18 Mart ÇANAKKALE, Yıkılmadı Yıkılmaz bu kale..

23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim günlerindeki milli bayramlarımız hakkındaki kutlama ve görüşlerinizi bu başlıkta paylaşabilirsiniz. Bu başlıkta unutulmaz şahsiyet ve kişilerde anılabilir.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Mar 17, 2008 8:43 pm

Ey Çanakkale Zaferi neferleri. Allah sizden razı olsun bize bugünleri onurla yaşamayı nasip ettiğini için. Ruhunuz şad olsun. Bu anlamli güne Çanakkale Savasinda Mehmetçigimize karsi savasan CASEY in açiklamasi ile atifta bulunarak tüm sehitlerimizi dua ile ve saygiyla aniyoruz :

" 25 Nisan 1915 günü Conkbayiri'nda Türkler ve Birlesik Kuvvetleri arasinda korkunç siper savaslari oluyordu. Siperler arasinda 8-10 metre mesafe vardi. Süngü hücumundan sonra savasa ara verildi. Askerler siperlerine çekildi. Yaralilar ve ölüler toplaniyordu. Iki siper arasinda açikta ayagi kopmak üzere olan Iniligz yüzbasisi avazi çiktigi kadar bagiriyor, agliyor, kurtarin diye yalvariyordu. Ancak siperlerden kimse çikip yardim edemiyordu. Çünkü en küçük bir kipirdanista yüzlerce kursun yagiyordu. Bu sirada akil almaz bir olay oldu. Türk siperlerinden birinde beyaz bir iç çamasiri sallandi. Arkasindan aslan yapili bir türk askeri silahsiz sekilde siperden çikti. Hepimiz donup kaldik. Kimse nefes alamiyor, herkes O'na bakiyorduk. Asker yavas adimlarla yürüyor. Siperdekiler ona nisan almis bekliyordu. Asker, yarali Ingiliz subayini oksar gibi yerden kucakladi, kolunu omuzuna atti.Bizim siperlere dogru yürümeye basladi.Yaraliyi usulca yere birakip, kendi siperlerine döndü.Tesekkür bile edemedik. Savas alaninda günlerce bu kahraman Türk askerinin cesareti, güzelligi ve insan sevgisi konusuldu. Dünyanin en yürekli ve kahraman askeri Mehmetçige derin sevgi ve saygilar. ÜSTTEGMEN CASEY (Sonradan Avusturalya Genel Valisi olmustur.)"

[left]http://turkoloji.cu.edu.tr/CANAKKALE/ca ... oto/34.jpg[/left]
En son yilmaz.sahin tarafından Sal Mar 18, 2008 9:58 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Mar 17, 2008 8:56 pm

24. ALAYIN 1. TABUR KAHRAMANLARI

22 Ağustosta başlayan 2. Anafarta Savaşları bütün şiddetiyle devam ediyordu. 7. Tümenin Kayacık Ağlı sırtını müdafaa eden 20. Alayının siperleri harabeye dönmüş ve takviye gelmezse siperlerle birlikte bütün sırt düşebilirdi. Bu da bir felâket olurdu.
İşte tam bu sırada karşıdan koşup gelen 24. Alayın 1. Tabur kahramanları görüldü. Sanki hepsi nurdan kanatlarla uçuyorlardı. Bir manga kadar kahraman ile siperleri işgal etti. Siperlerin içi cennete-cehenneme uçmayı hazırlanan yaralılarla dolu idi. İçlerinde iyi durumda olan ve savaşa devam eden Gedizli Osman'ın, sağındaki bir kum torbasının üstünde birinin kullanmak istediği belli olan bir süngü gözüküyordu. Belli ki bir düşman süngüsü.
Bir ara Osman'ın yanma gelen Teğmen Fahri, gördü ki süngü sahibi Osman'ın gerisindeki siperde yatan bir Anzak eridir. Gözleri kin ve nefretle parlıyor ve gayesi de Osman'ı şehit etmek. Ama Kaderi İlâhi, buna izin vermiyordu. Yani Osman daha yaşayacak ve hizmet edecek ve o Avustralyalı asker de onun katili olmayacaktı.
Bu küçük çaplı siper savaşı devam ederken, nihayet bir düşman dalgası Teğmen Fahri ve er Osman'ın bulunduğu siperler dalmıştı. Korkunç bir boğuşma başladı. Bir ara Teğmen Fahri zor durumda kaldı ve fakat Simavlı Mehmet'in süngüsü onun imdadına yetişti. En tehlikeli yönü de sağ tarafı idi. Oradaki savaşlar tarifi mümkün olmayan bir çılgınlıkla devam ediyordu.
Çarpışmalar sırasında ölülerden korkuluk yapılmıştı ve bombalar insan vücudunun parçalarını siperlerin içine yapıştırmış ve siperleri kıpkırmızı kana boyanmıştı. İnsan nereye baksa ölümün korkunç yüzü ile karşı karşıya geliyordu. Ancak bu kahramanlar geri ile irtibat sağlayamaz oldular. Siperlerdeki kahramanlar da azalmıştı. Tabur, bunun farkında idi. Bunun için bir avuç Mehmetçik, Teğmen Fahri'nin müdafaa etmekte olduğu sipere koşup girdi. Buradaki kahramanlar cesetlerden bir anıt yapmışlardı. Bu başarılarından ötürü bu yiğitlere müttefikimiz Almanya'dan gönderilen Salip Nişanı verilmiştir.
Hülâsa Alay Komutanı sorduğu zaman; Fahri Kayacık Ağlındaki siperlerde kahramanlıklarının bir sembolü olan Simavlı Mehmet'i gösterdi. Mehmet ise kızardı, bozardı. Başım önüne eğerek yavaşça "Komutanıma yardım ettim" diyebilmişti. Halbuki Mehmet, siper içinde düşman cesetlerinden bir anıt yapmıştı.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Mar 17, 2008 9:15 pm

Arkadaslar Haftasonu Türkiyeden davet ettigimiz degerli Tarihci,Yazar Mustafa Turan'i dinleme firsati bulduk,Canakkaleyi öyle bir anlatisi ve sunumu vardiki inanin aglamayan yoktu.

Metrekaresine 5 litre sehit kani.6000 mermi düsen bir savas daha olmasa gerek dünya tarihinde.

Yazarin tabiriyle Canakkalede Savasi kazanmayi hayal etmenin bile hayal oldugu bir durumda,o yüksek Ruhu,inanmisligin,Vatan Millet sevgisinin,Kur'an ve Bayrak askinin zaferini anlatan ''Destanlasan Canakkale'' kitabini her Türk evladinin okumasini tavsiye ederim.

Mevlam gencligimize Milli suur ve Islam ahlaki versin.

Aziz Sehitlerimizin ruhlari sad olsun.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Mar 17, 2008 10:11 pm

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale dediğin manasızdır sanma sen
Ordaki şehitlerdir tarihlere şan veren
Vatan toprağı için can ile serden geçen
Korkuyor bu kafirler tüyleri diken diken

Su üstü mayın dolu nusret toplar mayını
Bir yandan Elizabeth düşünüyor canını
Komayacağız yerde şehitlerin kanını
Korku bilmez bu millet artıracak şanını

Mehmedoğlu Seyyid'in mermiyi kaldırışı
Dünya durdu, dönmüyor seyreyliyor yarışı
Anlayacak kafirler bucağı ve karışı
Türküm başkaldırdı ki zaferdir haykırışı

Gaza, cihad nasib et Türk milletine ya Rab!
Anzak, Hindu, İngiliz... Hepsi harab ve bitab
Her renk, her dil, her kıta bilsin ki bu kutlu ab
Çanakkale suyu bu ne Rum dinler ne Arab

Anafarta, Dardanos, Boğalı, Seddülbahir
Türktedir bu topraklar dünyada evvel ahir
Kayboldu İngilizler bilinmiyor nerdedir
'Çanakkale Geçilmez' bu da açık gerçektir

Samet Mehmet Bora

Cenabı Allah bu millete bir daha o günleri göstermesin.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Sal Mar 18, 2008 10:48 am

EY TOKAT'IN TEMİZ EVLATLARI BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Hey Onbeşli Onbeşli

--------------------------------------------------------------------------------
Hey Onbeşli Onbeşli
Tokat Yolları Taşlı >2
Onbeşliler Gidiyor
Kızların Gözü Yaşlı

Aslan Yarim Kız Senin Adın Hediye
Ben Dolandım Sen De Dolan Gel Gediğe
Fistan Aldım Endazesi Onyediye

Gidiyom Ilinizden
Kurtulam Dilinizden >2
Yeşilbaş Ördek Olsam
Su Içmem Gölünüzden
Nakarat
Gidiyom Gidemiyom
Az Doldur Içemiyom >2
Sen Benden Geçtin Ama
Ben Senden Geçemiyom

Tokat Kazova'da geçer bu hikaye boynunu büküp asker yolu bekleyen bir sürü genç kızdan biriydi hediye. Seneler geçti yavuklusu gelmiyordu askerden bahtsız hediye için için ederek parmağındaki yüzüğü çıkarıp dururdu. Vakitsiz açılan güllere döndü hediye. gözü yaşlı Anadolu'nun "Giden gelmiyor" diye türküler yaktığı senlerdi. 1315 yılında giden gelmiyordu çanakkaleye 15 senesiydi giden gençlerde 15inde 16 sındaydı Tokat'tan da nice gençler gidip dönmemişlerdi. Hediye'nin sözlüsüde gidip de dönmeyenlerdendi. Bu türküde aslında hep oyun oynar dururuz aslında bu türkü Çanakkale ye gidip dönemeyenlere yazılmış bir ağıttır. Büyüklerimden dinlediğime göre Demirciliden 15 gencin Tilki depesinden aşağı doğru gidip bir daha asla gelmedikleridir. Çanakkale harbinde. Babaannem Nuriye hatun daha annesinin kucağındaymış babası çanakkaleye gideli. hiç görmemiş babasını yetim kalmış dedemin ruhuna dedelerimizin ruhuna fatihalar.
Resim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Mar 18, 2008 12:08 pm

[font=Arial Black]ÇANAKKALE

Ey kanlarla sulanan şanlı toprak,ey ecdadımın mirası.Kanlısın, yaralısın, hastasın

Onun için ki dayanmam lazım dayanmamız lazım.

Onlar gittikten sonra bir daha onlar gibi insanlar gelmedi onun için dayanmamız lazım,

Düşmanların gözü hala üstümüzdedir onun için dayanmamız lazım.

Onlar benim dedem bu cennet memleketi belki bir daha göremeyeceklerini bilerek bu vatan için canını verenler.Onlar için ne yapsak az ama gariptir ki hiçbir şey yapmıyoruz.

Yabancı milletler uydurma kahramanların belgesellerini filmlerini yapıyorlar ne yazık ki biz gerçek kahramanlar için o kadar az şey yapıyoruz ki .

Bunlar bir yana daha acı bir haberim var sana korkarım gelecekte seni de satılığa çıkarırlar vatanı satıyorlar sen böyle bir şey görmüş müydün onlardan onların torunlarından bekler miydin böyle bir şey.Şimdi sana soruyorum:

çepni:Seni yenilmez ,geçilmez yapan neydi?

ÇANAKKALE:Beni yıkılmaz kale yapan onlardı.Onlar müthiş insanlardı.Hayır hayır affedersin onlara insan demek hakaret olur onlar cennetten inmiş meleklerdi.Onlar ALLAH’ın askerleriydiler.Beni unutulmaz yapan onların inancıydı,ruhuydu.İşte beni kutsal yapan buydu çünkü onlar ALLAH’ın emirlerini uygulamaktan yasaklarlında kaçmaktan bir an bile geri kalmadılar.Şehidlik mertebesini yüksek bilip ölmek için birbirleriyle yarıştılar.Onlar benim üzerimde Kur’an okurken, dua ederken ,şehadet getirirken bağrıma düştüler, şimdi siz benim üstüm de ALLAH’ın yasakladığını yapıyorsunuz,üzerimde içki içip eğleniyorsunuz onlar beklide hiç eğlence görmemişlerdi.Siz nelerde yapıyorsunuz onları kızdırıyorsunuz.Çok fena kızdırıyorsunuz.

çepni:Bende sana ALLAH’ın huzurunda yemin ederim ki şehidlerimin,gazilerimin emaneti şu cennet vatanı korumak,savunmak için gerekirse canımı vermekten bir nebze olsun çekinmeyeceğim.Bu uğurda kanımı seve seve üzerinde akıtacağım.Sen ki cennetten bir parçasın benim için,seni cehenneme çevirmek isteyenlerin gölgesinde biteceğim, gölgesinde bitip ümüklerine bineceğim, canlarını alacağım, yeminim yemin olsun, yeminim yemin olsun, yeminim yemin olsun . AMİN[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Mar 18, 2008 3:12 pm

Ey on besli on besli Tokat yollari tasli.......

Malesef insanimiz bu misralari dügünlerde oynamak icin söylüyorlar,acaba kac tanesi dinlerken iclerinden Canakkale geciyor dersiniz???

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Mar 19, 2008 1:46 am

EY TOKAT'IN TEMİZ EVLATLARI BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ? demiş: zafer.şahin

bilmiyordum. sayende öğrenmiş oldum. tesekkürler.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Çrş Mar 19, 2008 8:42 pm

açıkcası bende bilmiyordum ama köyümüzde bilende yoktur hani okadar anca eskilerr
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Çrş Mar 19, 2008 8:47 pm

bende birşey anlatmak istiyorum;

Kurtuluş savaşından 1 yada 2sene sonra ingiliz 2 temsilci biz bu türklere nasıl yenildik die merak etmişler ve türkiyeye gelmişler neyse bir çadır görmüşler girmişler bakmışlar 3 tane erkek çocuğu bir tastan çorba içerken görmüşler ve 3 üde ayağı kalkmışlar ingiliz temsilcilerde çocuklara sizin isminiz ney demişler çocukların ismide MÜCAHİT ZAFER MUZAFFER VE İNGİLİZ TEMSİLCİLER BU İSİMLERİN ANLAMLARINI MERAK ETMİŞLER tercüme eden bir fransızda

EFENDİM BU ÇOCUKLARIN İSİMLERİ MUZAFFER ZAFER MÜCAHİT OLDUKÇA SİZ BU TÜRKLERİ 100 YIL DEĞİL 1000 YILDA GEÇSE GENE BİLEĞİNİ BÜKEMEZSİNİZ ÇÜNKÜ TÜRKLERDEKİ İNANÇ KUDRET VE SAVAŞÇI RUHU İSİMLERİNE KADAR İŞLEMİŞ DEMİŞ

kusura bakmayın bu kadarını hatırlıyorum eksiğim varsa bilen biri tamamlayabilir
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Prş Mar 20, 2008 8:01 pm

bir yunan subayı savaş günlüğüne şöyle yazmış : eğer o dev büyük adamlar olmasaydı türkleri yenebilirdik ...... ( O DEV BÜYÜK ADAMLAR ) şehit olan askerlere allah dostlarına ruhlarına fatiha
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Mar 13, 2009 1:08 pm

Mekanları cennet olan, ilk şehidimizden son şehidimize kadar hepsinin ruhuna el-Fatiha.
Çanakkale geçilmedi, Allah'ın izni ile geçilmezde...

Resim
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: 18 Mart ÇANAKKALE, Yıkılmadı Yıkılmaz bu kale..

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Mar 13, 2009 11:01 pm

Allah hepsinden razi ve memnun olsun,bizleri sefaatlerine nail eylesin.

Kullanıcı avatarı
oktay.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen oktay.sahin » Pzr Mar 15, 2009 8:03 pm

ÇANAKKALE ASKERİ

Adına binlerce destan yazılan
Yıllar sonra bir bir anılan
Toprağına taşına yazılan
Çanakkale mi şehit,şehit mi Çanakkale

Adım adım koşan asker
Düşmanını yenen asker
Vatanını seven asker

Tüm dünya'ya örnek asker
Komutanıyla yürek asker
Vatan millet diyen asker

Çanakkale geçilir mi sandın
Topuna tüfeğine mi kandın
Türk'ü yenilir mi sandın
BIR BABA, KENDI MUTLULUGUNDAN COK, COCUKLARININ MUTLULUGU ILE MUTLU OLUR

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Mar 15, 2009 10:49 pm

Kahramanlıkların tarih kitaplarına yazıldığı, ardında binlerce dramatik hikayelerin anlatıldığı Çanakkale Savaşları, yıllar sonra bile bazı bilinmeyenleriyle bile anılmaktadır.
Çanakkale Boğazı'nı geçip, İstanbul'a ulaşmak isteyen İtilaf Devletleri, binlerce askerle Gelibolu Yarımadası'na ayak atmış, vatan topraklarını işgal etmişti.

Her karış toprağında kanlı savaşların yaşandığı, anaların oğullarının başına kına yakarak savaşa gönderdiği bölgede, İngiltere'den gelen 4. Norfolk Taburu'nun Anzak Koyu'nda, bir bulut kütlesinin içinde kaybolduğu söylentileri, hala konuşulmaktadır.Bu savaşın bir çok olağanüstü durumlarda geçtiği çeşitli yazarlarca anlatılmaktadır.

Gelibolu Yarımadası'ndaki savaşa katılan İngiliz Kraliyet Ordusu'na ait 4. Norfolk Taburu'nun, 12 Ağustos 1915 tarihinde Anzak Koyu mevkiindeki 60. Tepede büyük bir bulut kütlesinin içinde kaybolduğu iddia edilmiş, bu olay savaştan sonra çeşitli tarih kitaplarında yerini almıştır.
Yeni Zelanda Kıtası'nın 1. Sahra Birliği'ne bağlı 3. Bölükte savaşa katılan F. Reichardt, R.Nevnes ve J.L. Newman adlı üç asker, bu olaydan 50 yıl sonra olayın görgü tanığı olduklarını iddia etmiş, güneyden esen 70 kilometre hızındaki rüzgara rağmen, yaklaşık 250 metre uzunluğunda, 65 metre yüksekliğinde ve 60 metre genişliğindeki bulut kültesinin yer değiştirmeden 60. Tepe üzerinde durduğunu ve İngiliz askerlerinin bu kütlenin içinde kaybolduğunu anlatmışlardır.
Bu olay, kimilerine göre gerçek, kimilerine göre rivayetten başka bir şey değildi. Ancak, bu tür olaylar, tek bir gerçeği değiştirememişti; o da, ''Türk'ün vatan ve millet sevgisi uğruna verdiği binlerce candı...''

18 Mart Çanakkale Şehitleri günü. Her ne kadar vatanımızı, Şehitlerimizi tek bir günde anmak doğru olmasa da onlara ayrılmış bir gün olması gerçekten güzel bir olay.

Bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz,ruhları şadolsun.
.
.. ...

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Pzt Mar 16, 2009 12:51 am

ÇANAKKALE: için ne yazılsa cizilirse ne anlatılsa kelimelerle izah etmek kıfayetsiz olur, bizzat O ruhu orada yaşamak lazım.

Bir ziyaretimde ilgimi ceken bir olay ( ŞEHİTLERİMİZİN ) üzerinde büyüyen kımızı gelincik çicekleri'nin görüntüsü toprağın,

üzerinde taze kan gibi duruyordu. O mubarek topraklara ayak basarken bile ''abdessiz'' olmamamız gerekirtigini düşünüyorum

(VATAN)Toprağının ne denli kitmetli oldugunu Orada anlıyorsun. ALLAH'dan ŞEHİT'lerimize rahmet diliyor.Şefatından cümlemizi

mahrum etmesin. Bir defa daha( ÇANAKKALE GECİLMEZ) diyorum. Saygı ve Selamlarımla. Hüseyin ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
HAMZA_YILDIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HAMZA_YILDIZ » Çrş Mar 17, 2010 9:49 pm

Resim

Çanakkale'm-

Seni anlatmaya yetmiyor dilim
Bayrağım burcunda al Çanakkale'm
Değilsin sadece şirin bir ilim
Diyetin ödenmiş bil Çanakkale'm

Daha onbeşinde küçücük yaşı
Tekbirle çınlatmış dağ ile taşı
İman dolu göğsü gururlu başı
Mehmedimin kanı sel Çanakkale'm

Kimi harbiyeli kimi liseli
Delikanlı olmuş deli mi deli
Sarmamış kolları taze güzeli
Ayşe'ler Fatma'lar dul Çanakkale'm

Vatanım,toprağım deyip uğruna
Sarılıp imanla al bayrağına
Kınalı kuzular girmiş bağrına
Koynunda şehitler gül Çanakkale'm

Analar kınayla cepheye salmış
Nice koç yiğidim burada kalmış
Sakın şehidime demeyin ölmüş
Lâl olsun söyleyen dil Çanakkale'm

Batacak sanmışlar Türk'ün güneşi
Mehmedin bağrında iman ateşi
Destanlar yazdırdı yoktur bir eşi
Dillerde türküsün gül Çanakkale'm

Durupta bir yudum suyunu içtim
Basmadım toprağa dikeni seçtim
Dualar okuyup edeple geçtim
Ölürüm uğruna bil Çanakkale'm

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Mar 17, 2010 9:57 pm

Çanakkale vatanın tüm bölgelerinden gelen vatan evlatlarının tek vücut olmasıyla gerçekleşmiş bir zaferdir. Bu gün ülkemizin sıkıntılarının başlıca sebebi bizi biz yapan ve bizleri bir çimento gibi kaynaştıran değerlerden,Çanakkale ruhundan uzaklaşmamızdır. Düşman bizleri silahla yenemeyeceğini anladıktan sonra bizleri birbirimize bağlayan iman zincirini zedelemeye ve kırmaya çalışmaktadır. Şu iyi bilinmelidir ki, milletimizin fertleri arasında oluşturulmak istenen her türlü fitne ve fesadın panzehiri Çanakkale’ de ortaya konan kardeşlik ruhu ve şuurudur. Şu ana kadar Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a, Trabzon’dan Diyarbakır’a, Ankara’ dan Hakkari’ye kadar bu memleketin insanı sanki bir anadan doğmuşçasına yan yana, omuz omuza, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla düşmana karşı koymuştur.

O zaman bize düşen görev tarihten ders alarak vatanımızı, milletimizi ve devletimizi bölmeye çalışanların oyunlarına gelmemektir. Dinimizin bizden istediği kardeşliği, sevgiyi, hoşgörüyü şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu topraklarda ebediyete kadar yaşatmalıyız. Bunu başardığımız zaman geleceğe daha güvenle bakabilir ve bu vatanı bizlere emanet eden şehitlerimizin de ruhlarını şad etmiş oluruz.

Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.Ruhları şadolsun.
..
..

Kullanıcı avatarı
ozsahin.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ozsahin.mustafa » Prş Mar 18, 2010 1:37 pm

AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ ALLAH MEKANLARINI CENNET EYLESİN

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Mar 18, 2010 4:56 pm

Allah hepsinden razi ve memnun olsun,bizleri sefaatlerine nail eylesin.

“MİLLİ BAYRAMLAR, ÖNEMLİ TARİHLER ve ŞAHSİYETLER” sayfasına dön