Muhsin YAZICIOĞLU

23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim günlerindeki milli bayramlarımız hakkındaki kutlama ve görüşlerinizi bu başlıkta paylaşabilirsiniz. Bu başlıkta unutulmaz şahsiyet ve kişilerde anılabilir.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Muhsin YAZICIOĞLU

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Mar 26, 2009 9:12 am

Resim Resim

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı.

Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972'de Ankara'ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladı.

1968'de cemiyet (dernek) çalışmalarına başladı. Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katildi. Ankara'ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78).

1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu.

12 Eylül 1980'de yapılan askeri darbenin ardından, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu. 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Muhsin YAZICIOĞLU, 7,5 yıl cezaevinde kaldığı bu davadan herhangi bir ceza almadı.

Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardim amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.

1987'de arkadaşları ile birlikte MÇP'de siyasete girdi. MÇP'de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.

1991 genel seçimlerinde üç partinin oluşturduğu ittifak bünyesinde, milletvekili adayı oldu. “O, inançlarınızı Meclis'e taşıyacak” sloganıyla, Sivas'tan milletvekili seçildi.

1992 yılı Temmuz ayında, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı için” bir grup arkadaşı ile birlikte MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Başkanlığına seçildi.

24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden meclise girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay'da, 8 Ekim 2000 tarihinde yapılan 4. Büyük Kurultay'da, 2 Haziran 2002 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Büyük Kurultay'da,20 Temmuz 2003 tarihinde yapılan 5. Olağan Büyük Kurultay'da,30 Nisan 2006 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kurultay'ta ve 15 Nisan 2007 2.Olağanüstü Büyük Kurultayda tekrar BBP Genel Başkanlığına seçilmiştir.

22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde BBP'nin seçimi protesto etmesi sebebiyle partisinden istifa ederek Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olup 23. dönem milletvekiliğine seçilmiştir.Daha sonra BBP'ye katılarak TBMM'de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP'yi Meclis'te temsil etmiştir.19 Ağustos'ta yapılmış olan BBP'nin 3.Olağanüstü Büyük kurultayında tekrar Genel Başkan olmuştur.

Muhsin YAZICIOĞLU, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: BBP Resmi Sitesi

NOT: Mevla, içinde bulunduğu zor durumdan bir şekilde kurtarsın. Allah yardımcısı olsun, sevdiklerine ve sevenlerine bağışlasın inş.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
HACI.OMER.SAHIN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Muhsin YAZICIOĞLU

Mesaj gönderen HACI.OMER.SAHIN » Prş Mar 26, 2009 1:36 pm

allah celle bir an çnce sevdıklerıne kavuştursun bütün dualarımız senınle sayın genel bşk.musın beyle bir hatıram olmuştu bir seyat sırasında izmıtde mola yerinde akşam namazıydı cemat muhsın beyı beklıyordu ve geldı namazı kıldırmasını istedik o kadar mütevazı davrandıki lütfen siz benden önce mescıde girdiniz buyurun hocam dedi ve benım cematım olmuştu düşünün bir başbakan olacak büyük insan önündeyim vallaha bacaklarımtitredıi böyle bir hatıram var kendısıyle rabbim bir an önce ulaşılmasını ve bütün sevenlerine kavuşmasını cenabi allahtan diliyorum
h.ömer

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Mar 26, 2009 4:28 pm

Muhsin Bey, gerçekten son derece hoşgörülü ve beyefendi bir kişiliğe sahiptir.Manevi değerlere büyük önem veren bir devlet adamıdır.Rabbim yardımcıları olsun,İnşallah diğer insanlarla beraber ailelerine ve sevdiklerine kavuşurlar.

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Prş Mar 26, 2009 9:39 pm

tanıdığım günden beri dikkatle takip ettiğim değerli bir politika adamı olan muhsin yazıcıoğlu elim bir kazadan hala net bir şekilde cevab alınamamış olup sevenlerini üzüntü ve düşünce içerisinde bekleyişinin devam ettiği şu dakikalarda ölümle kalım arasında kalmanın bu olduğu kanaatinde olduğumu bilmenizi isterim.evet bir kaza oldu fakat hala hava muhalefiyeti sebebiyle netice alınamamıştır.
dileğim ALLAH dan tez zamanda iyi haberleri duyulması dileğiyle şimdilik geçmiş olsun diyorum..
şayet neticesinde ki bu üzücü ama hakikat:
kötü haber gelmesinde TÜRKİYE çok önemli şahsiyet ve vatan evladını kaybetmiş olacağı kanatindeyim..
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Mar 27, 2009 12:06 am

Yüce Rabbim yardimcilari olsun,bende umudumu yitirmedim Insallah dualarimiz onlarla.Allah yavrularina ve yüce Türk milletine bagislasin Insallah.

Yalniz her seferinde övüne övüne bitirilemeyen devlet imkanlari buysa sayet vay geldi halimize.
Istedikleri yerleri BBG evi gibi izledigini söyleyenler ne hikmetse 32 saattir Helikopterin enkazina bile ulasamadilar cok düsüncürücü...

Kullanıcı avatarı
HACI.OMER.SAHIN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HACI.OMER.SAHIN » Cum Mar 27, 2009 1:41 am

S.MUHSIN YAZICIOGLUNUN ÜŞÜYORUM ŞİRİ

bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır

Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum

Gözlerim parke parke taş duvarlarda

Açılıyor hayal pencerelerim

Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum

Kekik kokulu koyaklardan aşarak

Güvercinler ülkesinde dolaşıyor

Bir çeşme başı arıyorum

Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp

Mis gibi nane kokuları arasında

Ruhumu dinlemek istiyorum

Zikre dalmış her şey

Güne gülümserken papatyalar

Dualar gibi yükselir ümitlerim

Güneşle kol kola kırlarda koşarak

Siz peygamber çiçekleri toplarken

Ben çeşme başında uzanmak istiyorum

Huzur dolu içimde

Ben sonsuzluğu düşünüyorum

Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum

Durun kapanmayın pencerelerim

Güneşimi kapatmayın

Beton çok soğuk, üşüyorum..

Muhsin YAZICIOĞLU

26.03.2009

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Mar 27, 2009 3:07 pm

Gittikçe zaman aleyhlerine işliyor yinede Allah' tan ümit kesilmez. Ailesi gibi tüm türkiye televizyona kilitlendi. İnş gelecek olan haber hepimizi sevinçe boğar.

Rabbim yar ve yardımcıları olsun
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Cum Mar 27, 2009 4:19 pm

Simdi haberlerde verdiler konustular yazicioglunu kaybettiklerini söylediler....pilotda olan 6 kisi vefaat etmisler, sogukdan donmus bi sekilde bulunmuslar...
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Mar 27, 2009 4:30 pm

"Söz uçar yazı kalır"

“MİLLİ BAYRAMLAR, ÖNEMLİ TARİHLER ve ŞAHSİYETLER” sayfasına dön