Konfeksiyon Çalışanlarının Sıkıntıları?

Bu bölüm belli bir işverene / patrona bağlı olarak çalışan personel, işgören, hizmetli ya da özel sektör çalışanları için. Bölümün amacı kendi iş grubunuzdaki kişilerle buluşum ve fikrii paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Konfeksiyon Çalışanlarının Sıkıntıları?

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Haz 04, 2007 8:17 pm

İstanbul'da olupda Demircili'li genç nüfusun büyük kısmına geçim kaynağı olan konfeksiyon atölyelerinde çalışanların ortak sıkıntıları nedir? SSK sız çalışmak mı? Düşük maaş mı? Tekstil piyasasında işverenlerin eğitimsizliği mi? Yoksa akort yani parça başı iş yapmak mı?

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cum Tem 13, 2007 8:56 pm

evet abi konfeksiyonda calışan gençlerin ortak sıkıntısı bence maaşlarının zamanında verilmemesidir.şurdan biliyorumm gerçi genele yaymak ne kadar doğru bilmiyorum ama genlede böyle daha önceden Y.bosna doğu sanayide bir firmanın insan kaynakları bölümüde calışmıştım.çalışmış olduğum firmada insanların ssk sı kesintisiz bir şekilde ödeniyor dyu ancak firma çalışanların maaşını zamanında ödeyemiyordu.tabii ki benimki hep sorunuza cvb hemde böyle bir örnek vermek istedim. genelde maaş sorunu olur abiii.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Prş Tem 19, 2007 9:31 pm

[font=Comic Sans MS]ben tekstil oratmını bilmiyorum şükürler olsunki çalışmaya imkan vermedi Rabbim...
ama dışardan gördüğüm ve duyduğum kadarıyla eğitim sıkıntısı çok ciddi...demiyorum ki tekstilde çalışanlar kültürsüz ama dışardaki haytla ilgilieri keisiliyor ve bu belli bir süre sonra pek çok şeyden mahrum olmalarına neden oluyor...
malesefki bu mahrum oldukarı şeylerin içine küfür dahil değil:(
ama elbette kendini geliştirmeye mani dğeil tüm bunlar...
insan istedikten sonra sorun diye bir şey kalmıyor kanımca:)[/font]
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

-söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola-
[/font]

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Cum Tem 20, 2007 1:03 am

öncelikle bende tekstil sektörüne uzagim.

ama artik hangi sektör de sorun yokki???

ister maas olsun, ister izin olsun, ister haksizlik olsun.

disarida bukadar issiz insan varken artik is verenlerin elinde oluyor koz.

sen rest ceksen bile seninle ayni safta olan kisi arkanda durmuyor, hemen tamam ben yaparim kabul ediyorum diyor.

eeeee is böyle oluncada sorunlarin ardi arkasi gelmiyor.

ama yinede allah kötüye düsürmesin...

kimseye muhtac etmesin...

gec de olsa az da olsa ekmegimizi kazanmamizi saglasin.
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Pzr Tem 22, 2007 3:39 am

[font=Comic Sans MS]iş olarak Direk Tekstili Ele Almak Yanlış bence, tek Sıkıntı Tekstilde Değil, Aslında Calısanlara Baktıgında Ortamının Güzel Olduğunu Ve Tek Sıkıntısının Maaş Olduğunu Vurguluyor BUda Her firmada Her İş yerinde Var Genel Sıkıntı Allaha Şükrü Böyle bir sıkıntım olmadı mevlam kimseyede bu sıkıntıyı vermesin Genele Döktüğümüzde Eşit Sorun..

İş ne Olursa Olsun, Ekmeğin İçin Çalışıyorsun, Ekmeğin İçin Savaşıyorsun, Amelelik, Yok çöpçülük yok tekstilcilik Diye ayrım Yapan Arkadaşlar varsa AÇ KALMA İHTİMALİ OLABİLİR :)

Kültüre Gelince, Okuyanlar, Yada Farklı İşlerde Çalışanlar Veya En güzel Örneği Kültürel Ortamlarda takılan veya çalışanlar Kültürlümü Sayılıyor..? Önemli Olan Kendini Geliştirmen. Kendini Geliştirmen Gerektiğine inanan bir insanım Kendini tekstilde de geliştirirsin, Dağda da, Köyde de. Okuyan Çok arkadaşım, eşim, Dostum var... Ve Okumayan;)
[/font]

“PERSONEL, İŞGÖREN ve (ÖZEL SEKTÖR) ÇALIŞANLAR BÖLÜMÜ” sayfasına dön