KUBI (Kultur- und Bildungsverein) Bilgilendirme Toplantısı

Bu bölüm belli bir işverene / patrona bağlı olarak çalışan personel, işgören, hizmetli ya da özel sektör çalışanları için. Bölümün amacı kendi iş grubunuzdaki kişilerle buluşum ve fikrii paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

KUBI (Kultur- und Bildungsverein) Bilgilendirme Toplantısı

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Oca 25, 2010 11:31 pm

Muharrem'ciğim selam,
Bu mesajımı umarım yakın zamanda okurda bu toplantının içeriği ve yapılış amacıyla ilgili bizler kısaca bilgilendirirsin. Elime geçen alttaki resimdeki manzaradan hemşehrin olarak gurur duydum.

Sen şimdi bu mesajı okurken "abi ne gerek var böyle foruma yazmaya" diyebilirsin ama benim nezdimde diğer genç arkadaşlara ve yöneticilere örnek olacak bir tablodur bu. E hadi bilgilendir bizi nedir bu toplantı, merak ettim ?
Dosya ekleri
kubi2.jpg
kubi2.jpg (49.97 KiB) 17109 kere görüntülendi
kubi_toplanti.jpg
kubi_toplanti.jpg (29.23 KiB) 17114 kere görüntülendi
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: KUBI (Kultur- und Bildungsverein) Bilgilendirme Toplantısı

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Pzt Oca 25, 2010 11:44 pm

Basarilar dilerim Muharrem. :) Tebrik ederim...
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Sal Oca 26, 2010 12:33 pm

En yakın zamanda içerik hakkında bilgilenmek ümidiyle...

Başarılarınızın devamını dilerim :!:
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Oca 27, 2010 12:12 am

Muharrem bu aralar cok yogun, malum son senesi ve dersler oldukca agir heralde, haftada birkac günde calisiyor
derken bizleri bilgilendirmesi biraz uzun sürebilir,onun icin ben birkac bilgi vereyim Muharrem daha sonra kapsamli bir bilgi verebilir.

KUBI nin acilimi türkce ''Kultür ve Egitim Dernegi'',

Bulundugumuz eyalette yaklasik olarak 30 bin Türk kökenli insanimiz yasiyor,cocuklarimizin Ortaokul ve Liseden sonraki
egitim hayatinda onlara yol göstermek, yüksek okullara yönlendirmek,derslerinde yardimci olmak ve en önemlisi
yavrularimizin egitimleri hangi yöne ise o okullara yerlestimekte yardimci olmaktir.

Birinci kusagimiz burda üc bes sene calisip dönmek hevesi ve hayiliyle gelip 35-40 yilini buralara vermisler,ve biz hep
yabanci (isci) konumunda görülmüsüz ve kalmisiz, ikinci kusakta onlardan pek farkli birseyler yapamamislar, varsa yoksa memlekete maddi yatirimlar yapip geleceklerini garanti altina almaya calismislar, ne yazikki dünyadaki en güzel yatirimin insana oldugunu unutunca bizler burda yapanci isci statüsünden cikamamisiz yada cok azimiz cikmisiz, ama Insallah bundan sonraki nesil burda okuyacak gidebildigi yere kadar gidip tüm imkansizliklara ragmen kalifiye birer insan olarak topluma ve kendilerine faideli bir sekilde hayatlarini sürdürebilme gayreti icinde olacaktir, onun icindirki bu tür derneklerimiz ve yetismis kardeslerimiz sayesinde onlara yardimci olup Türk genclerimiz burada hak ettikleri yerlere geleceklerdir.

Mevlam utandirmasin, emegi gecen herkesten Allah razi olsun.

Selamlar

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Çrş Oca 27, 2010 2:15 am

Muherrem kardesimiz Avrupada bizlein gururu olmaya insallah devam etcek.
Mevlam yar ve yardimcisi olsun.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Oca 27, 2010 7:49 pm

Ugur Ozdemir yazdı:Muharrem bu aralar cok yogun, malum son senesi ve dersler oldukca agir heralde, haftada birkac günde calisiyor
derken bizleri bilgilendirmesi biraz uzun sürebilir,onun icin ben birkac bilgi vereyim Muharrem daha sonra kapsamli bir bilgi verebilir.

KUBI nin acilimi türkce ''Kultür ve Egitim Dernegi'',

Bulundugumuz eyalette yaklasik olarak 30 bin Türk kökenli insanimiz yasiyor,cocuklarimizin Ortaokul ve Liseden sonraki
egitim hayatinda onlara yol göstermek, yüksek okullara yönlendirmek,derslerinde yardimci olmak ve en önemlisi
yavrularimizin egitimleri hangi yöne ise o okullara yerlestimekte yardimci olmaktir.

Birinci kusagimiz burda üc bes sene calisip dönmek hevesi ve hayiliyle gelip 35-40 yilini buralara vermisler,ve biz hep
yabanci (isci) konumunda görülmüsüz ve kalmisiz, ikinci kusakta onlardan pek farkli birseyler yapamamislar, varsa yoksa memlekete maddi yatirimlar yapip geleceklerini garanti altina almaya calismislar, ne yazikki dünyadaki en güzel yatirimin insana oldugunu unutunca bizler burda yapanci isci statüsünden cikamamisiz yada cok azimiz cikmisiz, ama Insallah bundan sonraki nesil burda okuyacak gidebildigi yere kadar gidip tüm imkansizliklara ragmen kalifiye birer insan olarak topluma ve kendilerine faideli bir sekilde hayatlarini sürdürebilme gayreti icinde olacaktir, onun icindirki bu tür derneklerimiz ve yetismis kardeslerimiz sayesinde onlara yardimci olup Türk genclerimiz burada hak ettikleri yerlere geleceklerdir.

Mevlam utandirmasin, emegi gecen herkesten Allah razi olsun.

Selamlar
.

Uğur Bey,

Sizinde beyan ettiğiniz gibi insana yatırım yapmamışız.Dolayısıyla hemen her konuda başarısız olmuşuz,olmayda devam ediyoruz.İnşallah bundan sonraki süreçlerde her zaman dediğimiz gibi gençlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.
..
..

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cmt Oca 30, 2010 5:08 pm

Gerçekten insanlığın kanayan bir yarası idi bu. Hep söylenirdi fakat söz işte uçup gidiyordu. Artık yazıya döküldüğüne göre kalıcı olacağını düşünüyorum.
(Eğitim şart! :wink: )

Emeği geçen herkesten Hz. Allah razı olsun...

Tekrardan, başarılarınızın devamını dilerim...

Hz.Allah yar ve yardımcınız olsun ...

Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Emiroglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Emiroglu » Prş Şub 04, 2010 12:38 am

Slm Yilmaz abi,
öncelikle bütün hemserilerimden ve site üyelerinden özür diliyorum, uzun zamandir aranizda olamadim. Ama inanin bunun sebepleri var, yoksa bu güzel siteden ve güzel üyelerinden uzak kalmayi kimse istemez. Sonra bu haberi mansete tasidigin icin sana ayrica tesekkür ederim, banada abim söyledi ve ilk firsatta girdim siteye.

Kisaca düzenlemis oldugumuz toplantiyla alakali malumat vereyim:

Vorarlberg eyaletinde yaşayan Türk kökenli gençler tarafından yeni kurulan KUBİ Derneği (Kultur und Bildungsverein = tr: Kültür ve Eğitim Derneği) bir yüksek okulun salonunda yaptığı toplantıda ortaokul son sınıfa giden öğrenci ve velilerini bilgilendirdi. Toplantıya 200 civarında vatandaşımız katıldı. Bende dernek başkan yardımcısı olarak yaşadığımız Vorarlberg eyaletindeki yüksek okulları tanıttım ve daha aydın bir toplum için gençlerin mutlaka üniversiteye veya diğer yüksek okullara devam etmesi tavsiyesinde bulundum. Malesef Vorarlberg’de ve tüm avrupada liseye ve onun akabinde üniversiteye giden Türk kökenli gençler çok az, halbuki burada okumak için her türlü imkan var. İşte biz bu boşluğu kapatmak icin kurulmuş bir derneğiz ve bu doğrultuda birşeyler yapmak istiyoruz, bize düşen en büyük görev gençlerimizi doğru yönlendirmek diye düşünüyoruz. Konuşmalardan sonra toplantıya gelen anne ve babalara, salonda hazırlanan ve her okula ait masalarda çeşitli bilgiler verildi.

Buradan gerek mesajlariyla gerekse kalpten destekleriyle bizi yalniz birakmayan site üyelerimize cok tesekkür ediyorum. Tek dilegim avrupada güzelim Demirciliden'de üniversiteye giden genclerimizin kemiyetinin ve keyfiyetinin artmasi.

Selam ve Saygilarimla
Muharrem Özdemir

“PERSONEL, İŞGÖREN ve (ÖZEL SEKTÖR) ÇALIŞANLAR BÖLÜMÜ” sayfasına dön