görevini laiki ile yapabiliyormusun?

Bu bölüm belli bir işverene / patrona bağlı olarak çalışan personel, işgören, hizmetli ya da özel sektör çalışanları için. Bölümün amacı kendi iş grubunuzdaki kişilerle buluşum ve fikrii paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

görevini laiki ile yapabiliyormusun?

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eyl 04, 2007 8:56 pm

mesleki görevlerimizde titiz davraniyormuyuz

Tr`de meslegini ifa eden özel`sektörden Kamu`ya, üst düzey yöneticisinden alt tabakada olan görevli,amirinden memuruna,serbest calisanindan Esnafina vs. isinden mes`ul olan kisiler nekadar dogru,dürüst,ilkeli,ahlakli,hosgörülü ve güleryüzlü olarak yerine getirdiklerini inaniyormusunuz.

bu Konuyu acmamdaki gaye yakinda Tr`ye kesin dönüs yapacagim.özellikle bu konu hakkinda fikir alisverisi yapmak istiyorum.yasamis oldugunuz olumlu yada olumsuzluklari benimle paylasirsaniz,bende kendimi biraz hazirlamis olarak gelirim.

Bilgilendirici mesajlarinizi bekliyorum. teskr.ederim
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Sal Eyl 04, 2007 9:03 pm

[font=Verdana]benim iş tecrübem evde :)
annemde gayet adaletli Allahın izniyle:)
ama zeynep abla kısmet meselesi sanırım...
babm diyor ki oradaki pek çok "hak" burada yok....
ama aynı şey burada da var buradaki pek çok "hak" orada yok....
bu konuda yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama sanırım çalışan arkadaşlara düşüyor bu iş....
banada -hakkında ne ise hayır başına o gelsin- demek...[/font]
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

-söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola-
[/font]

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Çrş Eyl 05, 2007 12:18 am

size verecek bir tecrübem olmadigi halde mesaj kalabaligi yapmak istemezdim....

ama ben eminimki nerede olursa olsun, hangi kurallar cercevesinde olursa olsun is hayati heryerde aynidir.
hak etmediginden fazla samimiyet, hak etmediginden fazla deger ve hattinden fazla alakayi vermemeye gayret ederseniz,
is ahlakiniz dürüstlük ve disiplinse ki bunun sizde oldugundan adim gibi eminim,
merak etmeniz gereken hicbirsey yok.
herne olursa olsun zaman...
adapte olmanizi gerektiren zamani gecirdikten sonra hic birseyi dert etmenize gerek yok.
Allah yardimciniz olur insallah.
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eyl 06, 2007 3:39 pm

tesekr. ederim arkadaslar o kadar yardimci oldunuzki..bayagi bir bilgilenmis oldum.demekki herkes laiki ile görevini yerine getiyormus.gördügüm kadariyle kimsenin sikayeti yok herkes halinden memnun.

neyse... gelince kendim görürüm. :(
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

TÜRKİYEM

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Eyl 06, 2007 6:02 pm

Zeynap HANIM

Avrupanın bir çok yerini gezmiş bir kişi olarak,onlarla kendimizi kıyaslamak abes olur.İkinci dünya savaşında ALMANYA en çok toprak kaybeden ülke idi,biz ise ikinci dünya savaşına girmedik,hatta döviz stokumuz mevcuttu.Medeniyeti bizden öğrenen avrupa bugün bize medeniyet dersi veriyor.Ekonomik ve siyasi haklarda bizleri kriterlere tabi tutuyorlar.Bundada gayet haklılar.Sizin sorduğunuz sorudada bu apaçık ortada.Avrupada hakeden hakettiği sıfatları alıyor,bizde ise insanlara kazanıl mış değilde edinilmiş sıfatlar veriliyor.Dolayısıyla insanların görevlerini gereği gibi yaptığına inanalardan değilim.Eğer insanlar görevlerini gereği gibi yapsalardı bugun avrupaya muhtaç olmazdık.İşte ortadoğunun hali ortada.Müslüman alemini paylaşan paylaşana,biz ise sadece seyrediyoruz,nedeni gayet basit gücümüz yok,ekonomimiz güçlü degil,dünyaya hükmedemiyoruz.80 Yıllık cumhuriyet tarihimizde hala terörle,kapkaçla,enflasyonla,vs uğraşıyoruz.hala susuz yolu olmayan köylerimiz var.Bunların sorumluları görevlerini gereği gibi yapamayanlardır.
Ama yinede memleketimiz çok güzel.Bugun hala ayaktaysak,yıkılmadıysak bunun sebebi çalışmayı sevmeyen ama inançlı bir toplum oluşumuzdur.Camilerimizde ezanların okunması,şehit kanı ile sulanan bayrağımızın dalgalanmasıdır.Dünyada inanç savaşı yaşanmaktadır.Ne yazıkki toplum olarak biz bunu hala anlayabilmiş değiliz.Saygılar sunarım.Erkan ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Cum Eyl 07, 2007 2:38 am

[font=Comic Sans MS]Yılmaz Bey Devreye Girersiniz :)[/font]

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Eyl 07, 2007 11:24 am

mesleki görevlerimizde titiz davraniyormuyuz
Tr`de meslegini ifa eden özel`sektörden Kamu`ya, üst düzey yöneticisinden alt tabakada olan görevli,amirinden memuruna,serbest calisanindan Esnafina vs. isinden mes`ul olan kisiler nekadar dogru,dürüst,ilkeli,ahlakli,hosgörülü ve güleryüzlü olarak yerine getirdiklerini inaniyormusunuz.

ZEYNEP ABLACIM İLK OLARAK ÇOK FAZLA UZUN SÜRELİ OLMAYAN İŞ TECRÜBEMDEN, AÇTIĞIN KONU HAKKINDA ÜZERİME DÜŞEN YORUMU YAPMAK İSTERİM...
KENDİ ÇALIŞTIĞIM YER Bİ BEYAZ EŞYA YETKİLİ BAYİ...YANİ HEM ESNAF HEM ÖZEL SEKTÖR TABİKİİ..YAKLAŞIK 5 SENEYE YAKINDIRKİ BU İŞTEYİM...GENEL OLARAK KONUŞUCAM...PATRON KESİM VE İŞÇİ KESİN ARASINDA SÜREKLİ SOĞUK Bİ SAVAŞ SÖZKONUSU!İŞVEREN SÜREKLİ VERDİĞİ PARANIN (MAAŞIN) HAKKINI VERİLMESİNDEN YANA İŞVERENDE SÜREKLİ İŞTEN KAÇIŞ SÖZKONUSU...NASIL ARA BULUNUYOR DİYE MERAK EDİYOSANIZ YERİ GELDİĞİNDE ZORBALIK,KÖTÜ SÖZ,AŞŞALAMA VESAİRE...KÜÇÜK YERLERİN BÜYÜK SORUNLARI ANLIYACAĞINIZ..TABİKİ BÜYÜK SEKTÖRLERDE YADA KAMUDA ÇALIŞAN MEMUR KESİMİN BUTİP PROBLEMLERİ OLMUYORDUR!BUNLAR DEVLETİN İŞÇİKESİME VERDİĞİ DEĞERDEN KAYNAKLANAN SORUNLAR BENCE....ASKERİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞAN ÇOK ARKADAŞIM VAR..(MECBURLAR ÇÜNKÜ ÇALIŞMAYA)...
BEN ŞAHSIM ADINA ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETE BENDEN BEKLENENDEN DAHA FAZLA EMEK VERDİM,,,VEFA GÖSTERDİM BU YÜZDENDİRKİ TUTUNABİLDİM...YOKSA BİR AY İÇERİSİNDE 5 KİŞİ ALINIR VE ÇIKAR!
NET OLARAK SÖYLEYEBİLİRİM İŞÇİ KESİM TEMBEL!....
DOĞRU____%25
DÜRÜST____%25
İLKELİ____%20
AHLAKLI____%15
HOŞGÖRÜLÜ___%5

%10 LUK KESİM İSE KARMA
!!!!!! :?
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: görevini laiki ile yapabiliyormusun?

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Eyl 07, 2007 12:18 pm

zeynep yazdı:mesleki görevlerimizde titiz davraniyormuyuz

Bilgilendirici mesajlarinizi bekliyorum. teskr.ederim
Konu genel anlamda hem ekonomik hem de sosyal olarak ele almalı;

Ekonomik olarak kimisi hakettiği maaşı alıyor kimisi de gelir yetersizliğinden şikayetçi. Hakedilen maaşı almak demek çalışılan sektörde benzer işi yapanların elde ettiği kazancı sağlamak demek. Öte yandan gelir yetersizliğinden şikayet eden kesimse genelde emek yoğun sermaye çalışan özel, küçük veya orta ölçekli firma çalışanları. Burada kişi kendisini geliştirmemişse, yetkinliği yani işindeki uzmanlığı yoksa yersiz bir gelir beklentisine giriyor demektir. İlkinde zaten işe alırken iyi bir değerlendirme sürecinden geçirildiği için işe alındıktan sonra da görevlerinizi yaparsanız mesela yok. Tabi bunların hepsi ülkenin ekonomik kalkınması ve sektörel dalgalanmaları çerçevesindedir.Son 3-5 seneye bakıldığında Alman ekonomisi iniş, Türkiye ekonomisi yükseliş trendi göstermektedir. Rakamlar böyle söylüyor.

Ben sizin sorunuzda daha çok sosyal boyutu merak ettiğinizi algıladım. Bu da yine insanlarımızın eğitim ve gelişimi ile doğru orantılı. Kişi insan ilişkileri güçlü, nerede nasıl konuşması gerektiğini biliyorsa, yeniliklere ve değişime açıksa bir üniversite mezunu olmasına bile gerek yok belki de. Çünkü bu kişi kendisini geliştirmiştir zaten. Öte yandan kişi Odtü, Harward vb mezunu olsa bile bir önceki cümledeki vasıflardan yoksunsa en iyi mevki ve işte bile olsa uzun vade tutunamayacak hatta iş bile bulamayacaktır.

Hepsinden ötesi ve herkesi kapsayacak kıstas ise huzur. Evde huzur, işte huzur, dünyada huzur ahirette huzur. Bu ise konunun birçok kişi tarafından ele alınamayan yada sözde kalan yönü. Huzur varsa o iş iyi iştir, yoksa değildir. O zaman huzuru yakalamak lazım. O nerede dersek o Allah rızasında ve imanı Kuran-i'yede.

Neye niçin hizmet ettiğimiz de çok önemli. Ücretli aldığı ücretin karşılığında önce Allah'a sonra da patronuna, çevresine, devletine karşı sorumludur. Aynı şekilde devletde milletine karşı sorumluluklarını yerine getirirken, insanları kendi içinde makam ve mevkii sahibi yaparken hizmet ederken aynı düsturu benimsemeli. Türkiye ülkeler muazenesinde gerektiği yerini en kısa sürede ancak bu bilinç ile alır inş.

Nice insanlar vardır hanlar hamamlar sahibidir ömrünü vermiştir sonra hepsini 1 dk da tüketmiştir kibrit çakmak satıyordur ama en zengin ve kariyer sahibi ehli dünyalısından daha huzurludur. Allah herkese huzurlu olacağı iş, eş ve ömür nasip etsin.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Cum Eyl 07, 2007 12:59 pm

[font=Comic Sans MS] İş Tecrübem Net Bir Bilgi Vermeme Yetmiyor, Yanıltmamak İçin Yılmaz Bey dedim Çok Güzel Açıklama.. Amin :)[/font]

erdal coşar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdal coşar » Cum Eyl 07, 2007 2:49 pm

ÖNCELİKLE TÜRKİYEYE YANİ ANA VATANINA DÖNMENE ÇOK AMA ÇOK SEVİNMELİSİN AMA ŞUDA BİR GERÇEK Kİ BURDA HER İSTEDİĞİN İŞİ HEMEN YAPTIRMAN BİRAZ ZOR YANİ BİR RESMİ DAİREDE BİR İŞİN VARSA VE TANIDIĞIN YOK SA BİR KAÇ GÜN GİDİP GELMEK ZORUNDASINIZ YANİ TANIDIĞIN VARSA İŞİN HEMEN YAPILIR EĞER TANIDIĞIN YOK SA İŞTE O ZAMAN BİRAZ GİDİP GELMEN GEREK TABİ BU YAZDIKLARIM BÜYÜK ŞEHİRLER İÇİN GEÇERLİ MESELA BEN KENDİM DEN BAHSEDEYİM BENİM YANIMA GELEN TÜM VATANDAŞIN İŞİ KESİNLİKLE YARINA KALMAZ YANİ TANIYAYIM VEYA TANIMIYAYIM HERKES BENİM İÇİN AYNI YANİ DOĞUDA HEP BÖYLEDİR AMA İSTANBUL ANKARA VEYA İZMİR VS METREPOL ŞEHİRLER DE YAŞAMAK BEN CE ÇOK ZOR AMA YİNEDE GELMENE DEĞER DİYE DÜŞÜNÜYORUM ŞİMDİDEN EVİNE HOŞ GELDİN SAFALAR GETİRDİN ZEYNEP HANIM ALLAHA EMANET OL

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eyl 07, 2007 3:58 pm

tebrik ederim Mehtap harikasin, hakikaten cok yerinde olurdu dikkat etmemisim.tabiki birakmis oldugunuz mesajlara cevap verecegiim özellikle (pomemerkan)Polis abigimizle paylasacagim seyler var .

suan cok mesgulum hic hiiic ama hiiiic zamanim yok. :)

NOT: Erkan bey özelinize mesaj biraktim ilgilenirmisiniz. (Konu: Yüceay) teskr.ederim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Eyl 09, 2007 4:56 pm

Zeynep hanım

Mesajınızın cevabı özelinizde geç kaldım kusura bakmayın,malum iş yoğunluğu saygılar.

“PERSONEL, İŞGÖREN ve (ÖZEL SEKTÖR) ÇALIŞANLAR BÖLÜMÜ” sayfasına dön