep eskiye takıntıları oldugu için bizlerde cizgimizin farklı oldugunu yaptıgımız icraatlarla göstermeye çalışıyoruz.
3- Ne yazikki zatı muhterem belediye başkanının dernegimizin varlıgından haberinin oldugunu düşünmüyorum. O hayeller aleminde kendi işlerinden zaman bulup dernege zaman ayıramıyor. Halktan, toplumdan vede derneknekten kopuk bir tutum sergiliyor.
4- Ne yazikki aidat borçları yönetim kurulumuzun en önemli sorunları arasında. Üyelerimiz bu konuda duyarlı degiller.
5- Tüzük ilanını şu an yayınlamayı düşünmüyoruz. ileride sitenin daha aktif hale gelmesinden sonra belki olabilir.
6- 2008 yılı Agustos ayı içinde kasabamızda geniş caplı bir halk konseri düzenlenmesi 2008 faaliyetlerimiz arasındadır.

Erkan bey,
yanıt alamadıgınız sorunuz varsa yardımcı olmaya hazırım. İlgi ve alakalarınızın devamını temenni ederim

Saygılarımla,
İSMET ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Kas 04, 2007 11:06 pm

İsmet Dayıcığım;

İşinizin çok zor olduğunu biliyorum,bizim sorularımız sizin şahsınıza karşı yöneltilmiş sorular değil.Siz şu anda DEKADER'in yönetim kurulu başkanı olduğunuz için başkanlığa karşı hem bilgilenme hemde bilgi paylaşımı amaçlı sorulan sorulardır.Bu sorunlar asla sizin sorununuz değildir,sorun hepimizin sorunudur.Zaten sizin gerek yazılarınızdan gerekse mesajlarınızdan bu sorunların zamanla aşılacağını takip eden insanlar herhalde anlarlar.

İnşallah bu düşünceleriniz gerçekleştiğinde göreceksiniz bir çok gönüllü insan çıkacaktır.Çünki kişilerin buralara bırakacağı taahhütlerde yanılgı olmayacaktır,takibide kolay olacaktır.En azından şu anda bu sitede 300 kişiye hitap ediyorsunuz,bunların büyük bir çogunluğuda Kasabamızın genç nesli.Sizin duruşunuzu,söylemlerinizi,eylemlerinizi insanlarımız takip etse bence bu bile bizim için büyük bir gelişme.

Ağustostaki Halk konserinizi canı gönülden destekliyorum,üzerimize düşen görev olursa hiç bir fedakarlıktan çekinmeyeceğimizi bilmenizi isterim,hiç bir şey yapamasakta en azından 10 adet davetiyenizi alırım.Yalnış anlamayın örnek veriyorum.Bilirsiniz bu işlerde sponsorlar çok önemlidir.İnsanlarımızın anlaması aşısından söylüyorum.

Allah kolaylık versin...............Erkan ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzt Kas 05, 2007 3:07 pm

Sevgili Erkancıgım,
Selam ve iyi dileklerimi iletiyor size ve ailenize esenlikler temenni ederim.
Erkan'cıgım ne demek ben sizler gibi kasabasını seven insanların sorularından dernek başkanı olarak son derece mutlu oluyorum. Bu tavır sizin arkadaşların niyetini vede demircilimiz için neler ifade ettiginizi gösteriyor. Tabiki sorulan sorular şahsımla alakalı degil, demircili içindir. Bu tür sorulardan asla kaçınmayacagımı ve her türlü olumlu öz eleştiriye açık oldugumu sizlere verdigim cevapla herkesin bilmesini isterim.
Erkan kardeşim inşaallat dernek programlarımız bundan sonra arka arkaya gelecektir. Almış oldugumuz sorumluluıgu en iyi şekilde tamamlayıp bizden sonrakiler bu bayragı teslim etmektie. Bunun ugraşı içerisindeyiz.
Elimden geldigi kadar izleyicilerin soru ve dernekle alakalı merak ettigi konulara bu sitece cevay verecegim. Buda açık oldugumuzun bir iafadesi degilmidir.
Saygılar sunar işlerinizde üstün başarılar temenni ederim.

İSMET ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
golduzu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen golduzu » Prş Oca 03, 2008 8:12 pm

sevgili kardeşim yılmaz site cok güzel olmuş eline koluna saglik iyiki varsin slm sunar allha amanet ol sezgin özdemir

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Mar 05, 2008 12:25 am

etkinlik dedginiz halı saha turnuvaları falan falan..biz gencleri bir araya getırebılecek gerek spor gerek kultur faaliıyetleri oldugu zaman inanın gencler daha fazla desteklıcek sizi..mesela dernekte kapsamlı bir kutuphane neden olmasın?..ordakı ortamın sevıyesının ve kalıtesının artması sart bırlesıp organızasyonlarda bulunabılmemız ıcın..
düşünmek taraf olmaktır..

“DEKADER” sayfasına dön